Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

הלך המנוע, צריך עזרה מקצועית! (פיג'ו CTI), היה דחוף בעבר, עם השנים זה השתנה

הצדיק
שימו לב! השרשור הזה בן 6922 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

אהלן חבר'ה, זה קצת ארוך, אבל חשוב מאוד שתקראו את זה, ותלמדו מהתשובות שיינתנו כאן, בכדי לחסוך לכם את הכאב ראש + כיס שאני עברתי (ועדיין עובר),

הרע מכל קרה! כמה שלא רציתי להאמין בזה, אבל זה קרה. הלך לי המנוע קומפלט.

אז ככה, מדובר ב - CTI שנת 1992, מנוע (ז"ל) 1,600 סמ"ק.

לפני כחצי שנה המנוע עבר טיפול ראש, ומאז הכל היה סבבה.

לפני שבוע נסעתי איתו בערך 55 ק"מ, ובדרך החל להתחמם, עצרתי מייד את הרכב, וראיתי שהוונטות לא עובדות, אז הייתי בטוח שזה יוניט מאורר וזהו, עשיתי חיבור ישיר למצבר והמשכתי לנסוע. אחרי 10 ק"מ שוב החל להתחמם, עצרתי בתחנת דלק, ובדקתי מים, היה חסר המון מים, מלאתי והמשכתי.

הגעתי הבייתה הכל טוב ויפה, בבוקר בודק מים, ונחשו מה?! אין. הוספתי מים, ובמקום ללכת לעבודה, הלכתי למוסכניק שעשה לי ראש מנוע, כי הייתה לי הרגשה שזה קשור לזה, הוא אמר לי שזה לא ראש מנוע, ושאני יילך לנקות את הרדיאטור ולבדוק טרמוסטט. באמת כך עשיתי, הכל עבד מצויין, ולאחר נסיעה רצופה של 20 דק', ראיתי שיש נזילה עצבנית ממרכז המנוע, עצרתי מייד, חיכיתי שייתקרר וניסיתי לראות מאיפה הנזילה, וזה לא עזר.

יום אחרי זה חזרתי למכון של הרדיאטורים כדי שייבדקו, בדקו וראו שיש לי סדק בבלוק מנוע, מתפרצים משם מים. עכשיו אני מגיע לשלב השאלות:

1)איך קורה שמנוע נסדק? כדי שאני יידע איך להתנהג עם המנוע הבא?

2)האם אי אפשר להציל את המנוע הקיים ע"י ריתוך למרות שזה אלומיניום?

3)השגתי מנוע מפירוק (לא מיבוא), אני לא יודע עד כמה זה כדאי, מנוע של 405 (זה מנוע זהה לשלי בהכל), השאלה שלי האם זה כדאי מפירוק? 2,000 ש"ח + אחריות 3 חודשים?

4)האם באמת הכל אבוד ואין לי עוד מה לעשות איתו?

חשוב לציין שהמנוע עבד מצוין, מלא קומפרסייה, ונתן בראש, איך זה שפתאום הוא מת? המנוע לא אכל שמן בכלל, ולא השחיר את השמן בכלל (תמיד השמן היה נראה שקוף), והשתמשתי תמיד במים של פירסטון שהם היעודיים בשבילו.

חייב תשובות דחוף, כי מתחילים לעבוד עליו כבר ביום ראשון. תודה רבה, עידו.

אשמח לתשובות\המלצות\הצעות גם בטלפון - 0544-766-278

שבת שלום :roll:

IDO.G

"חייך, הכל לרעה"!!! :-P

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 73
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

גם בלוק אפשר להחליף ;)

בעקרון מנוע מפירוק לא מומלץ .. עדיף יבוא.

אבל תמיד טוב שיהיה חלקים ספייר בבית ... שמור את ה 1.6 שלך , ותחליף :)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מנועי ה-1.6 של PSA ידועים בנטייתם להיסדק(תשאל את שמר).

