Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

חוקים ותקנות להפיכת רכב לאספנות

dts2
שימו לב! השרשור הזה בן 1639 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

• תגובות 47
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

ושוב , לצערי. אם תרצה תגובה מהירה , אני ממליץ לרשום הודעה בקבוצה הרשמית של מועדון החמש בפרצופספר.מנהל הקבוצה שם (קובי מילוא ) מגיב ממש מהר לכל דבר שם. בפורום הזה הוא לא הגיב כבר קצת יותר משלוש שנים. (למרות שהוא חתום על ההודעה הנעוצה בפתח הפורום )

גם אני מבקר במפגש השפלה... :beerchug:

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מועדון החמש ועוד אנשים טובים כבר בקשר עם משרד הרישוי ומנסים לבדוק ולהחזיר מצב לקדמותו...

סתם לחץ לא בטוח שנדרש כרגע

ניתן להם לנסות בשיח תרבותי

ונראה...אולי יסתדר ..

Sent from my SM-N950F using Tapatalk

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• שבועיים מאוחר יותר ...

אז מסתבר שיש תמורה בעד האגרה :

לכל חסרי הפייסבוק , הודעה של מועדון החמש

הודעה מטעם וועד מועדון החמש בנושא רישוי ואגרות לרכב אספנות:

ע"פ תקנת התעבורה 281א(ה), "רכב אספנות פטור מתשלום אגרה בעד תקופה שבה לא היה רישיון הרכב תקף". לכן, במידה ולא חודש הרישיון לרכב אספנות שהועמד מסיבה כלשהי, גם אם רישיונותיו לא הופקדו, לא נגבות אגרות עבור התקופה בה הועמד הרכב.

עד לפני מספר שבועות, גם רכב ישן (שעדיין לא נרשם כ"אספנות"), שלא היה לו רישוי בתוקף ושרישיונותיו לא הופקדו, קיבל פטור אוטומטי מהאגרות שלא שולמו ברגע שהועבר למעמד "אספנות".

לאחרונה, החל משרד התחבורה לגבות אגרות-עבר בזמן העברת רכב שרישיונותיו לא הופקדו למעמד "אספנות", בטענה כי תקנה 281א(ה) תקפה רק לרכבים שהם כבר "אספנות", ולמעשה מאז ומעולם היה צורך לגבות את אגרות העבר שלא שולמו.

המשמעות עבור ציבור האספנים היתה קשה, משום שבמקרים רבים אספן מוצא רכב ישן שננטש לפני שנים, בעליו הקודם לא טרח להפקיד את רישיונות הרכב, וכעת יהיה צורך לשלם אגרות רבות של שנות העבר, בסכומים שיהפכו את הרכישה ללא כדאית. בנוסף, אספנים רבים מחזיקים כיום רכבים שעתידים להיות "אספנות" בעוד מספר שנים, אך לא טרחו להפקיד את הרישיונות בידיעה כי ממילא יהיה פטור ברגע שהרכב יוכרז כ"אספנות".

נציגי וועד מועדון החמש נפגשו בתאריך 20.8.2019 עם נציגות בכירה של אגף הרכב ותחום הרישוי במשרד התחבורה כדי לצמצם את הפגיעה באספני הרכב. בפגישה הסבירו נציגי משרד התחבורה את הצורך ברישום מדויק של סטטוס מצבת הרכב בישראל ואת הצורך בהפקדה מסודרת של ניירת של רכבים מיושנים.

בסה"כ הפגישה היתה טובה ופוריה, וסוכמו בה הפתרונות הבאים למצב:

א. עד לתאריך 31.12.2019, בעל רכב מיושן יוכל להפוך אותו ל"אספנות" או להפקיד את רישיונותיו ללא תשלום אגרות עבר, בכפוף להצהרה בפני עו"ד כי הרכב לא היה בשימוש. נוסח ההצהרה וכן נוסח ההנחיה למשרדי הרישוי מצורפים בזאת.

ב. החל מתאריך 1.1.2020, בעלים של רכב המיושן, יוכלו להפוך את רכבם לרכב "אספנות" רק אם שולמו כל אגרות הרישוי בגין הרכב או שרישיונותיו הופקדו כחוק בעבר. יחד עם זאת, יש לציין כי ל"רכב מיושן" אשר לא חידש את רישיונו לתקופה של מעל שנתיים, נכנס קוד ביטול "תקנות התעבורה". המשמעות של קוד זה היא שלא תיגבה אגרה בגין כל התקופה שהרכב היה תחת קוד הביטול האמור, ולכן החוב המקסימלי שבעל רכב מיושן יצטרך לשלם הוא של שנתיים בלבד.

וועד המועדון סבור שסיכום זה סביר בנסיבות העניין, ומאפשר שינוי סטטוס של רכבים מיושנים עד לסוף 2019 ללא תשלום כלל (בכפוף כאמור להצהרת העו"ד), וגם אח"כ תשלום האגרה יוגבל לסכום נסבל של שנתיים.

