Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

כדאי? שוקל לקנות מונית לפרטי, פיג'ו 2008 דיזל שנת 2017

jfc511
שימו לב! השרשור הזה בן 1713 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

שלום לכולם! פונה אליכם לעזרתכם הנדיב כבן אדם שלא ממש מבין או מתעסק ברכבים, ואשמח מאוד לשמוע את דעתכם...

האוטו שלי עשה את שלו - הלך כנראה הגיר - ואני מחפש אוטו משומש. חבר מאוד טוב הציע לי פיג'ו 2008 שעלה לכביש 05/2017, מונית (שיהפוך לפרטי עבורי), מנוע דיזל, עוד לא ראיתי ספר טיפולים אבל אמור להיות הכל לפי הספר וטופל רק אצל המוסך המרכזי בראשל"צ, ובדיוק לאחר טיפול גדול והחלפת טיימינג. בשנתיים וקצת האוטו עשה 160,000 קילומטר (כמונית).

אני מחפש אוטו שישרת את המשפחה שנים רבות אם אפשר - אני לא אחד שרוצה להתעסק עם קנייה ומכירה כל שנתיים שלוש, ולא רוצה יותר מדי הפתעות, ראש שקט וטיפולים לפי הספר ככל האפשרי. מדאיג אותי שהאוטו עשה 160,000 קילומטר בשנתיים - בצדק?

אני צריך לחשוש ולא להתקרב? אפשר לומר שהמחיר אטרקטיבי מאוד מאוד אבל חשוב לי לקנות גם שקט. פחות מעוניין במשהו שהולך לעלות לי יקר בהמשך, בגלל "הפתעות".

פשוט לא מכיר פיג'ו, או מנועי דיזל. שמעתי שמנועי דיזל מחזיקים מעמד מאות אלפי קילומטרים, יותר ממנועי דלק, אבל לא יודע האם זה אמיתי.

כמובן אשקיע בבדיקה לפני קנייה (אם הכל נראה טוב במסמכים ואאהוב את האוטו), אבל האם אני צריך להתרחק מהעניין כבר עכשיו?

תודה!

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 30
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

תעשה קודם נסיעת מבחן. זה גיר רובוטי . אם זה לא מפריע לך אז אתה יכול להתקדם.

מנוע דיזל אולי ישרוד מאות אלפי קמ אבל יש בלאי טבעי לתושבןת, גומיות אחרות, טיימינג מתקרב עכשיו , בעתיד אולי מזרקים וכו'. דורש בדיקה ייעודית .

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

איזה רכב יש לך,שהלך לו הגיר ? אולי התיקון לא יהיה כזה יקר.

בהפיכת מונית לפרטי יש תשלום לא קטן,ראה שרשור דומה:

https://www.carsforum.co.il/vb/showthread.php?334243-%D7%94%D7%A4%D7%99%D7%9B%D7%AA-%D7%9E%D7%95%D7%A0%D7%99%D7%AA-%D7%9C%D7%A8%D7%9B%D7%91-%D7%A4%D7%A8%D7%98%D7%99

אין איש בעולם שיוכל אותי למחוק אצלך אני קיים.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תעשה קודם נסיעת מבחן. זה גיר רובוטי . אם זה לא מפריע לך אז אתה יכול להתקדם.

מנוע דיזל אולי ישרוד מאות אלפי קמ אבל יש בלאי טבעי לתושבןת, גומיות אחרות, טיימינג מתקרב עכשיו , בעתיד אולי מזרקים וכו'. דורש בדיקה ייעודית .

תודה! טיימינג כבר עשה לפני כחודש.... ידוע לך כמה יקר להחליף את הדברים האלה שעלולים להשתבש - תושבות/גומיות? שמעתי שיש מדי פעם גם להחליף את הקלאץ' בגיר רובוטי, ורוצה לברר אם זה עניין יקר (גם אבצע עוד חיפושים בפורום זה).

תודה על תשובתך

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שלום לכולם! פונה אליכם לעזרתכם הנדיב כבן אדם שלא ממש מבין או מתעסק ברכבים, ואשמח מאוד לשמוע את דעתכם...

שלום,

למישהו שלא מבין ולא מתעסק עם רכבים - ההמלצה האחרונה שלי תהיה לרכוש רכב שהיה מונית. כל רכב.

בוא נתחיל מחדש.

1. איזה רכב יש לך היום, ומדוע החלטת שהרכב נפטר? מה התקלה בגיר? מי איבחן אותו, ומה הצעת המחיר לתיקון?

