Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

מה עושים עם דירה ישנה ומוזנחת?

misterb
שימו לב! השרשור הזה בן 1631 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

מתייעץ בשביל לעזור לקרוב משפחה.

יש לו דירת 4 חדרים ישנה בדרך הים בחיפה (רחוב אילנות), קומה 4 בלי מעלית.

הדירה במצב לא טוב ויזואלית, עקב נזילות בגג שהיו ותוקנו יש עובש וקילופים בקירות, המטבח/שירותים/מקלחת ישנים ובמצב מזעזע,

הריצוף זוועה וכו'. הייתה מושכרת עד כה ב-3000 ש"ח לחודש. מאז שהשוכר יצא הדירה עומדת כבר חצי שנה בלי שום שימוש, רק מסבה הוצאות בדמות חשבונות ארנונה.

הבניין היה מועמד לפינוי בינוי, אבל הדיירים מתנגדים והנושא ירד מהפרק. גם תמ"א לא רלוונטית.

בעל הדירה הוא קרוב משפחה בן 80, גר בדירה אחרת משלו, לא דחוק כלכלית אבל גם לא עם רזרבות. יש לו אפס יכולת להתעסק עם העניין, חולה לב, לא נייד וחסר סבלנות באופן כללי..

הוא רצה למכור אבל המחיר שהוא דורש לא ריאלי למצבה ולמצב השוק כרגע, ברור שעם שיפוץ קל הוא יוכל לקבל הרבה יותר, אבל שוב - לא מוכן להשקיע ולא יכול להתעסק עם זה. אין גם מי שיעשה את זה בשבילו.

הוא רוצה 1.3 מיליון, הבודדים שנתנו הצעה למתווך דיברו על 1.0 לכל היותר.

אני העליתי רעיון - למצוא שוכר שייקח אותה במצב הנוכחי, AS IS ובלי שבעל הדירה אחראי לתיקונים. השוכר יביא את הדירה למצב ראוי למגורים מבחינתו, על חשבונו, בתמורה לזה יקבל שכר דירה מופחת משמעותית עם חוזה לשנתיים.

נאמר שאפשר להחריג תיקונים גדולים אם יידרשו כמו נזילות חיצוניות, או פיצוצים בצנרת/ביוב למשל, שעליהם בעל הדירה ישלם.

בעוד שנתיים מצב הדירה יהיה משופר, בינתיים הוא מרוויח משהו במקום להפסיד, ואולי גם המחירים יעלו קצת.

איך נשמע הרעיון? מה הסבירות של מתווה כזה להתקיים? איך מוצאים שוכר כזה ?

הגיגים ועצות אחרות ייתקבלו בברכה.

Tesla model Y RWD

Mazda Miata NC1 2008

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 123
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

תמונות שפורסמו בשרשור

להתחיל בבקשה לפטור מארנונה לחצי שנה (ניתן פעם אחת במשך חיי דירה אצל הבעלים).

האם בדק את מחירה הריאלי של הדירה? המקום טוב, אבל הדירה מצריכה שיפוץ, מה שמפחית מערכה בשוק.

לפני 7 שנים קניתי דירה לשיפוץ, הבעלים הפחיתה במחיר אחרי שהתקשתה למכור את הדירה תקופה ממושכת, ומה שהשקעתי היה כנראה יותר מההפרש בין המחיר המבוקש למחיר ששילמתי. ואני לא מצטער, ים כל חסרונותיה לאחר השיפוץ הדירה מצויינת.

ובעניין מחיר לא ריאליים לפני כשנתיים ניסינו למכור את הדירה של אמי. מתווך נקב במחיר גבוה מהמחיר הריאלי ב-30% ויותר, בסופו של דבר עד שהגענו למחיר סביר הדירה "נשרפה" בשוק. כעת היא מושכרת.