וועד המועדון קורא לבעלי רכבים מיושנים שעדיין ממתינים לגיל האספנות להפקיד בהקדם את רישיונותיהם עד לסוף 2019, כדי למנוע תשלום אגרות בעתיד.

וועד מועדון החמש מודה לכל החברים שסייעו להסדרת העניין מול משרד התחבורה. וועד המועדון ימשיך בפעילותו המתמדת מול משרד התחבורה כדי לשמור על מעמד רכבי האספנות בישראל וכדי לסייע לכלל אספני הרכב בארץ במימוש התחביב ובשימור מורשת הרכב בישראל.

בברכה,

נחום קדמיאל

יו"ר מועדון החמש

גם אני מבקר במפגש השפלה... :beerchug:

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ירון תודה על הבאת המידע.

אני רק רוצה לדייק לגבי זה שמקסימום שנצטרך לשלם על רכב שלא הוקפא זה אגרה של שנתיים.

אם הפסיקו להשתמש ברכב נגיד אחרי 16 שנה משנת ייצורו, הוא יצבור אגרות עד שיגיע לגיל 21 (19 שנה של רכב מיושן + שנתיים עד שמבוטל עקב תקנות תעבורה), על רכב כזה בשביל לעלות אותו כאספנות נצטרך לשלם 5 אגרות שנתיות.

מקסימום שנתיים רלוונטי רק אם הרכב היה בשימוש עד שהגיע לסטטוס רכב מיושן, מעל 19 שנה על הכביש.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שלום.

לפי מה שאני מבין אם רכב שלי לא היה בשימוש מתחילת 2018 ועד היום לא שולם אגרת רישוי אז צריך לשלם בכל מקרה .

האם זה נכון ?

לפני מספר חודשים רציתי להקפיא רישיון ולא אישרו לי בגלל החוב שלא שולם.

רכב שנת יצור 1992 מודל 93 (עלה על כביש בספטמבר 92 ) רוצה להפוך לאספנות.

מה אני צריך לעשות עכשיו ?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מה גובה החוב שלך? כמה שנים? אם רק מתחילת 2018, תשלם עכשיו - ותקפיא.

סקודה יטי 2.0 TDI 4x4 (נמכרה)

וולוו XC40 T3 Momentum

טויוטה יאריס קרוס הברידית

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מה אני צריך לעשות עכשיו ?

להביא תצהיר מעורך דין על כך שהרכב היה ללא שימוש מתחילת 2018 ולהקפיא את הרישיון.

לפי מה שכתוב בהודעה מטעם מועדון הימש, הם הגיעו להסכם עם משרד הרישוי, ההסכם מאפשר עד סוף 2019 להקפיא את הרישיון בלי לשלם את חוב האגרות.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

היי

קיבלתי את הסכם והסיכום של מועדון 5

היה רשום שם שלאחר חתימה של עורך דין הרישיון ניתן להפקיד.

ואני חיפשתי מילה "להקפיא" ,נשארת השאלה האם פקידות של משרד הרישוי מבינות את משמעות ומבינות מה נדרש לעשות

בנדון.

איפה מוצאים את עורך דין הנכון וכמה צריך לשלם עבור תצהיר ?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מה גובה החוב שלך? כמה שנים? אם רק מתחילת 2018, תשלם עכשיו - ותקפיא.

החוב הוא מפברואר 2018 ועד אז לרכב היה טסט.

בוקי וגם מועדון 5 רשמו שאם יש תצהיר שהרכב לא היה בשימוש אז אין צורך בתשלום חוב.

אז למה אתה כן אומר לשלם ואז להקפיא?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בתצהיר זה טוב למצב שאתה מיד מעביר לאספנות או מוריד מהכביש. לא בטוח שזה תופס למצב שאתה רוצה להקפיא.

סקודה יטי 2.0 TDI 4x4 (נמכרה)

וולוו XC40 T3 Momentum

טויוטה יאריס קרוס הברידית

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בתצהיר זה טוב למצב שאתה מיד מעביר לאספנות או מוריד מהכביש. לא בטוח שזה תופס למצב שאתה רוצה להקפיא.

א. עד לתאריך 31.12.2019, בעל רכב מיושן יוכל להפוך אותו ל"אספנות" או להפקיד את רישיונותיו ללא תשלום אגרות עבר, בכפוף להצהרה בפני עו"ד כי הרכב לא היה בשימוש. נוסח ההצהרה וכן נוסח ההנחיה למשרדי הרישוי מצורפים בזאת.

בעל רכב המבקש להקפיא את רישיון הרכב מסיבות שונות, כגון: נסיעה לחוץ לארץ, חוסר יכולת לשלם עבור חידוש הרישיון, השבתת הרכב לצורך תיקונים ממושכים וכדומה – רשאי להפקיד את רישיון הרכב במשרד הרישוי.

רישיון מופקד הינו רישיון שאינו בר תוקף. התנועה ברכב שרישיונו הופקד אסורה.

זה מה שאני גם מבין שמדובר גם על רכבים שלפני שהגיעו לשלב שניתן להעביר לאותם לסטטוס אספנות.

מקווה גם נחום קרמיאל יחזק את הבנה שלנו.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 1639 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...