Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

שרשור "כמה הם חסכו על זה?"

matanff
שימו לב! השרשור הזה בן 646 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

למען האמת זה נושא מעניין. יש פה 3 שיקולים: 1. כל דולר פר רכב שחוסכים, אזי אם היצרן מייצר מיליון רכבים מהדגם בשנה זה חסכון של מיליון. 2. יצירת רמות בידול מוכוונות לתמחור. 3. עודף עלויות בגלל עודף תכנון, ייצור והתאמה של פסי ייצור בדיוק עבור כל המקרים והצירופים כדי לייצר רמות גימור שונות.
באתי לכתוב את השיקול "1" שלך, אנחנו בתור לקוח פרטי וחושבים על הרכב שלנו, אבל החברות של הרכבים חושבים על מיליוני רכבים.

כבר אז לפני 30/40 שנה גם היה, זוכר שאבא שלי סיפר לי שקנה את הפיאט 600 (או משהו כזה) בארגנטינה, חזר לסוכנות אחרי 1000 ק"מ הראשונים כדי לחזק איזה משהו (ככה אמרו לו לעשות, ו מזכיר לכם שהיה 1970 בערך, לא זוכר תאריך מדויק) וקלתו שהיה חסר איזה משהו קטן שלא באמת חייב, אבל שתכלס היה עולה נגיד 5₪, נכון שזה נשמע לא הרבה?

אבל אם תעשו 5₪ כפול מיליוני רכבים, זה הרבה כסף...

אז לא חדש הקטע הזה לצערי.

Enviado desde mi ONEPLUS A6013 mediante Tapatalk

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

קורקו - הפיאט 600 הוא דגם משנות ה-50, באירופה הפסיקו לייצר אותו באמצע שנות ה-60. ובהחלט היה שם איה עניין של טיפול אחרי 1000 או 1500 ק"מ, החלפה של "שמן הרצה" וכנראה עוד כמה חיזוקים. וטיפול תקופתח כל 5000 ק"מ (עד היום זוכר את ספר הטיפולים עם הדמות של Olio Fiat).

לפני 5 שעות, David32 כתב:

מה שאתה לא מבין זה שאתה מבזבז את הזמן שלך, את תעבורת האינטרנט שלך ואת אורך החיים של סוויצים במקלדת שלך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

יודע, פשוט לא זוכר ב100% מתי כל הסיפור הזה קרה.

אגב, בגלל הקטע הזה שהיה צריך לחזור אחרי ה1000 ק"מ הראשונים, כאשר קניתי את האיביזה הראשונה שלי, שאלתי אם צריך לחזור אחרי ה1000 ק"מ הראשונים , הסתכלו עלי עם פרצוף ממש מוזרה של כאילו "על מה אתה מדבר??" חח

Enviado desde mi ONEPLUS A6013 mediante Tapatalk

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

צריך לקחת בחשבון שבאותם שנים ביקוש למכוניות קטנות אוטומטיות באירופה היה אפסי.

מכיוון שהביקוש אפסי, יצרנים אירופריים לא התאמצו ולא השקיעו בגירסאות אוטומטיות.

למה להשקיע, הרי בכל מקרה ימכרו רק כמה אלפי יחידות בשוק המקומי ועוד כמה אלפים בשווקים כמו ישראל?

לקחו גיר אוטומטי קנוי 3 הילוכים (אם אני לא טועה ברנו קליאו דור ראשון היה את אותו גיר), חיברו אותו למנוע מספיק חזק שלא יהיה עגלה יותר מידי עם 3 הילוכים האלו וזה מה שקיבלת.

.

תודה רבה. מכל מלמדי השכלתי.

Sent from my ONEPLUS A5000 using Tapatalk

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

צריך לקחת בחשבון שבאותם שנים ביקוש למכוניות קטנות אוטומטיות באירופה היה אפסי.

מכיוון שהביקוש אפסי, יצרנים אירופריים לא התאמצו ולא השקיעו בגירסאות אוטומטיות.

למה להשקיע, הרי בכל מקרה ימכרו רק כמה אלפי יחידות בשוק המקומי ועוד כמה אלפים בשווקים כמו ישראל?

לקחו גיר אוטומטי קנוי 3 הילוכים (אם אני לא טועה ברנו קליאו דור ראשון היה את אותו גיר), חיברו אותו למנוע מספיק חזק שלא יהיה עגלה יותר מידי עם 3 הילוכים האלו וזה מה שקיבלת.

.

הימים היפים עם מיצובישי לנסר 1993

Opel Adam S 2017

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

^זה לא חיסכון זה טימטום וחוסר בטיחות משווע. לפני מספר חודשים היה מקרה של רכב שהתדרדר לאחור ומחץ תינוק, אאל"ט זה היה ספורטאז.

