Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

ליסינג פרטי תפעולי vs מימון

Matan g
שימו לב! השרשור הזה בן 1737 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

אם הוא במצב טוב בבנק מדוע הוא יתקשה לשלם מקדמה או לרכוש רכב יד שניה? משהו לא מסתדר לי. או שהוא "עדיין" במצב טוב בבנק, עם צפי להוצאות שעליהן אינו מספר לנו.

פות"ש - אחת מהשתיים - או שיש לך כסף או שאין לך (אני מקצין במכוון, ברור שהמצב אינו בינארי אלא רצף). מכל מקום - נראה לי שיש לך עיניים גדולות מאד. אין שום בעיה להתנהל עם משפחה עם 1-2 ילדים עם סופרמיני. רוצה לנסות: קח את העגלה לסוכנויות הרכב ובדוק את גודל תא המטען. סופרמיני עם קופסא שלישית (בסגנון של האקסנט) תהיה מספקת לחלוטין. ואם הפרוטה אינה מצויה בכיסך (או שהיא מצויה, אבל לא לצורך זה) קנה רכב משומש. נכון, יש סיכון מסויים של הוצאות תיקון ובזבוז ימי עבודה\ח"ש במוסך, אבל על משהו תהיה חייב להתפשר.

מצבנו טוב = אנחנו מכניסים משכורות יפות, לא במינוס (ומעולם לא היינו) ויש כסף בנק.

המוקש: הכסף שבבנק ישמש לתשלום אחרון לקבלן ע״ס 150k לפני תשומות ועוד 150k למעבר דירה עצמו.. תוספות לקבלן, מוצרי חשמל, ריהוט וכו׳. אנחנו צריכים בערך כמעט הכל :-)

יש אופציה לקחת 50k הלוואת גרייס מקרן ההשתלמות הנזילה בפריים מינוס חצי, אבל ייתכן ונצטרך אותה למעבר הדירה ולמשוך יותר לא בא בחשבון כי אנחנו חוסכים לעתיד.

לגבי איך הגעתי ל3000 שח: 2200 לרכב היברידי כולל טיפולים וביטוח בליסינג פרטי תפעולי ועוד כ800 שח דלק בחודש...

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 39
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

לפי התגובבה הזו הפרוטה מצויה בכיסך - אבל לצורך אחר.

הגישה שלי במקרה זה היא להצטמצם כיוון שקרוב לודאי שיהיו לך עוד הוצאות שאינך צופה כעת, או יותר נכון, יהיו גבוהות מהצפי שלך. לכן זה לא הזמן להתחייב גם להלוואות לרכישת רכב. גם לא ברור מה קורה מבחינת המצב המשפחתי, האם גם הוא יגרום לעוד הוצאות. הסתפק ברכב קטן ולא חדש למשך שנה - שנתיים עד שירווח ותראה שאתה יכול לעמוד בעלויות רכב חדש. זו הגישה שלי לגבי אדם במצבך.

לפני 5 שעות, David32 כתב:

מה שאתה לא מבין זה שאתה מבזבז את הזמן שלך, את תעבורת האינטרנט שלך ואת אורך החיים של סוויצים במקלדת שלך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שברולט ספארק באוויס אקספרס תעלה כ-1200 ש"ח לחודש כולל טיפולים וביטוח ( 1400 ש"ח אם משקללים את המקדמה ) בדגם מתוח תא המטען כבר ברמה של סופר-מיני.

דובר על זה. תא המטען קטן וזהה כ185 ליטרים.

ההבדל הוא שהתא מטען של הדגם המתוח מוצג במפרט אמריקאי. בפועל, אין הבדל.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מצבנו טוב = אנחנו מכניסים משכורות יפות, לא במינוס (ומעולם לא היינו) ויש כסף בנק.

