Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

פיאט בראבו mk1 מתחממת

יולל
שימו לב! השרשור הזה בן 1729 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

מבקש לעצתכם,

קניתי לא מזמן פיאט בראבו דור ראשון שנת 98 מנוע 1.4 12 שסתומים.

על פניו נראה רכב שמור (אישה מבוגרת עם פחות מ70k ק"מ), הבנתי ממנה שבשנים האחרונות הפסיקה לטפל במורשה.

הרכב מתחמם, רדיאטור וצינור יציאה תחתון מתחמים כדקה לאחר הפעלת המנוע והרבה לפני הגעה לטמפרטורת עבודה מה שמביא אותי למחשבה שטרמוסטט לא קיים. בכל נראה כי יש סירקולציה טובה של נוזל קירור. המאוורר עובד אך לא נכנס לפעולה בזמן ובאופן סדיר, מה שמביא אותי לחשוד בחיישן חום שנמצא על הרדיאטור.

לא סתם הזכרתי שהרכב לא טופל במורשה לאחרונה, יש לי הרגשה שהתחילו לעשות שם קומבינות. כמו כן צבע נוזל הקירור ירוק.

1.האם אתם חושבים שהאבחנה נכונה? האם אתם רואים אופציות אחרות(מאוורר עצמו/חיווטים/סיבה אחרת)?

2.מה הייתם עושים במצב הזה? איש מקצוע או לנסות לסדר לבד (ועל הדרך להחליף לפאראפלו)?

אשמח לכל תשובה/טיפ/תובנה בעניין.

תודה

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

פרט חשוב ששכחתי לציין, לחצים גבוהים נבנים במערכת מיזוג אויר עד כדי כך שבקשתי להוריד גז מהמערכת כדי שהמדחס לא ינתק פעולה, אולי בכל זאת מאוורר (שמשותף לשני הרדיאטורים)?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

במכוניתך מאורר הרדיאטור מופעל בשתי מהירויות (ראשונה איטית ושניה מהירה), כשהמע' החשמלית לכך הנה

מסובכת (למי שלא מכיר ו/או אין לו שרטוים מתאימים).

אופן פעולת מאורר הרדיטור:

כשהמזגן כבוי

מהירות 1 ע"י מינוס מיוניט החום שברדיאטור (יש בו 3 חוטים), דרך נגד ולמנוע המאורר.

מהירות 2 (אם חום המנוע עוד עולה משום מה) ע"י אות הפעלה מינוס מיוניט החום ברדיאטור, אל ממסר מהירות 2 המוציא גם מינוס ישירות אל מנוע המאורר.

כשהמזגן פועל (לחץ גז המזגן יפעיל המאורר רדיאטור, בהתאםללחץ גז המזגן, ללא תלות בחום המנוע)

מהירות 1, כשלחץ הגז עולה ערך מסוים, מתג לחץ הגז (טרינרי) נסגר ומוציא אות מינוס אל ממסר השהיה מיוחד שמוציא הלאה

אות מינוס להפעלת ממסר מהירות 1שמוציא ממנו מינוס דרך הנגד והמאורר רדיאטור פועל לאט.

כעבור כמה שניות, ממסר ההשהיה מוציא בחוט אחר, עוד אות מינוס אל ממסר מהירות 2 שמוציא ממנו מינוס ישירות אל מנוע מאורר הרדיאטור

שכעת יפעל מהר.

הערה: בכל מצב ומקרה, מאורר הרדיאטור מתחיל לפעול המהירות הראשונה האיטית.

קשה למצוא כיום בעלי מקצוע שיטפלו כראוי במע' החשמל ושיש להם את הנתונים והמידע הזה.

מצורף שרטוט מע' המזגן בפיאט בראבו/ה, שפענחתי, כשהחלקים המעורבים במאורר הרדיאטור מסומנים בצהוב.

