Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

טויוטה קורולה 2006, מנוע מגמגם - בעיה בצילינדר

L_B
שימו לב! השרשור הזה בן 1732 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

היי חבר'ה,

לפני יומיים התחילה לי תקלה בקורולה. פתאום הרכב מגמגם, לא עובר את ה-70-80 קמ"ש ונורת מנוע מהבהבת. היום הלכתי למוסך, ניסה להחליף 2 סלילי הצתה וגם פלאגים, ובסוף בדק את הצילינדרים אחד אחד, עם 3 מכשירים שונים ויצא שבוכנה אחת פועלת פחות חזק מהאחרות. הנתון שהראה השעון הוא 80 לעומת כל השאר שהיו גבוהות יותר. לא יודע מה היחידות מידה לצערי.

מה הפתרון שאתם חושבים עליו? זה מוסך מאוד אמין שאני סומך עליו וגם לא לקח לי על הבדיקה והאבחון. נראה כי באמת יש בעיה במנוע - לפעמים בנסיעה הוא בסדר ולפעמים הוא מתחיל לגמגם. שווה בכלל לחפש מנוע? העלות תהיה יותר מחצי רכב.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שאלה קטנה.

שאתה אומר שלפעמים הרכב בסדר, המנוע מגיב רגיל? ושהוא מגיב "לא בסדר" נורת המנוע חוזרת להבהב?. אם הבנתי נכון ממך אתה בסוף לא החלפת פלגים/סלילי הצתה והמשכת לדרכך תוך כדי שהבעיה חוזרת לסרוגין. אישית בקורולה 2003 הלכו לי בשנה אחת פעמים סליל הצתה (ב2 מקרים שונים) והמנוע עדין תקין.

לא ברור לי האבחנה של המוסכניק אבל אל תתפוס אותי במילה, לפעמים מזרק דלק תקול גם יכול לגרום לבעיה כזו.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כשהוא מגיב לא בסדר, הנורה חוזרת להבהב, טורים משחקים, ספידומטר והחוגה לא זז או קופצת. הרכב רועד במהירות נמוכה ולא מגיע ל-70-80 חלק.

למשל נסעתי כ-15 דקות מהמוסך והבעיה לא הופיעה. אבל למשל בנסיעה שגרתית של מספר דקות אתמול הופיע. זה לא משהו קבוע.

נכון, לא הוחלפו פלאגים וסלילים כי עדיין לא עבד חלק לאחר ההחלפה. בוצעה קומפרסיה ישירה לכל צילינדר עם מכשיר מיוחד. הובא עוד אחד לאימות הנתונים ואותו צילינדר לא תפקד כראוי. איך מזרק דלק יכול להשפיע? אני לא ממש מבין. זה לא היה אמור להשפיע על כל מהם? איך השאר תקינים ואחד מושפע מזה?

עריכה אחרונה על ידי L_B
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

"ניסה להחליף" - מה קרה אחרי ניסיון ההחלפה,חל שינוי בהתנהגות הרכב ? הסלילים שהורכבו לניסיון היו מקוריים או איכותיים לפחות ?

אין איש בעולם שיוכל אותי למחוק אצלך אני קיים.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הסלילים לא היו מקוריים. אבל אם ננתק רגע את עניין הפלאגים והסלילים - עצם העובדה שהוא חיבר ישירות בדיקת לחץ קומפרסיה לחיבור הפלאג די מבטל את העניין הבדיקות האחרות? הוא בדק קומפרסיה ישר בצילינדר וראה שאחד מזייף ממש. אני מנסה להבין הגיונית אם זה מכריע את הכף בעניין הזה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אם אין תופעה של איבוד נוזל קירור,שמן במפלס תקין ואין אכילה שלו,זה יכול להצביע על סליל הצתה גמור של אותו צילינדר אבל אם המנוע לא תקין ( יש אכילת שמן/התחמם וכו ) אז הבעיה יכולה להיות ממנו - שיוציאו מצתים ויבדקו אם הם רטובים משמן- אם כן הבעיה במנוע.