עריכה אחרונה על ידי sperial
לפני 5 שעות, David32 כתב:

מה שאתה לא מבין זה שאתה מבזבז את הזמן שלך, את תעבורת האינטרנט שלך ואת אורך החיים של סוויצים במקלדת שלך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני מכיר את הרעיון מקרוב עם כמה שוכרים שעשו הסכמים למיניהם עם בעל הבית,

אבל זה היה יותר בקטע של שיפוצים/עדכונים, לא אוברול מלא של קילופים/עובש/ריצוף.

מה שאתה מציע זאת בעצם סוג של הלוואה, כשהשוכר חובש שני כובעים, של בנק ומנהל עבודה :-)

אלא אם כן אתה מכיר באופן ספציפי מישהו מסוים שאתה יכול לסמוך עליו בתור שוכר - סבבה, אבל בגדול, רד מזה.

תשמע, אם המצב הוא כזה שגם ב-3000 הוא לא מוצא שוכר, ברור שהדירה הזאת זקוקה לרענון בלי קשר למכירה,

המשך הזנחה עלולה לפגוע גם בשאר הבניין.

אוכל את הכובע שהגיש לי avergel ומודה קבל עם ועדה שלפעמים מחשבים של אסוס מחזיקים מעמד אפילו מעל לשנה שלמה - אם נזכרים לעדכן את ה-bios.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני העליתי רעיון - למצוא שוכר שייקח אותה במצב הנוכחי, AS IS ובלי שבעל הדירה אחראי לתיקונים. השוכר יביא את הדירה למצב ראוי למגורים מבחינתו, על חשבונו, בתמורה לזה יקבל שכר דירה מופחת משמעותית עם חוזה לשנתיים.

נאמר שאפשר להחריג תיקונים גדולים אם יידרשו כמו נזילות חיצוניות, או פיצוצים בצנרת/ביוב למשל, שעליהם בעל הדירה ישלם.

בעוד שנתיים מצב הדירה יהיה משופר, בינתיים הוא מרוויח משהו במקום להפסיד, ואולי גם המחירים יעלו קצת.

איך נשמע הרעיון? מה הסבירות של מתווה כזה להתקיים? איך מוצאים שוכר כזה ?

הגיגים ועצות אחרות ייתקבלו בברכה.

לפי מה שאתה מתאר הדירה זקוקה להשקעה של 100 - 200 אלף שקל.

לדעתי בשביל לשכנע שוכר להיכנס לסאגה הזאת צריכה להיות חתיכת הנחה בשכר דירה וחוזה הרבה יותר ארוך משנתיים.

אני אישית הייתי דורש מינימום 5 שנים בדירה בשכר דירה מופחת + עוד 2-3 שנים בשכר דירה רגיל. בלאגן של שיפוץ, רכישת חומרי גלם, הזמנה של אנשי מקצוע, שכ"ט עורך דין שינסח חוזה שכירות מיוחד שיעניק הגנה ארוכת טווח גם מפני בעלי הדירה וגם מפני יורשים (בעל הנכס בן 80 עם בעיות לב, אחרי הכל) בשביל לצאת מהדירה אחרי שנתיים בלבד כדי שבעלי הנכס יוכלו לממש עליית ערך?

לא תודה.

תשמע, אם המצב הוא כזה שגם ב-3000 הוא לא מוצא שוכר, ברור שהדירה הזאת זקוקה לרענון בלי קשר למכירה,

תשמע מדובר בחיפה, לא בתל אביב.

בתל אביב בשביל דירת 4 חדרים ב-3,000 שקל היו מנהלים קרבות גלדיאטורים ומסכימים לישון גם בתוך ביוב זורם בדירה.

עריכה אחרונה על ידי ChemGuy85
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

במצב הזה כנראה שהפתרון הנכון הוא מכירה בזול, ושהקונה ישבור את הראש עם השיפוץ, שיותאם לצרכיו. הבעיה היא שמדובר בבעלים בן 80, ובגיל הזה אנשים הופכים עקשנים.

