Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

איזה סל"ד לא מומלץ לעבור?

shabydog
שימו לב! השרשור הזה בן 1736 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

היי

יש לי סוזוקי ספלאש.

בנסיעה ב-100 קמ"ש הסלד על 2800.

אוקיי, זה מנוע 1.3.... אי אפשר לצפות לאחר והוא גם לא צועק.

השאלה אם זה בריא למנוע לנסוע לדוגמא על 120 שהסלד יהיה כבר 3200(הערכה)?

תודה רבה

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אין עם זה בעיה, ככה הרכב תוכנן.

Sent from my SM-G975F using Tapatalk

היום: סיטרואן קקטוס 2016./מיצובישי ספייס סטאר 2014

פעם: פיאט דובלו 2002, רנו קליאו 2012.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מה יש לרחם? זה רכב, מכונה, לא גמל. הכל טוב. סע בדרכים טובות.

ולכן אתן לו בכל הכבוד את הזכות להרצות לי על מחזיקי כוסות וגגות שמש, לא יותר מזה.

ZOOM-ZOOM

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שים לב שבנסיעה בתנאים בהם הסלד גבוה לעיתים תככופות כדאי לצמצם את מרווח הטיפולים

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הקו האדום נמצא מעל 5,000 סל"ד. נסיעה ממושכת בשיוט מתחת ל4,000 סל"ד אלה תנאים אופטימליים למנוע (בניגוד לתאוצות חדות, במיוחד במנוע קר).

לא חושב שצריך לקצר מרווח טיפולים במיוחד בשל כך, להיפך.

רק קח בחשבון שמעל 90 קמ"ש צריכת הדלק עולה משמעותית (במיוחד במנוע קטן, ורכב מאוד חסכוני יחסית).

בין 90 ל120 קמ"ש צריכת הדלק יכולה לעלות עד 50% יותר.

מבחינה בטיחותית אני חושב שמהירות עד 130 קמ"ש סבירה לכבישים מהירים עם הפרדה, אם עומס התנועה מאפשר ובתנאי שהרכב תקין בדגש על צמיגים!

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

@שומאכר

לא יודע, חשבתי שזה לא הכי בריא שמנוע שמתאמץ יתר על המידה.

אך אתה צודק -זה לא גוף אדם.

פשוט חשבתי שיש סל"ד מסוים שמעליו לא כדאי להגיע.

@EliC25

מה הם אותם תנאים? חשוב לי לדעת.

@Eily

אז כמו שגם שומאכר אמר (ואתה מחזק זאת) - ממש שום בעיה להגיע לסל"ד גבוה...כן כן, גם 4,000 סלד.

כפי שציינתי - על כל המשתמע מבחינת צריכת הדלק.

אז זה בעצם מה שרציתי לדעת - שנסיעה ב-130 קמ"ש בסל"ד של איזה 4,000 סל"ד ממש לא מזיקה (מעבר לצריכת הדלק)

כמובן שממילא לא אגיע עם רכב עם מנוע קטן ל-130 קמ"ש כי הנסיעה כבר הופכת לפחות נעימה.

תודה רבה!

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני חושב ש"לא בריא" לרכב בנסיעה בסל"ד גבוה, הנתון הזה מאוד משתנה בין רכב לרכב עם המפרט הטכני שלו,

ובדיוק בשביל זה מספרים גבוהים של סל"ד הם אדומים, שזה מורה לנהג שלא כדאי להגיע לשם.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אם תיסע בסל"ד גבוה כל הזמן ולא תקפיד על חימום מנוע, בוודאי תהרוס אותו. אם תדאג שלפני שאתה מתחיל לאמץ את המנוע הוא חם מספיק ותשייט בניחותא על 130-140, לא יקרה כלום. תטפל במנוע בהתאם, ואם אתה משייט בסל"ד גבוה לעתים קרובות, תקפיד גם על החלפת שמן גיר במרווחים קצרים יותר.

אין מה לפחד מהסל"ד, ו-3000 וגם 4000 זה לא סל"ד גבוה בשום קנה מידה. ברוב המכוניות זה סל"ד שמותר בהרצה.

ZC6 | JB43 | 932

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

איזה סל"ד לא מומלץ לעבור?