המוקש: הכסף שבבנק ישמש לתשלום אחרון לקבלן ע״ס 150k לפני תשומות ועוד 150k למעבר דירה עצמו.. תוספות לקבלן, מוצרי חשמל, ריהוט וכו׳. אנחנו צריכים בערך כמעט הכל :-)

יש אופציה לקחת 50k הלוואת גרייס מקרן ההשתלמות הנזילה בפריים מינוס חצי, אבל ייתכן ונצטרך אותה למעבר הדירה ולמשוך יותר לא בא בחשבון כי אנחנו חוסכים לעתיד.

לגבי איך הגעתי ל3000 שח: 2200 לרכב היברידי כולל טיפולים וביטוח בליסינג פרטי תפעולי ועוד כ800 שח דלק בחודש...

עכשיו כשאתה נותן יותר פרטים יותר קל לעזור לך.

הייתי במצבך (כניסה לדירה חדשה), והטיפ שיש לי לתת לך הוא לפנות לכל ספק ולשאול אותו כמה הנה הוא נותן על תשלום במזומן (הכוונה במזומן לא לשטרות, אלא תשלום אחד). מי שנותן הנחה משלם בתשלום אחד, מי שלא אני פורש לכמה שיותר תשלומים. בגלל שפעלנו כך, למרות שחרגנו מהתקציב שהיה לנו בעובר ושב, שנה לאחר הכניסה לדירה כאשר הסתיימו התשלומים, לא נכנסנו למינוס.

לגבי הרכב, אם אתה מודע לכך שהשקט של הליסינג עולה לך מינימום 30 אלף ש"ח קנס ב-3 שנים ואתה מוכן לספוג את זה אז לך על זה.

אני לא אוהב הלוואות גרייס אבל אם זה מה שישכנע אותך ללכת על העיסקה הכלכלית יותר אז בוא נרקוד עם השטן.

קח גרייס עד הכניסה לדירה וכחצי שנה לאחר מכן תהפוך את ההלוואה להלוואה רגילה. קח בחשבון שבתקופה של הגרייס יש פער בין שווי הרכב, להלוואה ולכן כל פעולה של הפרדות מהרכב תגרור השלמה כספית מההון העצמי שלך.

אלעד רוזנקר, טלפון 0524626633.

ניתן להתקשר להתייעץ בכל הקשור ברכבי אספנות ואופל בפרט (בעיקר ישנים).

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תודה אלעד!

מכיוון שזו קרנהש נזילה, חשבתי אולי לקחת גרייס ל3 שנים ובתום התקופה פשוט לקזז את סכום ההלוואה מהקרן.

הגרייס יעלה לנו בחודש פחות מ100 שח ויאפשר לנו לחסוך כ1000 שח יותר בחודש - מה שיכול להיות קריטי במעבר לדירה חדשה.

העניין הוא שאני לא מוצא רכב בטוח יד2 בסכום של 50-55k.. ומהגירים הרובוטיים אני מנסה להימנע מכיוון שהרכב לא יהיה באחריות.

שקלתי פג׳ו 208 אבל בדיוק היום נדלקה לי נורת מנוע ב308 ליסינג שלי, תזכורת לאמינות וספק סימן משמיים :-)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

חפש פריוס 2010-2011 מטופלת ושיש לה רצף של הרחבת אחריות בחברה. תוכל להרחיב אחריות עד 2022-2023.

למרות שאתה רגיל לרכבים משפחתיים אני הייתי מעדיף להתפשר על יאריס היברידית, בתקציב ייכנס רכב מ-2013 פרטית או 2014 עם עבר בליסינג.

אלעד רוזנקר, טלפון 0524626633.

ניתן להתקשר להתייעץ בכל הקשור ברכבי אספנות ואופל בפרט (בעיקר ישנים).

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לדעתי המקרה שלכם מצדיק ליסינג פרטי, עוד 2.5-3 שנים תעשו מחשבה חוזרת האם כדאי יותר לעבור ליד 2 (במילים אחרות - האם חסכתם כסף).

חישוב לדוגמא כמחשבה:

בדקתי לפני כחצי שנה עלות ליסינג פרטי להונדה ג'אז - יצא בערך 2000 ש"ח. כולל הכל, אחרי שקלול המקדמה.

