Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

כיצד הכי נכון לרכוש סיאט לאון לבחור צעיר

roni ss2
שימו לב! השרשור הזה בן 1729 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

היי, חדש בפורום- ראשית אציג את עצמי

בן 21 , עובד כבר מגיל 15 ולשמחתי הצלחתי בשקט בשקט להגיע לחיסכון של 200 אלף ש''ח , ואני משתכר במשכורת ממוצעת של 12 נטו (איש מכירות בכול רמח איבריי ) וגר עם ההורים (מצליח לחסוך כ85 אחוז מהשכר מידי חודש )

הכסף נמצא בפוליסת חיסכון של חברת ביטוח תחת מסלול מניות ומציג תשואות די נחמדות כבר שנתיים.

בחודש האחרון אני ממש שוקל ברצינות להגשים חלום ישן ולרכוש סיאט לאון FR עכשיו שיש לי ביטחון כלכלי ואני יודע שב3 שנים הקרובות אני לא מתכנן לצאת מהבית והוצאתיי קטנות.

לאחר חקירה והבנה של גודל ההוצאה האמיתית הצפויה (ירידת ערך ביטוח וכו' ) אני קצת מהסס כיצד הכי נכון לבצע את זה - ואשמח לעצה של מבוגרים ומלומדים ממני.

האופציה הראשונה - לרכוש חדש מהחברה ב165 אלף שקלים , אינני מעוניין לשים אגורה מההון העצמי שלי (שמניב לי רווח די נחמד ) ולכן ארצה לקחת הלוואת בלון על סך 70,000 ש''ח למשך 3 שנים ולאחר מכן את היתרה (95,000) לכסות במכירת הרכב

האופציה השנייה- מצאתי 2 רכבים כאלה יד שנייה - מתחת לחצי שנה על הכביש שנמכרים ב145 ו 148 אלף ש''ח ששניהם עברו פחות מ6,000 קילומטר

זה נשמע לי שבאופציה השנייה אני מרוויח רכב חדש לחלוטין שספג מכה של 20 אלף ש''ח של ירידת ערך שאני לא אצטרך לספוג, ולכן זה נשמע ''אופציית הזהב'' - אני מפסיד משהו? האם התוספת של היד הנוספת שאהיה שווה את ה20 אלף ש''ח ?

בנוסף- במידה ואבחר באופציה יד שנייה, האם מאחר ואני כבר לא ארכוש דרך הסוכנות, אפשרי להשיג בבנק הלוואת בלון לרכישת רכב יד שנייה (שוב, אני מעוניין לשלם רק את ירידת הערך המשוערת הריאלית ב3 שנים ) ? לאיזה אחוז ריבית אמור לקוח שמתשכר ב12,000 ש''ח נטו שמעולם לא חווה בעיה כלשהי בבנק והיה תמיד בפלוס של מעל 30K בעובר ושב ? האם לבקש פריים מינוס משהו זה הגיוני ?

ושאלה אחרונה - קיבלתי הצעות הזויות לביטוח של 12,000 ש''ח, אני בן 21.5 עם 4.5 שנות וותק בנהיגה- יש למישהו טיפים כיצד אני יכול להשיג הצעה זולה יותר (החברות הישירות לא מבטחות סיאט לאון, ההצעה שקיבלתי הייתה ישירות ממנורה והפניקס )

אני נוסע בסה''כ 12,000 קילומטר בשנה

מודה לעוזרים

עריכה אחרונה על ידי roni ss2
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 81
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

קודם כל, כל הכבוד על ההתנהלות עד כה.

אבל עליך לחשוב על שני דברים:

1. האם לא ראוי להמשיך לחסוך לעתיד, גם אם בהיקף יותר קטן (לטובת רכישת ואחזקת רכב כלשהו)?

2. האם יש צידוק לרכישת רכב כה יקר לרכישת רכב כה יקר מבחינת ירידת הערך והעלויות האחזקה?

