Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

החלפת רכב - עקב מעבר משרדים

Defuser
שימו לב! השרשור הזה בן 1651 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

היי לכולם,

אני מחזיק קיה ריו, אוטומטית, שנתון 15. כמו שאתם בוודאי יודעים הרכב לא זריז ושותה לא מעט (1 ל10 או 11 אם אני רגוע יותר), הגיע אלי עם 18 אלף קילומטר, וכיום היא על 32 אלף, לאחר 11 חודשים. כרגע הרכב עונה על הצרכים שלי. לא הייתי לחוץ להחליף את הרכב, חשבתי שאחכה לאוגוסט 2020 (גיל 24), אבל מקום העבודה שלי עובר למודיעין, ונראה שהמעבר מקדים את העניין - מקום העבודה עובר מפתח תקווה למודיעין, ואני גר בחולון, לכן יוצא מצב שהמעבר מקפיץ לי את הקילומטרז' בין הבית לעבודה פי 2 - ומקילומטרז, שנתי של 15 אלף עלינו לכיוון ה25. חשבתי שאקדים את החלפת הרכב, הצפי למעבר הוא בדצמבר הקרוב.

אופי נסיעות:

הנסיעות יהיו לעבודה ובחזרה, לא צפוי פקקים (בניגוד להיום) עקב כיוון נסיעה מחולון למודיעין על 431, כ 70-80 ק"מ ביום.

חמישי ושישי נסיעות מתוכננות ללימודים בת"א, ושאר הזמן נסיעות פנאי שיתנהלו בד"כ בשעות ללא פקקים.

אני נוסע ברכב לבד רוב הזמן, צפי בסופ"שים חברים ומשפחה - עד 5, אם הם הסתדרו בריו אני לא רואה בעיה שלא יסתדרו ברכבים אחרים.

הדרישות מהרכב ותקציב:

התקציב עומד על אזור ה 70-90K, המטרה היא לקנות רכב שאהנה ממנו, מכיוון ואני לא מדבר על ימי מסלול הדגש הוא יותר על איכות הנסיעה. הדרישות הן - אוטומט, חסכוני בדלק, חזק יותר מהריו וכמה שיותר מאובזרת במסגרת התקציב. וכמובן שהעין תאהב את מה שהיא רואה. עדיפות להימנע מהמובילאי.

מועמדות לפי תעדוף:

1. סיאט ארונה - רכב ואג, על יתרונותיו וחסרונותיו. למה לא איביזה? לאחי יש אחת, ואני מוכן להשקיע קצת יותר ולשבת גבוה מעט.

2. מאזדה 3 - כבר משפחתית, האמינה ביותר לדעתי בקטגוריה, מחכה להורדת המחירים לאחר הגעת הדגם החדש לארץ. לא חסכונית כמו מנועי טורבו.

3. יונדאי איוניק - גם משפחתית, היברידית והמאובזרת ביותר (?).

4. 208 - נפסלה, עיצוב פנים לא לטעמי.

5. 308 - עיצוב הפנים יותר לטעמי, גם בקטגורית המשפחתיות, מנוע טורבו וחסכוני יותר מהמאזדה, עדין היותה צרפתית מרתיעה אותי קצת.

6. רנו קליאו - נפסלה, אני פשוט לא מתחבר לכל מה שאני רואה מהרגע שנפתחת הדלת.

אז גדול אשמח לשמוע את דעתכם -

האם כדאי לשכוח מההחלפה המוקדמת ולהמשיך להחזיק בריו עד אוגוסט 2020?

ואשמח על המלצות/דיס-המלצות על הרשימה/רכבים נוספים שלא אני ולא הבוט חשבנו עליהם.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לא יצא לי לשבת באחת מהן, מהאינטרנט יש חלקים שאני אוהב יותר ויש פחות.

כרגע מבחינת עיצוב - לא פוסל אותן, ה c3 נראת מעט טוב יותר בתמונות.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מכיוון שהנסועה גבוהה נראה לי שמתוך הרשימה הכי מתאימה היא היונדאי איוניק.

לא יודע עם היא חזקה יותר מהריו אבל בשימוש יום יומי רגוע יש לה מספיק כח ומה שנעים לעין זה כבר עניין אישי.