הסדק נוצר בחלקו האחורי של המנוע,בערך בין צילינדר 2 ל-3 ליד שמש השנתון(ציור מוטבע של תאריך יצור המנוע).

לא ניתן להציל יותר את המנוע, רצוי שתחפש מנוע מיבוא.

את הנזק למנוע גרמו קודמיך אשר לא הקפידו על נוזל קירור יעודי והחלפתם לפי הוראות יצרן.

עמית

קהילת אוהדי ווסטהאם יונייטד בישראל - https://www.facebook.com/groups/whuil/

'פטישי ישראל' - https://www.facebook.com/WHUIL/

טוויטר - https://twitter.com/AmitDim

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מנועי ה-1.6 של PSA ידועים בנטייתם להיסדק(תשאל את שמר).

הסדק נוצר בחלקו האחורי של המנוע,בערך בין צילינדר 2 ל-3 ליד שמש השנתון(ציור מוטבע של תאריך יצור המנוע).

לא ניתן להציל יותר את המנוע, רצוי שתחפש מנוע מיבוא.

את הנזק למנוע גרמו קודמיך אשר לא הקפידו על נוזל קירור יעודי והחלפתם לפי הוראות יצרן.

עמית

המנועים האלה הם באמת סיפור עצוב מאוד לאלה שלא מטפלים כמו שצריך....

אם אתה הולך על מנוע מפירוק בכל מקרה אז תבקש מידע על הרכב שזה פורק ממנו (אם אפשרי...) וגם אחריות...

לסיום, משתתף בצערך... לפחות עכשיו תהיה לך הזדמנות לטפל בבלוק יותר טוב...

בברכה

volvo 240.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שלום.

קודם כול תעצור את העבודה במוסך אים זה אותו מוסך שתיקן את הראש בעבר.מיד תבין למה.

לדעתי הסדק שיש לך במנוע נובע מרשלנות מיקצועית של המוסך פרוט בהמשך.

לעמית. הסדק במנוע של הסיטרואן של אבא של שמר הוא סדק במעברי המים כתוצעה של אי שימוש בנוזל קרור טוב בעברו הרחוק.

הסדק שיש לבחור נובע מסיבה אחרת. ביזמנו דובר בנושא ואני קמתי וצעקתי ואמרתי שה ליסגור ראש מנוע בסיטרואן או פגו' זה מסובך ועדין וצריך לדעת!!!

לדעתי המוסך שהרכיב את הראש גרם לסדק ולמה? כי חיזקו את הראש שלא לפי הוראות יצרן כמו כן לא בדקו גובה סלבים .

בטוח שבבדיקה נגלה סדק חדש ובתול שלא מכיל קרוזיה והיה וכן אני צודק ועל המוסך לפצות את הבחור אים הוא יפעל נכון ובשכל הישר.

בברכה בני ל.

מילים כמו: שטויות, אהבל,טיפש,תלמד, זה לא קללות אז לא להעלב!!!

:multi::onfire:

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ממש אוסף מומוחים - כל אחד קובע נחרצות ללא כל היכרות עם הרכב עצמו...

מבלי להעליב אף אחד - אני לא אהיה נחרץ אבל אדבר מניסיוני:

1. חיזוק ראש מנוע הוא לא בעייה מסובכת מידי ב GTI/CTI ואי אפשר לקבוע שזו הסיבה לנזק מבלי לבחון את הבלוק עצמו (וגם אז לא ניתן לקבוע בנחרצות).

2. מנוע מיבוא לא עדיף על פירוק. גם מנוע מיבוא הוא מנוע מפירוק בחו"ל. כבר דיברנו על זה המון וניתן לבצע חיפוש בנושא. בעיקרון אני מעדיף מנוע מפירוק בארץ כי ניתן לדעת מאיזה רכב פורק המנוע ולבדוק מה עבר הרכב באמת. כל מיבאי המנועים למינהם יטענו כי המנוע מיבוא עבר רק 28000 מייל וכו' - ברוב הפעמים זה שקר שלא ניתן לבחינה אמיתית.

