Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

מי אשם אם אופניים נוסעים בשטח מת של הרכב ונגרמת תאונה?

שימו לב! השרשור הזה בן 1721 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

אין לנו שום ידיעה על נסיבות הגעתו של הרוכב לשטח המת של נהג המכונית. האם נסע שם כברת דרך? האם יצא מחצר או פנה מסעיף של הדרך ונסע במקום הזה (יחסית למכונית) מרחק קצר? האם יצא בין מכוניות חונות שהסתירו אותו? האם המכונית נסעה לאט ורוכב האופניים היה מהיר ממנה?

בנסיבות האמורות ההנחה שהמכונית יותר מהירה נראית לי לא מבוססת. נהג שמאט לקראת כניסה לחניה ועושה זאת בהדרגה על פני 100-200 מ' או סתם נוהג בכביש צר בהחלט יכול להיות איטי מרוכב אופניים, בודאי אם הרוכב קצת פזיז. ומספיק שנהג יביט במראה חצי שניה מוקדם או מאוחר מדי הוא לא יהיה מודע לקיומו של הרוכב.

רוכבי אופניים פזיזים לא חסרים לנו - אם מדוושים ואם ממונעים. לכן הרוכב חשוד מאד בעיני, גם אם לנהג המכונית חלק בגרימת התאונה.

לפני 5 שעות, David32 כתב:

מה שאתה לא מבין זה שאתה מבזבז את הזמן שלך, את תעבורת האינטרנט שלך ואת אורך החיים של סוויצים במקלדת שלך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני לא הנחתי דבר, העלתי הפשרויות, ופרטתי כמה דרכים שהן נהג יכול להשתמש כדי הקטין את הסיכוי להקלע לסיטואציה של משיהו בשטח מת.

מצד אחד אתה מוכן להודות שאינך יודע איך האופניים הגיעו לסיטואציה אבל ממשיך להניח שהנהג פעל באופן סביר אבל הרוכב פזיז? כי אין נהגים שמזהים מגרש חניה ופונים בזריזות? ציירת לעצמך סיטואציה שמסתמכת על מקרים שאתה מכיר, שאולי הם הרוב ואולי לא, כשזה לא משנה כי גם אם בדר״כ קורה , במקרה בודד יכול להיות שקרה y.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לדעתי נהג הרכב יצא אשם.

לא חושב שמבחינה משפטית יש דבר כזה "שטח מת" שיכול להביא לזיכוי נהג.

אם מכוונים את המראות כמו שצריך אין שטח מת ולכן הרשלנות היא בעיקר על הנהג.

מן הסתם תהיה גם אשמה תורמת של האופניים אבל נקי בטוח נהג הרכב לא יצא מזה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בהודעה הפותחת אין כמעט שום מידע רלוונטי.

אתה יכול להעלות את הסרטונים מהמצלמות דרך? איפה זה קרה?

ליאור

מאזדה 3 2.0 "ספיריט" 2020

בתאריך 12.5.2021 בשעה 13:54, יבגניפ כתב:

באמת. אני אוהב אותך כמו שאתה.

יבגני כבר לא אוהב אותי 😭

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני לא הנחתי דבר, העלתי הפשרויות, ופרטתי כמה דרכים שהן נהג יכול להשתמש כדי הקטין את הסיכוי להקלע לסיטואציה של משיהו בשטח מת.

מצד אחד אתה מוכן להודות שאינך יודע איך האופניים הגיעו לסיטואציה אבל ממשיך להניח שהנהג פעל באופן סביר אבל הרוכב פזיז? כי אין נהגים שמזהים מגרש חניה ופונים בזריזות? ציירת לעצמך סיטואציה שמסתמכת על מקרים שאתה מכיר, שאולי הם הרוב ואולי לא, כשזה לא משנה כי גם אם בדר״כ קורה , במקרה בודד יכול להיות שקרה y.

האם לנהג המכונית חלק לא מבוטל באשמה - בהחלט שכן. הטענה שלי היא שכנראה גם לרוכב האופניים אשם תורם, ויתכן שלא מבוטל. אני מעלה מספר השערות סבירות לגבי סיבת אשמתו התורמת.

האם נהג המכונית יכול להפחית את הסיכון - ללא ספק. אבל כנראה לא לאפס. אפילו אם יעצור לשתי שניות ויביט במראות יכול רוכב האופניים להגיח ולהגיע לאותו מצב.

לפני 5 שעות, David32 כתב:

מה שאתה לא מבין זה שאתה מבזבז את הזמן שלך, את תעבורת האינטרנט שלך ואת אורך החיים של סוויצים במקלדת שלך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 1721 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...