2. מה הצרכים שלך, ומה התקציב שלך? (צרכים - רווק ללא ילדים שגר בת"א ועובד ברוטשילד או נשוי +4 שגר בראש העין ועובד ביקנעם, האם חייב גיר אוטומטי או שאפשר גם ידני? מה הק"מ שנתי ממוצע?

www.car-pad.co.il - טיפים, חדשות, השקות, מבחנים, ועוד. על מכוניות. רק על מכוניות. 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

איזה רכב יש לך,שהלך לו הגיר ? אולי התיקון לא יהיה כזה יקר.

בהפיכת מונית לפרטי יש תשלום לא קטן,ראה שרשור דומה:

https://www.carsforum.co.il/vb/showthread.php?334243-%D7%94%D7%A4%D7%99%D7%9B%D7%AA-%D7%9E%D7%95%D7%A0%D7%99%D7%AA-%D7%9C%D7%A8%D7%9B%D7%91-%D7%A4%D7%A8%D7%98%D7%99

תודה...

האוטו הנוכחי יונדאי אקסנט 2005 5 דלתות בנזין 1.5 ליטר אוטומטי, דגם פמילי המוכר. עשה 150000 ק"מ ובבעלותי מאז 2012.

הבעיה שאני לא הטוח שהאוטו ה" מת" שווה לתקן. כבר 4-5 שנים עם עישון יתר בעייתי בטסט - נכשל לרוב בזיהום - ובולמי זעזועים מקדימה לפחות צריכים להחליף. הבנתי שמדובר בשיפוץ ראש מנוע בנוגע לזיהום/עישון, וכבר ממש הפסקתי לטפל ב/לדאוג לגוף הרכב, מתחיל להראות סימני חלודה....

המונית יכול להיות בבעלותי בסכום של 30000 ש"ח. החבר שלי שמוכר את האוטו אומר שכבר אין מכס לשלם על האוטו. יש אפילו מצב שמחירו בשבילי יירד קצת מ-30,000... אז לכן הדילמה שלי...

:)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תראה,

כפי שהעדת על עצמך, אתה לא מבין בזה ולא רוצה להתעסק. מאיך שאתה מתאר את האקסנט שלך, ואופן תחזוקתה, אתה צריך רכב שיהיה יותר עמיד להזנחה וטיפולים זולים ככל שניתן. הפיג'ו המוצעת לך אינה כזו.

ב 30,000 ש"ח הייתי מחפש רכב בעל מוניטין אמינות יותר טוב כמו קורולה או קיה או יונדאי או סובארו.

אתה יכול לרכוש סובארו B3 מ 2009-2011 בחצי מחיר, או B4 הגדולה יותר, במעט יותר כסף וכד'. כנ"ל קורולה או קיה פורטה וכד'.

www.car-pad.co.il - טיפים, חדשות, השקות, מבחנים, ועוד. על מכוניות. רק על מכוניות. 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

למה כתבתי מה שכתבתי ?

כנראה שהדיזל הזו של פיג'ו דווקא דגם מאד אמין. המנוע מאד ותיק.

היסטוריה טיפולים יש לך ?

הבעיה היא שאתה כתבת :

"חשוב לי לקנות גם שקט. פחות מעוניין במשהו שהולך לעלות לי יקר בהמשך."

יש פה סתירה פנימית במשפט. אוקסימורון.

אתה צריך להבין שבקניית רכב, בק"מ הזה, המחיר קנייה הוא רק חלק מהעלות. אתה מסונוור מהמחיר הראשוני. סולר זול בהחלט יכול לדרוש החלפת מזרקים עוד שנתיים (נניח). סכום פעוט של כ ₪10000 . גם למזרקים יש זמן תפוגה. אתה מבין לאן אני חותר ?

מומחה פיג'ו יוכל להעריך אולי את מידת הבלאי כרגע. אבל יותר חשוב שתגדיר לעצמך

מהו שקט נפשי ?

עריכה אחרונה על ידי save
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תראה,

כפי שהעדת על עצמך, אתה לא מבין בזה ולא רוצה להתעסק. מאיך שאתה מתאר את האקסנט שלך, ואופן תחזוקתה, אתה צריך רכב שיהיה יותר עמיד להזנחה וטיפולים זולים ככל שניתן. הפיג'ו המוצעת לך אינה כזו.

