Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

סיכום 5 שנים עם GOLF GTI MK6 (ופרידה)

אייל
שימו לב! השרשור הזה בן 1734 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

לאור כמות שרשורי הסיכום שמפורסמים לאחרונה וקצת זמן פנוי שנוצר לי ,

אני מנצל את הבמה כדי לסכם בקצרה ככל האפשר את תקופת הבעלות על הרכב.

הרכב:

GTI MK6 Premium edition

(פרימיום = ריפודי עור, פנסי בי-קסנון מקוריים, ג'נט 18 מקורי, מושבים עם כיוונון חשמלי וחימום פנימי, בקרת שיוט)

גיר DSG -6

מנוע : 2.0TSI 210HP

שנת 2010 .

(התמונות יומיים לפני המכירה)

gti1.jpg

הרכב נרכש בתאריך 30.5.2014 בדיוק 4 שנים לאחר שעלה על הכביש . עם 47,000 על הספידומטר אחרי טיפול וטסט.

(סיפור הרכישה ושכנוע בחור שנתקלתי בו ברחוב למכור לי את הרכב - זה כבר סיפור להזדמנות אחרת)

מאחר ועלויות התחזוקה עצמן מפורטות בשרשור אחר , לא אציין סכומים ואסקור עניינית את הדברים שטופלו ברכב במהלך הבעלות.

הרכב טופל בכל 10K (המלצת יצרן 15K) .

תחזוקה / אמינות

שנה ראשונה

60 אלף ק"מ - בוצע טיפול ראשון אצלי , בנוסף - בתחילת 2015 עלה לכותרות נושא הליקויים בטיימינג (שרשרת + מותח )

והחלטתי לבדוק ולטפל בעניין כפי שניתן לראות בהודעה המפורטת שהעליתי דאז .הוחלפו מותחן ורצועה לרוויזיה חדשה.

באותו טיפול אצל רון גם בוצע טיפול לDSG, החלפת פלאגים ורפידות קדמיות כולל השחזת צלחות .

61 אלף ק"מ - אחת מנורות הקסנון התחילה להאיר בוורוד במקום לבן , אחרי מספר ברורים הוזמנו זוג נורות חדשות OSRAM (שיהיה אותו גון)

63 אלף ק"מ - הנעה קצת קשה , הוחלף מיידית מצבר לבוש סילבר .

שנה שניה

71 אלף ק"מ- טיפול קטן.

שנה שלישית

80 אלף ק"מ - טיפול רגיל .

83 אלף ק"מ - בזמן תיקון פנצ'ר זיהיתי אכילה לא זהה בין הצמיגים הקדמיים, זה הסתיים בהחלפת רביעייה לגודייר F1 Asymetric 3 + כיוון פרונט וציר אחורי אצל אלי קרמן.

שנה רביעית

90 אלף ק"מ -בוצע טיפול + ברקסים אחוריים .

91 אלף ק"מ - עברתי לחנות זמנית בעבודה בחניון חיצוני. לאחר 3 חודשי חניה בשמש של יוני יולי אוגוסט ריפוד הגג הפנימי החליט שנמאס לו והתחיל להתרופף. לקח לי שבועיים למצוא בעל מקצוע ראוי והגג רופד מחדש כמו חדש.

92 אלף ק"מ - הנעה קשה שהסתכמה כרגיל באי לקיחת סיכון והחלפת מצבר. בוש סילבר.

99 אלף ק"מ - תקלה ראשונה . תוך כדי נסיעה התחילה תחושה של חוסר סחיבה מסויים ורעש קצת מוזר בלחיצה על גז.

בסריקה שביצעתי נרשמו 4 תקלות שונות במחשב, שיחה קצרה לרון והוא אמר : PCV. אז אכן זה היה הנשם (PCV) שנפרץ והוחלף לרוויזיה חדשה. על הדרך בוצע טיפול 100K.

באותה תקופה גם החלטתי להחליף את המערכת המקורית הקצת מיושנת למערכת אנדרואיד מתקדמת עם ניווט,מצלמת רוורס, דיבורית,TPMS ועוד'

102 אלף ק"מ - התקלקל האיתוראן, לצערי הביטוח לא הסיר את הדרישה אז נאלצתי להחליפו לחדש (ללא עלות מלבד דפיקות לב בפירוק והרכבה)

שנה חמישית

111 אלף ק"מ - טיפול גדול + החלטתי להקדים חלק ממה שתכננתי לעשות ב 120K (תכננתי להשאר עם הרכב לפחות עוד שנתיים)

אז בוצע טיפול גדול , הוחלפו יזום סלילי הצתה לחדשים מקוריים של אאודי R8 , הוחלפה רביעיית פלאגים, ברקסים קדמיים, תושבת מנוע ימין ,בוצע טיפול ל-DSG +החלפת גומיות .

