Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

תאונה בהתליית רישיון

שימו לב! השרשור הזה בן 1727 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

שלום,

קרוב משפחה היה מעורב בתאונה (לא אפרט יותר מידי כרגע).

לטענת הבוחן הוא אשם והבוחן ציין גם כי הנהג נמצא בשלילה.

הנהג לא ידע שהוא בשלילה כיוון שנשפט שלא בפניו ולפני מס' חודשים אף נעצר ע"י שוטר וקיבל דוח על נהיגה ברכב ללא טסט והשוטר ככל הנראה לא בדק את פרטיו במערכת ולכן לא עדכן אותו כי הוא נוהג בשלילה.

חברת הביטוח מסרבת לקחת אחריות על רכבו (ביטוח מקיף).

האם יש דרך כל שהיא כן להילחם עם חברת הביטוח?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

האם הוא ידע על המשפט עצמו ולא הגיע? או שלא ידע על המשפט כלל?

ליאור

מאזדה 3 2.0 "ספיריט" 2020

בתאריך 12.5.2021 בשעה 13:54, יבגניפ כתב:

באמת. אני אוהב אותך כמו שאתה.

יבגני כבר לא אוהב אותי 😭

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

האם הוא ידע על המשפט עצמו ולא הגיע? או שלא ידע על המשפט כלל?

זה לא ממש משנה הוא יכול לטעון שלא ידע ולכן לא הגיע גם אם בפועל ידע שיש משפט.

השאלה מה ניתן לעשות מבחינת החברת ביטוח.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ידע או לא יודע לא משנה כ"כ, השאלה הוא אם הוא קיבל דואר רשום לכתובת הרשומה במשרד הפנים על המשפט?

אני הייתי מתחיל לנסות לבטל את הפסק דין ולקבוע דיון חדש, אם זה אפשרי לא נדע כל זמן שלא תביא כל הפרטים על המשפט.

עריכה אחרונה על ידי סאמי
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

זה לא ממש משנה הוא יכול לטעון שלא ידע ולכן לא הגיע גם אם בפועל ידע שיש משפט.

השאלה מה ניתן לעשות מבחינת החברת ביטוח.

הוא יכול לטעון עד מחר, השאלה כמה זה יחזיק מים.

סתם לדוגמה - כשהמדינה שולחת לך דו"ח / זימון למשפט בדואר רשום - קיבלת או לא קיבלת, רואים את זה כאילו קיבלת.

איך הודיעו על המשפט?

מתי היה המשפט? כמה זמן שלילה קיבל?

ידע או לא יודע לא משנה כ"כ, השאלה הוא אם הוא קיבל דואר רשום לכתובת הרשומה במשרד הפנים על המשפט?

או נניח קיבל זימון למשפט בטופס ביד

ליאור

מאזדה 3 2.0 "ספיריט" 2020

בתאריך 12.5.2021 בשעה 13:54, יבגניפ כתב:

באמת. אני אוהב אותך כמו שאתה.

יבגני כבר לא אוהב אותי 😭

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אם זכור לי נכון, בשלילת רשיון יש התייחסות נפרדת במחשבי המשטרה למי שנפסל בפניו לבין מי שנפסל ולא ידוע אם קיבל את ההודעה.

עריכה:

נראה שזה השתנה, לפחות בפסילות של משרד הרישוי: https://www.ynet.co.il/articles/1,7340,L-3819883,00.html

אבל הנה מקרה שבו הוכח שהנהג לא ידעה על הפסילה בגזר דין של בית המשפט:

http://www.traffic.what2do.co.il/P35022/

עריכה אחרונה על ידי Be roo
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

נדרשת ידיעה פוזיטיבית שהנהג מודע לשלילה

משלוח דואר שלא הוצא במקרה הזה אינה יוצרת חזקה שהנהג יודע.

בית המשפט העליון נדרש לשאלת התחולה של כיסוי ביטוחי במקרה שבו נהרגה ילדה עקב פגיעת רכב, בשעה שנוהג הרכב היה בפסילת רישיון. פסילת רישיונו כאמור, הוטלה במסגרת הליך משפטי. חברת הביטוח שביטחה את הרכב, טענה כי אין כיסוי ביטוחי בשל נהיגתו של הנהג כאמור, בפסילה, זאת בניגוד לתנאי הפוליסה. בהידרשו לנושא זה, קבע בית המשפט העליון כי בדומה לדין הפלילי שמחייב כי ייוודע לנאשם דבר שלילת רישיונו, כך גם בדין האזרחי, פסילת רישיון אינה תקפה כלפי הנוהג כל עוד לא הודע לו עליה. על כן, חבותו של המבטח תפקע רק אם הנהג המבוטח מודע לפסילה [ע"א 11924/05 שומרה חברה לביטוח בע"מ נ' עיזבון המנוחה בתיה ממו ז"ל, מיום 20.6.07].

ראו גם פסק דין בעניין רע"א 2330/12 עיזבון המנוח רפאל מנור ז"ל נ' משה מויאל, מיום 6.5.12, נפסק בין השאר, כהאי לישנא:

"בקשר ליסוד הנפשי שצריך להתקיים אצל הנוהג ללא רישיון, הפסיקה דחתה את רעיון "הידיעה הקונסטרוקטיבית", ונקבע שחבותו של המבטח תפקע רק אם הנהג המבוטח מודע לפסילה או לפחות נמסר לו גזר הדין בדרך מקובלת. בהתאם לכך נקבע, כי באין הודעה לנהג על שלילת רישיונו אין לראותו כמי שנהג בעת פסילה (ע"א 11924/05 שומרה חברה לביטוח בע"מ נ' עזבון המנוחה בתיה ממו ז"ל ([פורסם בנבו], 20.6.2007); אליעזר ריבלין תאונת הדרכים - תחולת החוק, סדרי הדין וחישובי הפיצויים 521 (מהדורה רביעית, 2012); יצחק אנגלרד פיצויים לנפגעי תאונות דרכים 259 (מהדורה שלישית, 2005))"

ישראל סבא בסבבא של 🥰🥰🥰🥰🥰🥰🥰🥰

😍😍😍

יששששש נבחרת כדורגל

סלע כתב " מתים רק פעם אחת , חיים כל יום מחדש

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 1727 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...