נראה לי שהמחיר בו מוצעות שתי המכוניות שעליהן שמת עין (ובהנחה שלא עברו תאונות) צריך להפחיד אותך. הרכב איבד מערכו 20,000 ש"ח בחצי שנה. כמה יהיה שווה בעוד 3 שנים? אין לפני מחירון, אבל נראה לי שעליך להביא בחשבון הפסד של לפחות 70,000 ש"ח ב-3 שנים, ואולי יותר. משהו כמו 2000 ש"ח בחודש. הוסף ביטוח לנהג צעיר, רישוי, דלק לטיפולים, תגיע לעלות של 4000 ש"ח בחודש. מוכן לשרוף שליש מהכנסתך על הרכב?

לפני 5 שעות, David32 כתב:

מה שאתה לא מבין זה שאתה מבזבז את הזמן שלך, את תעבורת האינטרנט שלך ואת אורך החיים של סוויצים במקלדת שלך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מבחינת איך לשלם אני הייתי מערבב, חלק מהכסף מוציא מההון העצמי ובחלק השני לוקח הלוואה רגילה שהיא לא בלון, רגילה - במידה ויש לך איך להוציא הלוואה בסכום טוב(חברות במועדון הטבות כלשהוא,דרך מקום העבודה וכו׳).

מבחינת כדאיות כלכלית נטו? משומשת עדיף, אם אתה קונה את הרכב ״לנשמה״ ויפריע לך שהרכב לא חדש מהניילונים זה שיקול שלך.

Mazda 3 touring 5 doors 2.0 6MT 2014 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לעניין המימון, לא הבנתי את האפשרות הראשונה שאתה מציע. מי משלם את ה 95 א' ש"ח? או שאתה מהון עצמי או שבהלוואה בתשלומים מהבנק. אין מימון מלא בבלון, רק עד חצי מהמימון.

ההסדרים עם היבואנים זה סביב ריבית של p+0.5%.

לעניות דעתי עדיף לקנות את המשומשות קלות ולהפסיד פחות ירידת ערך, בהנחה שהן באמת כמו חדשות ולא היו להן תאונות.

תוכל לקבל מימון בבנק למשומשות, במחיר יותר יקר ולא עם בלון לשלוש שנים. זה רק בהסדר עם יבואן. תוכל לקבל הלוואת בולט לשנה נראה לי. ומקסימום כעבור שנה לפרוע ממנה קצת ולהאריך. המחירים יהיו יותר יקרים, אבל אם התשואה שלך בהשקעות גבוהה ואתה חוסך בקניה 20 א' ש"ח אז לא נורא שהריבית קצת יותר גבוהה

Sent from my SM-G950F using Tapatalk

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מבחינת איך לשלם אני הייתי מערבב, חלק מהכסף מוציא מההון העצמי ובחלק השני לוקח הלוואה רגילה שהיא לא בלון, רגילה - במידה ויש לך איך להוציא הלוואה בסכום טוב(חברות במועדון הטבות כלשהוא,דרך מקום העבודה וכו׳).

מבחינת כדאיות כלכלית נטו? משומשת עדיף, אם אתה קונה את הרכב ״לנשמה״ ויפריע לך שהרכב לא חדש מהניילונים זה שיקול שלך.

זה לא יהיה טעות להוציא מההון העצמי שמניב לי בין 3.5 ל6 אחוז תשואה בשנה, בעוד שהלוואה ''תעלה'' לי הרבה פחות ?

משיחת טלפון עם הבנק הוצעה לי פריים + 1 אחוז אחרי וויכוחים קלים, ולפני שניגשתי לסניף ששם אני מאמין שעם קצת קשיחות אצליח להוציא אפילו פחות (אשמח לדעת המלומדים לכמה עליי לכוון ? האם פריים מינוס משהו זה הגיוני ? )

קודם כל, כל הכבוד על ההתנהלות עד כה.

אבל עליך לחשוב על שני דברים:

1. האם לא ראוי להמשיך לחסוך לעתיד, גם אם בהיקף יותר קטן (לטובת רכישת ואחזקת רכב כלשהו)?

2. האם יש צידוק לרכישת רכב כה יקר לרכישת רכב כה יקר מבחינת ירידת הערך והעלויות האחזקה?

