Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

ככל שהרכב אצלי יותר, כך קשה לי יותר להחליפו

Freak_Miky
שימו לב! השרשור הזה בן 1681 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

המחירים של הטוארג דור ראשון הם ברצפה, לא נראה לי שירדו הרבה יותר מזה

מדובר בדור שני שמעניין אותי, המחיר לא בדיוק ברצפה - 2011 דיזל כ-100,000 ש"ח.

ירידת הערך של הטוארג היא שולית לעומת עלויות האחזקה

אני אשמח לקבל מידע קצת מפורט יותר לגבי המשפט הזה (אחרת הוא בטל מבחינתי), מה בדיוק מייקר את האחזקה בטוארג דור שני (לעומת האוקטביה דיזל שלי)? להבנתי מדובר ברכב מאוד אמין אם טופל כראוי (האמת אפשר לראות את זה גם לפי כמות הידיים שהרכבים האלה עוברים - לא הרבה וזה לא נדיר למצוא טוארג יד 00 או 01 שנת 2011), מלבד תקלות חשמל באקזמפלרים הראשונים מ-2011.

Just daily

07' Škoda Octavia 1.9 TDI DSG6 09' Toyota Avensis

HU: Alpine CDE-126BT AMP: Mac Audio ZX 4000 SUB: Hifonics HFI12D4

מצלמות תיעוד לרכב - המון מידע והמלצות מחברי הפורום

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אצלי בבית בורה 2 ליטר 2001 שקניתי חדשה לפני למעלה מ 19 שנה, מהפוזיציה הזו שלא רבים מצויים בה אפשר בהחלט להבין את נטיית הלב לפיה ככל שהרכב נמצא אצלך זמן רב יותר ובתנאי כמובן שהוא ממלא אחר ציפיותיך הצנועות יחסית, כך לא יתחשק לך להחליף אותו. לפעמים כשהלחץ הסביבתי גובר ( אין איזופיקס, רק 4 כריות אויר, מה יהיה אם תתקע ) אני יוצא לאיזו נסיעת מבחן באלטרנטיבות חדשות קרובות קטגוריה, כשהתוצאה כמעט תמיד היא המסקנה שצריך להיות אידיוט בכדי להוסיף הרבה מעל 100K בשביל לקבל לא הרבה יותר, וככל שמדובר באיכות גימור, איכות הריפוד, הפלסטיקה, גיר ידידותי ולא איזה רובוטי מעצבן, תגובת דוושה שאין כמעט למצוא במכוניות חדשות היום, אפילו הרבה פחות. נקודת מפנה עלולה להגיע החל מהשנה הבאה בה עוברים בשעה טובה לשני טסטים לשנה, אבל יש סיכוי רב ובהנחה שלא יהיה איזה משבר מג'ורי במכניקה, שגם זה יעבור.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני מבין לגמריי את פותח השרשור.

אני אתן דוגמא קיצונית משלי (שהזכרתי כבר כאן בשרשור יותר למעלה) :

אימפלה 2005 שאצלי כמעט 10 שנים....

תיקונים בתקופה הזאת עלו לי בערך 4500 ש"ח שזה כמעט מה שהרכב שווה בשוק - זה כולל:

- תיקון פחחות ב 2300 ש"ח ושני צמיגים שהוחלפו (1100 כולל כיוון פרונט) בעקבות תאונה כשמעקה בטיחות בכביש מהיר נכנס בי.

- פולי ראשי שנשבר והוחלף (שילמתי רק עבודה כי חלק היה לי)

- חיישן קראנק שהלך לגמריי והוחלף לפני חודש בערך (הרכב היה נכבה רנדומלית בעצירות)

- סליל הצתה שהלך ביום רביעי האחרון וגרם לי לחשוב שהלך ראש מנוע (הרכב נסע על 4 צילינדרים, והרעש היה של מנוע גמור), בסוף תיקון של 300 ש"ח.

האם היה שווה לי לתקן? לדעתי כן.