כמובן שצריך לבדוק שלא חסר נוזל קירור, טרמוסטט מנוע תקין, צנרת וכו'.

בברכה - רפי לין

בראבו דור 1 מזגן.jpg

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תפרט קצת יותר...באיזה תנאים הוא מתחמם? בנסיעה? בעמידה? במאמץ?

הנוזל קירור של הבראבו אמור להיות לפחות בשנתונים האלה פאראפלו כחול כך שנוזל ירוק כלל לא מתאים. להחליפו בהקדם.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בוקר טוב ותודה על התגובות.

רפי, תודה רבה על המידע. אין לי כל הבנה בחשמל לצערי, אנסה למצוא חשמלאי סבלני שיעזור לי לבדוק איפה הכשל...

מאור, הרכב מתחמם בנסיעה עירונית ובעמידה. מעל 80 קמש אפשר לראות איך חום המנוע יורד. נוזל הקירור יוחלף לפי עצתך, תודה.

אגב, אתמול נסעתי עם הרכב נסיעה קצרה, כשחזרתי נתתי לו לעמוד כשהמנוע רץ. חיכיתי שיעלה מחוג חום מנוע קצת מעל החצי ופתחתי מכסה מנוע.

קצת מתסכול וקצת מתוך תקוה שאולי יקרה משהו זרקתי כאפה למאוורר, שבאותו רגע החל לפעול למספר שניות ועצר (חום מנוע המשיך לעלות וכיביתי את הרכב). לא נראה לי מקרי, מה אתם חושבים?

עריכה אחרונה על ידי יולל
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מקווה שלא קנית רכב עם בעיה של ראש מנוע. ממליץ לא למשוך את זה ישר למוסך. תבדוק שאין לך טחינה במכסה רדיאטור ובמכסה של מילוי שמן מנוע.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מקווה שלא קנית רכב עם בעיה של ראש מנוע. ממליץ לא למשוך את זה ישר למוסך. תבדוק שאין לך טחינה במכסה רדיאטור ובמכסה של מילוי שמן מנוע.

היי,

אין לרכב בעיה בראש מנוע, בדקתי את מה שציינת לפני הקניה. לצערי לא עליתי על זה שהוא מתחמם... הוא הציג בעיה אחרת בהזרקת דלק אבל לא התחמם למרות שנסע והיה מונע זמן די ארוך לאחר מכן.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפי תיאורך נראה לי שהמהירות הראשונה, האיטית, של מאורר הרדיאטור אינה פועלת וזה לרוב בגלל נגד

המאורר שנשרף ו/או מחבר הנגד שנשרף.

תוכל להדפיס השרטוט שצירפתי ואולי הוא יוכל לעזור לבעל מקצוע.

"מוסך כחול לבן" (מורשה היבואן לפיאט ואלפא רומיאו) הנו עם חשמלאי ותיק (זאב) ובהנהלת ברוך זאבי

ובדוק אם הם יוכלו לטפל בבעיה.

הם נמצאים ברח' הרכב 11 א.ת סגולה פ"ת, טל' 03-9314286.

בהצלחה ובברכה - רפי לין

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפי תיאורך נראה לי שהמהירות הראשונה, האיטית, של מאורר הרדיאטור אינה פועלת וזה לרוב בגלל נגד

המאורר שנשרף ו/או מחבר הנגד שנשרף.

תוכל להדפיס השרטוט שצירפתי ואולי הוא יוכל לעזור לבעל מקצוע.

"מוסך כחול לבן" (מורשה היבואן לפיאט ואלפא רומיאו) הנו עם חשמלאי ותיק (זאב) ובהנהלת ברוך זאבי

ובדוק אם הם יוכלו לטפל בבעיה.

הם נמצאים ברח' הרכב 11 א.ת סגולה פ"ת, טל' 03-9314286.

בהצלחה ובברכה - רפי לין

תודה!

אעדכן

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 1729 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...