Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

למה מערכות מולטימדיה לרכבים מפגרות חומרתית מטאבלטים וסמארטפונים?

naki220
שימו לב! השרשור הזה בן 1647 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

• תגובות 41
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

אמממ תודה? - אני פשוט, פולני.

בכל מקרה - לאינטגרטורים יש גם מנחת פנימי וגם כניסות RCA או מתאמים לכניסות RCA - רק שכן, תהיה לך המרה לאנלוגי בדרך אליהם.

סה"כ גם יציאות הRCA היום טובות מאוד ושקטות מאוד - גם ביחידות הסיניות שעיקר הבעיה בהן הוא סיגנל נמוך (מתח מוצא נמוך) וזו בעיה שאפשר לפתור עם ליין דרייבר טוב.

B4 2010 - ANY-PHONE + MOSCONI AMAS2 + Audsion BitOne + Voce5.1K FullDA + MASSIVEBX4 +HatL1 + Morel CDM880 + Morel Hybrid602 + Micca COVO-S + Audison TH10 + Pioneer TS-X150

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

במבט לאחור, מה הפתרון הכי איכותי שצרכן יכול לקבל בהנחה שאין לו ידע/ יכולת להרכיב בעצמו?

יש מישהו בארץ שמתקין מערכות joing? להביא אחת כזאת מחול ולמצוא מי יתקין לי? מה אני עושה אם אני רוצה תואם מקור לרכב שלי?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אתמול היחידה של ATOTO הוטסה, אחר כבוד, בחזרה אל אמזון ארה"ב.

ראשית, ובלי קשר ישיר לשרשור הזה, הנה עוד תזכורת למה אין כמו אמזון. שלחתי להם הודעה בחמישי, כתבתי שהיחידה הותקנה, פורקה, אין לי את הקופסה שלה ואת המדריך למשתמש (נזרקו בהתקנה לצערי) וכמובן שהיא שומשה כי הורכבה. נציג השירות ענה לי שאין שום בעיה, וזיכה אותי על מלוא הסכום ששילמתי. מדהים!

שני פידבקים בהקשר לפורום הזה, וגם לשאלה של naki220 מעלי:

1. מבחינת איכות סאונד, זה מעולה אבל זה לא מתקרב בכלל ליחידות של יצרנים איכותיים. גם לאחר כיוונונים ומשחקים, פער הסאונד בין ה-ATOTO לפיוניר שלי הוא בדיוק הפער שאנחנו עוסקים בו בפורום כזה. שומעים מעולה, אין ספק, אבל זה לא מספיק. הבמה, ההפרדה, הניקיון - הכל פחות טוב, באופן משמעותי, מהפיוניר. זה אומר שאם מדובר בסטריאו מקורי של רכב, כנראה שאין בעיה להחליף ביחידה כזו. אבל כשמדובר במערכת איכותית יותר - זה כבר לא מספיק טוב. אני חושב שאחרי משחק קצר איתה, אני בהחלט יכול להמליץ עליה מאוד לכל בעל רכב VAG. בתור אנדרואיד מלא לרכב, הם אכן מדלוורים יחידה מאוד איכותית, עם סאונד מצוין ומחיר מעולה (280$ בלבד).

2. פידבק יותר חשוב: אני מצאתי את האנדרואיד המלא לרכב כמיותר ומגושם. מצד אחד, דברים פשוטים ובסיסיים לא קיימים (ב-ATOTO למשל מסך החיוג המהיר נמצא במרחק של 3 קליקים כשהאחרון הוא אייקון קטן שאין דרך להקליק עליו בלי להסתכל על המסך ממושכות). מצד שני, כל מני דברים מיותרים שאין בהם שום צורך תופסים מקום, כמו gmail. מי צריך לקבל נוטיפיקציה על מייל חדש במסך הסטריאו ברכב??

אפשר לטפל ברוב הדברים האלו, אבל למה, בעצם? הדרישות ממערכת סטריאו לרכב, בשנת 2019, הן מאוד בסיסיות. הרכב לא באמת צריך להיות מחובר לרשת במלוא מובן המילה. יש אפליקציות ספציפיות (ובעיקרן ניווט ומוסיקה/וידאו סטרימינג) שצריכות לעבוד. תכל'ס - הכל נתמך ב-carplay או ב-android auto.

