Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

התייעצות בנוגע לדוח חניה מהמשטרה בת"א

שימו לב! השרשור הזה בן 1684 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

שלום לכולם.

אז גם אליי זה הגיע וקיבלתי את דוח החנייה הראשון שלי בת"א והשני בסה"כ. :roll:

הדו"ח הוא לא מהפיקוח העירוני אלא מהמשטרה שהייתה באזור ורשמה את הדו"ח.

רק לציין שבאזור קיימת מצוקת חנייה ענקית וקיימת מוסכמה שקטה שהפיקוח לא מחלק דוחות חניה מ7 בערב עד 9 בבוקר, וכל יום חונים במקום רכבים.

אני חניתי לאחר 7 בערב ויש לציין כי אני מחנה מידי פעם בחנייה הנ"ל ביחד עם שאר תושבי האזור.

צילום של הדו"ח מצורף. לצורך המחשה הרכב שלי חנה בדיוק כמו הפיקנטו הכסופה בלינק הנ"ל (איפה שיש ירידה ועליה כתוב לאם ולתינוק):

https://www.google.com/maps/place/%D7%9C%D7%95%D7%A8%D7%99%D7%90+6,+%D7%AA%D7%9C+%D7%90%D7%91%D7%99%D7%91+%D7%99%D7%A4%D7%95%E2%80%AD/@32.077515,34.771712,3a,75y,163.17h,72.35t/data=!3m6!1e1!3m4!1sjkEPJ0iuQfX1FJEcIfzgWA!2e0!7i13312!8i6656!4m5!3m4!1s0x151d4c7f1b7dccdb:0xd65a878be07f0247!8m2!3d32.0773536!4d34.7716731

מספר דברים שחשבתי עליהם לגבי ביטול הדו"ח:

1. סעיף העבירה שהשוטרת כתבה הינו 6599 ובמלל כתבה שחניתי אל מול אדום לבן ולא צייתתי לתמרור 818, אולם מבדיקה בחנ"א של המשטרה סעיף 6599 הוא סעיף של אבני שפה הצבועות באדום צהוב ותמרור 511, ואילו הסעיף של אדום לבן מספרו 5922. כלומר ישנו חוסר התאמה בין הסעיף והמלל של העבירה בפועל. האם זה משמעותי?

2. אני חושב שהסימון של האדום לבן במקום אינו חוקי, ואפרט מדוע:

כפי שרואים בתמונה מגוגל STREET VIEW של מקום העבירה נכון למרץ 2015, אבני השפה היו צבועות בכחול לבן, ואילו בשנת 2011 היו צבועות באדום לבן. אני חושד שהסימון אדום לבן אינו חוקי מכיוון שעם כל הכבוד אני לא רואה לאן בדיוק הירידה לנכים \ עגלות מובילה.

הרי בצד השני של הרחוב אין ירידה תואמת (ע"מ שנכים יחצו את הכביש) ובסוף המדרכה קיימת תחנת דלק שגם כן בצידה השני אין עלייה לעגלה. אם כך מדוע הוצבה במקום ירידה לנכים \ עגלות? לאן הירידה הנ"ל אמורה להוביל אותם, לכביש? לתחנת הדלק? להמשך הליכה בכביש עד לעלייה על המדרכה כעבור 20 מטר? אם באמת חשובה הייתה הירידה לכביש לעגלות מדוע היא לא בוצעה בהמשך המדרכה (בסופה, היכן שהעיקול) ולא סומן במקום מעבר חצייה בכניסה לתחנת הדלק \ חניון?

היכן אפשר לברר האם הסימון במקום הינו חוקי ולא בוצעה צביעה סתם כך איפשהו בין 2015 ל 2019?

3. לסיום במידה ואין מה לעשות, אין לי עבירות תנועה בחמש השנים האחרונות, האם אני יכול להמיר את הדו"ח הנ"ל באזהרה? פשוט לבקש זאת דרך האתר של המשטרה? הם מחוייבים להמיר אותו באזהרה או שזה נתון לשיקול דעתם?

תודה מראש לכל העונים.

חנא.jpg

דוח.jpg

ROOONEEYY

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

1. לא רלוונטי, מקסימום ישנו את הסעיף.

2. גם לא רלוונטי. אם יש לך השגות לגבי האדום לבן או הרמפה אתה יכול להגיש אותו לגורמים הנכונים, עד אז צריך להתנהג לפי מה שקיים.