בסטוק לא הייתי ממליץ לעלות מעל 7200-7300 בערך, וגם זה רק אם ממש חייב לבצע flat shift. אחרת לא הייתי עובר את ה-6900-7000, טלטלי הצילינדר של הספלאש לא מאוזנים בטולרנס שמספיק בשביל לחיות בסל"ד הזה. אתה יכול להתקין קיט שמרים את המנתק, אבל אז הייתי ממליץ לחזק ברגי ראש ואם כבר פותחים אז לעשות איזון טלטלים וחריטה של הבוכנות בשביל להפחית חיכוך, אבל בכל מקרה לא הייתי מטפס מעל 8400 בערך כי הקאמשאפט קר מדי ומעל זה יש יותר מדי חפיפה בין הפתיחה של שסתומי היניקה לשסתומי הפליטה ואתה מאבד הרבה כח על פארש.

וברצינות, לשאלתך, הבעיה הכי גדולה בשיוט על 3500-4000 או אפילו 4500 סל"ד זה איך לעצור את הדימום מהאזניים שייגרם לך מכל הרעש.

מכניסים לצנצנת, סוגרים, לופתים את המכסה כאילו חייך תלויים בזה, ומנערים את הצנצנת עד שהיא מודה ברצח ארלוזורוב.
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

היי

יש לי סוזוקי ספלאש.

בנסיעה ב-100 קמ"ש הסלד על 2800.

אוקיי, זה מנוע 1.3.... אי אפשר לצפות לאחר והוא גם לא צועק.

בהמון מכוניות אוטומטיות עם גיר 4 הילוכים ומנוע 1.6 זה בערך הסל"ד ב 100 קמ"ש.

זה סל"ד די נמוך אפילו יחסית לרכב עם מנוע 1.2 ידני.

יש מכוניות שב 100 קמ"ש כבר על 3300.

סע רגיל, האוטו לא שונה מכל אוטו אחר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לא דיברתי על 3 או 4 אלף סלד (אגב 4 זה גבוה לדיזלים למשל) אלא על 4500 5000 ומעלה, שזה כמובן קצת פחות סביר, אבל עדיין.

ראוי לקצר מרווח טיפולים כשנוסעים בעיקר בתנועה פקוקה, מנוע קר, ודרכים מאובקות או עם עומס (הררי או רכב מועמס)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אז בהתחשב שאני לא בעניין של לקצר טווחי טיפול - נסיעה בסלד של 3500 לא תהווה שום בעיה בפן של שחיקה ובפן של צורך בקיצור טווח טיפולים?

וברצינות, לשאלתך, הבעיה הכי גדולה בשיוט על 3500-4000 או אפילו 4500 סל"ד זה איך לעצור את הדימום מהאזניים שייגרם לך מכל הרעש.

:-D :-D :-D לגמרי!

תודה!

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בסטוק לא הייתי ממליץ לעלות מעל 7200-7300 בערך, וגם זה רק אם ממש חייב לבצע flat shift. אחרת לא הייתי עובר את ה-6900-7000, טלטלי הצילינדר של הספלאש לא מאוזנים בטולרנס שמספיק בשביל לחיות בסל"ד הזה. אתה יכול להתקין קיט שמרים את המנתק, אבל אז הייתי ממליץ לחזק ברגי ראש ואם כבר פותחים אז לעשות איזון טלטלים וחריטה של הבוכנות בשביל להפחית חיכוך, אבל בכל מקרה לא הייתי מטפס מעל 8400 בערך כי הקאמשאפט קר מדי ומעל זה יש יותר מדי חפיפה בין הפתיחה של שסתומי היניקה לשסתומי הפליטה ואתה מאבד הרבה כח על פארש.

ומה עם הקרבורטור??

בסופו של דבר רוב הנסיעה היא מנהלתית,בעיר ומחוצה לה ועמידה בפקקים.

ככה שגם אם תרצה לאמץ את המנוע לטווח זמן ארוך,אין לך איפה בגלל הגבלות תנאי הדרך.

הרכב בנוי כך שגם אם תלחץ על הגז עד הסוף המנוע לא יגיע לאיזור מסוכן.

Ford Fiesta 2014- Manual 1.25

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 1736 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...