אני חושב, בדיעבד, שיותר נכון לקנות ראש של חברה איכותית, שתומך ב-android auto וזהו.

זה פתרון הרבה יותר נוח ומתאים לרכב, וגם יעבוד יותר טוב לאורך זמן.

עבורי זו תובנה די מפתיעה.

עריכה אחרונה על ידי moti_r
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

יחידת ראש כל מתקין ידע להתקין - השאלה איזה נזק הוא יסב לחלקי פלסטיקה ברכב שלך.

תקפיד על מתקינים טובים עם המלצות לפי אזור המגורים שלך.

פשוט תריץ חיפוש כאן על "מתקין" או "מתקינים" בתוך פורום אודיו.

ותזכור אין מתקין לא טוב, יש רק מתקין שלא נחתך מספיק.

B4 2010 - ANY-PHONE + MOSCONI AMAS2 + Audsion BitOne + Voce5.1K FullDA + MASSIVEBX4 +HatL1 + Morel CDM880 + Morel Hybrid602 + Micca COVO-S + Audison TH10 + Pioneer TS-X150

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אפרופו יציאת spdif קצת שאלה דבילית אבל לא הצלחתי למצוא מידע.

לאן מחברים אותה? ישירות למגבר או צריך סוג של תיווך באמצע?

כמה ערוצים זה מוציא?

האם יש שליטה מהמערכת על הרמקולים, האיקולייזר, הווליום וכו'?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אפרופו יציאת spdif קצת שאלה דבילית אבל לא הצלחתי למצוא מידע.

לאן מחברים אותה? ישירות למגבר או צריך סוג של תיווך באמצע?

כמה ערוצים זה מוציא?

האם יש שליטה מהמערכת על הרמקולים, האיקולייזר, הווליום וכו'?

SPDIF היא לא סוג של יציאה - אלא סוג של פרוטוקול תקשורת דיגיטלי. זה סטנדרט שבו מעבירים אות דיגיטלי (כך שאין איבוד איכות).

יש לו שני סוגי חיבורים נפוצים: כבר קואקסיאלי שמחובר ב-RCA או כבל אופטי עם חיבור מיוחד (נקרא גם TOSLINK).

פעם ה-RCA היה מאוד נפוץ, אח"כ עברו לאופטי.

אתה לא יכול לחבר דיגיטלי ישירות למגבר, כי צריך להמיר מדיגיטלי לאנלוגי.

צריך פרוססור (כמו ה-Audison bit One) או לפחות DAC (ממיר דיגיטלי לאנלוגי) - אבל חשוב מאוד שיהיה איכותי, כי אחרת לא עשינו כלום ונקבל סאונד לא מספיק טוב.

אז ככה:

- עדיף לחפש פרוססור שמקבל SPDIF RCA - האמת שאני לא מספיק מכיר פרוססורים לרכב אז לא יודע לומר כמה זה נפוץ

- במידה ומצאנו פרוססור שתומך רק אופטי, אפשר לרכוש בקלות ממיר SPDIF RCA to optical. צריך לקנות ממיר טוב אבל אלו לא דברים יקרים כי זו המרה דיגיטל/דיגיטל כך שאין משמעות לאיכות. ראיתי במהירות שבאמזון יש כאלו ב-20-30$

- אפשר לחפש רק DAC, כלומר מכשיר שלא עושה שום פרוססינג (כמו EQ למשל) אלא רק ממיר אות. יש כאלו מצוינים שעולים כמה מאות ש"ח לדעתי, אני בטוח שחיפוש בפורום יקפיץ כמה טובים כאלו

לגבי השליטה מהמכשיר - לפי מה שאני קורא אז כן, הם עשו את זה נכון. ה-SPDIF יושב ממש בסוף השרשרת, כך שכל עיבוד הסאונד נעשה במכשיר (חיתוכים, EQ וכו') וזה אומר שאפשר כנראה להסתפק ב-DAC ולא צריך פרוססור מתוחכם ויקר. אני חושב שהדבר היחיד שלא מצאתי במכשיר עצמו זה time alignment, אבל זה דורש עוד בדיקה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לגבי טכנולוגיית הFULLDA של אודיסון - אתה יכול לעשות חיבור דיגיטלי מלא מיחידת הראש, דרך הפרוססור וישירות אל תוך המגברים - בסדרות הווצ'ה והתסיס.

