Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

פג'ו 107 למה הרכב עושה רעש בעת שילוב הילוך אחורי בנסיעה?

nimrod7676
שימו לב! השרשור הזה בן 1710 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

שלום לכולם,

כשאני מנסה לשלב להילוך אחורי תוך כדי נסיעה בפג'ו 107 ידנית, נשמע רעש של גריסה כזאת של מתכת.

יש לציין שאני עושה את זה עם קלאץ' לחוץ עד הסוף.

למה זה קורה? הרי אם יש הפרדה בין המנוע לתיבה, מה ההבדל בין הילוך אחורי לבין כל הילוך אאחר שאין אצלו את הרעש הזה?

אשמח להשכיל

תודה

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני לא יודע מה הסיבה, אבל היו לי כמה רכבים מתוצרת פיג'ו ונתקלתי בתופעה הזאת לא מעט.

מה שאני הייתי עושה כדי להמנע מהרעש הזה, שבטוח גורם נזק כלשהו לתיבת ההילוכים, זה להכניס להילוך ראשון ואז להילוך אחורי. הרעש נעלם.

"Weyland Yutani Corp - "Building Better Worlds

Porsche GT4, Audi A3

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הילוך אחורי למיטב ידיעתי הוא לא מסונכרן, אבל לא אמור להיות רעש של גריסה עקב כך, אלא רעש אחר.

לדעתי עדיף לשלב לרוורס בכל גיר רק לאחר עצירה מלאה על מנת למנוע בלאי מיותר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לי זה דווקא נשמע מתאים לתאור של שילוב הילוך לא מסונכרן.

שילוב רק בעמיד מוחלטת, ובסל"ד סרק!

אם במצב כזה לא נשמע רעש, אז אין בעיה.

השאלה שואלת בעצם, ממה נובע הרעש בגיר האחורי, אם הקלאץ' מופרד?

יש סרטונים ביוטיוב שמסבירים הרבה יותר טוב מכל מלל למה צריך סנכרון הילוכים ולמה הפרדה מלאה של הקלאץ' לא מספיקה לשילוב הילוכים.

אגב, לא תמיד ההפרדה מלאה לחלוטין, וזה בא לידי ביטוי בדיוק במצבים של הכנסת הילוך רוורס (ולפעמים ראשון).

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שלום לכולם,

כשאני מנסה לשלב להילוך אחורי תוך כדי נסיעה בפג'ו 107 ידנית, נשמע רעש של גריסה כזאת של מתכת.

יש לציין שאני עושה את זה עם קלאץ' לחוץ עד הסוף.

למה זה קורה? הרי אם יש הפרדה בין המנוע לתיבה, מה ההבדל בין הילוך אחורי לבין כל הילוך אאחר שאין אצלו את הרעש הזה?

אשמח להשכיל

תודה

ההבדל הוא שבהילוך אחורי משתלב גלגל שיניים נוסף שהופך את כיוון הסיבוב של הגיר. אין לו סינכרנים, אתה מנסה לשלב גלגל שיניים מסתובב עם גלגל שיניים עומד ובגלל זה יש חקירה.

שילוב להילוך אחורי צריך להתבצע רק בעמידה מוחלטת.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

יש סרטונים ביוטיוב שמסבירים הרבה יותר טוב מכל מלל למה צריך סנכרון הילוכים ולמה הפרדה מלאה של הקלאץ' לא מספיקה לשילוב הילוכים.

נכון שלא הקדשת שלוש שניות לחיפוש?

הנה, קח:

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

חבר'ה, אני מניח שהבחור לא מעביר לרברס תוך כדי נסיעה, אלא רק בעצירה (מקווה לפחות...)

גם בעמידה מלאה בשילוב לרברס לפעמים נשמעת חריקה קלילה של הגלגלים, כאמור בגלל שההילוך האחורי הוא ללא סינכרון

סוזוקי ג'ימני His side- JLX-L 2006 [   ] [][][][][] [   ]

טויוטה קורולה Her side- GLI 2013

שימרו על מרחק בכביש ועל קירבה בלב

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 1710 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...