Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

רכב נסע ללא מים - נורת אזהרה לא נדלקה

Aviad91
שימו לב! השרשור הזה בן 1727 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

שלום לכולם.

ברשותי מאזדה 2 2009, הבוקר בדקתי את מצב המים ברכב (לאחר יותר מחודשיים שלא בדקתי) וגילתי שהמיכל עיבוי ריק,

כמובן שישר קניתי נוזל מתאים ומלאתי את המיכל ואת הרדיאטור (לא זוכר אם היה נוזל ברדיאטור לפני שמלאתי - מלאתי שם כמות של כוס מים+-).

רציתי לדעת למה שום נורת אזהרה לא נדלקה לי ברכב (חום מנוע/מצב המים וכו)?

והאם יכל להיות שנגרם לי נזק רציני לרכב?

וכן אני יודע שעשיתי טעות שלא בדקתי את מצב השמן/מים לעיתים קרובות.. :-(

תודה רבה!

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לא מחייב שיתחמם הרכב כשחסר מים במיכל העיבוי.

אם לא קיבלת הודעה חריגה אז כנראה שניצלת ולא נעשה נזק.

מה שכן, עליך לבדוק מדוע היה חסר מים במיכל מלכתחילה..

:twisted::twisted::twisted::twisted::twisted::twisted::twisted::twisted::twisted::twisted::twisted::twisted::twisted::twisted::twisted::twisted::twisted:
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שלום לכולם.

ברשותי מאזדה 2 2009, הבוקר בדקתי את מצב המים ברכב (לאחר יותר מחודשיים שלא בדקתי) וגילתי שהמיכל עיבוי ריק,

כמובן שישר קניתי נוזל מתאים ומלאתי את המיכל ואת הרדיאטור (לא זוכר אם היה נוזל ברדיאטור לפני שמלאתי - מלאתי שם כמות של כוס מים+-).

רציתי לדעת למה שום נורת אזהרה לא נדלקה לי ברכב (חום מנוע/מצב המים וכו)?

והאם יכל להיות שנגרם לי נזק רציני לרכב?

וכן אני יודע שעשיתי טעות שלא בדקתי את מצב השמן/מים לעיתים קרובות.. :-(

תודה רבה!

חוסר של כוס מים לא יגרום להתחממות מנוע במערכת שיש בה מספר ליטרים.

כפי שייעצו לך, גש למוסך לבדוק לאן נעלמו המים.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

חובה לבדוק לעיתים תכופות. גם ברכבים מודרניים ומחויישנים.

לי למשל יש התראה לגבי חוסר מים במיכל העיבוי על גבי לוח השעונים וגם על חוסר שמן, אך אני לא סומך על זה ובודק פיזית אחת לשבוע.

בדיקות פשוטות שתוכל לעשות בעצמך:

פתח את פקק השמן ותחפש ממצאים של אמולסיה (שמן מעורבב עם מים בצבע לבן מה שמכונה טחינה).

תבדוק אם יש סימני מים שהתייבשו סביב המיכל, בצידי הפקק או צינורות שנראים סדוקים ובלויים שמובילים מים.

עריכה אחרונה על ידי ramik33
:twisted::twisted::twisted::twisted::twisted::twisted::twisted::twisted::twisted::twisted::twisted::twisted::twisted::twisted::twisted::twisted::twisted:
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מערכת הקירור ברכב היא מערכת סגורה. אם היה חסר כוס מים, סימן שהמים יצאו מהיכן שהוא. זה יכול להיות צינור שמטפטף לאט מהקצה שלו, או רדיאטור או פקק ראדיאטור וכדומה. ברכב בן 10 זה לא מפתיע. זה בלאי צפוי. כדאי שתפתח מכסה מנוע ותתחיל לחפש סימני נזילה, או שתיגש למוסך. כאשר לי היתה בעיה דומה (גם כן רכב בן 10) עקבתי אחרי מפלס הנוזל כל יום עד שאיתרתי צינור שמתחבר ל EGR COOLER שנזל מהקצה. כמה חודשים אחר כך גם הדוד עליון ברדיאטור התחיל לנזול.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לא, זה לא הגיוני!