113K ק"מ - הרכב נמכר .

האם הרכב אמין ? כן . במשך 5 שנים כמעט 0 תקלות למעט מה שצויין מעלה. מוכן לחתום על כך בכל רכב עתידי.

שמירת ערך

הרכב נקנה ונמכר מעל המחירון.

מסיבות של צנעת הפרט (בעיקר מצד הקונה) לא אפרסם מספרים אך אפשר לומר שב5 שנים של בעלות הפסדתי בסביבות 30K ש"ח בין הקניה לבין המכירה. (ואם נוסיף לכך את ההשקעה הגדולה ביישור קו רגע לפני המכירה הלא מתוכננת - אז עוד יותר...)

עם זאת הרכב נמכר בסכום גבוה מעל המחירון ואם הייתי קודם מוכר ואחר כך קונה כנראה הייתי משפר את המאזן עוד יותר.

שיפורים

לא בוצעו

צריכת דלק

עדיין לא שקללתי את הנתונים שאגרתי לכל אורך תקופת הבעלות אבל מדובר על סביבות ה1:9 בנסיעה משולבת.

קוסמטיקה

אני מודה - הגיל עשה את שלו וכבר לא עשיתי שטיפות ידניות, פלסטלינה ווקס ושאר הפינוקים לעתים קרובות. (פעם זה היה קורה כל שבוע)

הרכב נשטף לפחות פעם בשבוע, במכונת ג'ילדות (מדי פעם ידנית) ,עבר טיפולי קוסמטיקה על ידי כמה בשנה ופעם אחת עבר טיפול דיטייל ע"י דיטיילר (לא התרשמתי מהעבודה) .

מה שכן עבר טיפול בצורה תדירה אלו מושבי העור שטופלו עם מיטב החומרים.

הרכב לא עבר אצלי שום תאונה או מכה . היו כמה שריטות חניה בפגושים פה ושם שטופלו ע"י טאץ אפ מקורי (קוד צבע CANDY WHITE),

אבל בשורה התחתונה הרכב מעולם לא תוקן או נצבע.

אצלי חנה את מרבית חייו בחניה מקורה למעט מספר חודשים .

סיכום

ללא ספק הרכב הטוב ביותר שהיה בבעלותי , רכב שניתן להנות ממנו גם בנס הרים אך גם בכל סיטואציה דיילי אחרת .

רכב אמין פרקטי ושימושי גם למשפחה וגם לחובב ההגה , מפנק חזק ואיכותי , התנהגות כביש ואחיזה מעולות .

עד עכשיו אני לא מבין לגמרי למה החלפתי אותו ואני קצת מתגעגע.

gti3.jpg

gti2.jpg

gti4.jpg

gti5.jpg

מה קניתי במקום ?

ככל הנראה רובכם כבר ראיתם בשרשור הבא .

Volvo V40 T5 R-Design

GTI MK6 Premium - SOLD

GTI MK5 - SOLD

GTI MK4 - SOLD

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 38
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

תמונות שפורסמו בשרשור

תודה על הסיכום.

לגבי "טאץ' אפ מקורי" האם אתה יכול להרחיב\ להפנות למקור?

עריכה אחרונה על ידי mcshmupi

גם אני גר במדינה עם 100% מס על מכוניות, איזה כיף לי :mm_sad:

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

זו ערכה מקורית של היצרן לפי קוד הצבע של הרכב שכוללת 2 מיכלים קטנים של צבע ולכה עם מכחול מובנה דק.

בבקשה:

https://www.amazon.com/Volkswagen-Genuine-Touch-up-Paint-%D0%A1andyweiss/dp/B01LY013LI

Volvo V40 T5 R-Design

GTI MK6 Premium - SOLD

GTI MK5 - SOLD

GTI MK4 - SOLD

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הרכב נשטף לפחות פעם בשבוע, במכונת ג'ילדות [/Quote]

תוכל לכתוב/ לשלוח ה"פ איפה אתה שוטף?

