Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

רכב עבר לנתיב נגדי המשכתי לנסוע ישר והוא פנה לתוכי, מי אשם?

שימו לב! השרשור הזה בן 1732 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

היי לכולם, הייתי היום בתאונת דרכים, נסעתי מאחורי רכב במהירות המותרת בנתיב ימין(בכביש דו סטרי שיש בו רק 2 נתיבים) ושמרתי מרחק סביר עד שהרכב מלפני עבר לנתיב הנגדי, המשכתי בנסיעה וכשחלפתי על פניו הוא פגע בי מאחור בדלת שמאל כשהוא ניסה לפנות לתוך חנייה שנמצאת מימין לנתיב, עצרתי את הרכב ודוממתי מנוע ניגשתי לראות שאין נפגעים והכל בסדר, החלפנו פרטים והנהג שפגע בי טען שעקפתי אותו מימין ולכן נגרמה התאונה, בנוסף טען שאותת ימינה(אני לא בטוח שזה נכון ואין לי מצלמה לאשש את זה)

בנוסף, יש ברשותי רק ביטוח חובה.

מי לדעתכם אשם בתאונה ואיך עליי לפעול, זאת הפעם הראשונה שנקלעתי לתאונה אשמח לעזרה וייעוץ, תודה רבה!

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

האם יש איזו סיבה הגיונית שהרכב השני עבר לנתיב הנגדי?

ניסה לעקוף מישהו?

האם זה כביש עירוני עם חניות בשני צידי הכביש?

בכל מקרה, אם הרכב שלפניך עובר לנתיב הנגדי, אין שום סיבה בעולם לעקוף אותה מימין או אפילו לנסוע במקביל אליו, למען בטיחותך. במידה ויגיע רכב ממול, בגלל סכנת תאונה חזיתית, לא תהיה לו ברירה והוא יצטרך לחזור לנתיב הימני ויוריד אותך מהכביש / יתנגש בך.

ככה שיש אמת בדברי הנהג השני לגבי העקיפה מימין.

עדיין לא ברור לי, מה היו מטרות התמרון שלו, ככה שאין באפשרותי לקבוע אשמה . הוא גם צריך להוכיח שהתאונה נגרמה בגלל העקיפה מימין. מיקום הפגיעה, לדבריך, לא לטובתו.

האם ברכב שלו היתה מצלמה? מה הנזק שנגרם לשני הרכבים?

toyota verso 2016 - יש מקום לכולם!

בעבר : ניסאן NV200 2012, סיטרואן ג'מפי 2007, רנו קנגו DCI  2007,  פולו סטיישן SDI 2000, לנסר 93, אופל קדט 84.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

האם יש איזו סיבה הגיונית שהרכב השני עבר לנתיב הנגדי?

ניסה לעקוף מישהו?

האם זה כביש עירוני עם חניות בשני צידי הכביש?

בכל מקרה, אם הרכב שלפניך עובר לנתיב הנגדי, אין שום סיבה בעולם לעקוף אותה מימין או אפילו לנסוע במקביל אליו, למען בטיחותך. במידה ויגיע רכב ממול, בגלל סכנת תאונה חזיתית, לא תהיה לו ברירה והוא יצטרך לחזור לנתיב הימני ויוריד אותך מהכביש / יתנגש בך.

ככה שיש אמת בדברי הנהג השני לגבי העקיפה מימין.

עדיין לא ברור לי, מה היו מטרות התמרון שלו, ככה שאין באפשרותי לקבוע אשמה . הוא גם צריך להוכיח שהתאונה נגרמה בגלל העקיפה מימין. מיקום הפגיעה, לדבריך, לא לטובתו.

האם ברכב שלו היתה מצלמה? מה הנזק שנגרם לשני הרכבים?

לא היו שום רכבים בכביש בשני הנתיבים בטווח ה300-400 מטר, עשה רושם שהוא פנה כדי לעצור בצד השני או להחנות במדרכה, לטענתו הוא עבר לנתיב הנגדי(חשוב לציין שהוא עבר לגמרי לנתיב הנגדי ונסע שם כ-3 שניות שלמות כך שלא הייתה דרך שיכלתי לחזות שהוא יפנה פנייה חדה ימינה) כדי להיכנס לחנייה שהייתה מימין לנתיב הימני.

זה היה כביש עירוני עם חניות רק בצד הימני של הכביש(שבו נסעתי).