נראה לי שהמחיר בו מוצעות שתי המכוניות שעליהן שמת עין (ובהנחה שלא עברו תאונות) צריך להפחיד אותך. הרכב איבד מערכו 20,000 ש"ח בחצי שנה. כמה יהיה שווה בעוד 3 שנים? אין לפני מחירון, אבל נראה לי שעליך להביא בחשבון הפסד של לפחות 70,000 ש"ח ב-3 שנים, ואולי יותר. משהו כמו 2000 ש"ח בחודש. הוסף ביטוח לנהג צעיר, רישוי, דלק לטיפולים, תגיע לעלות של 4000 ש"ח בחודש. מוכן לשרוף שליש מהכנסתך על הרכב?

תודה על המענה, אין לזה ממש צידוק כלכלי בכך אתה צודק, אבל מצד שני בעוד 3 שנים אני מתכנן להתחיל תואר, ומשם נכנסים ל ''מירוץ של החיים''

ובאלי קצת להנות עכשיו.. מגיל 15 אני עובד רצוף תוך כדי לימודים, ותוך כדי הצבא, ותמיד חלמתי להחליף את המאזדה 323 המיושנת והשבורה.

אז אני עושה את זה ממקום רגשי בלבד, ואני מודע לכול ההשלכות, ולכן המתנתי עד שיהיה לי גב כלכלי חזק, ועד שיהיה לי לפחות את כול שווי הרכב בצד כחיסכון לכול מקרה שלא יהיה.

לגבי עלות הרכב- מבדיקה שלי, הלאונים שנמכרו ב2013 כחדשות, ב2016 איבדו כ 60,000 מתוך ה160,000 שהן עלו במקור

כנ''ל אילו שנמכרו ב2016 ב160,000 והיום נמכרות בלא פחות מ105-110 !! (אף לא מודעה בודדת )

לכן אני מסיק שמתוך העלות המקורית 165,000 שווי הרכב יהיה במינימום 90,000 ש''ח בעוד 3 שנים

כאשר אני קונה רכב יד שנייה בן 5 חודשים, שספג 20,000 ש''ח מבחינתי זה 20,000 ש''ח מתוך האובדן העתידי שאני מרוויח ישירות לכיס, ובמקום למכור אותו ב90-105 בעוד 3 שנים, אחרי שרכשתי ב165 , אני אמכור ב90-105 אחרי שרכשתי ב145

זה הכול הסקת מסקנות, ולכן אני פונה למלומדים ממני, האם היד הנוספת שווה את ה20,000 ש''ח הנחה ? האם רכב בן 3 שנים שעבר 2 בעלים נחשב משהו ''לא נפוץ''?

אני חושש לרכוש רכב כזה בן 3 כי הנושא של התקלות הטכניות די מלחיץ. מעדיף להיות עם הרכב בתקופת האחריות ולמכור כאשר היא תיגמר

זה השאלות הגדולות,

זה- ואיך משיגים ביטוח לנהג אחראי שכבר 4.5 שנים על הכביש בפחות מפאקינג 12,000 ש''ח (כולה רכב שעולה כמו מאזדה 3 !! )

אגב- אני נוסע כ10-12 אלף ק''מ בשנה בלבד.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ברור שעדיף את הרכבים המשומשים.

גם ככה אתה נכנס להוצאה שבעיני היא מופרזת, ככה לפחות תצמצם את הנזק.

עוד שלוש שנים אולי היד הנוספת תשפיע אבל זה יהיה די שולי. בטח כשיראו שהחזקת את הרכב שלוש שנים.

נראה שידעת עד כה להתנהל בצורה מחושבת מאוד וכלכלית.

ללכת עם הרגש זה יופי ולא הכל בחיים צריך להיות רציונלי. אבל נראה שלקחת את זה די רחוק.

זה כאילו אתה כעת לראשונה חורג מהרגלים טובים אבל עם גישת "אם כבר אז כבר".

אני מציע לך לשקול משהו צנוע בהרבה. גם רכב ב 80-90 אלף יהיה שיפור גדול בהשוואה למזדה שאתה חושק להחליף.

בנעליך הייתי ממשיך עם המזדה ואת העלות שחוסך בהשוואה לליאון, שאתה חושק בה, מוציא על מסיבות, טיולים וחופשת סקי. ועוד ישאר לך עודף.