מה שאתה לא מבין זה שאתה מבזבז את הזמן שלך, את תעבורת האינטרנט שלך ואת אורך החיים של סוויצים במקלדת שלך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

להתחיל בבקשה לפטור מארנונה לחצי שנה (ניתן פעם אחת במשך חיי דירה אצל הבעלים).

האם בדק את מחירה הריאלי של הדירה? המקום טוב, אבל הדירה מצריכה שיפוץ, מה שמפחית מערכה בשוק.

.

תודה ! לא הכרתי את זה, זה כבר יעזור. זה תופס גם רטרואקטיבית? (כלומר יחזירו את מה ששולם?)

מחירה הריאלי אני מניח קצת יותר ממה שרצו לשלם, שזה סביב 1.05-1.1.

אני מכיר את הרעיון מקרוב עם כמה שוכרים שעשו הסכמים למיניהם עם בעל הבית,

אבל זה היה יותר בקטע של שיפוצים/עדכונים, לא אוברול מלא של קילופים/עובש/ריצוף.

מה שאתה מציע זאת בעצם סוג של הלוואה, כשהשוכר חובש שני כובעים, של בנק ומנהל עבודה :-)

אלא אם כן אתה מכיר באופן ספציפי מישהו מסוים שאתה יכול לסמוך עליו בתור שוכר - סבבה, אבל בגדול, רד מזה.

אני לא מדבר על שיפוץ מלא מהיסוד, חלילה. באמת המינימום הנדרש לאפשר מגורים סבירים. צביעה, נקיון יסודי, פוליש לרצפה או פרקט מעל, אולי התקנת מזגן חדש (לא יודע מה מצבו).

הוא לא חיפש שוכר בכלל, מאז שהשוכר האחרון יצא הוא רק נתן למתווך לנסות למכור, לא העמיד להשכרה, כי הוא לא מוכן לתת לאנשים לגור בדירה שנראית ככה.

לפי מה שאתה מתאר הדירה זקוקה להשקעה של 100 - 200 אלף שקל.

לדעתי בשביל לשכנע שוכר להיכנס לסאגה הזאת צריכה להיות חתיכת הנחה בשכר דירה וחוזה הרבה יותר ארוך משנתיים.

אני אישית הייתי דורש מינימום 5 שנים בדירה בשכר דירה מופחת + עוד 2-3 שנים בשכר דירה רגיל. בלאגן של שיפוץ, רכישת חומרי גלם, הזמנה של אנשי מקצוע, שכ"ט עורך דין שינסח חוזה שכירות מיוחד שיעניק הגנה ארוכת טווח גם מפני בעלי הדירה וגם מפני יורשים (בעל הנכס בן 80 עם בעיות לב, אחרי הכל) בשביל לצאת מהדירה אחרי שנתיים בלבד כדי שבעלי הנכס יוכלו לממש עליית ערך?

לא תודה.

תשמע מדובר בחיפה, לא בתל אביב.

בתל אביב בשביל דירת 4 חדרים ב-3,000 שקל היו מנהלים קרבות גלדיאטורים.

אני מדבר על השקעה של 10-15 אלף ש"ח לכל היותר. אם שכר הדירה יהיה 2000 ש"ח, על שנתיים מדובר בהנחה של 24-30 אלף.

במצב הזה כנראה שהפתרון הנכון הוא מכירה בזול, ושהקונה ישבור את הראש עם השיפוץ, שיותאם לצרכיו. הבעיה היא שמדובר בבעלים בן 80, ובגיל הזה אנשים הופכים עקשנים.

עקשן פרד, לא מוכן למכור בזול..

Tesla model Y RWD

Mazda Miata NC1 2008

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

למה לא למכור בעצם?

נניח שיפוץ עולה 200 אלף.

אם תצליחו למכור 1.1 זה כאילו מכרתם במה שרציתם.

יש לו ילדים? אם כן, למה לא רוצים להתעסק בזה?

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk

"you know how they are, they are babies, their mind is made up before anyone says anything."

South park, S23E07 PC babies.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לא יודע לגבי פטור רטרואקטיבי.

