Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

התמודדות מול חברת ביטוח

שימו לב! השרשור הזה בן 1477 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

שלום

לפני כשנתיים עשיתי תאונה- מישהו התפרץ לי לנתיב ונכנסתי בו. האמנתי בצדקתי, ולכן החלטתי לא להפעיל את הביטוח, אלא לתבוע את הנהג וחברת הביטוח שלו על כל הנזק (כ-9000 שח). (בעקבות התביעה קיבלתי מחברת הביטוח הצעה לקבל 80% מהנזק וסירבתי..)

בבית המשפט לתביעות קטנות השופט קבע שאני אחראי ל -20% מהנזק והנהג השני ל-80%. די מהר קיבלתי צ'ק מחברת הביטוח שלו על ה-80%, וחשבתי שבזה העניין הסתיים.

כעבור כמה חודשים קיבלתי מכתב מחברת הביטוח שלי (שומרה) בטענה שהם שילמו לחברת הביטוח של הנהג השני (מגדל) את ה-20% נזק שלו, ושאני צריך לשלם להם השתתפות עצמית בסך 1350 שח. יש לציין שהנהג השני לא תבע אותי, ומעולם לא נודעה לי עלות הנזק שלו עד לרגע הגעת המכתב הזה.

האם זה הגיוני שאני גם מפסיד את ה-20% נזק שבית המשפט קבע שאני אחראי, גם משלם השתתפות עצמית, ובנוסף לכל זה נחשב לי כמקרה ביטוחי? הרי אם הייתי מפעיל את הביטוח מהרגע הראשון הייתי משלם השתתפות עצמית ותו לא.

כמו כן, מדוע חברת הביטוח שלי שילמה את ה20% נזק של הנהג השני? מה ההגיון פה?

אני שוקל עכשיו לתבוע את חברת הביטוח שלי על ה -20% הנותרים, וכך שיקזזו את ההשתתפות העצמית ויעזבו אותי בשקט.

כרגע אני חייב לשלם את הסכום עד ה 31.7.19, שלאחר מכן החוב עובר לעורך דין.

מה אתם אומרים?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

חברת הביטוח שלך עשתה דין לעצמה אבל עם הצדקה

כיוון שנקבע בבית המשפט שאתה אחראי ל 20% , הרי אתה לא מקבל את אותם ה 20% מהצד השני.

מאידך נגרם לצד השני נזק והוא זכאי לקבל ממך %20 מהנזק שלו.

חברת הביטוח שלו פנתה לחברת הביטוח שלך ודרשה את אותם 20% שאם לא היא תתבע אותם על סמך הפסק דין שיש ביניכם.

וחברת הביטוח שלך בהגיון משלמת להם, אבל היא הייתה אמורה ליידע אותך על כך בכתב.

עכשיו מה שנותר לך לעשות הוא להפעיל את הביטוח שלך, לקבל מהם את ה20% שלא קיבלת מהצד השני ולשלם השתתפות עצמית אחת הגבוהה מבין השניים שיש לך בפוליסה

זו של המקיף או זו של צד ג'

ישראל סבא בסבבא של 🥰🥰🥰🥰🥰🥰🥰🥰

😍😍😍

יששששש נבחרת כדורגל

סלע כתב " מתים רק פעם אחת , חיים כל יום מחדש

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מקובל שחב' ביטוח פונה אל המבוטח שלה לקבלת התיחסות באם לוקח אחריות על התאונה. כל עוד המבוטח לא ענה לפניית חב' הביטוח שלו, חב' הביטוח אמורה לסרב לכל פנייה לשלם לצד השני. נראה שחב' הביטוח שלך טעתה ולדעתי חייבת להחזיר לך את הכספים שגבתה ממך, בוודאי לא להחשב כתביעה שתביא להגדלת הפרמיה בשלושת השנים הבאות כל עוד לא הפעלת את הביטוח.

עריכה אחרונה על ידי ד ו ד
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

זה במקרה הרגיל

פה כבר היה דיון משפטי שקבע מי אחראי למה ועדיין כפי שכתבתי הייתה אמורה לדווח לפות"ש על הדרישה

😍😍😍

יששששש נבחרת כדורגל

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כיוון שנקבע בבית המשפט שאתה אחראי ל 20% , הרי אתה לא מקבל את אותם ה 20% מהצד השני.

חברת הביטוח שלו פנתה לחברת הביטוח שלך ודרשה את אותם 20% שאם לא היא תתבע אותם על סמך הפסק דין שיש ביניכם.

עכשיו מה שנותר לך לעשות הוא להפעיל את הביטוח שלך, לקבל מהם את ה20% שלא קיבלת מהצד השני ולשלם השתתפות עצמית אחת הגבוהה מבין השניים שיש לך בפוליסה

לדעתי אתה טועה. ביהמ"ש קבע שפות"ש אחראי ל-20% מהנזק שנגרם לעצמו. מאחר שצד ג' להבנתי לא הגיש תביעה שכנגד, ולכן הנזק שנגרם לו אם בכלל לא הוכח, לדעתי לא ניתן להחיל את פסה"ד על הנזק שנגרם לצד ג'. יכול להיות שצד ג' יגיש מחר תביעה נגד פות"ש ושם יקבעו משהו אחר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בית המשפט קבע שהאחריות לתאונה מתחלקת בין פות"ש 20% לבין הנהג האחר 80%.

נכון שהנהג האחר לא תבע תביעה שכנגד או תביעה עצמאית אבל עם פסק הדין שהתקבל, הוא יקבל את אותו שיעור אחריות, מבלי שהשופט בתביעה השניה יהרהר אפילו לאלפית השניה.

