Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

מים ורודים - צריך לפי תקן?

shachar187
שימו לב! השרשור הזה בן 1734 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

שלום,

היום בבוקר התקבלה הודעה ברכב שיש מחסור במי קירור ואכן כך המצב. המים הורודים הרבה מתחת למינימום.

חשבתי פשוט לנסוע לקנות בתחנת דלק מים אבל בחיפוש קצר פה ראיתי אשכול שנאמר בו שלא מומלץ לקנות בתחנת דלק וצריך לפי תקן.

אז השאלה היא, מאיפה ניתן לרכוש מים מתאימים?

הרכב הוא סקודה יטי.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

1. מומלץ להוסיף נוזל לפי התקן אבל,אם כרגע יש חוסר משמעותי ואתה מעוניין לבצע נסיעה,הייתי קונה מים אדומים של PT (איכות בינונית ולא יותר,גלון עולה 40-50 ש"ח) וזה עדיף על מצב,שבו הרכב יתחמם ותגרום נזק למנוע. מגיע גלון בכמות של 4 ליטר ולפחות עד מחר יהיה לך שקט.

2. מחר,גש לבצע בדיקת לחץ למערכת הקירור שתאתר את מקור הנזילה- אל תזניח כי מה שנמצא בסעיף 1 הוא פתרון זמני פלסטר להיום.

הסתייגות קלה- אם לאחר הוספת נוזל הקירור היום אתה נוסע מרחק לא גדול (נניח 20 ק"מ) והמנורה נדלקת שוב,שקול לא להמשיך בנסיעה ולהזמין גרר-זה בטוח עדיף על גרימת נזקים נוספים.

אין איש בעולם שיוכל אותי למחוק אצלך אני קיים.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

התקן שאתה צריך הוא G13 או G12++ תלוי בשנת הייצור של הרכב.

אתה יכול לקנות G13 ולשים בלי חשש כיוון שהוא תואם לתקנים יותר ישנים כמו ה G12++, הסיכוי שתמצא אחד כזה בתחנת דלק שואף לאפס אבל בכל חנות חלפים תוכל למצוא אותו.

מקורי עולה בין 80-100 ש"ח, מגיע במיכל של ליטר וחצי וצריך למהול אותו עם ליטר וחצי מים מזוקקים.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

רועי,היום שבת,אלא אם אנחנו מדברים על יישובים בצפון (שפרעם/ירכא וכאלו) לא יודע היכן הוא ישיג את הנוזל המקורי (באוטו דייפו אפשר לנסות אבל לא בטוח שישיג)

מצד שני,אם הנזילה חזקה לא עדיף לקנות את הנוזל היקר שיאבד לשווא ומחר לאחר בדיקת הלחץ ותיקון הנזילה בהחלט יש מקום לנוזל המקורי

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

רועי,היום שבת,אלא אם אנחנו מדברים על יישובים בצפון (שפרעם/ירכא וכאלו) לא יודע היכן הוא ישיג את הנוזל המקורי (באוטו דייפו אפשר לנסות אבל לא בטוח שישיג)

מצד שני,אם הנזילה חזקה לא עדיף לקנות את הנוזל היקר שיאבד לשווא ומחר לאחר בדיקת הלחץ ותיקון הנזילה בהחלט יש מקום לנוזל המקורי

בשביל זה הצעתי למלא מים מזוקקים כדי להשלים, אפילו מים מהברז עדיפים על לערבב נוזל קירור לא ברור שלא בטוח שעומד בתקן זה אופציה פחות רלוונטית.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

https://www.autodepot.co.il/wmnim-vtvspim/nvzlim/nvzli-qirvr/8131940.html

איך זה?

אני יכול לרכוש אחד כזה היום כדי שמחר אוכל לנסוע לרון לבדיקה.

G12 לא מתאים לך.

כמו שכתבתי אתה צריך G12++ או G13.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

G12 לא מתאים לך.

כמו שכתבתי אתה צריך G12++ או G13.

צודק, לא שמתי לב.

אז אם ככה אני לא רואה איפה אוכל להשיג נוזל בתקן היום. משנה כבר אם אני קונה משהו פשוט בתחנת דלק או את מה ששלחתי בלינק?

כמובן שזה רק כדי שאוכל לבצע את הנסיעה למוסך מחר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

במידה וחסר עד כחצי 0.5 ליטר - (כמות נוזל הקרור הכללית ברכב היא כ 7-8 ליטר)

לכן , אפשר להוסיף.. מים מזוקקים, מי מזגן נקיים, ואו מים מורתחים מקומקום

- להרתיח כליטר מים בקומקום - ולהשתמש במים , מהחלק העליון בלבד של הקומקום

לקרור המים, למזוג ל 2-3 כוסות זכוכית - ואחרי הקירור - להעביר לבקבוק או מיכל.

אפשר להוסיף גם , כל נוזל קירור בצבע המתאים - הצבע חשוב שלא יהיה עכירות בצבע הנוזל מהעירבוב.

כאשר חסרה כמות קטנה - העירוב הוא חסר משמעות

מאחר ובסיסי נוזלי הקירור די תואמים , ואין נזק ברמה קטנה של עירבוב.

היותר חשוב - לעקוב אחרי מצב נוזל הקירור ברכב.

במידה ושוב חסר נזל קירור, יש לבצע בדיקה רצינית למציאת הסיבה

אייל.

עצמאי בשטח - 1 מטר מהצד.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לכן , אפשר להוסיף.. מים מזוקקים, מי מזגן נקיים, ואו מים מורתחים מקומקום

בהמשך לאייל, אם יש פילטר מים בבית, דוגמת בריטה, תמי4 ודומיו, אז פשוט למלא מים מסוננים וזהו.

יום טוב גם לך

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

קניתי מים ורודים של פז ומילאתי פחות מליטר עד להגעת רף המינימום. אמתין לערב לראות אם יש ירידה במפלס.

דרך אגב, שמתי לב שכתוב על המיכל g12 ולא g12++.

ולשאלה מתי מילאו מים פעם אחרונה - מדובר ברכב של ההורים ואם לא מילאו באף בטיפול אז כנראה שאף פעם. מדובר ברכב בן 8 שעבר קצת יותר מ120k. יכול להיות שמדובר בירידה טבעית?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ליטר עד למינימום ? אם זו הכמות שחסרה יש דליפה שצריך לאתר.

מדובר במערכת סגורה שלא אמור להיות בה חוסר שכזה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 1734 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...