אבל אני הזדקנתי כבר ולכן מתעניין בדברים כאלו כמו סקי וטיולים..... הצעירים הרי יודעים לחיות את הרגע עם רכב חדש....

Sent from my MI 5 using Tapatalk

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

נראה לי שאתה לא כזה בקיא במחירי הביטוח, מי אמר לך שהביטוח של המאזדה 3 זול?!

תתפלא, ביטוח וולוו S60 R Design עם 245 כ"ס 2014 עולה בדיוק כמו מאזדה 3 ספיריט 2014.

לגבי הקניה שלך, אני לא יכול להמליץ, אצלי יש כלל אצבע, אני לא קונה רכב שעולה יותר מ30% מסה"כ הכסף שיש לי.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מחזק את ראזי...אפשר לקנות אחלה רכב שבעולם ב 60 -70 אלף. לא חסרות גולייטות, לאונים ועוד משנתונים יותר ישנים, שתהיינה לא פחות מהנות.

לחסוך 200 K עד גיל 21 respect . לבזבז סכום זהה על רכב? Disrespect למרות שלא פוגע בחיסכון, הדבר היחידי שיותר טוב מ 200 אלף בגיל 21 זה 400 אלף בגיל 25...

400K זו כבר מקדמה לדירה, זה הכסף האמיתי.

יש רק דרך אחת לשחות 100 מטר בשביל להביא מדליה;

אתה מתחיל הכי מהר שלך, ואז לאט לאט אתה מגביר

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

קבלת הלוואה בריבית פריים היא אפשרית . אני מתקשה להאמין שיתנו פריים מינוס .

באופן אישי הייתי דואג למדור לפני רכב . בכל מקרה מאחל לך הנאה מכול רכב שתבחר .

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

קבלת הלוואה בריבית פריים היא אפשרית . אני מתקשה להאמין שיתנו פריים מינוס .

באופן אישי הייתי דואג למדור לפני רכב . בכל מקרה מאחל לך הנאה מכול רכב שתבחר .

מחזק את ראזי...אפשר לקנות אחלה רכב שבעולם ב 60 -70 אלף. לא חסרות גולייטות, לאונים ועוד משנתונים יותר ישנים, שתהיינה לא פחות מהנות.

לחסוך 200 K עד גיל 21 respect . לבזבז סכום זהה על רכב? Disrespect למרות שלא פוגע בחיסכון, הדבר היחידי שיותר טוב מ 200 אלף בגיל 21 זה 400 אלף בגיל 25...

400K זו כבר מקדמה לדירה, זה הכסף האמיתי.

ברור שעדיף את הרכבים המשומשים.

גם ככה אתה נכנס להוצאה שבעיני היא מופרזת, ככה לפחות תצמצם את הנזק.

עוד שלוש שנים אולי היד הנוספת תשפיע אבל זה יהיה די שולי. בטח כשיראו שהחזקת את הרכב שלוש שנים.

נראה שידעת עד כה להתנהל בצורה מחושבת מאוד וכלכלית.

ללכת עם הרגש זה יופי ולא הכל בחיים צריך להיות רציונלי. אבל נראה שלקחת את זה די רחוק.

זה כאילו אתה כעת לראשונה חורג מהרגלים טובים אבל עם גישת "אם כבר אז כבר".

אני מציע לך לשקול משהו צנוע בהרבה. גם רכב ב 80-90 אלף יהיה שיפור גדול בהשוואה למזדה שאתה חושק להחליף.

בנעליך הייתי ממשיך עם המזדה ואת העלות שחוסך בהשוואה לליאון, שאתה חושק בה, מוציא על מסיבות, טיולים וחופשת סקי. ועוד ישאר לך עודף.

אבל אני הזדקנתי כבר ולכן מתעניין בדברים כאלו כמו סקי וטיולים..... הצעירים הרי יודעים לחיות את הרגע עם רכב חדש....

