Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

האם למכור את הרכב שלי או להשאיר אותו כרכב שני?

TheExplorer
שימו לב! השרשור הזה בן 1506 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

שלום לכולם,

הרכב המדובר, קיה ריו 2015, ידנית שנקנתה חדשה.

הרכב שימש אותי לנסיעות לעבודה וכיום עומד על 156K ק"מ. חוץ מהקילומטראז' הגבוהה (שכולו נצבר בנסיעות בכביש 6), הרכב שמור מאוד, מטופל בזמן (יש קבלות ורישום גם אצלי וגם במוסך של קיה על כל טיפול מהיום הראשון).

לאחרונה, ההורים שלי קנו רכב חדש והעבירו לי את הרכב הקודם שלהם, גם שנת 2015 אבל עם קילומטראז' שלא מגיע ל-50K.

התחלתי לבדוק לגבי המכירה של הרכב שלי וגיליתי שהרכב שלי לא שווה כמעט כלום. המחירון שלו לאחר קיזוז הק"מ הגבוה הוא באיזור ה-28 אלף ש"ח כאשר ברור לי שבשוק של היד 2 היום, אני לא אצליח למכור במחיר הזה. כלומר, אני צריך למכור רכב בן 4 באזור ה-20 אלף ש"ח כדי שמישהו ירצה לקנות.

האם במחיר כזה בכלל משתלם למכור את הרכב? כרגע אין לי צורך אמיתי ברכב נוסף אבל יכול להיות שבעתיד הקרוב יהיה. רוב הנסיעות שלי לעבודה כיום מתרחשות ברכב החדש ולכן הק"מ הגבוה ברכב שלי יתקזז עם הזמן.

האם עדיף לשמור את הרכב כרכב שני במקום למכור אותו בסכום נמוך יחסית?

תודה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

האם יש עוד נהגים בבית שיכולים להשתמש ברכב?

אם לא אז סתם מיותר להמשיך להחזיק את הרכב כי אתה ממשיך לשלם עליו ביטוחים, אגרות וטיפולין, גם אם הוא לא נוסע.

בנוסף, רכב שעומד הרבה זמן סובל מבלאי של התיישנות (חלקים נתפסים, מתיישנים וכו') עקב חוסר תזוזה.

אלעד רוזנקר, טלפון 0524626633.

ניתן להתקשר להתייעץ בכל הקשור ברכבי אספנות ואופל בפרט (בעיקר ישנים).

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מה זה עתיד קרוב?

צריך לקחת בחשבון שהרכב הישן יעמוד, אך יהיה חייב בהוצאות כמו טיפול פעם בשנה, אגרה שנתית וטסט, וזה חוץ מהנזק שייגרם לו בעיקר גומיות שיתייבשו, צבע, וכו...

אם יש בתכנון להשתמש ברכב בחודשים הקרובים, לאשה, חברה, או אפילו אח, אז תשאיר, אם לא, עדיף למכור, אני מכרתי פיג'ו בת שנתיים וחצי עם 50K ק"מ במחיר קרוב מאוד ל20K, נכון שזה מחיר בדיחה, אך אין מה לעשות, עדיף שמישהו יתקן וישתמש בו מאשר שישב לי בחניה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כרגע אין לי צורך אמיתי ברכב נוסף אבל יכול להיות שבעתיד הקרוב יהיה

אם זה עניין של כמה חודשים עד שתדע אם יש צורך ברכב או לא, תשאיר אותו בנתיים.

אחרי שתדע, זה מאוד פשוט - יש שימוש תשאיר, אין שימוש תמכור.

המחרי שלו עכשיו נמוך אבל עם הזמו הוא רק יירד עוד. זאת אומר תצטרך להוריד פחות על ק"מ אבל את ההורדה תעשה ממחיר מחירון יותר נמוך, אבסולוטית תקבל פחות כסף.

אגב אני זוכר עוד שקנית אותו, במקום קורדומה, נכון?

אם יש לך זמן, אחרי שתמכור (אם תחליט למכור) תפרסם סיכום אחזקה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אגב אני זוכר עוד שקנית אותו, במקום קורדומה, נכון?

נכון! הרכב הקודם שלי היה סיאט קורדובה 2005. היה רכב נחמד, מכרתי אותו עם כמעט 280,000 ק"מ (בנזין! לא דיזל).

לגבי הקיה. בת הזוג מתחילה ללמוד נהיגה (בתקווה) לאחר פחד ארוך ומתמשך וכולי תקווה שעוד חצי שנה-שנה היא כבר תוכל לנהוג, היא תצטרך רכב עם גיר אוטומטי ולכן תשתמש ברכב החדש שלנו.

אני יכול לפרסם סיכום אחזקה ל-4 שנים בכל מקרה, כל שקל שהוצאתי על הרכב מתועד. אעשה את זה בימים הקרובים.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מה זה עתיד קרוב?

צריך לקחת בחשבון שהרכב הישן יעמוד, אך יהיה חייב בהוצאות כמו טיפול פעם בשנה, אגרה שנתית וטסט, וזה חוץ מהנזק שייגרם לו בעיקר גומיות שיתייבשו, צבע, וכו...