אתה יכול גם לחשוב גם על הכיוון של טויוטה אוריס לדעתי מוצלחת פחות מהאיוניק אבל זולה יותר ופריוס שהרבה יותר מוצלחת אבל בתקציב הזה תקבל רק דגם עם מובילאי.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מבחינת ההיברדיות האיוניק היא הכיוון באמת, ישנם מחלות מוכרות?

מה לגבי האחריות על הסוללה? ומה צריך לבדוק במידה ואני מתכנן לרכוש אחת כזאת?

מבחינת תצרוכת דלק המדדים הם:

איוניק:21.8

סי3: 16.5

ארונה: 16.2

פיג'ו: 15

מאזדה: 13.3

מבחינת מחירי קניה-

איוניק: אזור ה90

סיטרואן: 65-70

ארונה: 90

לכן כרגע אני רואה את זה ראש בראש של האיוניק מול הסי3 וכל זה לפני שביצעתי נסיעות מבחן,

כרגע אני חושב שאתרכז בהן לביצוע ההשוואות שלי, עם דגש לכיוון האיוניק והסי3 עקב המחיר הנמוך, ואחזור עם רשמים.

האם יש אופציות נוספות שכדאי שאקח בחשבון?האם בנסועה גבוה כזאת מצטברת ירידת ערך גבוה לה בתום 3 שנות שימוש?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שים לב לבידוד רעשים שלטעמי בסי3 טוב יותר משמעותית.

מבחינת מחיר ותמורה הסי 3 הכי טוב וההפרשים בתצרוכת דלק מבוטלים לחלוטין אם מחשבים את מחיר הרכישה.

שים לב גם לאחריות המורחבת בסיטרואן (5 שנים)

בהצלחה

(Sold) Chevrolet Aveo LT 2006

Citroen C3 Shine 2017

C5 AirCross Feel 2020

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מבין מה שרשמת איוניק ללא ספק. פלוס נוסף הוא מערכות הבטיחות.

2 אופציות נוספות שהייתי שוקל זה טויוטה יאריס, הונדה גאז ומאזדה CX3.

אלעד רוזנקר, טלפון 0524626633.

ניתן להתקשר להתייעץ בכל הקשור ברכבי אספנות ואופל בפרט (בעיקר ישנים).

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

היי תודה על התגובה,

היאריס והג'אז לצערי לא עוברות במדד העיצוב,

והמאזדה יקרה מידי ולא חסכונית כמו האחרות.

מישהו יודע החל מאיזו שנה הc3 ללא מובילאי?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

היי, כמה שאלות לאחר קצת חיפושים באינטרנט -

1. מישהו יודע מה קורה עם התקנת מערכת באיוניק? הבנתי שיש אצלה בעיה לחבר את המגבר למצבר או משהו כזה מכיוון שאין מצבר כמו ברכב רגיל אלא הסוללה של הרכב?

2. מה הסדר גודל של האחריות של האיוניק על הסוללה? כמה עולה להחליף במידה וצריך? מה אחוזי ההפחתה של הסוללה לאורך השנים?

2. מה לגבי רנו מגאן גרנד קופה? האיוניק נראית שקצת מעל התקציב - הארונה כמעט ולא נמצאת בשוק - והסי3 עדין לא נבדקה. הרנו לא חסרה בשוק, נראית בתקציב, נמצאת בטעם, ונראה שגם חסכונית.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אתה מחליף רק בגלל עלות הדלק ?

25,000 ק"מ לשנה לפי 1:11 (למרות שבנסיעה מחולון למודיעין זה צפוי להשתפר לפחות ל 1:12 או 1:13 ).

זה 2270 ליטר דלק- שהם כ 14,000 ש"ח..

חוץ מה-איוניק שצפוייה לחסוך כמעט 50% (7,000 ש"ח שנתי), כל שאר המכוניות יחסכו לך 20-30% בלבד.

שזה 3000-4000 ש"ח לשנה.

כרגע הרכב שלך 2015 עם ממש מעט ק"מ (32,000 ), אצלי הקורולה 2015 כבר חלפה את ה 70,000 ק"מ.