ב 30,000 ש"ח הייתי מחפש רכב בעל מוניטין אמינות יותר טוב כמו קורולה או קיה או יונדאי או סובארו.

אתה יכול לרכוש סובארו B3 מ 2009-2011 בחצי מחיר, או B4 הגדולה יותר, במעט יותר כסף וכד'. כנ"ל קורולה או קיה פורטה וכד'.

שמחתי לשמוע את ההמלצות... אם תרשה/י לי אשמח לענות יותר לעומק לפוסטים שלך, ובאמת מעריך את העזרה של כולכם.... אבל אספיק לנסח תשובה מפורטת רק בעוד כחצי שעה... חלק לא קטן כי לוקח לי זמן רב לנסח בעברית (בריטי במקור, מה לעשות)...

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

חלק לא קטן כי לוקח לי זמן רב לנסח בעברית (בריטי במקור, מה לעשות)...

הכל בסדר, גם חלק לא מבוטל מהנייטיבס לא מסוגלים לייצר משפט בעברית.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

So let me rephrase :

When you purchase a taxi (or any high mileage car) , the price is only half of the story. Maintenance is the second half.

This is the exact reason why the Israeli dealer provides only a 2 year warranty for a taxi.

after your (honest) intro , I highly recommend you take someone experienced (mechanic) to examine such car ( A French guy if possible...)

Having that car passing now the MOT is not a life time warranty.

עריכה אחרונה על ידי save
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אם האוטו טופל במורשה ובזמן, לא אמורה להיות שום בעיה עם המנוע, מניסיון שלי בטיפול נכון מנוע כזה מגיע ליותר מפי 2 מזה ועדיין במצב כמו חדש. אינז'קטורים אמורים להחזיק לפחות 250 אלף ק"מ בהנחה שהחליפו פילטר סולר בזמן ולמקורי ולא תדלקו סולר מפוקפק.

אבל תהיה ערוך להחלפת קלאץ' בקרוב אם עוד לא הוחלף (סיפר של כ 4000 ש"ח), החלפת מיכל אוריאה אם עוד לא הוחלף, סיפור של כ 5000 ש"ח או יותר, תושבות מנוע שכבר עייפות, רוויזה של מתלה קידמי ועוד דברים שמתבלים אחרי נסועה כזאת. וגם מילוי נוזל DPF שצריך לבצע בסביבית הק"מ הזה, סיפור של כ 500-600 ש"ח לדעתי.

יש סיכוי שלא תצטרך להחליף את הדברים האלו או את חלקם, במיוחד אם נהג המונית התייחס יפה לרכב. אבל את צריך לקחת בחשבון את ההוצאות האלו.

לבדוק עם סורק תקלות מה מצב ה Soot ב DPF, לא יודע בדיוק על איזה ערך זה נחשב תקין, מי שבודק צריך לדעת.

חייב שיהיה תיעוד טיפולים מלא ממוסך מורשה.

ואם רוב הנסיעות שלך קצרות ובעיר, אל תקנה רכב דיזל מודרני בכלל.

אם תקח בחשבון את כל הדברים האלו ותקנה, תקבל אחלה אוטו עם צריכת דלק ריאלית 1 ל 20 עד 1 ל 22, חזק, נעים ושימושי למעט הגיר הרובוטי שלא עובד הכי חלק. אישית לא אוהב את ההגה הנמוך ולוח שעונים הגבוה אבל עניין של טעם.

זול לאחזקה זה יהיה, טיפול שלא בשמנים ונוזלים לפי הספר ועיגול פינות יגרמו לבעיות גדולות ויקרות.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שלום,

למישהו שלא מבין ולא מתעסק עם רכבים - ההמלצה האחרונה שלי תהיה לרכוש רכב שהיה מונית. כל רכב.

בוא נתחיל מחדש.

1. איזה רכב יש לך היום, ומדוע החלטת שהרכב נפטר? מה התקלה בגיר? מי איבחן אותו, ומה הצעת המחיר לתיקון?

2. מה הצרכים שלך, ומה התקציב שלך? (צרכים - רווק ללא ילדים שגר בת"א ועובד ברוטשילד או נשוי +4 שגר בראש העין ועובד ביקנעם, האם חייב גיר אוטומטי או שאפשר גם ידני? מה הק"מ שנתי ממוצע?

תודה....

