Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

סופ"ש נהיגה בוויס וצפון אנגליה

noknok
שימו לב! השרשור הזה בן 1701 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

מקדמה

בסוף יוני בעודי משוטט במרשתת מצאתי באתר הבידים של אלעל דיל לא רע, טיסה ב700 שקל הלוך חזור לסופש הקרוב ברגע האחרון(בשלישי בלילה הזמנתי, בחמישי ב8 בבוקר הייתי על המטוס) למנצ'סטר בסוף יוני.

לא היה הרבה זמן לתכנן מסלול אבל ויילס זה מסלול שאני שם עליו עין מלא זמן - עמדו לי 3 ימים לסגור כמה שאפשר מהאיזור הנ"ל.

הרכב

הזמנתי במקור יונדאי I30 ידנית או דומה באוויס, הנציגה אמרה לי שהרכב הוא פיג'ו 2008 בנזין ידנית(לא פעם ראשונה שאוויס עושים לי טריק של המצאת קטגוריה נמוכה יותר) - ואם ארצה לשדרג ב8 פאונד ליום אוכל לשדרג לגולף 1.6TDI ידנית, מכיוון שתכננתי נסיעה מרובה החלטתי לשדרג לגולף דיזל(החיסכון בדלק יחזיר את עצמו).

לצערי הרב ולהפתעתי הרעה הרכב הגיע עם ריח של סיגריות בפנים, לא ציפיתי מחברה כמו אוויס בסניף שנחשב טוב כמו בריטניה לרכב שכזה - אך מכיוון שמיהרתי ולא היה לי אנרגיה לחזור לסוכונות החלטתי לדלג על הנושא.

המושב נוח לי מאוד, אוהב את התנוחת נהיגה של הגולף ואת ההגה.

הרכב היה מעולה(אני פשוט אוהב את הגולף ממש) - מאובזר במערכת עם אנדרואיד אוטו ואפל קאר פליי, בקרת שיוט אפדטיבית(עם גיר ידני) וחיישנים מקדימה ומאחורה.

הבקרת שיוט האדפטיבית מגניבה ממש(אין כמו לגלוש בפקק בלי גז וברקס, רק עם הקלאצ' והילוך שני-שלישי) הבקרת שיוט האדפטיבית הייתה מגניבה ממש גם עם גיר ידני(לא מתנתק מן הסתם בזמן לחיצה על הקלאצ' כמו כל הVAGים החדשות) ומאפשר לגלוש בפקק(כמובן בלי זחילה).

היחידת הינע לא רעה אבל הילוך שישי חסר בטירוף - לא מאמין שרכב כזה מודרני מגיע גיר עם 5 הילוכים עוד.

המסלול

התחלתי בפארק סנדוניה שנמצא בחלק הצפוני של ווילס לא רחוק ממנצ'סטר, המעבר לווילס מאופיין בשילוט בוולשית(כן, בנוסף לאנגלית - לדוגמא מופיע המילה ARAF ביחד עם המילה SLOW) - הנוף בפארק מדהים, שרפתי שעתיים של סיבובים בין הסמטאות שמה - כבר לא ממש ראיתי לאן ליסוע כי כל פניה נתנה נוף מדהים אחר.

לאחר מכן דרך הכבישים של הפארק עצמו המשכתי למטה וסיימתי מסלול בבריסטול בדרום אנגליה(חציתי תאכלס לצד השני של ווילס וחזרתי לאנגליה מדרום) - העיר בריסטול ידועה בהיותה המקום שהמציאו בו את...הבריסטול(כןכן מפתיע אהה?) - חשבתי שיהיה לי מה להסתובב בעיר עצמה גם אבל בתאכלס בריסטול לא מעניינת(שמתאים למקום שידוע בניירות הקרטון הצבעוניים שלו) עם חנויות שנסגרות ב6 בערב ועייפות כללית ברחוב, הייתי מוותר על הנסיעה לעיר הנ"ל.

בבוקר היום השני התמקדתי בפארק ברקון שנמצא יחסית קרוב לבריסטול בצד הדרומי של ווילס - התחלתי במאוטין ראוד, ועצרתי במאוטן וויו פוינט על הכביש, שמה חניתי ופשוט הלכתי לטייל בהרים ירוקים בין כבשים וסוסים שמסתובבים חופשי, 45 דקות ישבתי לי באחת הנקודות ופשוט בהיתי בנוף ברוגע - הכביש עצמו מעולה ומהנה מאוד וללא ספק אחד המוצלחים שביקרתי בו.