אם הכל בסדר ברכב ואין בעיות.. אז למשוך איתו עוד שנה לגיל 24, זה ממש לא רעיון רע.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אתה סתם ממהר.

קודם תעברו, תן לזה צ'אנס חודש-חודשיים.

תראה איך צריכת הדלק של הריו במתווה הנסיעות החדש ובהתאם לזה תבדוק אם שווה לך להקדים את ההחלפה או לא.

האוטו שלך עם ק"מ מאוד נמוך ביחס לשנתון, יהיה לך קשה למצוא רכב אחר סחיר שיוריד אותך מתחת לקו שאתה נמצא בו היום (ואפילו אם אקח שנתיים קדימה, עדיין מצבך טוב).

כלכלית, בגלל שהרכב שלך עם ק"מ מ-א-ו-ד נמוך לשנתון, לא שווה לך להחליף אותו (אני מבין את הרצון להשתדרג וכו' - אבל אל תפיל את זה על נושא הק"מ או צריכת הדלק, אתה לא בכיוון).

איציק

Peugeot 3008 MY18 1.6HDi 120Hp Automatic
   Citroen Berlingo XTR MY17
 1.6
HDi 100Hp Automatic
Citroen C4 MY07 2.0 143Hp Automatic

eפ.מצולמים אחרונים: הח' שסתום ספיקה למדחס מזגן, טיימינג למנוע 2.0 EW10J4 ב 307, הח' COM2000 ברכבי PSA , הח' שמן AL4, הח' שסתומים AL4

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בנוסף, לרכב שמחירו היום 90 אלף שקלים תהיה ירידת ערך יותר גבוהה (בשקלים) מאשר לריו הנוכחית שכבר ספגה ירידת ערך ראשונית וגבוהה.

עכשיו ירידת ערך הרבה יותר מתונה לקיה, גם בגלל הקילומטראז' הנמוך.

toyota verso 2016 - יש מקום לכולם!

בעבר : ניסאן NV200 2012, סיטרואן ג'מפי 2007, רנו קנגו DCI  2007,  פולו סטיישן SDI 2000, לנסר 93, אופל קדט 84.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• 3 שבועות מאוחר יותר ...

היי לכולם,

מפה לשם התעורר הבוקר צורך להחליף את אחד הרכבים במשפחה,

פאביה ידנית 2012 שעשתה את עבודתה נאמנה אבל אבא התעייף להעביר כבר הילוכים.

קודם כל אשאל שאלה כזאת - כמה אתם רואים בעיה שיהיו על שמי 2 רכבים? האם כדאי את הרכב החדש לרשום על שם מישהו אחר?

(כל עוד הריו נשארת במשפחה חבל להעביר יד...).

אז ביצעתי לפני כמה שבועות נסיעת מבחן על ה c3 ועל הארונה:

סי3-

בגדול את הרכב אתם מכירים, המושבים נוחים עד שמגיעים לעניין שאין להם תמיכה צדדית כלל (לפחות ככה אני הרגשתי),

הרכב עצמו חמוד במראה, זריז, הרגשתי חסרון קל בהתנהגות כביש הוא לא יציב כמו הריו, ולי הרגיש שאפילו האחיזה של הארונה טובה יותר.

מבחינת מחיר ביד 2 אפשר לשים את ידי על הגרסא המאובזרת משנתון 17 לפי דעתי באזור ה 60-70 אלף שקלים, אפילו פחות?

הארונה -

ממש אהבתי, הכיסא הרגיש הרבה יותר נוח, בגרסאת ה FR אפילו הרבה יותר נוח. עיצוב הפנים מעולה, שילוב מנוע וגיר מרגיש חזק. האחיזה על הכביש יחסית לג'יפון הפתיעה אותי, ובגדול ממש מתחבר לרכב. הבעיה ששוק היד 2 שלו שואף ל 0 ולמצוא ארונה ברמת גימור FR ממש קשה, האם יש למישהו כיוון?

כרגע אני חושב על זה ככה:

ארונה

C3

פיג'ו 308 - תרם התבצעה נסיעת מבחן, האם יש לה AA?

מאזדה 3 - אם אתייאש

ובגדול - חשבתי אולי על ה c3 aircross - מה ההשוואה מול הרגילה?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 1651 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...