... אפילו הדשבורד הקדמי שבור באמצע (אחרי פעם אחרונה שאני ואחי פירקנו אותו, הוא כבר נשבר לגמרי, מניח שאחליף בקרוב, יש לי כבר מישהו לקנות ממנו) :)

שוב פעם, אני אישית לא תמיד מוצא זמן לקפוץ לחבר לקפה / בירה פעם בחודש לשעתיים-שלוש, בערב. הכל עמוס.

יש לך מושג כמה ימי עבודה וימי שישי עפו כאן מהחלון? מבחינתי לפחות. אתה מבין שלא לכולם יש את הידע הטכני, היכולת והסבלנות להתעסק עם משימות תפעול הרכב ואחזקתו בחיים? זו ממש לא הנוסחא הכלכלית שאתה מציג כאן. יש אנשים עם לו"ז מלא מחמש בבוקר עד תשע בלילה שאי אפשר לשלב בו ייתוש. עם עבודה במשרה מלאה / עסק ועוד כמה זאטוטים, אנשים ממש לא רוצים לבלות שעות במוסכים או באתרי אינטרנט או פירוקיות רכב ועוד ככל הנראה להידפק בסוף. בשבילך זה רכב בהמה קלאסי ששווה מאה ש"ח על כל אגורה שהשקעת בו. לאמא עובדת עם 3 ילדים זו קללת תות-שנח-המון-במוסך, בזמן שהוא אמור להסיע את הילדים לחוגים.

אז יש פרספקטיבה ולא כל רכב מתאים לכל אחד.

יש רק דרך אחת לשחות 100 מטר בשביל להביא מדליה;

אתה מתחיל הכי מהר שלך, ואז לאט לאט אתה מגביר

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

יש אנשים עם לו"ז מלא מחמש בבוקר עד תשע בלילה שאי אפשר לשלב בו ייתוש. עם עבודה במשרה מלאה / עסק ועוד כמה זאטוטים, אנשים ממש לא רוצים לבלות שעות במוסכים או באתרי אינטרנט או פירוקיות רכב ועוד ככל הנראה להידפק בסוף.

בדיוק תיארת את המצב הנוכחי שלי - תינוק בן 10 חודשים, עסק שעובד 7 לילות בשבוע, אילוצים במהלך היום שקשורים בעסק, סידורים אישיים עם התינוק, לקפוץ להורים שלי/שלה וכו'. בלי רכב העולם שלי עוצר. מצד שני - מאז שהפכתי לעצמאי, אני מעריך יותר את הכסף בשבילו אני עובד וירידת ערך מבחינתי צריכה להצדיק כל שקל בה.

עריכה אחרונה על ידי Freak_Miky

Just daily

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אמרת הכל. עסק עובד בלילה אז יש לך זמן ביום. מי שמתחיל לעבוד לפני שהמוסכים פותחים ומסיים אחרי שהם סוגרים, לא ממש יכול לעשות את זה.

יש רק דרך אחת לשחות 100 מטר בשביל להביא מדליה;

אתה מתחיל הכי מהר שלך, ואז לאט לאט אתה מגביר

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שוב פעם, אני אישית לא תמיד מוצא זמן לקפוץ לחבר לקפה / בירה פעם בחודש לשעתיים-שלוש, בערב. הכל עמוס.

יש לך מושג כמה ימי עבודה וימי שישי עפו כאן מהחלון? מבחינתי לפחות. אתה מבין שלא לכולם יש את הידע הטכני, היכולת והסבלנות להתעסק עם משימות תפעול הרכב ואחזקתו בחיים? זו ממש לא הנוסחא הכלכלית שאתה מציג כאן. יש אנשים עם לו"ז מלא מחמש בבוקר עד תשע בלילה שאי אפשר לשלב בו ייתוש. עם עבודה במשרה מלאה / עסק ועוד כמה זאטוטים, אנשים ממש לא רוצים לבלות שעות במוסכים או באתרי אינטרנט או פירוקיות רכב ועוד ככל הנראה להידפק בסוף. בשבילך זה רכב בהמה קלאסי ששווה מאה ש"ח על כל אגורה שהשקעת בו. לאמא עובדת עם 3 ילדים זו קללת תות-שנח-המון-במוסך, בזמן שהוא אמור להסיע את הילדים לחוגים.

אז יש פרספקטיבה ולא כל רכב מתאים לכל אחד.

