Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

ככל שהרכב אצלי יותר, כך קשה לי יותר להחליפו

Freak_Miky
שימו לב! השרשור הזה בן 1681 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

קניתי רכב אי שם ב-2012 ושילמתי עליו כ-60K ש"ח (לא זול ביחס לשנה והשנתון), היום המחירון עומד על כ-20K ש"ח. הרכב משרת אותי ועושה את העבודה מעל ומעבר. קורץ לי לא פעם להתחדש (במטרה להשתדרג, לעלות ברמה כמובן ולא להתרענן בשנתון חסר משמעות) אבל ככל שהזמן עובר כך גם המחירון יורד ואני יותר מעריך את מה שיש לי ביד, ההרגשה היא שבמחירון הנוכחי וביחס לשוק המשומשות היום ומה אפשר לקנות בפועל באותו הסכום, לא מגיע לרמה הזו - מתנה לקונה. אם אני אחפש היום רכב ב-20K ש"ח, אין סיכוי למצוא רכב כמו שלי או ברמה שלא יורדת ממנו (זה לא פתח לויכוח, אני די בטוח בעצמי).

מה קורץ לי נכון להיום? אוונסיס מנוע 2.0 מהדגם שנמכר עד 2018, אולי מאזדה 6 מנוע 2.5 (כמו זו שמפורסמת בפורום מכירה), אולי אפילו קאמרי 3.5 (מעדיף את האוונסיס נטולת השופוני).

מה דעתכם?

e08822b6dce32afa2bb0e9df23b7e667.jpg

Sent from my SM-G930F using Tapatalk

Just daily

07' Škoda Octavia 1.9 TDI DSG6 09' Toyota Avensis

HU: Alpine CDE-126BT AMP: Mac Audio ZX 4000 SUB: Hifonics HFI12D4

מצלמות תיעוד לרכב - המון מידע והמלצות מחברי הפורום

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לדעתי כול עוד אתה מרוצה מהרכב ואין איזה בלאי מוגבר שגורר הוצאות מרובות - אין סיבה באמת לשדרג אלא לשם השידרוג עצמו.

יש הרבה סיבות כן לשדרג, אבל לא רשמת אותן אז כנראה שפחות חשוב לך.

תישאר איתו עוד קצת, למה לא.

SlowRide כתב:
עם השאלה הזו אתה צריך לפנות לפורום מתאבדים, הבעיה ששם לא תקבל עצות מאנשים עם ניסיון.
Pika007 כתב:
זה כל כך תמים שאני על סף לעניין אותך באופציות למסחר בפורקס.
לפני 1 דקה, יבגניפ כתב:

אני לא פסיכולוג, אבל קראתי את כל הספרים של ג'ורדן פיטרסון חוץ מהאחרון שיצא.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תמיד יש הוצאות וגם לא הכרחיות, זה בלתי נמנע. לאחרונה ביצעתי תיקוני צבע ב- 3000₪, התקנתי קפיצי עזר מאחור בעלות של כ- 2000₪ וכו' (אני לא חוסך בשדרוגים מועילים ולא מטפל לפי אחזקת שבר). אותן הוצאות "לא הכרחיות" לא יפסחו על הרכב הבא שלי, יעלה כמה שיעלה.

לדוגמא קפיצי העזר (פתחתי פוסט נפרד עליהם בזמנו למי שמתעניין), הטעות היחידה שנסעתי ברכב כמה שנים בלעדיים! - ברכב הבא הם יורכבו כבר בטיפול הראשון ליישור קו.

Just daily

07' Škoda Octavia 1.9 TDI DSG6 09' Toyota Avensis

HU: Alpine CDE-126BT AMP: Mac Audio ZX 4000 SUB: Hifonics HFI12D4

מצלמות תיעוד לרכב - המון מידע והמלצות מחברי הפורום

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

יש שני מצבים בהם מחליפים רכב כ"רוצים" וכש"צריכים". כנראה ששני אלה לא קיימים אצלך כעת, אז אינך מחליף. אבל בהחלט כדאי לך להכין את האמצעים למצב בו יהיה "צורך" להחליף את הרכב, כאשר אמינותו לא תספק את צרכיך.

