Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

הוספת חגורת בטיחות ששית במאזדה 3 שנת 2006

שימו לב! השרשור הזה בן 1737 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

שלום,

בשעה טובה ומוצלחת נולד לנו בן מס' 4. הגדולים בני 8 ו-10, כבר לא צריכים בוסטר, השלישי בן 5, עם בוסטר, והקטנטן בסלקל.

בבדיקה שעשינו אין בעיה להושיב את כולם במושב האחורי של המאזדה-3 שנת 2006.

ברשיון הרכב לא כתוב מס' הנוסעים, אולם ישנן 5 חגורות בטיחות (נהג + נוסע לצידו + 3 בספסל אחורי).

לפי מה שראיתי בתקינה, מגבלת הנוסעים היא לפי מס' חגורות הבטיחות.

פניתי למתקין מורשה. לדבריו הוא יכול להתקין חגורה נוספת, היא תעמוד בכל התקנים, אולם הוא לא יחתום עליה (לא ברור לי מי דורש חתימה, ועל מה...)

מה יכולה להיות הבעיה החוקית בהסעת נוסע שישי, חגור, מרכב כזה?

אשמח להבהיר עניינים נוספים במידת הצורך.

תודה מראש

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

על מנת לאשר שינוי מבני שכזה צריך לעבוד בעמדה מס' 1 של משרד התחבורה, ולשם אתה צריך להגיע עם מסמכים שמאשרים את ההתקנה, ולכן המתקין אמר לך שהוא לא יחתום עליה, משמע הוא לא יספק לך אישור שיעביר אותך את עמדה מס' 1.

אגב בבדיקה מקרית יעלו על זה בשנייה שיש לך 4 חגורות מאחורה, ואז יזמינו בוחן רכב, שיוריד את הרכב שלך מהכביש.

ליאור

מאזדה 3 2.0 "ספיריט" 2020

בתאריך 12.5.2021 בשעה 13:54, יבגניפ כתב:

באמת. אני אוהב אותך כמו שאתה.

יבגני כבר לא אוהב אותי 😭

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אשמח גם לשמוע על מתקין כזה שפועל באישור משרד התחבורה ומוכן לחתום על השינוי עבור תהליך האישור בעמדה מס׳ 1. והאם זה חלק לחלוטין מכל הבחינות. (ביטוח וכו')

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תודה על התגובות

על מנת לאשר שינוי מבני שכזה צריך לעבוד בעמדה מס' 1 של משרד התחבורה, ולשם אתה צריך להגיע עם מסמכים שמאשרים את ההתקנה, ולכן המתקין אמר לך שהוא לא יחתום עליה, משמע הוא לא יספק לך אישור שיעביר אותך את עמדה מס' 1.

תוכל בבקשה לפרט מעט, היכן וכיצד מוגדר המבנה כיום, שהוספת החגורה הנוספת תהווה שינוי שלו?

שוב, ברשיון הרכב אין הגדרה של מס' הנוסעים או החגורות.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

המבנה מוגדר במסמכים שנמצאים במשרד התחבורה במסגרת תהליך שנקרא "תקינה".

לפעמים ניתן לראות בארץ רכב מדגם חדש או דור חדש של דגם, ויגידו שהוא נמצא לצורך תקינה.

למיטב ידיעתי ברכבים פרטיים אין מי שיתקין חגורות כאלה, אבל אולי תגלה.

ליאור

יבגני כבר לא אוהב אותי 😭

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

המתקין שפניתי אליו יכול לחתום, אך מסרב (לא דיבר איתי על תוספת מחיר, פשוט מסרב). תחושה שלי היא משרד התחבורה דורש מהם, באופן לא רשמי, שלא לאשר תוספות כאלה, וכך מונעים אותם בלי לשנות את התקינה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

[TABLE]

[TR]

[TD][TABLE=width: 100%]

[TR]

[TD]נקודות עיגון וחגורות בטיחות

תק' (מס' 4)

תשנ"ה-1995

[/TD]

[/TR]

[/TABLE]

[/TD]

[/TR]

[/TABLE]

364א. (א) לא יירשם רכב כמפורט בטבלה שלהלן אלא אם כן מותקנות בו נקודות עיגון שהותקנו בו בתהליך הייצור וחגורות בטיחות מן הסוג האמור בחלק ג' לתוספת השניה הכל כמפורט בטבלה שלהלן:

האם מותר לעקוף את התקינה הזו ולהוסיף חגורה נוספת?

לא נראה לי

ישראל סבא בסבבא של 🥰🥰🥰🥰🥰🥰🥰🥰

😍😍😍

יששששש נבחרת כדורגל

סלע כתב " מתים רק פעם אחת , חיים כל יום מחדש

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

המבנה מוגדר במסמכים שנמצאים במשרד התחבורה במסגרת תהליך שנקרא "תקינה".

לפעמים ניתן לראות בארץ רכב מדגם חדש או דור חדש של דגם, ויגידו שהוא נמצא לצורך תקינה.

למיטב ידיעתי ברכבים פרטיים אין מי שיתקין חגורות כאלה, אבל אולי תגלה.

תודה!

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

[TABLE]

[TR]

[TR]

תק' (מס' 4)

תשנ"ה-1995

[/TD]

[/TR]

[/TABLE]

[/TD]

[/TR]

[/TABLE]

364א. (א) לא יירשם רכב כמפורט בטבלה שלהלן אלא אם כן מותקנות בו נקודות עיגון שהותקנו בו בתהליך הייצור וחגורות בטיחות מן הסוג האמור בחלק ג' לתוספת השניה הכל כמפורט בטבלה שלהלן:

לא נראה לי

מה צריך להיות מותקן בתהליך היצור: החגורות, או נקודות העיגון?