בטח שלא התכוונתי שזה מתאים לכל אחד, ואני מודע לזה שהמקרה שלי של רכב די ישן שעושה נסועה שנתית של רכב ליסינג הוא די קיצוני :)

ואכן לא הכל ורוד, יצא לי לשרוף כמה ימי שישי במוסך (אמצע שבוע רק כשהייתה תאונה אז התיקון ארך כמה ימים ובינתיים הסתדרתי עם טרמפ של חבר), כולל האחרון (סליל הצתה), שזה מבאס. מצד שני מזל שמדובר בד"כ בשעה-שעתיים גג ולא כל השישי. את התיקונים\טיפולים עושה לי חבר במוסך ככה שאני משלם על החלקים מחירי עלות ותוספת די מינימלית על העבודה. ברור לי שזה לא אידאלי לכל אחד ויש אנשים שחייבים רכב נוסע 24/7.

וכמובן שהשיקול שלי הוא כלכלי נטו, אני חוסך לא מעט כסף כל חודש ככה. הרכב הזה מחזיק אותי במקום ללכת ולקחת רכב ליסינג פרטי חדש (כי משלמים לי סכום כזה כל חודש), אפשר להגיד שמהבחינה הזאת זו מבחינתי עסקת ליסינג הפוכה :p

ניסאן מקסימה 2015 גפ"מ

סוניק RS 2014

בעבר: אימפלה 2005 3.4 :( , ספארק 2016 LT+ בליסינג, ספארק 2013 ידני 1.2 בליסינג, לנטרה 94

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני אשמח לקבל מידע קצת מפורט יותר לגבי המשפט הזה (אחרת הוא בטל מבחינתי), מה בדיוק מייקר את האחזקה בטוארג דור שני (לעומת האוקטביה דיזל שלי)? להבנתי מדובר ברכב מאוד אמין אם טופל כראוי (האמת אפשר לראות את זה גם לפי כמות הידיים שהרכבים האלה עוברים - לא הרבה וזה לא נדיר למצוא טוארג יד 00 או 01 שנת 2011), מלבד תקלות חשמל באקזמפלרים הראשונים מ-2011.

ראשית חלקי החילוף יקרים יותר כתוצאה מזמינות חלפים לרכבי 3.0TDI . מעבר לכך אם מדובר במתלי אוויר - ישנן תקלות, בטח ברכב בן 8 שנים.

אין ספק שהאמינות הרבה יותר טובה מMK1 , אבל אל תצפה לעלויות אחזקה של אוקטביה. גם לא פי 1.5 מאוקטביה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אמרת הכל. עסק עובד בלילה אז יש לך זמן ביום. מי שמתחיל לעבוד לפני שהמוסכים פותחים ומסיים אחרי שהם סוגרים, לא ממש יכול לעשות את זה.
העסק עובד בשבילי בלילה, את כל הסידורים האישיים (משפחתיים, לא מוסכים וכיוב') ואלו שקשורים בעסק (בנקים, ספקים וכו') הכל חייב להיות מתוקתק במהלך היום והשבתה של הרכב למספר שעות די משבשת לי הכל, לכן אני חייב מכונה משומנת היטב כמו האוקטביה שלי. לא מזמן השארתי את הרכב לתיקוני פחחות קלה והתניידתי כיומיים בקורולה כרכב חלופי, זה היה די סיוט להבין כמה שהרכב אינו פרקטי וזריז מספיק.

ראשית חלקי החילוף יקרים יותר כתוצאה מזמינות חלפים לרכבי 3.0TDI . מעבר לכך אם מדובר במתלי אוויר - ישנן תקלות, בטח ברכב בן 8 שנים.

אין ספק שהאמינות הרבה יותר טובה מMK1 , אבל אל תצפה לעלויות אחזקה של אוקטביה. גם לא פי 1.5 מאוקטביה.

מעניין, אם כי עלויות האחזקה של האוקטביה אינן נמוכות. אף טיפול אינו מסתכם בשמן ופילטר, למעשה אני חושב שאני מוציא לפחות 3000 ש"ח בשנה על אחזקה תקינה.