לפני 5 שעות, David32 כתב:

מה שאתה לא מבין זה שאתה מבזבז את הזמן שלך, את תעבורת האינטרנט שלך ואת אורך החיים של סוויצים במקלדת שלך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

יש לך את האמצעים הפיננסים להוסיף עוד 60K, לך על זה רכב צעיר יותר יהיה (בדרך כלל) גם בטוח יותר,

וגם אמין יותר (פחות בלאי),

אני בדרך כלל קונה רכב בן 3 ומחיליף אחרי 3 שנים ללא קשר בבלאי הרכב (למרות שעכשיו אנחנו כבר כמעט 4 שנים עם הרכב ולא מוצא תחליף לספייס ורסו).

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כל עוד הרכב כלכלי להחזקה ומשרת אותך, תשאר איתו ותן לכסף לעבוד בצד.

ככל שיגיע תיקון יקר שלא תרצה לעשות, תמכור את הרכב בניכוי חלק מעלות התיקון ותמשיך הלאה.

אני לא מבין מדוע לתת לאחרים את הכסף שלך אלא אם אין ברירה.

עריכה אחרונה על ידי נהג מתחיל
עלגות

“.You will never reach your destination if you stop and throw stones at every dog that barks"

Winston S. Churchill -

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לביא, פתחת כאן דיון בסוגיה שאין לנו הכלים לפתור: מהו הזמן המיטבי לרכישת ולמכירת רכב.

ב-20 השנים האחרונות הגישה שלי היא למכור רכב כאשר הוא מתחיל לסבול מתקלות משביתות. מניסיוני האישי (המצומצם), בין אם רכשתי את הרכב חדש ובין אם משומש, זה קורה כאשר הוא מגיע לגיל 7-12 שנים.

אבל יש בפורום זה גישות שונות, וכאמור, אין בידי מי מאיתנו המידע הסטטיסטי הנדרש לביצוע ניתוח עלות - תועלת.

לפני 5 שעות, David32 כתב:

מה שאתה לא מבין זה שאתה מבזבז את הזמן שלך, את תעבורת האינטרנט שלך ואת אורך החיים של סוויצים במקלדת שלך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

חז"ל אמרו - If it works,leave it

כמו שציינת אין לך באמת למה להחליף במסגרת ה20K,אתה נהנה מהרכב כיום,ואם תחליף תצטרך להוסיף כמה עשרות אלפים טובים (בלי קשר לכמה אלפים בצד ליישור קו,של לא חשוב מה תקנה,כי מן הסתם לא תדע מה מצבו האמיתי)

תשאיר ותהנה ותחסוך ככל האפשר לעתיד לרכב שיבוא.

GTI

I'm not insane,My mother had me tested

סאאמק כולכם.

:lol:

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לביא, פתחת כאן דיון בסוגיה שאין לנו הכלים לפתור: מהו הזמן המיטבי לרכישת ולמכירת רכב.

ב-20 השנים האחרונות הגישה שלי היא למכור רכב כאשר הוא מתחיל לסבול מתקלות משביתות. מניסיוני האישי (המצומצם), בין אם רכשתי את הרכב חדש ובין אם משומש, זה קורה כאשר הוא מגיע לגיל 7-12 שנים.

אבל יש בפורום זה גישות שונות, וכאמור, אין בידי מי מאיתנו המידע הסטטיסטי הנדרש לביצוע ניתוח עלות - תועלת.

בגדול מסכים לחלוטין, אבל כן אפשר לנסות לסמן מספר כללי אצבע שמורים לעזור לדעת מה ומתי,

מנסיוני (הלא קטן כמעט 26 שנים והיו זמנים שהחזקתי גם 3 רכבים במקביל) רכב ישן בסופו של תהליך עולה לא מעט (וגם זמן של ללכת מוסך שווה כסף),

השקעתי במהלך השנים ברכבים שאמרתי זהו עכשיו ישרתי קו ואח"כ נפלה עוד הוצאה (זכורה לא לטוב הBX שהוציאתי פי כמה משוויה באחזקתה וזה היה רכב שיעתי מתי אני יוצא לעבודה, מתי אגיע, לך תדע, וכן הייתה גם סובארו שעשתה צרות צרורות).