נוסיף על זה עלות הדלק לפי 15K ק"מ בשנה: צריכת דלק 1 ל-13 במחיר 6.25 לליטר - יוצא 600 ש"ח בחודש.

סה"כ בערך 2600 ש"ח, נכנס לתקציב.

נ.ב.

סיאט ארונה תומחרה אז ב-200 ש"ח יותר (הבנתי שהמחיר דווקא עלה, בכל מקרה שווה בדיקה).

Now: Octavia 1.5T 2020 and 308SW 1.2T 2016

Past: Focus 06, Insight 11, Ibiza 09 + 1.2T, Impreza 14, C4 09, Corolla 17

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לדעתי המקרה שלכם מצדיק ליסינג פרטי, עוד 2.5-3 שנים תעשו מחשבה חוזרת האם כדאי יותר לעבור ליד 2 (במילים אחרות - האם חסכתם כסף).

חישוב לדוגמא כמחשבה:

בדקתי לפני כחצי שנה עלות ליסינג פרטי להונדה ג'אז - יצא בערך 2000 ש"ח. כולל הכל, אחרי שקלול המקדמה.

נוסיף על זה עלות הדלק לפי 15K ק"מ בשנה: צריכת דלק 1 ל-13 במחיר 6.25 לליטר - יוצא 600 ש"ח בחודש.

סה"כ בערך 2600 ש"ח, נכנס לתקציב.

נ.ב.

סיאט ארונה תומחרה אז ב-200 ש"ח יותר (הבנתי שהמחיר דווקא עלה, בכל מקרה שווה בדיקה).

היי תודה,

העניין הוא שיש בערך 7500 שח מקדמה ש״הולכת לאיבוד״, ובנוסף בלמים אצטרך לעשות על חשבוני.

כמשפחה החלטנו שאנחנו רוצים להגיע לעד 2000 שח אחזקת רכב חודשית כולל הכל (ק״מ כנראה בין 10-15k בשנה). אני מסתכל על הפגו 208 / קליאו מהשנים 2015-16. אני יודע שהמחירים שלהם מתרסקים בשוק היד2 אבל זה גם בא לטובתנו כרגע..

אני יכול לקחת הלוואה ל3 שנים ולשלם רק את הריבית ואחכ להחליט להשאיר את הרכב או למכור..

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ולדאוג להכין את הכסף להחזרת הבלון בעוד 3 שנים. אתה לא יכול להתעלם מהסכום, כדי שלא תופתע לקראת סיום ההלוואה. מה גם שהסכום הנדרש בסיום ההלוואה עשוי להיות שונה מהצפוי, ותמיד לטובת המלווה.

לפני 5 שעות, David32 כתב:

מה שאתה לא מבין זה שאתה מבזבז את הזמן שלך, את תעבורת האינטרנט שלך ואת אורך החיים של סוויצים במקלדת שלך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ולדאוג להכין את הכסף להחזרת הבלון בעוד 3 שנים. אתה לא יכול להתעלם מהסכום, כדי שלא תופתע לקראת סיום ההלוואה. מה גם שהסכום הנדרש בסיום ההלוואה עשוי להיות שונה מהצפוי, ותמיד לטובת המלווה.

זה משהו שבהחלט אנחנו חושבים עליו.

לאחר בדיקת אופציות, הקצבנו לעצמנו ללוות מהקרן עד 50 אש״ח לטובת הדירה והרכב, כשעם הדירה אנחנו די גמישים - המעבר בעוד כשנה, חוסכים מידי חודש ונוכל לפרוס חלק מההוצאות בתשלומים ולהתקדם תוך כדי תנועה.

להחזר ההלוואה אני לוקח בחשבון פריים מינוס חצי, כשהפריים היום 1.75 ויעלה ל2.5 אחוז לדעתי תוך 3 שנים (ואם לא אז הרווחתי בחישוב שעשיתי) ולאחר 3 שנים או שנחזיר את הכסף, או שנקזז אותו מהקרן ונמשיך לחסוך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תוכן חדש...