לאחר מכן חציתי בפארק לכביש B4560 בפארק, גם שמה יש תחנת עצירה עם הליכה רגלית - נוף מרגיע עם הריסות של טירה עתיקה ואווירה מדהימה, בפארק אפשר לשרוף יממה בכיף אם לוקחים אותו בצ'יל.

ביום האחרון הייתי צריך לחזור למנצ'סטר - מצאתי פארק צמוד לעיר בשם פיק פארק, וכן הופתעתי לטובה! הוא לא נחות מהפארקים בווילס ומספק חוויה ממש מגניבה לנוסעים בו - חובת ביקור בסנייק פאס בפארק ווינטאס פאס עוד 2 כבישים מעולים באיזור!.

הנהיגה באיזור

הנהיגה הרגועה בבריטניה היא כבר "שגרה" לי, אוהב את הנהיגה בבריטניה ואת הנהג הבריטי הממוצע מלא הסבלנות והיחסית נדיב(תמיד יש יוצאים מהכלל).

לא תיארתי לעצמי שאעשה כ"כ הרבה כיף מסופש קצרצר ולא מתוכנן שכזה(חמישי אחרצ עד ראשון מאוחר בבוקר) - היה אחד הטיולים המוצלחים שלי ורשמית אני ממליץ על האיזור בחום!.

בשכונה של הפארקים הנ"ל יש רכבי ספורט מיוחדים בכל צבעים והמינים שחוצים את הפארקים הלוך ושוב, מלוטוס קלאסיות, לקבוצות של TVRים וכמובן קייטריהם מיוחדות בכל איזור.

לכל שאלה אשמח לענות =].

IMG_20190621_091145.jpgIMG_20190621_091150.jpgIMG_20190621_091204.jpgIMG_20190621_091321.jpgIMG_20190621_091358.jpgIMG_20190621_091903.jpgIMG_20190621_091941.jpgIMG_20190621_092255.jpgIMG_20190621_111450.jpgIMG_20190621_111456.jpgIMG_20190621_112015.jpgIMG_20190622_142735.jpgIMG_20190622_142748.jpgIMG_20190622_142801.jpgIMG_20190622_143918.jpgIMG_20190622_145108.jpg

Mazda 3 touring 5 doors 2.0 6MT 2014 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

יפה.

אבל עשית טעות עם סיפור ריח העישון: לא יודע לגבי מנצ'סטר, אבל במרבית אירופה רכב שחוזר מסריח מעישון גורר חיוב של 200 אירו לצורך "ניקוי מיוחד", ואתה עלול להיות מופתע על ידי חיוב כזה. במקרה שלך לא הייתי מתעצל אלא חוזר לדוכן ההשכרה ודורש רכב אחר (וזאת מעבר לכך שלמרות שאני על סף התתרנות אני רגיש במידה חריגה לריח עשן בכלל ושל סיגריות בפרט).

לפני 5 שעות, David32 כתב:

מה שאתה לא מבין זה שאתה מבזבז את הזמן שלך, את תעבורת האינטרנט שלך ואת אורך החיים של סוויצים במקלדת שלך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תודה ! האתר בידים שלא ידעתי עליו של אל על כולל מחירים ממש זולים שבמקביל דרך SkyScanner עולים 30 אחוז יותר בתאריכים זהים, אזמין את החופשה הבאה שלי דרך שם...

Miata NC

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

גם אני עליתי על האתר במקרה, לטיסות רגע אחרון יש אחלה דילים.

המחירים באתר הבידים כוללים מטען ומושב או שהם לאו קוסט סטייל?

לאו קוסט, עם טרולי ובהלוך הקצו לי מושב אמצע ובחזור מושב בשורה לפני אחרונה מעבר.

אבל כולה טיסה אירופאית מה אכפת לי:)

Sent from my VTR-L29 using Tapatalk

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

יש הצעות כל יום ד'. אם אינך חבר "מתמיד" הרשם לקבלת המיילים השבועיים שלהם. אם אתה חבר "מתמיד" הם יגיעו כל עוד לא תבטל אותם.

לפני 5 שעות, David32 כתב:

מה שאתה לא מבין זה שאתה מבזבז את הזמן שלך, את תעבורת האינטרנט שלך ואת אורך החיים של סוויצים במקלדת שלך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

יפה.

אבל עשית טעות עם סיפור ריח העישון: לא יודע לגבי מנצ'סטר, אבל במרבית אירופה רכב שחוזר מסריח מעישון גורר חיוב של 200 אירו לצורך "ניקוי מיוחד", ואתה עלול להיות מופתע על ידי חיוב כזה. במקרה שלך לא הייתי מתעצל אלא חוזר לדוכן ההשכרה ודורש רכב אחר (וזאת מעבר לכך שלמרות שאני על סף התתרנות אני רגיש במידה חריגה לריח עשן בכלל ושל סיגריות בפרט).

