Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

שרשור "כמה הם חסכו על זה?"

matanff
שימו לב! השרשור הזה בן 624 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

עלה לי רעיון של להציג דברים הזויים בהם יצרני הרכב חסכו בצורה מוזרה וכמה זה כבר חסך להם באמת?

כמובן שגם הסברים הגיוניים בנוסף להצגת התופעות יהיו מקובלים

אתחיל במספר דוגמאות:

סקודה ראפיד 2013 - 4 חלונות חשמל, לנהג יש שליטה רק על הקדמיים

יאריס TS 2004 - סוכך שמש של הנוסע - בלי מראה, מתג החלון האוטומתי רק מוריד את החלון לבד, לא מעלה אותו

ובכלל, כמה כבר חוסך ליצרנים לעשות חלון אוטומתי רק לנהג?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

א. לגבי אי-העלאה אוטומטית של חלון חשמל, זה בקטע בטיחותי.

ב. מראה אין גם בסך שמש של הקקטוס, אבל שם זה בגלל פטנט ייחודי של כרית האוויר שיוצאת מהגג, אז יש סכנה בהמצאות מראה בסך השמש. ביאריס בוודאות הכרית לא באותו מיקום, אבל אני יכול לחשוב על סיבה בטיחותית גם כן.

ציטוט

יבגניפ כתב:

אוף. למה אני מגיב פה? 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בשנת 1987 חברת התעופה אמריקן איירליינס החליטה להוציא זית אחד מכל מנה המוגשת ללקוחות בטיסות. החיסכון שנראה זניח במבט ראשון, סייע לה לחסוך הוצאות בהיקף של 40 אלף דולר בשנה.

מסתבר שחסכון קטן שלא באמת יהווה שיקול מהותי ברכישת רכב יכול להניב חסכון של מיליונים ליצרן.

• רעיון טוב! 1

סקודה יטי 2.0 TDI 4x4 (נמכרה)

וולוו XC40 T3 Momentum

טויוטה יאריס קרוס הברידית

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני לא חושב שמדובר בחיסכון, הרבה יותר יצירת בידול בין רמות גימור שונות. אחרת איך תגבה הרבה יותר כסף על אותו רכב עם עוד כמה פיצ'פקס?

For I am a bear of very little brain, and long words bother me

לפני 25 דקות, m3x7r3m3 כתב:

אני מסכים איתך

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

זכור לי שבגולף דור 4, אודי A3 ופאסאט מאותם שנים גם כן. יצרו מראות צד כאשר הימנית קטנה יותר. ממה שאני זוכר הסיבה לכיעור חסר סימטריה זה היה לחסוך כמה גרמים של חומר גלם.

Sent from my PH-1 using Tapatalk

Putting a rear-spoiler on a front-wheel drive car. Yeah, that's gonna help

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הונדה סיויק 2001-2006- אין שעון ברכב.

פורד פוקוס 2005-2015- נורה אחת מעל הלוחית רישוי.

שברולט ספארק 2010-2015- אין מקום לשים את רגל שמאל כאשר היא לא על המצמד.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הונדה סיויק 2001-2006- אין שעון ברכב.

לפעמים עדיף בלי שעון. יש רכבים שבהם תקוע אורלוגין עצום במרכז לוח המחוונים על חשבון מד סל"ד או דברים שימושיים אחרים.

אצלי אני יכול למנות לפחות ארבעה שעונים בסביבת הנהג - שכמו בבית של פיסטוק - כל אחד מראה שעה אחרת וכל הנסיעה אני עסוק בלבצע ממוצע.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שברולט ספארק 2010-2015- אין מקום לשים את רגל שמאל כאשר היא לא על המצמד.

זו לא בעיה בטיחותית?

ראיתי איפהשהו ש"הדוושה" הריקה הזאת שמניחים את הרגל במנוחה עליה אמורה ליצור איזון בין הרגליים בבלימת חירום - כי כשיש שיווין בין הרגליים הבלימה חזקה יותר.

אז או שזה לא נכון, ואין הבדל בבלימת חירום או שבשביל לחסוך 10 ש"ח על חתיכת פלסטיק, חוסכים בבטיחות של הרכב?

now: Honda Jazz 2011 1339 i-vtec 99 HP CVT

past: Honda Jazz 2009 1339 i-vtec 100 HP manual

opel corsa C 2001 EcoTec 75HP manual

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

למען האמת זה נושא מעניין. יש פה 3 שיקולים: 1. כל דולר פר רכב שחוסכים, אזי אם היצרן מייצר מיליון רכבים מהדגם בשנה זה חסכון של מיליון. 2. יצירת רמות בידול מוכוונות לתמחור. 3. עודף עלויות בגלל עודף תכנון, ייצור והתאמה של פסי ייצור בדיוק עבור כל המקרים והצירופים כדי לייצר רמות גימור שונות.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בס"ד

פורד אסמקס 2011-2015(אולי גם הדור הראשון מ 2006), אין תאורת מפתח ברכב של 216 אלף ש"ח!.

Sent from my SM-G950F using Tapatalk

אני קם כל בוקר בשביל הילדים, בלעדיהם הייתי קם בצהריים...:lol:

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

א. לגבי אי-העלאה אוטומטית של חלון חשמל, זה בקטע בטיחותי.

שטויות, באאוריס החדשה יש את זה וכנראה בעוד רכבים.

זה אחד הדברים שחסרים לי במג'נטיס למען האמת.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני חושב שיש פה בלבול בין מרים שמשות וכפתור חלונות אוטומטי שמוריד ומעלה בלחיצה ולא צריך להחזיק אותו.

אני יכול לתרום גם לשרשור, דאצ'יה סנדרו, יש מראת איפור רק לנוסע, ואין לה מכסה, היא פשוט שם.

כמו כן מיקום הצופר וכפתורי החלונות בדגם של טרום מתיחת הפנים.

עריכה אחרונה על ידי yoav911gt2
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

עניין החלונות האוטומטי חסר לי מאד בקיה ספורטז. בקורולה 02' GLI יש בכל ארבעת החלונות והורדה אוטומטית כולל העלה (!!!) בכל ארבעת החלונות לא רק מהפאנל הנהג. מי שאוהב לפתוח חלונות באופן תדיר זה מאוד יחסר לו.

דבר נוסף שמרגיז, לא חסר רכבים שהמראות צד שלהם יכלו להיות טיפה יותר טובות.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

זו לא בעיה בטיחותית?

ראיתי איפהשהו ש"הדוושה" הריקה הזאת שמניחים את הרגל במנוחה עליה אמורה ליצור איזון בין הרגליים בבלימת חירום - כי כשיש שיווין בין הרגליים הבלימה חזקה יותר.

אז או שזה לא נכון, ואין הבדל בבלימת חירום או שבשביל לחסוך 10 ש"ח על חתיכת פלסטיק, חוסכים בבטיחות של הרכב?

פחות עניין בטיחותי אלא יותר עניין של נוחות. מקום לרגל יש, פשוט אין משטח שטוח להניח עליו אותה. הבעייה מתחילה להעיק בשיוט ארוך. נסיעה חיפה- ת''א לדוגמה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 624 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...