אם אתה יכול להשיג סליל מקורי לבדיקה בלבד זה הכי טוב

אם התופעות נפסקות הבעיה בסליל.

עריכה אחרונה על ידי colauti 9

אין איש בעולם שיוכל אותי למחוק אצלך אני קיים.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הסלילים לא היו מקוריים. אבל אם ננתק רגע את עניין הפלאגים והסלילים - עצם העובדה שהוא חיבר ישירות בדיקת לחץ קומפרסיה לחיבור הפלאג די מבטל את העניין הבדיקות האחרות? הוא בדק קומפרסיה ישר בצילינדר וראה שאחד מזייף ממש. אני מנסה להבין הגיונית אם זה מכריע את הכף בעניין הזה.

לא ברור לי לגמרי איזה בדיקה עשה..

חיבר שעון לצילינדרים והפעיל את המתנע? אם כן אז כנראה בדיקת דחיסה (קומפרסיה).

תוצאות של בדיקה זו הם די חד משמעותיות, שיש בעיה במנוע עצמו ולא הצתה או הזרקה.

מצד שני אתה טוען שהבעיה אקראית ולא מופיעה קבוע מה שפחות מעיד על בעיה מכנית של המנוע.

אני ממליץ על חוו"ד נוספת במוסך אחר, שיבצע אבחון מדויק וייתן לך אבחנה טובה ובהחלטית עם הצעת מחיר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

צילינדר לא תקין או כזה שלא מייצר קומפרסיה לא יכול להסתדר מעצמו או לעבוד פעם כן ופעם לא חד משמעית! הבעיה ככל הניראה היא לא בצילינדר אלא בעיה חשמלית כגון סליל שזה הסיכוי הגבוה ביותר. מכיוון שנידלקה נרת תקלה צריך תחילה להתחבר עם סורק תקלות ולראות מהו קוד התקלה. אני מניח שהקוד יהיה מיספייר כלומר בעיית הצתה בצילינדר שהסורק יראה. משם להתקדם להצלבה עם סליל בצילינדר תקין ולצאת לנסיעה לראות אם הבעיה נדדה לצילינדר התקין בו שמת את הסליל החשוד כבעייתי. ניתן גם לבדוק שהתופעה קורית על ידי ניתוק הסליל מהחיווט שלו ולראות אם אין שינוי בעבודת המנוע אך גם לאחר מכן הייתי מבצע הצלבה לראות אם הבעיה נודדת כדי לשלול בעיה כלשהיא במזרק של אותו צילינדר אם כבר במזרק עסקינן. בקיצור...יש פה שורת פעולות פשוטה מאוד למישהו שמבין עניין שקלות אמור לעלות על הבעיה ולא לרוץ ישר להחלפת מנוע וגם לא קרוב לזה...לפחות לא בשלב זה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

יכול גם יכול, כמו למשל בעיות עם קפיצי שסתום או מובילי שסתומים. די נדיר אומנם וקשה מאוד לאבחון אבל קיים.

קוד פספוס הצתה (מיספייר) יכול להיות כמובן גם בעיית מכנית במנוע ולאו דווקא הצתה.

צריך אבחון יסודי על ידי בעל מקצוע.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

במנועים האלה תופעה של סליל הוא דבר נפוץ מאוד אך בהחלט אפשר לעשות בדיקת לחץ הפוך ולאשש את מה שטען המוסך באיבוד הלחץ לפי הבדיקות שלו. גם אם מוביל שסתון מתחיל להתפרק וזה מייצר מצב של בריחת לחץ זה לא מצב שיכול להסתדר מעצמו. לגבי קפיצי שסתומים שכשלו..מעולם לא ניתקלתי. בכל מיקרה על כל אחד מאלה לחץ הפוך יכול לענות דיי בוודאות.