כיף לקרוא את הסיכומים שלך (עוד מאז ימי הפולו 16v), לראות איך אתה שומר על המכוניות שלך ועל הדרך מנפץ הרבה מיתוסים בכל נושא עלות אחזקת רכב ספורטיבי.

תהנה מהכחלחלה היפייפיה שלך.

סוזוקי ג'ימני His side- JLX-L 2006 [   ] [][][][][] [   ]

טויוטה קורולה Her side- GLI 2013

שימרו על מרחק בכביש ועל קירבה בלב

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תחזוקה מרשימה, וכך גם האמינות. וכנראה שיש קשר בין השניים.

מה כולל טיפול dsg, והאם הוא נכלל בתחזוקה השוטפת של היצרן?

למה צריך סלילי הצתה של R8?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

סיכום מצוין כהרגלך בקודש,תודה על ההשקעה והשיתוף :)

רק משהו אחד הציק לי..

63 אלף ק"מ - הנעה קצת קשה , הוחלף מיידית מצבר לבוש סילבר .

92 אלף ק"מ - הנעה קשה שהסתכמה כרגיל באי לקיחת סיכון והחלפת מצבר. בוש סילבר.

2 מצברים ב30K ושנתיים ? קצת בעייתי\חשוד הייתי אומר..

אולי הדגם הזה ספציפית לא מחזיק יותר מדי ?

היו הרבה צרכנים ברכב שרוקנו את המצבר.. ?

GTI

I'm not insane,My mother had me tested

סאאמק כולכם.

:lol:

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

גם לך מצפה עתיד מדהים :)

טיפול DSG הוא החלפת השמן כל 60K לדגמי DQ380 DQ381 DQ250

קובי

:-)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תודה רבה על הסקירה. טוב לקרוא גם דברים טובים על רכבים מקונצרן VAG ולא רק דברים רעים.

בהחלט אמינות טובה בהתחשב בגיל הרכב.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תוכל לכתוב/ לשלוח ה"פ איפה אתה שוטף?

כיף לקרוא את הסיכומים שלך (עוד מאז ימי הפולו 16v), לראות איך אתה שומר על המכוניות שלך ועל הדרך מנפץ הרבה מיתוסים בכל נושא עלות אחזקת רכב ספורטיבי.

תהנה מהכחלחלה היפייפיה שלך.

תודה,

לא משהו רציני... סתם במכונת ג'ילדות בתחנת דלק, אחר כך מנגב לבד עם מיקרופייבר.

פלסטלינה ווקס עצמי פעם בכמה חודשים.

מה הוא כולל? החלפת שמן (יקר מאוד, אם אני זוכר נכון סדר גודל של 800-1000 ש"ח לשמן בלבד ) ופילטר (גם הוא יקר, סדר גודל 250+מעמ) . נעשה כל 60K . אבל זה שווה את זה כי הגיר הזה פנינה.

למה צריך סלילי הצתה R8 ? לא באמת צריך אבל אצל חבר עם רכב דומה הלך סליל הצתה ב100K ק"מ ובדרך כלל כשהולך אז כבר מחליפים לאיכותיים ביותר, יצאתי מנקודת הנחה שגם אצלי זה יקרה במוקדם או במאוחר.

מאחר ולא תכננתי להחליף רכב בקרוב , החלטתי ללכת על תחזוקה מונעת ולהביא סט מקורי של אאודי מארה"ב בזמני הפנוי ולא לקנות ביוקר בארץ כשאני עם הגב אל הקיר עם תקלה . מאחר והסט כבר שכב במחסן אז החלטתי להחליף . המקוריים תקינים ונמסרו לקונה הרכב.

כנ"ל לגבי פלאגים דרך אגב, סט מקורי של NGK ארה"ב עלה לי בארה"ב כ40 דולר , ברחוב המסגר וסביבתו ניתן להשיג בסביבות 350 ש"ח (+חשש מזיופים) , בחברה עדיף לא לומר . אם אני זוכר נכון, 150 ליחידה + מעמ.

אלו טאצ'ים קטנים בהפחתת עלויות אחזקה שלמדתי עם השנים ...

מה היה אופי השימוש באוטו? טיולים? ימי מסלול? באיזו תדירות, אם בכלל?

