Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

כדאי? שוקל לקנות מונית לפרטי, פיג'ו 2008 דיזל שנת 2017

jfc511
שימו לב! השרשור הזה בן 1733 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

מסכים עם ההמלצה לא לקנות את המונית הזו אבל קצת חולק על ההמלצה לקנות סובארו B3 או B4 עם מנוע 2.0 ליטר. הן בנסיעה בפקקים תל אביב - הרצליה יצרכו 1 ל 7 עד 1 ל 8 במקרה הטוב.

ממליץ על מכונית סופר מיני כלשהי עם מנוע 1.2 - 1.3 וגיר אוטומטי רגיל, לא רובוטי.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 30
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

במקומך הייתי קונה הונדה ג'אז 2015 ב 50-55 אלף ₪, הכי שמורה שתמצא, ומשאיר אותה עד לגיל של יונדאי. גם עם 2 ילדים + עגלת תינוק הרכב הזה מתאים.

בתקציב יותר נמוך תוכל למצוא טויוטה ספייס ורסו 2012-2013 או ג'אז צורה קודמת ( רצוי לא היברידית ).

אלה רכבים שמזדקנים בכבוד ( יותר טוב מאשר יונדאי שלך ), חסכוניים בעיר ויכולים להוות תחליף פונקציונלי לרכב משפחתי .

toyota verso 2016 - יש מקום לכולם!

בעבר : ניסאן NV200 2012, סיטרואן ג'מפי 2007, רנו קנגו DCI  2007,  פולו סטיישן SDI 2000, לנסר 93, אופל קדט 84.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בכל מקרה, לא לקנות רכב דיזל רובוטי לפקקים של ת"א - הרצליה!

תודה, מרק... לך ולכולם על כל התשובות המפורטות כאן.

יש עניין גדול עם גיר רובוטי בפקקים? אני פשוט חושב על המוניות שעושות את זה כל יום כל היום, ברור לי שלא לכולן גיר כזה... האם זה שיקלול, למי שהולך לנסוע מקסימום 20 אלף ק"מ בשנה? ב4000 ש"ח במוסך מרכזי אני יכול לעמוד, להחליף קלאץ' אם זאת הבעיה ויקנה לי את השקט הדרוש. רצועת טיימינג ומשאבת סולר חדשים בשבועיים האחרונים, חלקים מקוריים.

ראיתי עכשיו את האוטו, 165 על השעון, הכל טופל במוסך מרכזי של סיטרואן וכו' בראשון לציון. באוטו הוחלף משאבת מיים, רדיאטור, ממיר קטליטי וממש עכשיו משאבת סולר ורצועת טיימינג. אין שחיקה מורגשת בגיר בנסיעה שביצעתי והעברות נקיות בגיר, ללא השהייה או היסוס. כל החלקים מקוריים פיג'ו, + טיפולים שוטפים ועל פי הוראות יצרן ממה שהבנתי.

כמו שאמרתי יש קצת בצד ליום גשום, אהבתי מאוד את האוטו - קיוויתי שאולי פחות אאהוב אותו בגלל הדיבורים כאן, כמובן שראשי לא 100% שקט אחרי עצותכם.

אגב מחיר סופי לי, כולל פתיחת תיק מימון, 29 אלף...

מה שכן עוד לא לקחתי למכון בדיקה. אם אני מתקדם אני אעשה בדיקה טרם קנייה ביום א' בצהריים...

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

החליפו המון חלקים יקרים בשנתיים ( אני יודע שזאת מונית, נסעה המון, ועדיין...). אני חושש שתמשיך להחליף חלקים אחרים, בקצב גבוה, כתוצאה מבלאי של כמות וסוג הנסיעות הקודמות. מסנן חלקיקים, מיכל אוריאה, טורבו, גיר, מדחס מזגן - יש עוד מה להחליף. זה לא נראה לי רכב שבנוי לעומס שהיה בו עד עכשיו. כנראה זאת הסיבה למכירה.

המלצתי, תוותר על ההרפתקה הזאת ותחזור להודעה הקודמת שלי.

עריכה אחרונה על ידי vladclar

toyota verso 2016 - יש מקום לכולם!