3. לעניינך, יש ב"מאגר" כרגע (ואני יודע את זה כי בדקתי אתמול) מנועים המתאימים לך במחירים סביב ה 2000 ש"ח - גם 1.6 B6D וגם 1.9 D6B ו D6D. אם תבחר אחד מהמנועים האלו תוכל לקבל ממני באישור של המאגר את הפרטים של הרכבים מהם פורק המנוע ומה הם עברו - טיפולים וכו' מהמחשב של החברה.

4. למען הסר ספק - אני לא קשור למאגר בשום דרך שהיא ולא מרוויח מזה כלום. אנחנו לקוחות מרוצים של המאגר בעצמנו בעסק של אבא שלי.

5. ב"חלף" בחיפה ניתן לקנות רק בלוק של 1.6 או 1.9 ב 1000 ש"ח בלבד ולהרכיב חזרה את המכלולים שלך.

6.אם יש לך יכולת כלכלית - הייתי ממליץ לך לקנות מנוע מפירוק ולעשות לו אובר-אול לפני ההרכבה כך תרוויח לפחות 5 - 6 שנים של שקט או 150000 ק"מ המאוחר מבין השניים בדרך כלל.

אלון

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אלו מנועי אלומיניום רגישים!

אם פותחים מנוע פרוצדורת הסגירה די מורכבת (בני ל צודק- צריכים ברגים חדשים ומומנט וסדר סגירה מדוייקים)

סדקים עקב תקיפת קורוזיה את מעברי המיים גם הם נפוצים. הסיבה לא ממש ידועה. לדעתי מוליכות

חשמלית וליקויי הארקה גורמים לנוזל הקרור לתקוף את האלומיניום

:evil:וולו הנאה אחורית 6 צילינדר 164 960 .
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בני צודק לגבי האפשרות (עדיין לא בטוח) שהנזק נגרם עקב כוחות מופרזים שהופעלו על בלוק האלומיניום, או עקב סגירת ברגי הראש בכוח מופרז או בגלל שהסליבים הבולטים גרמו לעיוות שמצידו גרם לעומס מופרז. לאחר כמה מחזורי חימום קירור נגרם הסדק. בכל מקרה שווה לבצע בדיקה אצל גוף אובייקטיבי.

גם אם יממנו לך את כל עלות התיקון חבל להפרד ממנוע שהיה תקין, חבל על הבלגן וחבל על כאב הלב.

משתתף בצערך.

יוסי

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אלו מנועי אלומיניום רגישים!

אם פותחים מנוע פרוצדורת הסגירה די מורכבת (בני ל צודק- צריכים ברגים חדשים ומומנט וסדר סגירה מדוייקים)

סדקים עקב תקיפת קורוזיה את מעברי המיים גם הם נפוצים. הסיבה לא ממש ידועה. לדעתי מוליכות

חשמלית וליקויי הארקה גורמים לנוזל הקרור לתקוף את האלומיניום

כל מוסך מורשה בגודל בינוני ומעלה של פז'ו / סיטרואן סוגר עשרות רבות של מנועים כאלו בשנה! ממש לא מורכב ומסובך! ברגים? מומנט? סדר סגירה? רק מתחת לבית לא עובדים ככה. במוסכי הרשת שאני מכיר עובדים בדיוק לפי הספר ואין שום בעייה עם זה. גם גלגלים סוגרים עם מפתח מומנט ולא עם אקדח אוויר, סוגרים בסדר מסויים ולעיתים יש צורך להחליף ברגים - אז מה? - זה מורכב לסגור גלגל?