מוכרח לבדוק את המערכת בלחץ, לראות מאיפה דולף נוזל קרור.

שוב: גש לבדוק את העניין אצל בעל מקצוע, או חבר מנוסה עם כלים מתאימים!

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

קרה לי בפיאט פונטו. עשו 3 פעמים בדיקת לחץ ולא מצאו כלום, החליפו יוניט וטרמוסטט ולא השתנה כלום.

התחלתי להסתובב עם נוזל קירור ברכב עד שגיליתי נזילה קטנה מאוד מהרדיאטור, רק בסוף נסיעה נזלו כמה טיפות מהחלק התחתון.

Sent from my SM-G930F using Tapatalk

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מערכת הקירור ברכב היא מערכת סגורה. אם היה חסר כוס מים, סימן שהמים יצאו מהיכן שהוא. זה יכול להיות צינור שמטפטף לאט מהקצה שלו, או רדיאטור או פקק ראדיאטור וכדומה. ברכב בן 10 זה לא מפתיע. זה בלאי צפוי. כדאי שתפתח מכסה מנוע ותתחיל לחפש סימני נזילה, או שתיגש למוסך. כאשר לי היתה בעיה דומה (גם כן רכב בן 10) עקבתי אחרי מפלס הנוזל כל יום עד שאיתרתי צינור שמתחבר ל EGR COOLER שנזל מהקצה. כמה חודשים אחר כך גם הדוד עליון ברדיאטור התחיל לנזול.

גם אצלי ורבים אחרים אותו צינור.

חפש צינורות בעיקר באיזורי סעפת הפליטה שהיא חמה מאוד - צינורות חימום של מצערת, או EGR כאמור, בדרך כלל נסדקים מרוב החום או מתייבשים ונקרעים.

אתה לא תמיד תראה את הנזילה אלא תריח את הריח של נוזל הקירור אחרי נסיעה בחום, מאחר והטפטוף קטן מאוד והטמפרטורה לוהטת (בטח אם זה איזורים שהם אחרי תרמוסטט פתוח), הנוזל יתאדה מיד מהחום.

אפשר גם לבדוק אם המכסה לא שומר לחץ.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

התחל תמיד את הבדיקות מאזור הפקקים - הפקק הסוגר את מיכל העודפים של נוזל הקירור, והפקק על הרדיאטור.

עם הזמן גומיית הפקקים והקפיץ נחלשים והפקקים דולפים.

לבדוק סימני נזילה , יראו סימנים של דליפה לבנים ואו של צבע נוזל הקירור על המיכל והרדיאטור.

ואח"כ - לבדוק את החיבורים של הצנרת למנוע ולרדיאטור, ואת מצב הצנרת עצמה - לחפש סימני דליפה בצבע נוזל הקירור.

לבדוק את אזור משאבת המים - לפעמים הכשל שם..

ולבסוף - לבדוק את איזור תא הנוסעים - אזור הרדיאטור חימום הפנימי .

אייל.

עצמאי בשטח - 1 מטר מהצד.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אוקיי.

אז הלכתי היום למוסך, לאחר בדיקת לחץ מסתבר שהרדיאטור נוזל - כמובן הוחלף לי.

התבקשתי לעקוב אחרי המים ברדיאטור בימים הקרובים,

מה שהפתיע אותי זה שאחרי נסיעה של רבע שעה המים במיכל העיבוי ירדו ממקסימום לכמעט מיכל ריק - מקווה שזו תופעה רגילה של מילוי האוויר במנוע.

אמשיך לעדכן..

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תוסיף את החסר ותמשיך לעקוב.

אוויר במערכת אכן יכול לגרום לירידה נוספת במפלס לאחר מילוי, אם כי אני לא יודע אם ברמה של מקסימום למינימום :shock:

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 1727 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...