בעבר : ניסאן NV200 2012, סיטרואן ג'מפי 2007, רנו קנגו DCI  2007,  פולו סטיישן SDI 2000, לנסר 93, אופל קדט 84.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הדיזלים של פז'ו הם טובים ואמינים באופן כללי. גם מכוניות מזרחיות עם קילומטראז' כזה סובלות מבלאי ונזקקות להחלפת מכללים שונים, לא צריך להיות הבדל מבחינה זו. כמובן שעדיף לקנות מכונית עם קילומטראז נמוך יותר, אני מסופק אם תמצא במחיר שציינת מכוניות כאלו, ללא קשר להיסטורית הבעלות והשימוש שבהן ובכל מקרה על מכוניות מזרחיות אתה משלם לרוב פרמיה לא זניחה שכותרתה "תוספת אמינות ושביעות רצון" שלא תמיד מבוססת על מציאות אובייקטיבית.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

2008 דיזל זה אוטו שבאמת קל לאהוב, אבל תבין, זה לא סתם 165 אלף ק"מ שעשה רכב פרטי או אפילו רכב חברה בנסיעה שהיא ברובה בינעירונית.

זה אוטו שהיה מונע 12 שעות ביום, נסע בעיר, מזגן 12 שעות ביום, הכל 12 שעות ביום. זה בלאי אחר לגמרי. יש לו שעות מנוע של רכב עם נגדי 350 אלף ק"מ.

אין שום בעיה למצוא ב 30 אלף שקל מכומיות על חצי ק"מ מהנ"ל רק זה לא יהיה מודל 2017.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

יצא לי לסוע עם כמה מוניות 2008 . בגדול אלו נהגים שלא מצאו בעיה מסויימת ברכב אבל תמיד ידברו על מרצדס B class כמונית הבאה.

הסיבה להחלפה דיי ידועה כפי שכתבתי. רובם מחליפים עם תום האחריות. ועכשיו,אחרי שנתיים : נגמרה האחריות.

המנוע והמזגן עמידים ביותר.

אבל מצמדים צריך להחליף. לפעמים אחרי 120 לפעמים 90 , לפעמים 150 אלף . ולכן לדעתי מכון הוא לא הבדיקה האופטימלית פה. הרכב מבחוץ נראה צעיר אבל

צריך מוסך צרפתי שיעריך זמן מחצית חיים של הרכיבים השונים ואז תוכל להעריך את "כדאיות העסקה" או את השקט הצפוי ממנה.

כמו כן , אם האשה רוצה אוטומט , זה גיר שדורש טיפה הסתגלות.

עריכה אחרונה על ידי save
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אתה משוכנע ? קטונתי כמובן, אבל עד היום ידעתי שמנוע הנמצא בטמפרטורת עבודה אופטימלית זמן רב יותר ללא התנעות וכיבויי מנוע תכופים ובנובע שינויי טמפרטורה תדירים שמאפיינים מנועים במכוניות "רגילות" ולא במוניות, אמור להאריך חיים יותר דווקא בשל כך ולא להיפך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

צריך מוסך צרפתי שיעריך זמן מחצית חיים של הרכיבים השונים ואז תוכל להעריך את "כדאיות העסקה" או את השקט הצפוי ממנה.

כמו כן , אם האשה רוצה אוטומט , זה גיר שדורש טיפה הסתגלות.

תודה - אם המחשבה הכללית שאכן כן שנדרשת עבור אוטו זה בדיקה ע"י מומחים על הפלטפורמה הספציפית, אם אני נשאר בקו של האוטו הזה, נראה לי שהמוסך המרכזי של היבואן בראשל"צ יהיה מקום אופטימלי לעשות זאת, לא? הם גם מכירים את האוטו הספציפי הזה מלידה. או שהמחשבה שלי שגוייה, ואני דווקא צריך מומחה לפיג'ו מחוץ למוסך המרכזי?

ואיך קוראים לבדיקה הנדרשת אם אתם יודעים בבקשה?

עם מצמדים זה העניין הבנתי שיכולים לסדר לי, במוסך היבואן אבל בטח עם חלקים תואמים ולא מקוריים, ב-3000 ש"ח שבכיף יכול לצאת לי מקרן יום הגשום אם חסכתי כסף על האוטו מלהתחילה.

לגבי הסתגלות בגיר, אשתי גם נסעה על האוטו ודווקא מאוד אהבה את הגיר.

אני מבין שאני מסתכן עם האוטו הזה ומנסה למזער את הסיכון. וכמובן עדיין שוקל רכבים אחרים מבין הדגמים שרבים כאן המליצו עליהם

... לא בטוח האם ציינתי מקודם - המעבר ממונית לפרטי לא הולך לעלות לי אגורה, בעקבות איזה שינוי בחוק לגבי המכס במוניות...