Sent from my MI 5 using Tapatalk

רק לצורך החידוד- אני לא הולך לקנות רכב ב140 אלף שקל, אני הולך ''לקנות'' ירידת ערך של רכב שעולה 140 אלף ש''ח במשך 3 שנים

ברור לי שב80-90 אפשר למצוא אחלה דברים (אפילו לאון 1.8 בדיוק כמו שאני רוצה עכשיו, רק של שנתון 2014 ) וגם גו'לייטות ועוד כול מיני רכבים מזדקנים

אבל עשיתי חישוב כזה

ארכוש לי רכב יד 2 ב80-90 אלף

מטרתי היא להחזיק ברכב למשך 3 שנים

אפסיד בין 15 ל 20 אלף ש''ח ירידת ערך ב3 שנים הללו

בנוסף, בגלל שאף אחד מהרכבים האלה לא באחריות ואף אחד מהם גם לא מציג ''אמינות מופתית'' אהיה חשוף לתקלות שיכולות לנסוק עד לרמת ה10-20 אלף ש''ח בכול התקופה הזו, בנוסף לאחר ה3 שנים אמכור רכב מזדקן עם קילומטר גבוה מה שיקשה על התהליך

לעומת זאת, אוכל לרכוש רכב בשוי 165,000 ש''ח כאשר הוא חצי שנה על הכביש ב145,000 ש''ח

להנות מרכב חדש , מוגן מפני כול הוצאה שקשורה לתקלות , ולאחר שלוש שנים להפסיד כ50,000 ש''ח (מזכיר הרכב הנ''ל הפסיד כבר את ה20,00 הראשונים של העלייה לכביש ) כך שבחישוב של 3 שנים הרכב הפסיד סה''כ 70,000 ש''ח (נראה לי ריאלי מאוד ) ואילו אני ספגתי כ50,000 ש''ח

זאת אומרת שעל פי התחזית שלי

במקרה של רכב ישן העלות שלי ל3 שנים תיהיה איפשהו בין 20 ל 40 אלף ש''ח (תלוי בתקלות, סחירות, אמינות )

ואילו ברכב חדש איפשהו בין 50 ל60

במידה והתחזית שלי צודקת , לא אכפת לי לאבד אקסטרה 20-30 אלף ש''ח על פני 3 שנים מלאות כאשר אני נהנה מרכב חדש , ולא חשוף לתקלות משביתות ואו לכול סכנה מכנית אחרת ברכב שעולה עשרות אלפי שקלים

טעיתי איפשהו בחישוב שלי ?? משהו שאני לא רואה ?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אתה מפספס את זה שאנשים קונים רכב חדש עם הנחה ואז מנסים למכור אותו בלי הפסד.

המחירון באתר זה לא המחיר בפועל.

על הFR שלי קיבלתי 12 אלף הנחה ועוד תוספות, אחרי ההנחה יצא 146 אלף שקל.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אתה מפספס את זה שאנשים קונים רכב חדש עם הנחה ואז מנסים למכור אותו בלי הפסד.

המחירון באתר זה לא המחיר בפועל.

על הFR שלי קיבלתי 12 אלף הנחה ועוד תוספות, אחרי ההנחה יצא 146 אלף שקל.

המוכר טוען שרכש ב163 אחרי הכול, ומוכן להראות קבלות על כך

המחיר נכון להיום באתר -165, הצלחת להוריד אותם עד 146?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אז אותו בן אדם לא התמקח.

אני קיבלתי בעבר הצעת מחיר עבור לאון FR 1.8 אוטומטית עם תוספות ב-155K על הכביש, כשהמחיר הרשמי עם אותן תוספות היה 165K.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אז אותו בן אדם לא התמקח.

אני קיבלתי בעבר הצעת מחיר עבור לאון FR 1.8 אוטומטית עם תוספות ב-155K על הכביש, כשהמחיר הרשמי עם אותן תוספות היה 165K.

איזה מחיר היית מגדיר ''מציאה'' שתצדיק הוספה של יד

הרכב 4.5 חודשים על הכביש- 5,000 קילומטרים נסע

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני חצי שנה היה מעבר בלאון FR ממנוע 1.8 למנוע 2 ליטר.

ייתכן מאוד וההנחות נובעות ממכירה של השאריות של ה-1.8.

קאליפרים צהובים בגודל של הטוסטר שיש לאמא שלי במטבח

ודיסקים בגודל של מגש פיצה .

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 1729 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...