Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

הוספת חגורת בטיחות ששית במאזדה 3 שנת 2006

שימו לב! השרשור הזה בן 1732 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

364א. (א) לא יירשם רכב כמפורט בטבלה שלהלן אלא אם כן מותקנות בו נקודות עיגון שהותקנו בו בתהליך הייצור וחגורות בטיחות מן הסוג האמור בחלק ג' לתוספת השניה הכל כמפורט בטבלה שלהלן:

האם מותר לעקוף את התקינה הזו ולהוסיף חגורה נוספת?

לא נראה לי

מהניסוח הלשוני אין קשר בין הדברים. רכב לא ירשם אם אין בו חגורות מהיצרן, זה לא אומר שרכב לא ירשם אם על חגורות היצרן הוסיפו חגורה נוספת, כל עוד היא עומדת בדרישות (אם כי מהתקנה שציטט m3x7r3m3 נראה שלא ניתן לעשות זאת ברכב פרטי).

עריכה אחרונה על ידי Be roo
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפי התקנות אין בעיה להוסיף חגורה, כל עוד היא תואמת לטבלה (אלכסונית 3 נק' עיגון צמוד לדפנות, אלכסונית 3 נק' עיגון / מותנית 2 נק' עיגון באמצע).

הבעיה היא שהחגורה צריכה להיות מחוברת לנקודת עיגון, וכזו חייבת להיות בתהליך הייצור.

לכאורה אם נניח רכב מסוים יצא מהמפעל עם נקודות עיגון, אבל בלי חגורה באמצע (נניח רכב שמגיע עם ספסל אחורי 60/40 ו-3 חגורות, וברמת אבזור אחרת מגיע עם 2 מושבי באקט ו-2 חגורות, אבל יש שם עדיין 2/3 נקודות עיגון פשוט לא מחוברת אליהם חגורה, ניתן להוסיף חגורה.

כמובן שזה בד"כ לא המצב, ובמקרה של המאזדה 3 דנן יש כבר 3 חגורות מאחור, מה שפוסל לחלוטין את כל האופרציה.

ליאור

מאזדה 3 2.0 "ספיריט" 2020

בתאריך 12.5.2021 בשעה 13:54, יבגניפ כתב:

באמת. אני אוהב אותך כמו שאתה.

יבגני כבר לא אוהב אותי 😭

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

האם נקודת עיגון אחת יכולה לשרת רק חגורה בודדת?

אנחנו בפורום משפטי, אז אנסח זאת כך: האם יש אסמכתא לכך שנקודת עיגון אחת יכולה לשרת רק חגורה אחת?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

האם נקודת עיגון אחת יכולה לשרת רק חגורה בודדת?

אנחנו בפורום משפטי, אז אנסח זאת כך: האם יש אסמכתא לכך שנקודת עיגון אחת יכולה לשרת רק חגורה אחת?

חגורה שמחוברת לנק' עיגון אחת תיראה כמו סוג של קולר לכלב, אז כמובן שלא.

האסמכתא היא בכך שבתקנות כתוב במדויק כמה נק' עיגון צריכות לחבר את החגורה (3 במושבים ליד דופן, 2 לפחות במושבים אמצעיים).

האופציה השנייה היא חיבור מספר חגורות לאותה נק' עיגון, הבעיה שיש לרוחב המושב 6 נק' עיגון ב-4 מקומות שונים (צמוד לדלת הימנית, בין המושב הימני לאמצעי יש 2 - אחת לחגורה הימנית, אחת לאמצעית, בין המושב האמצעי לשמאלי יש 2 - שוב לחגורה האמצעית והשמאלית, וצמוד לדלת השמאלית).

בחלק העליון יש 2-3 נקודות נוספות - ליד הדלת הימנית והשמאלית, ולפעמים באמצע (כשיש חגורת אלכסון במושב האמצעי).

כל הסיפור הזה אומר שכשמחלקים את המושב האחורי, 2 מקומות של נק' עיגון (האמצעיות) נופלות בדיוק באמצע הישבן של הילדים שנמצאים שם, לא מקום טוב לחבר חגורה.

עריכה אחרונה על ידי m3x7r3m3

ליאור

מאזדה 3 2.0 "ספיריט" 2020

בתאריך 12.5.2021 בשעה 13:54, יבגניפ כתב:

באמת. אני אוהב אותך כמו שאתה.

יבגני כבר לא אוהב אותי 😭

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 1732 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...