כיום אני מחזיק ליסינג אחת והרכב השני קונה בערך בן 3 (לאחר ירידת הערך המסיבית) ומנסה למכור אחרי 3 שנים לפני תקלות של רכב ישן,

לטעמי רכב ישן שאמר לשמש ברמה יומיומית (נסועה לא קטנה) ברגע שישנה הוצאה גדולה לא של בלאי טבעי אני מתקן וממשיך הלאה.

לא תורה מסיני אבל זה עובד.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• חברי המעגל הראשון

זה טורבו דיזל ולדעתי אם תחזור לבנזין אטמוספרי אתה תתבאס, לא יהיה לך כח בסל"ד נמוך וצריכת הדלק תעלה משמעותית.

אומרים שהעתיד הוא אנרגיה סולארית, אז עברתי לסולר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מצב דומה אצלי רק יותר ישן (2005), קניתי ב 2010 ב 45K, היום השווי שוק אפסי (מאמין שאם אצליח להוציא עליה 5-6K זה יהיה טוב). מתכנן להחליף עוד שנה אבל האמת? כל עוד היא נוסעת וההוצאות עליה לא הורגות אותי, לא יודע אם אחליף. היא מהירה, חסכונית (מערכת גז), נוחה מאוד, המנוע עובד מצוין, מזגן מקפיא, אמינות טובה סה"כ לדעתי (הכל ביחס לגיל). שדרוג (כנראה לאימפלה חדשה או מקסימה) ייתן בעיקר הרגשה של "חדש יותר" כי למרות ההבדלים בכוח (35-36 קג"מ ו 300 כ"ס בני 4 לעומת 29 קג"מ ו 180 כ"ס בני 14) זה יהיה Overkill כי אני רוב הזמן נוסע בינעירוני רגוע על 120 (110 ק"מ ביום עבודה)

לדעתי תשאר עם הרכב כל עוד הוא נוסע טוב ולא מציק לך יותר מידי.

ניסאן מקסימה 2015 גפ"מ

סוניק RS 2014

בעבר: אימפלה 2005 3.4 :( , ספארק 2016 LT+ בליסינג, ספארק 2013 ידני 1.2 בליסינג, לנטרה 94

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ענית לעצמך בשלוש השורות הראשונות,

קח בחשבון שהשוק מוצף ברכבים משומשים, אם הרכב שלך לא עושה בעיות, חבל סתם לבזבז כסף,

(אני עם רכב שנת 2010, רכשתי בסוף 15, ולא רואה שום סיבה מיוחדת לקבל עליו דמי כיס, ולקנות רכב צעיר בשנתיים שלוש, במחיר מחירון)

ביצוע תיקוני שפכטל ועבודות צבע בבתים,

פרטים בה"פ .

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תגיד תודה שאין לך את הצורך להחליף.

כל עוד הרכב נוסע ולא עושה בעיות,להשאר איתו.

אלא אם כן נסיבות החיים מכתיבות אחרת(4 ילדים וכו').

Ford Fiesta 2014- Manual 1.25

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אוקטביה TDi עם מנוע 1.9 לפני תקופת ה DPF - ים וגיר DSG6 זה רכב מעולה, הגרסה הכי טובה של אוקטביה. חזקה חסכונית ואמינה מאוד. Freak Milky, אני מבין אותך לגמרי, רכב כזה קשה מנטלית למכור בסכום שאפשר לקבל עבורו.

הייתי נשאר איתו ואם בכל זאת יש כוונה לשדרג הייתי מחפש על אש קטנה איזה מציאה מטורפת, רכב עם נתונים מעולים שאתה ממש רוצה. ברגע שתמצא ותקנה רכב כזה, יהיה יותר קל "לשחרר" את הישן.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 1681 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...