לכן כדי לא להרבות בהוצאות חברת הביטוח של הצד שכנגד פונה לחברת הביטוח של פות"ש שישלם לה את הנזק שנגרם לנהג האחר.

וחברת הביטוח של פות"ש מסכימה , הייתה צריכה רק ליידע את המבוטח שלה - פות"ש שזה מה שהולך לקרות.

😍😍😍

יששששש נבחרת כדורגל

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

צד ג' צריך להוכיח שנגרם לו נזק, ומה גובה הנזק. פות"ש יכול להתנגד לתשלום ולטעון שלא נגרם נזק. לפי החוק הביטוח של פות"ש חייב להודיע לו ולאפשר לו להתנגד 30 יום מראש, דבר שלא התבצע.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

^^^

זה הנוהל הנכון והזכרתי אותו שחברת הביטוח של פות"ש לא פעלה כיאות.

המטרה ה עיקרית של הנוהל הוא לשמוע את דעתו של המבוטח על האחריות לתאונה. זה נקבע כבר בדיון המשפטי שהתנהל ביניהם.

לגבי גובה הנזק המבוטח אינו מומחה לנזקים לכן עמדתו שאינה מגובה בדו"ח של שמאי ערכה כקליפת השום.

הצד שכנגד הגיש דו"ח שמאי וחברת הביטוח של פות"ש לא פראיירית להתנדב לשלם עבור נזק מופרך.

מבחינת פות"ש הוא אדיש לגובה הנזק ( כמובן 20% ממנו )בתנאי שהוא עולה על סכום ההשתתפות העצמית שלו.

😍😍😍

יששששש נבחרת כדורגל

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

יכול להיות שה-20% זה לא סכום גבוה אז הביטוח של פות״ש מעדיף לשלם ולגבות השתתפות עצמית. לפות״ש עדיין שמורה הזכות להתנגד. השאר זה ספקולציות שלך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שלום

אני שוקל עכשיו לתבוע את חברת הביטוח שלי על ה -20% הנותרים, וכך שיקזזו את ההשתתפות העצמית ויעזבו אותי בשקט.

כרגע אני חייב לשלם את הסכום עד ה 31.7.19, שלאחר מכן החוב עובר לעורך דין.

מה אתם אומרים?

לא ספקולציות

זה מה שכותב פות"ש שמשמעו

יקבל את הנזק של 20% שלו שלא כוסה , מכוסה מתביעת הנזק של הרכב האחר ומשלם השתתפות עצמית אחת.

וחוזר ואומר חברת הביטוח של פות"ש לא נהגה כדין כאשר שילמה על דעת עצמה את הנזק לרכב האחר מבלי לקבל את אישורו של פות"ש כפי שדורש החוק.

😍😍😍

יששששש נבחרת כדורגל

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מחיפוש בניירת התברר שכן חברת הביטוח שלי שלחה מכתב ב11/2018 שבוא היא מודיעה לי שהיא קיבלה תביעה על מלוא הסכום של הנזק של צד השני (כ-10000 שח). עכשיו, בשלב זה חברת הביטוח שלי כבר ידעה שאני מכחיש אחריות ושהגשתי תביעת צד ג'. התקשרתי אליהם והנציג שם ראה שאכן יש טופס שלי במערכת שבוא אני מאשים את הצד השני ואמר לי שאני לא צריך לעשות כלום. בדיעבד אולי זאת הייתה הטעות שלי.

בכל מקרה כרגע שלחתי להם תביעה קצת מוזרה שבה אני דורש לקבל את ה- 20% שזה כ- 1400 שח, ומזה לקזז השתתפות עצמית. לא בא לי גם לשלם השתתפות עצמית 1350 וגם להפסיד 20%. כלומר נזק מצטבר של 3000 שח.

השאלה אם כרגע יהיה חכם לשלם את ההשתתפות העצמית לפני שזה עובר לעו"ד ואז להתווכח שיחזירו, או לא לעשות כלום?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

המורה לחשבון רינה לימדה אותי ש 20% מנזק של 9000 ש"ח שהיה לך = 1800 ש"ח.

מזה יש לקזז את ההשתתפות העצמית שאתה צריך לשלם ומגיע לך חזרה 450 ש"ח.

אם לא תתבע תשלם 1350 ש"ח .

הפער 1800 ש"ח.

ומכיוון שבכל מקרה נרשמת לך תביעה אז דרוש את ה 1800 ש"ח ושיחזירו לך את ה 450 ש"ח שזה הסכום המגיע לך לאחר הקיזוז.

וכך תכתוב להם כבר היום , שלח להם בפקס או ביונת דואר או במייל או בדואר רשום העיקר שיהיה לך הוכחה לשליחת המכתב.

כמובן שוחח איתם בטלפון הקלט את השיחה שלא יעזו להפנות את הטיפול לעו"ד.

כתוב זאת גם במכתב בצורה ברורה.

😍😍😍

יששששש נבחרת כדורגל

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• שבועיים מאוחר יותר ...

עדכון- חברת שומרה לא מוכנה לקבל את התביעה על ה -1800 שח מכיוון שהתביעה המינימלית היא 2000 שח. כלומר אם הנזק לרכב היה 10000 שח, הייתי מקבל 2000 שח בניכוי השתתפות עצמית. מכיוון שהנזק רק 9000, לא רק שאני מפסיד את ה -1800 שח, אלא אני נדרש לשלם השתתפות עצמית על צד ג'.

החלטתי להגיש תביעה קטנה, בתקווה שהשופט יראה את האבסורד שבדברים.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 1477 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...