Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

התלבטות איזה מצלמה לקחת לטיול לחו"ל (ניקון) DSLR

renault5
שימו לב! השרשור הזה בן 1683 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

אתה משתמש מנוסה. תחשוב על מישהו שעושה את הקפיצה הראשונה מטלפון סלולרי למצלמה יעודית. אני השקעתי שעות על הגבי שעות בקריאה וצפייה של סרטונים ביוטיוב בשביל להבין פונקציות. זה מרתיע ולא כולם מוכנים לעשות את המאמץ הזה.
מצלמה זה כלי מורכב כי הפיסיקה מאחורי צילום מורכבת וכי החלק הקוגניטיבי של תפיסת התמונה (צבע, קומפוזיציה וכו') מורכב.

אי אפשר לפשט את זה עם תפריטים וממשק משתמש. המשתמש צריך להבין בחומר.

uʍop ǝpısdn sı ɹǝʇndɯoɔ ɹnoʎ sıɥʇ pɐǝɹ uɐɔ noʎ ɟı

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 157
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

תמונות שפורסמו בשרשור

אני הבנתי מצויין, אבל רק אחרי מחקר מעמיק מאוד ברשת וקריאה של חוברת הוראות מא' עד ת'.

הנקודה שלי שאפשר להנגיש פונקציות, תפריטים, גרפים וכפתורי שליטה בצורה הרבה יותר אינטואיטיבית. חבל שחברות לא משקיעות בזה מאמץ.

כנראה Apple צריכים להיכנס לתחום מצלמות מירורלס בשביל שמשהו ישתנה בענף.

אני לא יודע איך זה היום בכלל ובמירורלס בפרט, אבל לפני כמה שנים כשקניתי בפעם הראשונה DSLR, ניקון D3000, התפריטים שלה היו מעוצבים בדיוק כמו שכתבת, עם תצוגה גרפית של הדברים החשובים כמו מהירות תריס ומפתח צמצם. במצלמות מתקדמות ויקרות יותר זה לא קיים, כי הנחת המוצא היא שהמשתמש כבר יודע איך לתפעל את המצלמה.

מכניסים לצנצנת, סוגרים, לופתים את המכסה כאילו חייך תלויים בזה, ומנערים את הצנצנת עד שהיא מודה ברצח ארלוזורוב.
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

גם למירורלס הבסיסיות (לפחות הפאנאסוניק והאולימפוס שאני מכיר, אבל אני מניח שכולם כך) אפשרויות נרחבות ביותר.. השתלטות על כל האפשרויות מורכבת מאד, אבל לא קשה ללמוד את האפשרויות החשובות לצלם כזה או אחר.

חוץ מזה, יש כפתורי פונקציה הניתנים לתכנות, מה שמאפשר פישוט וזירוז פעולות שכיחות.

לפני 5 שעות, David32 כתב:

מה שאתה לא מבין זה שאתה מבזבז את הזמן שלך, את תעבורת האינטרנט שלך ואת אורך החיים של סוויצים במקלדת שלך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

צריך גם לזכור שיש לפעמים מס' דרכים להשיג את אותה תוצאה. לדוגמא, אתה יכול להתאים חשיפה ע"י שינוי צמצם/תריס או פיצוי חשיפה (מה הפיצוי חשיפה משנה תלוי במוד של המצלמה) או ע"י שינוי אופן החשיפה והמקום ממנו מודדים אור.

אתה חייב להיות מסוגל להבין מה ההבדלים בין השיטות השונות. מצלמה לא יכולה לדעת לאיזה גודל אתה צריך את התמונה, לכן כמה רעש דיגיטלי הוא נסבל, כמה גרעיניות אתה רוצה/אוהב, שאתה דווקא רוצה motion blur, כמה מהעומק של התמונה אתה רוצה בפוקוס ועוד... אינסוף פרמטרים שהם בראשו של הצלם.

uʍop ǝpısdn sı ɹǝʇndɯoɔ ɹnoʎ sıɥʇ pɐǝɹ uɐɔ noʎ ɟı

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• שבועיים מאוחר יותר ...

קיבלתי את החצובה Zomei דגם 669C. מדובר בחצובה לטיולים נפתחת עד גובה 150 ס"מ ועשויה קרבון. במצב מקופל החצובה קומפקטית ונכנסת לתיק גב סטנדרטי.

אין לי כל כך בסיס להשוואה עם חצובות אחרות, אבל רושם שלי שמדובר בחצובה מאוד סולידית, יציבה ומתמודדת היטב עם הציוד שלי. (Canon m50 + עדשה). החצובה הגיע עם תיק נשיאה סולידי ומעין נרתיק בצבע סגול מלכותי זועק פרימיום לכיסוי הראש.

התלונה היחידה שלי בינתיים שהחצובה הזאת כבדה.

בפירוט של המוצר כתוב שהמוצר שוקל 2 ק"ג חצובה + ראש. (1.5 ק"ג חצובה + 0.5 ק"ג ראש) אני לא שקלתי אותה, אבל המשקל לא מרגיש לי כמו 2 ק"ג אלא יותר כמו 5-6 ק"ג מבוסס על ניסיון רב שנים בסחיבת מחשבים ניידים בתקופה שמכרתי חומרה.

אז או שהסינים שיקרו בנוגע למשקל או בגלל הגודל המשקל מתפזר בצורה כזאת שהוא יוצר אשלייה של כבדות.

מהבחינה הזאת אני די מאוכזב מהרכישה כי אני לא רואה את עצמי סוחב את הדבר הזה על הגב בטרקים בסין. מצד שני אפשרות לצלם טרסות אורז בשקיעה די מדליקה אותי...

בכל אופן אקח אותה במזוודה כי כבר קניתי אז אנסה להוציא ממנה את המקסימום בטיול.

עריכה אחרונה על ידי ChemGuy85
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אולי הוא מחפש פנורמות או time lapse או תאורה קלושה?

לפני 5 שעות, David32 כתב:

מה שאתה לא מבין זה שאתה מבזבז את הזמן שלך, את תעבורת האינטרנט שלך ואת אורך החיים של סוויצים במקלדת שלך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בדיוק, אבל את זה אני אדע רק בשטח.

בכל אופן החצובה מרגישה סולידית בטירוף ואני אקח אותה לטיול. סחבתי דברים יותר כבדים מזה בחיים. במקרה הכי גרוע אמצא דרך לשלוח אותה חזרה למלון.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תוכן חדש...