זה קצת קטנוני אבל בסקודות, תחת אותו קונצרן של VW, חסכו משום מה על מספר הכפתורים בהגה, במקום כפתור פיזי לכל פעולה כמו ברכבי VW (לא יודע איך זה בSeat), יש פשוט גוש של פלסטיק שנע כולו לכיוון הלחיצה, כמה כבר חסכו על הכפתורי פלסטיק האלה...?:?

1.jpg

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

^זה לא חיסכון זה טימטום וחוסר בטיחות משווע. לפני מספר חודשים היה מקרה של רכב שהתדרדר לאחור ומחץ תינוק, אאל"ט זה היה ספורטאז.

זה קצת קטנוני אבל בסקודות, תחת אותו קונצרן של VW, חסכו משום מה על מספר הכפתורים בהגה, במקום כפתור פיזי לכל פעולה כמו ברכבי VW (לא יודע איך זה בSeat), יש פשוט גוש של פלסטיק שנע כולו לכיוון הלחיצה, כמה כבר חסכו על הכפתורי פלסטיק האלה...?:?

[ATTACH=CONFIG]520974[/ATTACH]

הגלגלת של הווליום והעברת תחנות הרבה יותר נוחה מאשר הכפתורים המאוזנים של VW. הסידור הזה קיים גם ב AUDI

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• שנתיים מאוחר יותר...

רנו פלואנס דיזל 2014

חסכו על סוגרים לפתחי איורור (לא רלוונטי עבורי-אני חורף קיץ עם מזגן פעיל)

הכי מעצבן-אין ידית אחיזה לנהג(בטויוטה יש)

מבחינת חיווים הכל מושלם

נורות  שעונים(חום מנוע~בשנתון הזה הרבה יצרנים כמו טויוטה למשל ויתרו על שעון חום מנוע) וציפצופים בשפע

גם אחלה מחשב דרך

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• חברי המעגל הראשון

נזכרתי שבגולף mk2 שהיתה לי, על שטיחי הגומי המקוריים היו סמלים גם של אאודי וגם של פולקסווגן. בטח חסכו לא מעט על שטיח שמתאים ל2 מותגים בו זמנית.

אומרים שהעתיד הוא אנרגיה סולארית, אז עברתי לסולר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

פיג'ו 308 דור שני.

נורות החיווי בקונסולה המרכזית עשויים בצורת נורות לד קטנטנות בגודל של ראש סיכה, בכל יום שמש קשה עד אי אפשר לראות אם הנורה דלוקה ואז אין לך מושג אם אתה על צרקולציה או אם הרכב נעול וכו...

מה שמצחיק הוא שבגרסא הפחות מאובזרת שמגיעה עם רדיו דיסק במקום מסך מולטימדיה יש כפתורים נורמליים עם תאורה נורמלית.

• רעיון טוב! 1
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

סיאט ארונה: אין ידיות מעל הדלתות, אפילו לא אחת, לא לנהג ולא לנוסעים.

• לא הבנתי... 1

אז: פיאט פונטו 1999 1.2 כ"ס (אוטו זה מטוס)

אז פחות ישן: רנו מגאן 1.6 16V (מכירים אותי במוסך)

אז הרבה יותר קרוב להיום: אופל אסטרה 1.4 טורבו ENJOY PLUS (מה זה סחירות?)

היום: בעיקר רכבת תחתית אבל גם קצת טראם.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

קיה פורטה 14'

אין כיבוי אוטומטי לאורות וגם לא התראה קולית.

מה כן יש? צפצוף מעצבן שהמפתח בסוויץ והדלת פתוחה.

כפתור חיצוני לפתיחת דלת בגאז' (רק מהידית ליד מושב נהג או לחיצה בשלט) 

אני הוספתי מקורי בעלות של 20 דולר כמה זה היה עולה ליצרן?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני 9 שעות, DROR748 כתב:

יונדאי i10 משנת 2019 דגם פריים- אין צפצוף לכיבוי אור ראשי כאשר הרכב כבוי.

כמה מצברים כבר נגמרו בגלל זה?

זה כל כך 1992. בסקודה פייבוריט שקניתי באותה שנה התקנתי זמזם (40 ש"ח של אותם ימים). מאז עברו תחת ידי עוד 10 מכוניות, בכולן, חוץ מאחת, היה זמזם. בזו ללא זמזם יש כיבוי אוטומטי.

• אהבתי 1
לפני 5 שעות, David32 כתב:

מה שאתה לא מבין זה שאתה מבזבז את הזמן שלך, את תעבורת האינטרנט שלך ואת אורך החיים של סוויצים במקלדת שלך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 646 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...