1. כיום יונדאי אקסנט שנת 2005, אוטומט, גרסאת פמילי בנזין 1495 סמ"ק. כבר הרבה שיבושים עם האוטו למרות קילומטרג יחסית נמוך כ-150000קמ. היה מליסינג, כנראה טעות, אצלי מ-2012. עשיתי כ-42000 ק"מ ב7 שנים, מה שעכשיו יעלה כי אשע יום יום ת"א להרצליה וחזור.

בעיות - הגיר לא אובחן ממש, נכנסתי לאיילון לפני כדבועיים, למזל עדיין בסיבוב" ההמראה" ב60-70 קמ"ש, הגיר ירד לגיר ראשון או שני, הטורים עלו, והאוטו לא היה מוכן לעלות גיר. הייתי חייב להתקדם לאסוף את הילד, יצאתי מאיילון על כבישים איטיים ונסעתי כ20 דקות ב40-45 ק"מ. האוטו לא עולה גיר רק טורים ואין גיר רוורס (מתנהג כמו בניוטרל). אמרו לי אין מה לגעת בתוך התיבה (יחידה סגורה), הלך הגיר ויש להחליפו (חוות דעת אחת).

בנוסף 4-5 שנים של בעיות זיהום אוויר ועשן יתר בטסט. פעם אחרונה הבוחן היה צריך לקבל "עזרה" בכדי להעביר את האוטו. הבנתי שמדובר בשיפוץ ראש, צריך גם כך להחליף בולמי זעזועים קדמיים ואולי מאחורה גם. גוף האוטו כבר ממש לא במצב טוב, הייתה תאונת חנייה לפני 4 שנים גם. האוטו במקור עלה לי 22000 ש"ח עם 107000 על השעון ונשמע לי שכבר לא כלכלי לתקן ויימכר לפירוק - אולי אני טועה ואשמח לדעת.

2. אנחנו משפחה 2+ילד קטן. תקציב יכול לעלות ל60 אלף אבל הייתי מעדיף 50 או פחות. חלק משיקולי לגבי המונית הייתה להשאיר כסף בצד עבור" הפתעות"... מחפש אוטו אמין, לא רואה מוסך ככל היותר, חיסכוני. מעדיף לא קטן יותר מה יונדאי, בגג' היה נחמד בכ-330 ליטר וזה די חשוב. אשמח אם יהיה מקום ל3 מבוגרים מאחור אבל לא הכרחי. מעדיף האצ' בק ואשתי באמת רוצה אוטומט....

ק"מ שנתי אני מאריך יכול לעלות לכיוון 15k לשנה, אשמח עם אוטו אמין לטייל יותר בארץ עם המשפחה...

תודה רבה רבה

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

רכישת מונית לשעבר לא תיתן לך ראש שקט כמו שאתה מחפש.

אתה צריך רכב אמין עם קילומטראז' סביר.

התקציב שלך מכובד ולא הייתי מתפשר על המונית.

ניתן לרכוש רכבים אמינים וחדישים גם בפחות מהתקציב:

מיצובישי לנסר 2012 1600 תהיה זולה לרכישה (35k) ותתן ראש שקט לשנים רבות.

קיה סיד האצ'בק 2014 תעלה כ-50 ותתאים מאוד לדרישות.

ניתן להוסיף לחיפוש גם סוזוקי sx4 האצבק, מאזדה 3 האצבק ויונדאי איי30.

לקיה וליונדאי יש גם גרסאות סטיישן שימושיות יותר, אם צריך.

בכל מקרה, לא לקנות רכב דיזל רובוטי לפקקים של ת"א - הרצליה!

בעבר:205 1400 95׳, אקסנט 00׳,לאנסר 04׳,סוזוקי קרוסאובר 14'

kia sportage 2000 top '17

היום corolla cross 2022

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לצרכים שלך - ותר על המונית הזו.

יש מכוניות נהדרות שיתנו לך כל מה שאתה צריך וישאירו לך עודף משמעותי בארנק.

סובארו B3 (עדיף עם מנוע 2.0 ליטר), סובארו B4, קיאה סיד, טויוטה קורולה וכד'.

כולן ישאירו עודף מ 30.0 אש"ח, כולן יהיו שידרוג משמעותי מהאקסנט שלך.

מה שכן, בלי חלילה לפגוע, מהעדות שלך על עצמך, אתה חייב עזרה ממישהו שאתה סומך עליו ויכול לדבר בשפה של מוכרי המכוניות.

ממליץ בחום לקבל סיוע שכזה מקרוב משפחה, אח, דוד, שכן טוב וכד'.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 1713 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...