כן אבל כבר התחלתי להקדם בדרך ורק איזה 5 מייל מהתחנה הדלקתי מזגן והתחלתי להריח את הריח מהפילטר של המזגן(כנראה עשו ניקוי אבל לא בדקו את הפילטר מזגן).

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• 3 שבועות מאוחר יותר ...

השרשור הזה בא לי בול בזמן- בראש השנה אני בלונדון ל-7 ימים ואם לא הייתי מפחד מנהיגה בצד הלא נכון של הכביש, סנואודוניה היה היעד הנבחר שלי. מהמחקר הקצר שעשיתי בחודשים האחרונים, הכבישים והנופים שם מטורפים.

אני משנה את דעתי כל שעה ועדיין לא בטוח שבא לי לנהוג שם. מצד שני, הבנתי שאפשר להתסתדר שם גם עם תחבורה ציבורית (SHERPA BUS).

כנראה שאסתפק בטיולי יום מלונדון למקומות הרגילים (ווינדזור, טירת לידס, סטרדפורד-אפון- אייבון).

נראה- יש לי עוד חודש לעזור אומץ.

Opel Astra K 2018 1.4T Enjoy

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

נסעתי כבר פעם עשירית בערך בצד שמאל, זה כבר כמו טבע שני בשבילי ברגע שאני יושב בצד ימין של האוטו לנהוג לצד שמאל.

לדעתי האישית אין ממה לפחד - בהתחלה אתה מקריא לעצמך בראש את המנטרה "רק על השמאלי, רק על השמאלי", קצת כיפים לדלת במקום להעביר הילוכים ואחרי חצי שעה אתה נוהג כמו טבע שני בצד השמאלי.

שהייתי באירלנד יש להם שיטה חמודה ממש של מדבקות "סע בצד שמאל" על השמשה ואפילו החברה שלי הביאה לי צמיד ירוק של אירלנד עם הכיתוב "תזכור לנהוג בצד שמאל!" - אפשר אולי ליישם חלק מהן בעצמך לטיול.

חבל להפסיד את הטבע המטורף של ווילס בגלל הפחד הזה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אם יהיה לך מישהו שיתפקד כנווט ושומר מטעויות, אל תפחד. בהתחלה זה קשה, אבל אחר כך מתרגלים. בנסיעה השנייה זה הרבה יותר קל.

מצד שני, אם זו פעם ראשונה שלך, 7 ימים בלונדון אתה לא רואה אפילו רבע ממה שיש לה להציע אפילו בלי לצאת למקומות שהזכרת.

יש צורך רק בחמש אצבעות כדי לנהל את הגלקסיה, ורק בשלוש־עשרה אצבעות על מנת לשלוט ביקום. -- דוד אבידן

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תודה על העידוד, נוק-נוק ובורסוד, אבל הסיכון גדול מדיי; עדיין חושב על זה.

לא פעם ראשונה בלונדון- יותר כמו שלישית או רביעית (בשנה שעברה ראיתי את פרל ג'אם ב-O2 כשחזרתי מגודווד) ודווקא אחרי כמה ביקורים, אני מבין עד כמה המשפט האחרון שלך, בורסוד, הוא נכון.

בינתיים, מצליח למלא, בקלות, 3 ימים בפעילויות שונות בעיר, כאלו שלא הספקתי בביקורים קודמים (מוזיאון לונדון, הרכבת התחתית של הדואר, גריניץ').

יש דברים גרועים יותר מלבלות שבוע בלונדון, למרות שגם זה, תלוי במזג- האוויר הבריטי המושמץ.

שוקל, לעשות נהיגת חוויה בפורמולה 1000 לא רחוק מהעיר (שדה נטוש ליד המל- המפסטד; 89 ליש"ט בלבד).

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שוקל, לעשות נהיגת חוויה בפורמולה 1000 לא רחוק מהעיר (שדה נטוש ליד המל- המפסטד; 89 ליש"ט בלבד).

חצי שעה מהבית שלי, תגיד אם אתה רוצה לעשות את זה בסופ"ש ויש מצב שאני מצטרף.

לפני 22 שעות, hans כתב:

שטיפה, אגב, מעולם לא עזרה לי מי יודע מה. גם לא מים רותחים. אין תחליף לחיטוט עד שמשתחרר

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מה הסיכוי שאתה גר בבושי..?

למיטב הבנתי הם גובים תוספת לא קטנה לשבת ואני חושב שכבר יש לי ארחות צהריים משפחתית בלו"ז בזמן הזה.

זה עמוד של החברה.

פה קניתי את הוואוצ'ר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תוכן חדש...