אני מוסיף פה תמונות של הנזק בשני הרכבים, זה שלי:

WhatsApp Image 2019-07-26 at 19.36.18.jpeg WhatsApp Image 2019-07-26 at 19.36.18 (1).jpg

זה שלו:

WhatsApp Image 2019-07-26 at 19.36.17.jpgWhatsApp Image 2019-07-26 at 19.36.17 (1).jpg

והוא אמר לי שיש לו מצלמה ברכב

תודה רבה על העזרה!!

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני כבר אומר לך שתיקון הנזק לרכב השני, גם אם הוא לא נראה גדול, יעלה סדר גודל של 10 אלפים₪, אולי יותר ( רכב חדש, מחיר פגוש אסטרונומי + תיקון וצביעה של כנף).

אני לא מבין איך הוא הצליח להכנס בך בדלת אחורית, כמו שאני לא מבין מדוע היה צריך לבצע תמרון לנתיב הנגדי קומפלט, כדי להכנס לחניה מימין. כנראה לא הסתכל במראה לפני שפנה ימינה לחניה.

הפעולה שלו היתה מבלבלת, ללא ספק. גם לא בטוח שתיעוד מהמצלמה שלו ( במידה וקיים ) יהיה לטובתו.

מחכה לך תהליך ארוך וסאגה משפתית, כי אין לך ביטוח צד ג', וצד שני כנראה לא יהיה מוכן לקחת על עצמו את הנזקים. פירושו של דבר, הם הולכים לתבוע אותך אישית על הנזק+ הוצאות שמאי+ ירידת ערך. בקיצור, סכומים רציניים.

אתה גם יכול לתבוע את הנזקים שלך ( תצטרך גם כן חוות דעת שמאי מוסמך ). יש יתרון מסויים למי שמגיש תביעה ראשון.

אבל בסוף תיפגשו בבית משפט והשופט יחליט, כנראה יחלק את האשמה בצורה כזאת או אחרת ביניכם ( באחוזים ).

עריכה אחרונה על ידי vladclar

בעבר : ניסאן NV200 2012, סיטרואן ג'מפי 2007, רנו קנגו DCI  2007,  פולו סטיישן SDI 2000, לנסר 93, אופל קדט 84.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפעמים יש כניסות צרות לחניות וצריך לבצע את הפנייה רחב, כמו משאית. ייתכן וזו הסיבה.

בכל אופן, אני לא הייתי מוטרד מסרטון מצלמה כזה או אחר, אם אכן העובדות הן כפי שציינת. כלומר, רכב עוצר בנתיב השמאלי (זו עקיפה אולי לפי חוק, אבל לא בתכל'ס).

במקומך טוען לאשמתו ושלא הביט במראות, מדווח לחברת הביטוח שלך.

סביר להניח שתפגשו בבית משפט ושם יחלקו את הנזק.

"you know how they are, they are babies, their mind is made up before anyone says anything."

South park, S23E07 PC babies.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

גם אם הוא אותת זאת לא סיבה לסטות לנתיב הנסיעה שלך ולהתנגש בך. אם יש לו מצלמת כביש באוטו מצוין שיראה אותה זה רק יעזור לך.

לדעתי רוב אם לא מלוא האשמה היא עליו. מאחר ודי בטוח שהוא לא יודה באשמה תצטרכו ללכת לבית משפט. בקיצור כמו שנאמר פה זה תהליך ארוך ומתיש.

אופציה 1:

אתה יכול לדבר עם החברת ביטוח שלו ואם במקרה הלא סביר שהוא יודה באשמה ללכת למוסך הסדר שלהם ויתקנו לך מבלי שתצטרך לשים כסף. זה במידה ואין לך מוסך מועדף עליך ולא משנה לך איפה הם יתקנו. קח בחשבון חברות ביטוח אוהבות מן הסתם למזער את גודל הנזק ועלות התיקון על כל המשתמע מכך.

אופציה 2:

לא משנה אם הוא מודה באשמה או לא, קח שמאי משלך, תתקן במוסך שלך, תדבר עם החברת ביטוח שלו תגיד להם שהוא סטה לנתיב נסיעה שלך והתנגש בך ושאתה דורש שיתקנו לך את הנזק תשלח להם דו"ח שמאי עם חשבונית תיקון. הם יכולים לסרב או להסכים אבל רק לאחוז מסויים מהנזק. אם הם מסרבים או שהאחוז שהם מוכנים לשלם עליו לא מקובל עליך אתה צריך לתבוע אותו בבית משפט לתביעות קטנות. בבית משפט יש סיכוי שגם השופט יפסוק אחוזים מסויימים עליו ואחוזים מסויימים עליך כי... ימציא כל מיני סיבות. לא נזהרת כשראית רכב נוסע לפניך שעובר פתאום לנסיעה בנתיב הנגדי, סוג של עקפת מימין (למרות שזה יותר "מעבר" מימין מאשר עקיפה) ועוד כל מיני תירוצים שלדעתי לא נכונים אבל עומדים משפטית.