3. כמו שאביG אמר

אופציה 4 - באם באמת קיימת הסכמה שקטה באזור בין התושבים לפיקוח על החניה, היו בעבר שופטים שהתחשבו בכך. אבל זה לא מדע מדויק. לכן אם תרצה אתה יכול להגיש בקשה לערעור (על בסיס ההסכמה השקטה) ואם לא אז בקשה להישפט. אבל זה סיכון (השופט גם יכול להחמיר).

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תודה על התשובות.

3. המרה לאזהרה מבחינתי היא אופציה אחרונה, במיוחד שזה נתון לשיקול דעתם ויכולים לא להמיר, ואז לא אוכל להישפט, או שאין קשר בין הדברים ועדיין ניתן יהיה להישפט? אגב הבקשה לאזהרה הינה עד 30 יום מקבלת הדו"ח?

2. למי צריך לפנות כדי לקבל תשובה האם הסימון הנ"ל חוקי או לא? הרי מתישהו הוא היה כחול לבן ושונה, מדוע? יש תיעוד לדבר הזה אצל העירייה \ משטרה?

מה מונע ממישהו לבוא מחר ולצבוע אותה בכחול לבן?

ROOONEEYY

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

סימון אדום לבן הוא תמרור לכל דבר ודורש אישור של רשות התימרור, במקרה זה עירית ת״א.

בהנחה שהסימון חוקי נשאר רק ענין ההיתר הלא רשמי, אבל כשמו כן הוא, לא רשמי וודאי לא מחייב את המשטרה, אבל אולי אם תצליח להשיג אישור בכתב על העלמת העין הזו זה יעזור.

דרך אגב, למיטב ידעתי אין תקנה שאוסר לחנות ליד ירידה לעגלות. לרוב היא ממוקמת ליד מעבר חציה ואז אסור לחנות שם ממילא, אבל לשיפוע עצמו אין מעמד רשמי בחוק.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תודה על התשובות.

3. המרה לאזהרה מבחינתי היא אופציה אחרונה, במיוחד שזה נתון לשיקול דעתם ויכולים לא להמיר, ואז לא אוכל להישפט, או שאין קשר בין הדברים ועדיין ניתן יהיה להישפט? אגב הבקשה לאזהרה הינה עד 30 יום מקבלת הדו"ח?

2. למי צריך לפנות כדי לקבל תשובה האם הסימון הנ"ל חוקי או לא? הרי מתישהו הוא היה כחול לבן ושונה, מדוע? יש תיעוד לדבר הזה אצל העירייה \ משטרה?

מה מונע ממישהו לבוא מחר ולצבוע אותה בכחול לבן?

3. כן אבל אתה תתחיל את המשפט במצב של "אני מודה, אבל", וזה פחות או יותר סוגר את המשפט לעניין העונש, ובמצב כזה סביר להניח שתקבל יותר מ-250 שקל.

2. לעירייה, וועדת התמרורים צריכה לאשר צביעה כמו כל תמרור אחר, ושם צריך להיות גם היסטוריה של התמרורים במקום.

היה סגן ראש עיר לשעבר או משהו כזה ברחובות שצבע על דעת עצמו מדרכה באדום-לבן, אבל זו אנקדוטה.

כמובן שלשיפוע עצמו אין מעמד חוקי, ואני מניח שלכן צבעו באדום-לבן לידו

ליאור

מאזדה 3 2.0 "ספיריט" 2020

בתאריך 12.5.2021 בשעה 13:54, יבגניפ כתב:

באמת. אני אוהב אותך כמו שאתה.

יבגני כבר לא אוהב אותי 😭

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כמה דרכי פעולה

ראשית אם כתובתך מעודכנת ואתה מוציא דברי דואר רשום קח את הדוח ועשה ממנו עפיפון.

השוטרת קצת לוקה בראיה לכן כתבה את התמרור הנכון אבל בסעיף האישום העין שלה סטתה שורה מתחת. אל תאזכר זאת בשום מקום.

היום אדום לבן מה זה מעניין מה היה פעם. פעם היו רק חולות בתל אביב. כמובן שיש לך את הזכות המלאה לקבל את הפרוטוקול שבה אושר הצביעה באדום לבן במקום הכחול לבן שהיה.