הבעיות שאתם מעלים הן בעיות של מוסכים חאפרים - מי שעובד כמו שצריך - לא חושב שזה "הליך מסובך".... סה"כ סגירת ראש שמתבצעת כאמור, עשרות רבות של פעמים בשנה ובמוסכים מסויימים עשרות פעמים בחודש.

אלון

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לאלון

הניסיון שלי (ושל עוד כמה) קצת שונה

מכל מקום נשמח לקבל רשימה של המוסכים ש"עובדים בדיוק לפי הספר..."

:evil:וולו הנאה אחורית 6 צילינדר 164 960 .
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לאלון

הניסיון שלי (ושל עוד כמה) קצת שונה

מכל מקום נשמח לקבל רשימה של המוסכים ש"עובדים בדיוק לפי הספר..."

במרכז - מוסך מרום הצמרת של דני לוי (אף אחד לא יכול להאשים אותי ב"חברות" עם דני - ובלי קשר - הוא יודע לעבוד).

בצפון י.ש. מוסכי גליל - שייך למשפחה שלי בין היתר אז אני לא אובייקטיבי - אבל אתה יכול לברר.

יש עוד רבים וטובים.

אלון

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מרום הצמרת מומלץ מאד אבל כך בחשבון שעל מקצועיות משלמים והרבה

אבל כבר מזמן אמרו "שהזול הוא היקר"

אף אחד לא אמר שדני הכי זול בשוק - גם אנחנו לא הכי זולים.

אבל אתה מקבל - מה שאתה משלם.

אלון

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תודה על התגובות,

אבל מה שאני באמת רוצה לדעת האם אני יכול להציל את המנוע שלי באיזשהי דרך? כי אני לא כ"כ סומך על המנוע מפירוק, וכמה שהמוסכניק יגיד לי שהוא מצוין (אגב זה לא אותו מוסכניק שעשה לי ראש מנוע), גם הוא לא באמת יודע מה מצבו של המנוע, ואם שמו בו מים יעודיים, אי אפשר לדעת שגם הוא לא ייסדק לי תוך חצי שנה, האם אני צודק?

ולגבי המנוע שלי ספציפית - הוא היה מצוין ונתן לי שקט נפשי באמת, ללא צריכת שמן, ונסע כמו שצריך (עבר 180,000 ק"מ), לכן אני קצת דואג מלהחליף.

ועוד שאלה, כשבדקתי לאחרונה את מכסה השמן הוא היה מלא ב"טחינה" או איך שמכנים את זה, לכן נראה לי שגם אם היה אפשר להציל את הבלוק, גם ככה הייתי צריך לעשות לו ראש מנוע חדש, לא?!

ולגבי המנוע שציינתי שמצאתי, זה שמפורק בשבילי מפיג'ו 405, האם זה אותו מנוע כמו שלי (אותם כ"ס)? והאם 2,000 ש"ח נחשב טוב? משהו אחד שימח אותי ששמעתי שהמנוע הוא מפיג'ו 405, שהאוטו הזה לא נהוג ע"י צעירים שקורעים אותו כמו הGTI, לכן אם היה לי מנוע מGTI הייתי דואג יותר בגלל העבר שלו.

מחכה לתשובות...:arrow:

IDO.G

"חייך, הכל לרעה"!!! :-P

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הבלוק אותו בלוק וגם הראש זהה. יש צורך בשתילה של המכלולים שלך במנוע הזה.

קאמשאפט, מערכת הזרקה, מחשב, דביט-מטר (AFM) וכדומה.

תן את מספר הרכב שממנו פורק המנוע ואני אוכל למסור לך פרטים על מצב הרכב לפי מה שידוע לחברה - בכפוף לאישור של מי שפירק את הרכב - בעליו.

2000 ש"ח מחיר הוגן. יכולת לקנות רק בלוק ולהרכיב עליו את הראש שלך ושאר המכלולים היית חוסך כסף - שאני הייתי משתמש בו לטובת "אובר-אול".

אלון

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 6922 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...