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk

עריכה אחרונה על ידי jfc511
Spelling
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

החלפת גיר לאקסנט כמו שלך מגיעה ל 3-4 K ובעית העישון אם הק"מ אמיתי יכולה להיות מגומיות שסתומים יבשות שזה גג עוד עניין של אלפייה והגזמתי מעט.

האם שווה להשקיע את הסכום הזה ברכב ששוה אולי 10K ? לא יודע אבל,את המונית משתלם עוד פחות לרכוש.

עדיף סופר מיני כמו מאזדה 2 שתיכנס לתקציב בשנתון 2013 ואם תמתח את התקציב ב 10K,תקבל את הפיג'ו עם גיר אוטומטי פלנטרי (לא רובוטי),פרטית ואמינה בהרבה מהמונית המוצעת.

עריכה אחרונה על ידי colauti 9

אין איש בעולם שיוכל אותי למחוק אצלך אני קיים.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני לא יודע אם לשלול או לתמוך במונית הזו.

הרי לכל נבלה יש מחיר ואנחנו לא יודעים את מצבה. הייתי קופץ לאחד המוסכים המומלצים לצרפתיות בפורום. מוסך גבע בתל אביב לדוגמה.

אולי גם המרכזי יוכל לתת הערכת גיל לחלפים.

אם יוצאים לטייל עם האוטו פעם בשבוע אז לא תהיה בעיה עם רגנרציה של דיזל.

אם בלונדון הם שורדים אז גם פה זה אפשרי .

עריכה אחרונה על ידי save
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תשלול את המונית.

ב40-50 קנה יונדאי איי30 מ2014-2015 פרטית.

ב60-70 יש קורולה מאותם שנתונים.

לא רואה סיבה להכנס לאחזקה של מונית לשעבר.

בעיקר אם התחזוקה שאתה רגיל אליה היא טיפול לפני טסט יום בשנה.

Ford Fiesta 2014- Manual 1.25

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

העובדה שמדובר במונית אינה לבדה מצביעה על שהייה חורגת מהרגיל במוסכים יחסית למכונית אחרת עם קילומטראז' וגיל דומים, אף אחד לא יכול להבטיח לו שקורולה ישנה ויקרה יותר או יונדאי כזו יסתפקו בטסט וטיפול שנתי וזהו. כדאי גם לזכור שהמחיר המבוקש לאוטו הזה שונה לחלוטין מהמחירים שהביא קודמי בהמלצותיו. אם המדובר ברכב שתוחזק וטופל כמו שצריך לא רואה בעיה. ההמלצה הטובה כאן עד כה היא בדיקה במוסך אמין שמתעסק במותג והובאו כאן דוגמאות למוסכים כאלו.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

העובדה שמדובר במונית אינה לבדה מצביעה על שהייה חורגת מהרגיל במוסכים יחסית למכונית אחרת עם קילומטראז' וגיל דומים.

זה לא נכון ברוב המקרים.

אני לדוגמא עשיתי ק"מ דומה בתקופה דומה אבל בנסיעות חיפה - באר שבע, אצלי המנוע עבד 4-5 שעות ביום והגיע תוך שנתיים ל 160 אלף ק"מ.

מכוניות עם ק"מ גבוה שהן לא מוניות כמעט תמיד צוברות את רוב הק"מ מחוץ לעיר. מהסיבה הפשוטה שבן אדם שהמקצוע שלו הוא לא נהיגה, לא נוהג 10 שעות ביום. הוא בחלק מהזמן נוהג ובחלק האחר עובד במה שהוא אמור לעבוד, הנהיגה היא רק אמצעי להגיע לנקודת העבודה.

במונית, בשביל לנגיע לאותו ק"מ אשר חלקו הגדול בעיר הוא עבד 10-12 שעות ביום, זה בלאי אחר לגמרי.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מכונית פרטית שננהגת באופן רצוף ובנסיעות ארוכות יחסית בכבישים בינעירוניים, עדיפה על מונית שננהגת לרוב בעיר, זה נכון. אבל בהשוואה בין מונית כזו שמנועה עובד באופן רצוף במשך שעות למכונית פרטית שמשלבת נסיעות קצרות בעיר אפילו בשילוב עם נסיעה בינעירונית, למונית יתרון מובנה. ובקיצור האבחנה בין מונית למכונית פרטית רק מעצם ההגדרה, כפי שטוענים כאן היא שגויה לטעמי. הכל תלוי באופן השימוש וכמובן בהקפדה על אחזקה ותחזוקה נכונים ואת זה ניתן לבדוק.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 1733 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...