המתקין אמר לי כי הוא מתקין את חגורות על נקודת העיגון של היצרן.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

גם וגם

העובדה שהוא לא רוצה לתת לך אישור מרמזת שההתקנה לא "כשרה"

ישראל סבא בסבבא של 🥰🥰🥰🥰🥰🥰🥰🥰

😍😍😍

יששששש נבחרת כדורגל

סלע כתב " מתים רק פעם אחת , חיים כל יום מחדש

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מה הן 'חגורות בטיחות מן הסוג האמור בחלק ג' לתוספת השניה'?

בעניין המתקין, הוא בהחלט מוסמך. כתבתי למעלה למה אני חושב שהוא מסרב, אך זה חסר משמעות.. עדיף להתמקד בהוראות החוק (אחכ נתמודד עם הבירוקרטיה)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

המתקין שפניתי אליו יכול לחתום, אך מסרב (לא דיבר איתי על תוספת מחיר, פשוט מסרב). תחושה שלי היא משרד התחבורה דורש מהם, באופן לא רשמי, שלא לאשר תוספות כאלה, וכך מונעים אותם בלי לשנות את התקינה.

כמו שכתבתי, זה לא עניין של דרישה, זה עניין שאי אפשר לספק אישור כזה למיטב ידיעתי לרכב פרטי.

גם אם הוא יספק לך אישור שתואם לסוג רכב אחר, אתה תגיע לעמדה מס' 1 ולא תקבל רישוי.

[TABLE]

[TR]

[TR]

תק' (מס' 4)

תשנ"ה-1995

[/TD]

[/TR]

[/TABLE]

[/TD]

[/TR]

[/TABLE]

לא נראה לי

יש שם גם סעיף נוסף המתיר, אבל הוא לא רלוונטי לרכב פרטי.

(ב) על אף האמור בתקנת משנה (א), ברכב מסחרי אחוד, באוטובוס זעיר, במונית וברכב סיור הבנויים על מרכב של רכב מסחרי אחוד, ששנת ייצורם 1994 ולאחריה, יכול שנקודות העיגון למושבים האחוריים יותקנו, באישור מעבדה מוסמכת, שלא בתהליך הייצור.

מה צריך להיות מותקן בתהליך היצור: החגורות, או נקודות העיגון?

המתקין אמר לי כי הוא מתקין את חגורות על נקודת העיגון של היצרן.

לאט לאט:

(א) לא יירשם רכב כמפורט בטבלה שלהלן אלא אם כן מותקנות בו נקודות עיגון שהותקנו בו בתהליך הייצור וחגורות בטיחות מן הסוג האמור בחלק ג' לתוספת השניה הכל כמפורט בטבלה שלהלן

נקודות העיגון חייבות להיות מותקנות בתהליך הייצור, החגורות צריכות להיות תואמות לטבלה.

איך מתקינים חגורות על נקודת עיגון שלא קיימת? למיטב ידיעתי מאזדה לא מייצרת את הרכב עם נקודות עיגון ל-4 חגורות בטיחות מאחור.

או שמתקינים בקומבינה יותר מחגורה אחת על נקודת עיגון, או שמייצרים נקודת עיגון, לא מכיר דרך אחרת.

מה הן 'חגורות בטיחות מן הסוג האמור בחלק ג' לתוספת השניה'?

בעניין המתקין, הוא בהחלט מוסמך. כתבתי למעלה למה אני חושב שהוא מסרב, אך זה חסר משמעות.. עדיף להתמקד בהוראות החוק (אחכ נתמודד עם הבירוקרטיה)

טבלה שלמה, מה שרלוונטי לך - מושבים שצמודים לדופן חייבים בחגורה אלכסונית עם 3 נקודות עיגון, מושבים שאינם לצמודים לדופן חייבים בחגורה מותנית עם 2 נקודות עיגון או אלכסונית עם 3 נקודות עיגון.

זה נכון לכל רכב נוסעים פרטי, פרטי דו-שימושי, מונית ורכב סיור שאינם רכב מסחרי אחוד.

ליאור

יבגני כבר לא אוהב אותי 😭

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תודה לכולם,

יתכן ואייני מבין היטב את המונח 'נק' עיגון': הבנתי כי מדובר בנקודת בו החגורות מעוגנות למרכב הרכב, אך אולי מדובר בנקודות בהן החגורה מעגגנת את הנוסע למושב? אשמח אם מישהו יכול להבהיר לי.

חוצמזה, מצאתי את התקנות, הכוללות גם את 'חלק ג' לתוספת השניה' כאן בסעיף 23.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

נקודת עיגון זה מקום שבו החגורה מחוברת למרכב (ברכבים עם שלדה אחודה - זה למעשה לשלדה).

חגורה עם 2 נקודות עיגון, זה אומר שהחגורה מחוברת לשלדה בשתי נקודות.

הנקודת עיגון לא מעגנת את הנוסע למושב, אבל היא מכתיבה את הצורה של החגורה.

אם נלך רגע לטריגונומטריה, בין שתי נקודות עובר קו אחד בלבד, שזה חגורת מותניים.

בין 3 נקודות ניתן לעשות משולש, ובפועל החגורות האלו הן 2 קווים מחוברים, וזו חגורה אלכסונית (היא יוצרת אלכסון בין הנקודת עיגון העליונה, לנקודת העיגון התחתונה הרחוקה ממנה)

ליאור

יבגני כבר לא אוהב אותי 😭

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 1737 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...