ברחובות רבים בתל אביב מתירים חניה בשעות מ 19 או 20 ועד 8 למחרת בד"כ גם כשהמדרכה צבועה אדום לבן אבל מתמררים זאת.

גם במקרה הזה אינך רשאי לחסום כניסות לחצרים / חניות

אנקדוטה קיבלתי דו"ח כזה בשעה 8:01 כשאני מגיע הפקח עוד לא סיים את כתיבת הדו"ח חסם את דרכי עד שסיים את כתיבת הדו"ח ושם לי אותו על השמשה. כמובן שאיחלתי לו בריאות.

המרה לאזהרה זה בשיקול דעת ואתה חייב להודות באשמה.

השוטרת לא סתם כתבה דו"ח אלא הדו"ח נכתב בעקבות תלונת הנכה על כיסא גלגלים.

אם האדום לבן תקין

רק בקשה לאזהרה, אם תסורב לא הולך למשפט אלא משלם.

ישראל סבא בסבבא של 🥰🥰🥰🥰🥰🥰🥰🥰

😍😍😍

יששששש נבחרת כדורגל

סלע כתב " מתים רק פעם אחת , חיים כל יום מחדש

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תודה רבה על התשובות.

למי בעירייה ניתן לפנות בנושא, אגף התנועה? הם מחוייבים לתת לי את הפרוטוקול הרלוונטי?

במידה וכן האם לעשות את זה עכשיו או בכל מקרה לא לעשות כלום עד שהדוח יגיע אליי בדואר רשום?

ROOONEEYY

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תתחיל עכשיו, ככה תדע לאן פניך מועדות

ליאור

יבגני כבר לא אוהב אותי 😭

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לא חושב שחייב להיסמך דווקא על חוק חופש המידע, שכן היה ניתן להשיג נתונים על אישורי תמרורים גם לפני החלת חוק חופש המידע.

וגם לא אמור לעניין אותו כנראה כל הפרוטוקול, אלא רק שהדבר אושר בוועדת התמרור.

ליאור

יבגני כבר לא אוהב אותי 😭

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

החובה הייתה קיימת גם לפני חוק חופש המידע, והיא נובעת מהצורך לאפשר ניהול משפט תקין, אחרת איך ניתן להישפט על תמרור שאי אפשר לברר את תקפותו?

ליאור

יבגני כבר לא אוהב אותי 😭

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• 4 שבועות מאוחר יותר ...

עדכון:

פניתי לעיריית ת"א ובהתחלה הם טענו שהסימון אדום לבן חוקי ובוצע בהוראת מהנדסים ושהפרוטוקול הנוגע לסימון ישלח אליי. לאחר מכן התברר שהסימון אדום לבן אכן בוצע ע"י עיריית תל אביב אבל ללא אישור כנדרש ואכן הצדק עימי ואין כל הגיון בסימון הנ"ל (הסימון נעשה לבקשת תושבת שהתלוננה, אבל לאחר שבדקו את העניין הם הסכימו שאין כל הגיון בסימון). לפני יומיים המדרכה נצבעה בחזרה לכחול לבן והובטח לי שישלח אליי מכתב המאשר שהסימון בוצע בטעות ושאכן אמור להיות כחול לבן במקום.

מה הלאה? לחכות למכתב הנ"ל ולהגיש בקשה לביטול הדו"ח?

הבעיה היא שהזמן לוחץ ו30 הימים מקבלת הדוח מסתיימים להם השבוע (23.8), אני בספק אם באמת המכתב הנ"ל יגיע בזמן היות והעירייה יוצאת עכשיו לפגרה. להגיש ערעור ובקשה לביטול הדו"ח ללא המכתב הנ"ל אלא רק בצירוף צילום לפני \ אחרי ולציין שלאחר שיחה עם אגף התנועה התברר כי הסימון במקום לא היה חוקי? האם זו עילה מספקת ע"מ לבטל את הדוח או שהדבר יגרר למשפט?

ROOONEEYY

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שלח מכתב לביטול הסבר מדוע

ותתחייב כי ברגע שיגיע המכתב המאשר זאת מעירית תל אביב הוא יומצא למשטרה

ישראל סבא בסבבא של 🥰🥰🥰🥰🥰🥰🥰🥰

😍😍😍

יששששש נבחרת כדורגל

סלע כתב " מתים רק פעם אחת , חיים כל יום מחדש

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 1684 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...