Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

התלבטות איזה מצלמה לקחת לטיול לחו"ל (ניקון) DSLR

renault5
שימו לב! השרשור הזה בן 1680 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

שלום חברים :)

אני טס לחו"ל בקרוב לשבוע ויש לי התלבטות איזו מצלמה DSLR לקחת מאוסף

המצלמות הישנות שיש לי בבית.

מה אתם הייתם לוקחים? עד היום לקחתי את הניקון D40 בגלל שהיא הכי קלה מבין ה3

אבל 6.1 מגה פיקסל הD40 לעומת השאר.

1. ניקון D40

2. ניקון D7000

3. ניקון D300

תודה רבה.

*pontiac tempest 1992 V6 3.1 liter

Pontiac - we are driving excitement

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 157
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

תמונות שפורסמו בשרשור

קח את ה d7000 איתךאני עוד חודשיים טס ל5 שבועות בהודו ולוקח את ה d7200 איתילא תצטער וההבדל במשקל מאוד זניחומקסימום תעשה ביטוח לציוד נגד גניבה

כי החיים הם לא רק קו ישר PSI

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תלוי גם בעדשות שאתה לוקח, שעשויות להיות הגורם העיקרי מבחינת נפח ומשקל.

אם אין לך כוונה לצלם הרבה בתאורה חלשה קח את המצלמה עם החיישן בעל הרזולוציה הגבוהה ביותר - יאפשר לך לקרופ תמונות. בכלל, עדיף החיישן החדיש ביותר.

השיקול משתנה אם מדובר בטיול בסיכון גבוה לקלקול\טביעה\גניבה.

אני עברתי לחסרת מראה קטנה - פתאום נפסקו הויכוחים עם אשתי מימי ה-450D על סחיבת הציוד.

לפני 5 שעות, David32 כתב:

מה שאתה לא מבין זה שאתה מבזבז את הזמן שלך, את תעבורת האינטרנט שלך ואת אורך החיים של סוויצים במקלדת שלך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תודה לכם.

אני בשיקולים לעבור למצלמה קומפקטית בגלל המשקלים פשוט זה לא יצא לפני הנסיעה :)

לעניין העדשות, 50 מ"מ+18-105 ועוד עדשת 75-240.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ה7000 עם עדשת הקיט 18-105 פשוט מוצלחת בטירוף (לטעמי)

Sent from my iPhone using Tapatalk

קיבלת התראת משתמש בקארספורום - סיבה: שפה לא נאותה אנא חסוך מאיתנו את חוש ההומור הלא מצחיק שלך.
כל מה שעומד בין אדם, לאושר שלו, הוא היכולת להשלים עם כמה עובדות ולהבין שלא שווה להילחם עליהן.
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

חד משמעית - קח את המצלמה המתקדמת ביותר שיש לך, כאמור, אם אינך חושש מאבדן\גניבה\קלקול בגלל תנאי הצילום. ה-D40 וה-D300 מקומן במוזיאון, אתה לא יכול להשוות טכנלוגיה של לפני 12 שנה ויותר לטכנולוגיה מהשנים האחרונות.

חשוב שוב אם אתה זקוק לכל העדשות, זה תלוי באופי הטיול. אני, למשל, נהגתי לקחת אתי עדשת טלה, אבל צילמתי בה תמונות בודדות (ובסופו של דבר נגנבה). אבל זה תלוי באופי הטיול ובנושאים המעניינים אותך.

מה שאתה לא מבין זה שאתה מבזבז את הזמן שלך, את תעבורת האינטרנט שלך ואת אורך החיים של סוויצים במקלדת שלך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תלוי באופי הטיול. כשטסתי לגלפגוס הייתי רוב הזמן עם עדשת ה-55-210. בטיול עירוני או של סתם נופים אתה בדר"כ לא צריך יותר מ-105, במיוחד אם החיישן בעל רזולוציה גבוהה ואפשר לעשות קרופ נורמלי.

את ה-50 הייתי לוקח ממילא כמובן, מניח שהיא קומפקטית מספיק וכמובן שהיא סופר-שימושית לפורטרטים או צילומי רחוב, תאורה עמומה וכדומה.

BMW 325i E46

שלום, רוכב.

נא לא לבקש ממני גישה לאוף טופיק

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תודה לכם.

אני בשיקולים לעבור למצלמה קומפקטית בגלל המשקלים פשוט זה לא יצא לפני הנסיעה :)

לעניין העדשות, 50 מ"מ+18-105 ועוד עדשת 75-240.

תוותר על ה-75-240. זה טוב לצייד. אין מה לצלם עם זה בטיול.

ה-50 שימושית רק על FF. בקרופ זה אורך מוקד לא פרקטי. מקסימום לפורטרטים. אם אתה בקטע של לצלם פרצופים של אנשים מחוץ להקשר, סבבה.

ה-D40, מקומה בפח. עבר זמנה.