אם יש בתכנון להשתמש ברכב בחודשים הקרובים, לאשה, חברה, או אפילו אח, אז תשאיר, אם לא, עדיף למכור, אני מכרתי פיג'ו בת שנתיים וחצי עם 50K ק"מ במחיר קרוב מאוד ל20K, נכון שזה מחיר בדיחה, אך אין מה לעשות, עדיף שמישהו יתקן וישתמש בו מאשר שישב לי בחניה.

הרכב הישן לא יעמוד, אני אשתמש גם בו בנתיים, לסירוגין, לנסיעות לעבודה.

מבחינת טיפולים, אני עובר יותר מ-40 אלף בשנה, אני מאמין שאני אעשה בנתיים חצי חצי ולכן בכל מקרה, כל רכב יקבל טיפול אחד בשנה.

מבחינת ביטוח, מן הסתם אבטל את המקיף על הרכב שלי ואעשה רק צד ג', זה יחסוך לי סכום מסויים.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לגבי הקיה. בת הזוג מתחילה ללמוד נהיגה (בתקווה) לאחר פחד ארוך ומתמשך וכולי תקווה שעוד חצי שנה-שנה היא כבר תוכל לנהוג, היא תצטרך רכב עם גיר אוטומטי ולכן תשתמש ברכב החדש שלנו.

נגיד שכבר יש לה רישיון, אתם מתכוונים להחזיק שתי מכוניות?

זאת אומרת, הייתם קונים רכב נוסף אם היה לכם רכב אחד?

אם התשובה כן, אז הייתי משאיר את הריו לתקופה של עד חצי שנה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כשיהיה לה רשיון אתה תשתמש בריו?

מבחינתי להשתמש בריו כל עוד הרכב נוסע. הרכב נוח לי מאוד, חסכוני בדלק ולא עשה לי בעיות מיוחדות.

הדילמה הנ"ל עלתה רק כי ההורים שלי החליטו לקנות רכב חדש ולא רצו למכור את שלהם (שוב, במחיר יחסית נמוך), רכב יחסית חדש, עם ק"מ נמוך במצב מצויין והחליטו להביא לי אותו. תחילה הם חשבו על טרייד אין (על הרכב שלהם או על הרכב שלי) אבל עקב הנחה שהם קיבלו (בתנאי שאין טרייד אין), הטרייד אין לא יצא אל הפועל.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אפשר לשאול באיזה רכב מדובר? הכוונה של ההורים?

אם מדובר ברכב עם שוק ער, אז למה לא לנסות למכור אותו, תשתמש בריו עד שתמות ואז בכסף של החדש תקנה רכב חדש יחסית אולי אפילו בתוספת מצידך.

לנו יש 2 רכבים בבית, גם לאשה כרכב שני, ואני כל הזמן חושב לוותר על אחד, בגלל ההוצאות, ואתה עוד מדבר על להחזיק שני רכבים רק לך?, לא רואה בזה היגיון, אולי אם היינו בחלק מהמדינות שיש בהן ביטוח אישי ואגרה זולה הייתי מבין, אך בארץ? זה סתם בזבוז.

עריכה אחרונה על ידי wildlands2019
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הוא כבר כתב שהסיבה שהוא קיבל את הרכב היא שלא משתלם למכור אותו.

סקודה יטי 2.0 TDI 4x4 (נמכרה)

וולוו XC40 T3 Momentum

טויוטה יאריס קרוס הברידית

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הייתי שומר את הרכב השני עבור בת הזוג, למרות שזה אולי לא הכי כלכלי.

בעייני יש הרבה משמעות לרכב מוכר מהמשפחה. למכור אותו ולקנות אחד אחר בעוד תקופה יחסוך את ירידת הערך וההוצאות הקבועות אבל זה לא יהיה אותו רכב, זה יהיה רכב לא מוכר מ"סתם מישהו".

בשביל לשמור על הרכב המוכר הייתי מוכן לשלם כמה אלפים, כמובן שאם כל העיניין מתארך לכיוון מעל חצי שנה - שנה - שנה וחצי זה כבר הופך להיות מאוד לא כלכלי, עדיף כבר למכור אחד מהם.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הרכב של ההורים הוא סוזוקי קרוסאובר 2015, גיר אוטומטי.

אני אישית פחות מתחבר אליו מאשר אל הרכב שלי, בעיקר בגלל הגיר (אני מהמעטים שמעדיפים גיר ידני).

אבל, לא יכולתי לסרב. מדובר ברכב באותו הגיל כמו הרכב שלי אבל כזה שעבר רק 40,000 ק"מ ב-4 שנים (לעומת הרכב שלי שעבר כמעט 160,000 ק"מ באותה התקופה).

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני מנסה לחשב כמה יעלה לי לשמור את הקיה אצלי.

אגרת רישוי שנתית וביטוח (אבטל את המקיף ואעשה חובה + צד ג') מניח שמדובר ב-4000 בשנה ביחד.

טיפולים לא באמת ישנו לי כי בכל מקרה אני עושה 3-4 בשנה, אז אני יכול בנתיים לחלק את הנסועה בין 2 הרכבים ואעשה 3-4 בשנה בכל מקרה.

צמיגים הוחלפו לא מזמן ויכולים להחזיק מעמד עוד 30,000 ק"מ בקלות.

אני מאמין שלשמור את הריו יעלה לי כ-500 ש"ח בחודש (נטו ההוצאות על הרכב, ללא חישוב של ירידת ערך נוספת)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 1506 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...