דיילי כל יום לעבודה (50 ק"מ ביום בערך) וגם אחרי העבודה , התחרעות בלילות בהזדמנויות שונות , טיולים פעם בחודשיים שלושה.

עשיתי עליו איזה קורס במסלול בתחילת דרכו אבל לא עליתי מאז. (דווקא עכשיו כשנושא המסלולים מוסדר ויש לי זמן פנוי, אין לי רכב ספורט אמיתי)

נסעתי עליו בסביבות 13-15K בשנה (תלוי באיזו שנה ואיפה עבדתי)

סיכום מצוין כהרגלך בקודש,תודה על ההשקעה והשיתוף :)

רק משהו אחד הציק לי..

2 מצברים ב30K ושנתיים ? קצת בעייתי\חשוד הייתי אומר..

אולי הדגם הזה ספציפית לא מחזיק יותר מדי ?

היו הרבה צרכנים ברכב שרוקנו את המצבר.. ?

קודם כל קיבלתי את הרכב עם מצבר מקורי, אז היתה נדרשת החלפה יחסית מהירה.

הזמן (לא קילומטרז') בין המצבר הראשון לשני היה בערך שנתיים וחצי שזה אורך חיים של מצבר כיום. (החלפתי את שניהם בפעם הראשונה שהרכב לא הניע בנגיעה כי זה רכב אוטומט ראשון שלי והייתי קצת היסטרי לגבי להתקע , לדעתי היה סוחב עוד כמה חודשים) .

המצבר השני כבר חצה את קו השנתיים, קונה הרכב יעדכן אותנו כמה החזיק.

אני מניח שהעובדה שלרכב יש איתוראן והוא חונה כמה קומות מתחת לאדמה בבית ובעבודה לא סייעה לצריכת הזרם במנוחה אבל לא חושב שזה קריטי.

גם החלפת המצבר השניה סמוכה יחסית לתקלה באיתוראן אז אולי קשור.

בכל מקרה, לא נמדדה צריכת זרם פרזיטית בהחלפה האחרונה,הנושא נבדק.

עריכה אחרונה על ידי אייל

Volvo V40 T5 R-Design

GTI MK6 Premium - SOLD

GTI MK5 - SOLD

GTI MK4 - SOLD

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

רק הערה לגבי הטיפול לגיר כי מדי פעם עולה כאן בפורום נושא עלות הטיפול.

ובכן ניתן להוזיל משמעותית את הטיפול ע"י רכישת מסנן מקורי בלטביה (כ 20 דולר כולל משלוח)

ושימוש בשמן DSG איכותי של קסטרול (כ 70 ש"ח לליטר לפני הנחות, דרושים 6 ליטר).

כלומר הגענו לעלות של כ 500 ש"ח לפני עבודה. העבודה מאוד מאוד פשוטה (אני עושה זאת לבד...)

ונראה לי שמוסך סביר יגבה בעבורה לא יותר מ 250 ש"ח.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני חושב שמוסך צריך גם להרוויח על חלקי חילוף.

לפעמים אני מביא חלקים כמו שציינתי מעלה , אבל אני לא פוגע למוסך בלחם ובחמאה שזה פילטרים ושמן (רק במקרים בהם המוסך לא יכול לספק לי את השמן בו אני רוצה להשתמש ) , אני לא חושב שמוסך סביר יסכים לעיסקה כזו של עבודה בלבד וכמובן לא יתן אחריות מלאה לעבודתו אם לא סיפק את כלל החלפים .

Volvo V40 T5 R-Design

GTI MK6 Premium - SOLD

GTI MK5 - SOLD

GTI MK4 - SOLD

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

עקרונית דעתי כדעתך, אבל מדובר כאן על עבודה מאוד מאוד פשוטה.

לדעתי ניתן בשקט ללכת למוסך כללי לשם ביצועה ואפילו לעשות לבד (יש כאן מדריך DIY בפורום...)

גם אם תשלם למוסך בהגזמה 350 ש"ח עבור החלפת שמן עדיין החיסכון משמעותי.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לאניות דעתי תחזוקה ואמינות מרשימה לרכב שהוא בסגמנט של "ספורטיבי".

תתחדש ו באמת כל הכבוד על האומץ (גם עם הוולוו).

כולם לומדים,יש כאלה בדרך הקשה ויש כאלה בדרך הקלה, בסוף כולם מגיעים לאותה המסקנה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 1734 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...