Sent from my SM-G930F using Tapatalk

עריכה אחרונה על ידי Freak_Miky

Just daily

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לגמרי מבין את ההרגשה, כשנגמר לי המלווה אבא הוריש לי פיאסטה 96 שהוא רכש מהסוכנות לכבוד בואי לעולם :roll:

ינואר 14, אני רוכש את הפונטו ספייס 80 כ"ס ידנית שלי אחרי לא מעט חיפוש, פתאום הגה כח,נעילה מרכזית,חלונות חשמליים (מקדימה), והרכב זז מהר באופן יחסי , תענוג.

והינה עברתי איתה את יא' וגם את השירות הצבאי, הקילומטראז' לא רחוק מ200K והרכב כבר לא כמו פעם, יום שישי אחד בדרכי לעבודה הרכב נתקע באמצע כביש מהיר בעליה, מדרדר אותו לשוליים ברוורס, מזמין גרר וממשיך לעבודה עם טרמפ מחבר.

כל סוף השבוע מחשבות, האם הגיע הזמן לשדרג? מצד אחד אני יודע שאוציא על הרכב כל שנה סכומים שגבוהים מערכו (המזערי), מצד שני ב3 השנים הקרובות אני אהיה סטודנט ולא להחליף יהיה יותר זול בוודאות.

לוקח את הרכב של החברה בזמן ששלי במוסך, קליאו דור 3 ידנית.

מה אני אגיד, הרכב נח יותר בנסיעה ותפעול הגיר אין ספק אבל משהו מרגיש לי מנותק מאוד, לנסיעות ארוכות זה מצוין ובנוסף יש בקרת שיוט אבל הסתדרתי עד עכשיו בלי כל הפינוק הזה ויש משהו בהרגשה שחסר לי , התרגלתי כבר לספרטניות , כש110 מרגיש כמו 200 וכיכר מזדמנת מזמינה ללחוץ על הגז, הפונטו רחוקה מלהיות רכב לנהג, אבל כנראה שהתרגלתי כבר להרביץ לה בכל העברת הילוך ואני מכיר אותה מכל הבחינות כמו את כף ידי.

הרנו רכב מעולה לכל הדעות אבל גם בחינם לא הייתי מחליף , מעבר לזה שבכל רכב חדש אצטרך להשקיע לפחות 3 4 אלפים להתקנת מערכת כי אי אפשר לחזור אחורה בקטע הזה.

כשחושבים על זה לעומק, בתקציב הצנוע שלי (30K) אני לא רואה שום דבר מענין באופק, איזה רכב יכול לתת לי הרגשה של קפיצת מדרגה כמו המעבר מפיאסטה לפיאט ושיהיה לי כיף לנהוג גם במהירויות חוקיות? מרגיש שאוציא עשרות אלפי שקלים בשביל הבדלים זניחים לכל היותר אם נוציא את הבטיחות מהמשוואה.

רק ידני, פיקנטו ספורט מחוץ לתקציב,ומגאן קופה מפחידה אותי מבחינת עלויות אחזקה אולי פיאסטה חדשה?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מכיר את התחושה גם כן.

סוגר כבר 7.5 שנים עם הפוקוס שלי (מופיעה בחתימה). למעט טיפולים שוטפים - כלום.

הרכב גם נשטף ידנית על ידי שזה כך שעוד יותר מגדיל את התחושה שנקשרתי לרכב... בנוסף, במחיר שהוא שווה ורמת התחזוקה שלו, כדי למצוא משהו ראוי,אצטרך להוסיף לפחות פי 6 והידיעה שזה שיקנה ממני ירוויח רכב שמור מאוד בגרושים.

לכן אני מחפש איטלקייה שתדבר אל הרגש ותנטרל את השכל :-D

נרכשה- וולבו s60  נפח 1600 T4

נמכרה- פורד פוקוס 1600 סמ"ק 2008  TREND X

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אחד הדברים שהכי קשה לוותר עליהם ברכב הזה לעומת כמעט כל רכב אחר שהוא לא סטיישן.

e60836cca00de3830d7258ad3f00f8f8.jpg

Sent from my SM-G930F using Tapatalk

Just daily

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 1681 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...