בין השתיים האחרות, קח את זו שאתה מתפעל יותר מהר.

uʍop ǝpısdn sı ɹǝʇndɯoɔ ɹnoʎ sıɥʇ pɐǝɹ uɐɔ noʎ ɟı

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תוותר על ה-75-240. זה טוב לצייד. אין מה לצלם עם זה בטיול.

ה-50 שימושית רק על FF. בקרופ זה אורך מוקד לא פרקטי. מקסימום לפורטרטים. אם אתה בקטע של לצלם פרצופים של אנשים מחוץ להקשר, סבבה.

ה-D40, מקומה בפח. עבר זמנה.

בין השתיים האחרות, קח את זו שאתה מתפעל יותר מהר.

תודה.

הD300 הכי נוחה לי לתפעול ואחריה הD7000 אבל כנראה שאלך על הD7000.

עם העדשת 75-240 אני מצלם טבע שאני נוסע מחוץ לעיר בגלל זה לרוב לוקח אותה.

עזרתם לי מאוד תודה לכולם ניקח את הD7000 :)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני עברתי למצלמות הקומפקטיות יותר ומחזיק סוני A6300 לטיולים והמשקל והגודל יותר נסבלים בהרבה.

ועם עדשות זה לא מגיע למשקל דומה לDSLR?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תלוי בשילוב של גוף, עדשות ושאר הציוד.

העניין הוא שלחסרות המראה יתרונות נוספים - יותר דקות, ה-Live view ב-EVF (על חשבון קיצור מה של חיי הסוללה בין טעינות), תריס אלקטרוני לחשיפות קצרות מאד ועוד כהנה וכהנה. יש אנשים שצופים שה-DSLR ייעלם לטובתן.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תלוי בשילוב של גוף, עדשות ושאר הציוד.

העניין הוא שלחסרות המראה יתרונות נוספים - יותר דקות, ה-Live view ב-EVF (על חשבון קיצור מה של חיי הסוללה בין טעינות), תריס אלקטרוני לחשיפות קצרות מאד ועוד כהנה וכהנה. יש אנשים שצופים שה-DSLR ייעלם לטובתן.

אני מחפש מצלמה שתחליף את הDSLR שתשב כול הזמן בתיק שאוכל לצלם בה במקום הסלולרי.

המשקל בהחלט זה הפקטור המרכזי שאני שוקל להחליף את הDSLR.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שתי אופציות שאני מציע לך:

1. מצלמה חסרת מראה בפורמט micro four thirds (המוכר כ-MFT או M43). הפורמט הוא שת"פ של אולימפוס ופאנאסוניק, והציוד של שתי החברות תואם (אם כי במגבלות מסויימות, למשל מצלמה של פאנאסוניק לא תהנה מייצצוב התמונה בעדשה של אולימפוס ולהפך, אם כי לשני היצרנים יש גם ייצוב תמונה בחיישן). מצלמות קטנות בפורט הזה הן, למשל, ה-GX80 (או GX85 במיתוג האמריקאי, חוץ מהשם הן זהות) שלפאנאסוניק או ה-OM-D-EM10 של אולימפוס שקצת יותר חדישה, יקרה וגדולה. גם לשיומי מצלמה בפורמט הזה שעולה חצי, אבל כל השליטה בה נעשית דרך מסך המגע, מה שהופך אותה להרבה פחות נוחה לתפעול. למצלמות האלה חיישן עם crop factor 2, מהווה יתרון בצילום בעדשות צרות, אבל חסרון מבחינת עומק שדה (אם אתה מחובבי ה-bokeh) וביצועים באור חלש. אבל אתה מחפש מצלמה קטנה - אני משתמש ב-GX85 עם עדשת קיט 12-32mm f/3.5-5.6 קטנטנה (זה מקביל ל-24-64 מ"מ במונחי חיישן 35 מ"מ), והדבר הזה קומפקטי, עד כדי pocketable.

2. "מצלמת גישור" (bridge camera) - מה שקרוי במקומותינו גם "סופרזום". יש לכל היצרנים. היתרון הוא מצלמה יחסית קומפקטית ונוחה עם טווח זום גדול, החסרון הוא חיישן קטן (בין "1/2.3-1). גם בין אלה יש דגמים עם לא מעט תכונות מתקדמות.

בכל מקרה, הקפד לרכוש מצלמה שמאפשרת צילום בפורמט גולמי (raw) על מנת לאפשר עיבוד תמונה מתקדם.

עריכה אחרונה על ידי sperial

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

M43 זה סוס מת. אולי אם מוצאים מצלמה + עדשה פצצה במחיר ממש, אבל ממש טוב זו השקעה משתלמת.

מצלמת גישור זה לזרוק כסף לפח. כל טלפון סלולרי מתקדם יתן איכות צילום בערך אותה רמה.

לדעתי אם משקיעים במצלמה ייעודית זה או APS-C או FF + עדשה איכותית אחת שמתאימה לרוב הסיטואציות בשביל לא לסחוב עדשות.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תוכן חדש...