אצלי בסובארו השרשרת היא -

מקלט BT מסוג AMAS2 של MOSCONI - המקלט הזה ממיר לאופטי.

משם -

מתחבר לתוך הBIT 1 דרך הכניסה האופטית שלו.

משם -

דרך הBIT ONE אני יוצא בכבל CAT6 לתוך מגבר חמישה ערוצים

ואז רק מהמגבר לפני שלב ההגבר - יש המרה לאנלוגי בתוך המגבר עצמו.

שלושת הערוצים הנותרים שיוצאים מהביט1 עוברים המרה לאנלוגי בתוך הBIT1 ומשם דרך יציאות RCA סטנדרטיות למגבר של מאסיב אודיו וזה לטובת הרמקול סנטר ושני הרמקולים האחוריים שגם ככה מנגנים הרבה יותר חלש ורק נותנים אפקט של העמקת השדה.

חשוב לדעת לעשות את ההפרדה בין "אות" לבין "מידע"

מה שיוצא מיציאת RCA אנלוגית זה אות - סיגנל אנלוגי - מושפע מאוד מאיכות ההמרה, מעוצמת יציאת הRCA, נתוני THD, הפרדת ערוצים ומאוד מאוד גם מנתונים כמו SNR

מה שיוצא מיציאות שהן SPDIF הוא נטו מידע - אין כאן אובדן איכות משום שאין כאן אות ואין כאן המרה ואין כאן השפעות של השראות על טווח מגנטי.

הדבר היחיד שיכול ממש להעיב על יציאה אופטית זה נושא הJITTER וגם כאן - רוב הממירים הדיגיטליים היום מצויידים בצ'יפים חזקים מאוד (וזולים מאוד כיום)

זה מידע ולא אות - אבל מתי כן יש אבדן של איכות בטווח דיגיטלי?

כאשר מבצעים בקרת ווליום - כלומר כאשר השליטה בווליום היא דיגיטלית גם - למה יש כאן אבדן איכות?

כי בפועל מה שמתבצע זה "החסרת מידע" הרי אי אפשר להנחית את הסיגנל - כי לא מדובר באות!

אבל אפשר להחסיר מידע... ואז יש פגיעה מאוד ברורה באיכות.

בגלל זה - כשאני מאזין ברכבים שלי למוזיקה שהמקור שלה הוא דיגיטלי - את בקרת הווליום אני מבצע מהDRC של הביט1 או של הפרימה אם מדובר בדודג'

למה? כי הDRC מבצע הנחתה אנלוגית או ביציאות RCA בביט1 כאשר מדובר בהמרה שמתבצעת בתוך הביט.

או במגבר כאשר מדובר בFULLDA

זו גם אחת הסיבות שאני מאוד אוהב את כל האינטגרטורים - בין אם זה מבית אודיוטק פישר (הליקס, בראקס), בין אם זה אלטרומדיה (אודיסון,הרץ) בין אם זה גלאדן\מוסקוני או זאפקו או כל יצרן אחר - האינטגרטורים האלו הם FULLDA או חיבור אות ביניים ישיר ללא RCA בין הפרוססור למגבר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• חודש מאוחר יותר...

שאלה- האם דאבל דין היי אנד של פיוניר נניח, שאין לו את רכיב הspdif. האם הוא יתן איכות צליל נמוכה יותר. מאשר הjoying שהוזכר בשרשור, שלו כן יש את רכיב הspdif?

Sent from my LG-H990 using Tapatalk

"אם אי פעם המהירות תהרוג אותי , אל תבכו , כי אני אחייך". פול ווקר ז"ל

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מכשיר עם SPDIF מוציא את המרת הדיגיטל לאנלוג ממנו למכשיר חיצוני, זה אומר שאתה לא יכול לחבר JOYING ישירות למגבר אלא צריך להמיר את האות.

אם תבחר ממיר אות איכותי יותר ממיר האות שיש בתוך יחידת ההייאנד של פיוניר, תקבל איכות גבוהה יותר ממנו.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 1647 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...