עריכה אחרונה על ידי Krishi
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

יש פה מעין תרגיל בתורת המשחקים

השאלה מי צודק פחות קריטית אלא מי מסתכן בהפסד.

לדעתי האופציה הטובה ביותר עבורכם היא שאתה תתחלק איתו על השתתפות עצמית ושהוא ייקח על עצמו את האחריות על התאונה ככה מי שיידפק תהיה חברת הביטוח בעיקר.

.

ככה הוא יקבל את הכסף עבור הפגיעה ברכב שלו בגובה של כ10k אם ירצה מתקן אם לא אז ישאיר את המצב כפי שהוא (הנזק שלו יותר קל משלך).

ככה אתה תקבל תיקון לרכב שלך (תיקון מינימלי יעלה יותר מההשתתפות העצמית).

ככה הוא לא ישא בכל עלות ההשתתפות העצמית, ולא מסתכן שביה"מ יפסוק נגדו.

ככה את לא מסתכן שביה"מ יפסוק נגדך (והסיכון שלך גדול פי כמה מאחר והרכב שלך מבוטח בביטוח חובה בלבד אני מניח שאין לך יותר מדי כסף לשלם על תיקון כזה יקר).

Sent from my Redmi Note 6 Pro using Tapatalk

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

א. העניין הכספי בשביל הצד השני לא מסתכם בהשתתפות העצמית בלבד. יש עלית הפרמיה ל 3 השנים הנוספות, אולי ירידת ערך קטנה והחשש לתביעה הנוספת ב 3 השנים הבאות, מה שעלול להקשות על מציאת חברת ביטוח שתהיה מוכנה לבטח בכלל.

ב. גם את חברת הביטוח לא עשו באצבע ( מכירה את כל המשחקים, היא אלופה בתורת המשחקים בעצמה ) , ולא כל כך מהר משחררת כספים ומוכנה ל 100% אשמה, במיוחד במקרים כאלה ( היא מחייבת לתאר את התאונה, עם ציורים של שני הרכבים ומקום הארוע ). ובמיוחד במקרים שלצד השני אין ביטוח בכלל.

ג. למה שהנהג השני יסכים להודות באשמה, כאשר הוא בטוח שלא אשם? למה שיסכים לשתף פעולה בתרגיל הזה נגד חברת הביטוח שלו?

בזה הוא לא מסתכן ?

עריכה אחרונה על ידי vladclar

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אם זה אזור תעשייה אז הייתי מסתובב במקום ומנסה למצוא מצלמות שמצלמות את הכביש.

ואולי אחת מהן צילמה את התאונה והם יתנו לך העתק של הצילום.

אם לפות"ש היה ביטוח צד ג' לא הייתי מתרגש מהתאונה ונותן לביטוח לשבור את הראש.

אבל מאחר ואין לו ביטוח צד ג' אז חברת הביטוח של הנהג השני תעשה עליו חגיגה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

חסר לי לינק למקום בגוגל מפות.

אם התיאור שלך מדויק, האשמה היא שלו, עם אשם תורם מסוים שלך (אולי, היעדר סרטון פוגע בך פה).

אני בספק שהסרטון של הנהג השני ימצא את דרכו לחברת הביטוח ו/או לבית המשפט אם זה יגיע לשם, כי זה מוכיח את אשמתו בצורה דיי חד משמעית.

ליאור

מאזדה 3 2.0 "ספיריט" 2020

בתאריך 12.5.2021 בשעה 13:54, יבגניפ כתב:

באמת. אני אוהב אותך כמו שאתה.

יבגני כבר לא אוהב אותי 😭

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אם אתה בטוח בכך שאתה לא אשם, נסה להשיג ממנו הודאה מתועדת שיש לו סרטון (הקלטת שיחה או ווטסאפ).

במקרה שתגיעו למשפט והוא לא יציג את הסרטון, זה ישמש כראיה שמחזקת את הטענה שלך.

״צדקתי בעבר, עדיין אני צודק, תמיד אני צודק.״

מ.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 1732 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...