עריכה אחרונה על ידי מאור30
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מהי בדיקת לחץ הפוך? זו בדיקת הקומפרסיה שביצע המוסך בחיבור שעון לחץ לחיבור הפלאג במקום בפלאג? בדקנו את זה בסיבוב סוויץ' וניסיון התנעה והוא בדק כמה לחץ יש בשעון.

או שזו בדיקה אחרת?

אני פשוט מנסה להבין אם חיברנו ישירות שעון לחץ למנוע וזה הראה שיש בעיית דחיסה, האם החלפה של פלאגים/סליל הצתה יכול לעזור?

צירפתי תמונה מטה של התקלות שהיו לפני כיומיים.

למשל אתמול, רק לאחר 15 דקות נסיעה הופיעו התסמינים של הבעיה - רעידות בעמידה, גמגומים, נורת מנוע מהבהבת - לאחר 2-3 דקות זה הסתדר, הרכב נסע רגיל ונורת מנוע כבתה. הנורת מנוע, שדלקה בעבר קבוע בשל תקלות עבר ידועות לרכב (תוכלו לראות אותם גם בתמונה), בכלל לא דולקת כעת. בהחלט מוזר.

67141803_10157336489832270_4138266956098699264_n.jpg

עריכה אחרונה על ידי L_B
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

במנועים האלה תופעה של סליל הוא דבר נפוץ מאוד אך בהחלט אפשר לעשות בדיקת לחץ הפוך ולאשש את מה שטען המוסך באיבוד הלחץ לפי הבדיקות שלו. גם אם מוביל שסתון מתחיל להתפרק וזה מייצר מצב של בריחת לחץ זה לא מצב שיכול להסתדר מעצמו. לגבי קפיצי שסתומים שכשלו..מעולם לא ניתקלתי. בכל מיקרה על כל אחד מאלה לחץ הפוך יכול לענות דיי בוודאות.

אתה פשוט לא מכיר את התופעות האלו ולא מבחינים בהם בשום בדיקה של לחץ הפוך או דחיסה, רק בבדיקה של איזון מנוע או וואקום מנוע בצורה גרפית. גם אם שעון וואקום פשוט אפשר לאתר תופעות כאלו.

מהי בדיקת לחץ הפוך? זו בדיקת הקומפרסיה שביצע המוסך בחיבור שעון לחץ לחיבור הפלאג במקום בפלאג? בדקנו את זה בסיבוב סוויץ' וניסיון התנעה והוא בדק כמה לחץ יש בשעון.

או שזו בדיקה אחרת?

אני פשוט מנסה להבין אם חיברנו ישירות שעון לחץ למנוע וזה הראה שיש בעיית דחיסה, האם החלפה של פלאגים/סליל הצתה יכול לעזור?

מה שאתה מתאר זה בדיקת דחיסה ומבלי לדעת מה התוצאות שהתקבלו לא נוכל לקבוע שום דבר.

כבכ ניסו להחליף סלילי הוצתה ומצתים וזה לא עזר, אז מה אתה שואל בדיוק?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אין לי את התוצאות כתובות, חמי הסתכל על שעון הלחץ יחד עם המכונאי כשאני הייתי ברכב ונתתי סוויץ' וניסיתי להניע, הוא חיבר ועבר אחד אחד ובאחרון הלחץ שנמדד היה סביב ה-80. לא זוכר מה המספר שהיה לתקינים אבל הם היו בסדר לפי דבריו. הוא הביא מכשיר נוסף ממוסך ליד בשביל להיות בטוח והוא הראה אותה תוצאה. אותה בוכנה הוציאה תוצאה סביב ה-80 ב-2 המכשירים.

איזו עוד בדיקה אוכל לעשות בשביל למקד את פתרון התקלה? או שאין יותר מה למקד וזו אכן הבעיה - הוא ימשיך לזייף לפרקים עד שיגסוס וימות? אני באמת כבר לא מבין.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 1732 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...