לגבי הילדים - בעל הדירה הוא בעל הדעה, אלא אם הוא מוכרז לא כשיר משפטית.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מתייעץ בשביל לעזור לקרוב משפחה.

הדירה במצב לא טוב ויזואלית, עקב נזילות בגג שהיו ותוקנו יש עובש וקילופים בקירות, המטבח/שירותים/מקלחת ישנים ובמצב מזעזע,

הריצוף זוועה וכו'.

נשמע שהדירה צריכה הרבה יותר משיפוץ ויזואלי. לא חושב שמדובר פה בפחות מ 50,000 ש"ח וגם זה סופר אופטימי.

לדעתי, אם יש לו ילדים/יורשים שיתן להם להתעסק בזה. בבוא היום זה יעבור אליהם.

אם אין ילדים/יורשים, שימכור עכשיו ב 1, 1.1 וירוויח שקט נפשי.

להשכרה: חתימה בפורום הרכב המוביל בישראל!

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אין ילדים שיכולים להתעסק עם זה כרגע, וזה לא רלוונטי כי הוא גם לא 'משחרר' לאחרים להתעסק בשבילו. מתעקש לא למכור.

מבחינתו הוא היה ממשיך להעמיד אותה ככה, ומפסיד כסף, ראש קשה..

לגבי מצב הדירה - ברור ששיפוץ קל לא יביא אותה למצב של דירה חדשה או משופצת מהיסוד, כזאת שאני הייתי רוצה לגור בה.

אבל יש הרבה אנשים אני מניח שמוכנים להסתפק בסטנדרט יותר נמוך תמורת שכר דירה נמוך בהתאם, ויחד עם זאת לגור בדירה שהיא סה"כ מוצלחת מבחינת מיקום/שכונה, יש לה 3 כיווני אויר, נוף לים, והיא מאד מרווחת ומתוכננת מעולה.

Tesla model Y RWD

Mazda Miata NC1 2008

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כנראה שהבעיה באיש ובאי הרצון שלו להכיר במציאות.

אם אף שוכר לא מוכן לקחת אותה ככה ב 3000, שיבין את הרמז.

אני לא רואה פה עוד אפשרויות.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אתה לא מבין - היא לא הוצעה להשכרה בכלל מאז שיצא השוכר האחרון כי הוא לא היה מוכן להשכיר אותה במצבה.

והכוונה היא להציע אותה בהרבה פחות, עוד לא נוסה, בגלל זה מתייעץ לגבי איך לתפור את העיסקה שתשתלם לשני הצדדים.

Tesla model Y RWD

Mazda Miata NC1 2008

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לגבי הילדים - בעל הדירה הוא בעל הדעה, אלא אם הוא מוכרז לא כשיר משפטית.

זו עובדה נכונה בפני עצמה, אבל לא קשורה למה ששאלתי (מיסטר בי הבין).

לא רואה פסול בזה שילדים עוזרים להורה מבוגר וחולה עם שיפוץ.

אם ילדים לא.

בעל הדירה לא.

אני מתקשה לחשוב על משהו יצירתי ודי מסכים עם המגיב גולש.

עריכה אחרונה על ידי ניקו פ.

"you know how they are, they are babies, their mind is made up before anyone says anything."

South park, S23E07 PC babies.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אז השאלה היא ספציפית על למצוא שוכר שישפץ על חשבונו בתמורה לשכירות מופחתת וחוזה ארוך?

מצד הבעלים זה רעיון טוב, כי הוא הורג שתי ציפורים במכה אחת. גם מטפלים לו בדירה וגם מוצא שוכר לטווח ארוך.

עבור השוכר, צריכה להיות הנחה משמעותית מאוד, שמגלמת בתוכה גם את עבודת ניהול השיפוץ ולא רק את ההוצאה הכספית. אחרת למה להיכנס לזה בכלל? אפשר למצוא דירה אחרת מוכנה למגורים.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תוכן חדש...