Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

מכוניות יוקרה מאבדות לאט לאט את זכות קיומן...

me5000
שימו לב! השרשור הזה בן 1711 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

לכל מוצר יוקרה כמעט יש חלופה זולה ועממית יותר שמציעה פרקטיות דומה (אך לא תמיד זהה).

המכוניות העממיות התקדמו מבחינת פרקטיות ותמורה, אך יוקרה נמדדת גם במותג ובפרקטיות בדרגות גבוהות יותר על סולם הצרכים - שקט, נוחות, פיצ'רים, נוי, גימור ועוד.

אכן, קסיו בן לאדן ידייק יותר מכל שעון יוקרה מכני (זה לא נכון שרולקס לא משקיעים בדיוק המנגנונים שלהם), אבל אני לא קונה נאוטילוס כי אני צריך שעון, הלא כן?

“.You will never reach your destination if you stop and throw stones at every dog that barks"

Winston S. Churchill -

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 120
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

***נערכה הערה מעליבה***

יש רכבי יוקרה שבאמת לא הייתי מגדיר אותם כ'יוקרה'.

אבל הרוב המוחלט נותן לך חומרים יותר איכותיים, מנוע חזק יותר, מושבים נוחים יותר, בידוד רעשים ושלל אבזור.

הדבר היחיד שמתקרבים אליו זה רק האבזור, בחומרים ועוד אבזור יש עוד מרחק

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מכוניות מודרניות הולכות ומתקרבות למכוניות יוקרה מבחינת האיכות והטכנולוגיה... בעבר הפער היה הרבה יותר גדול.

היום הפער הוא ממש קטן בין מכונית יוקרה שהיא entry level למכונית "עממית" שעולה הרבה פחות ולדעתי זה לא מצדיק את הפער במחיר.

מה אתם חושבים?

אתה משווה מפרט מול מפרט. זה דבר לא נכון לעשות, כי הביצוע בפועל הוא שונה לגמרי.

לדוגמא - מכל ברז יוצאים מים וכל מקרר מקרר וכל תנור מחמם אבל לא כולם שווים נכון?

איכות הביצוע והגימור היא שונה לחלוטין ברכבי פרימיום מהרכבים העממים.

כפי שכבר ענו, זה מגיע בדרך כלל מאלה שלא יכולים להרשות לעצמם וצריכים לשכנע את עצמם שהם מספיק טובים...

אהההה, בסקודה שלי יש את כל התוספות כמו במרצדס של השכן :)

STI 2004

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ביום שבו נגיע כולנו למסקנה שאין עוד טעם ברכישת מוצרי יוקרה כי ממילא אין הבדל בינם לבין מוצרים שאינם כאלו,מבחינה פונקציונלית, צריך יהיה להתחיל לדאוג וברצינות, כי זה יהיה גם היום בו הטבע האנושי יעבור מוטציה.

קראתי בדיוק מאמר על גרזנים מתקופת האבן. היו נפוצים שני סוגים: אחד פשוט ואחד יותר מסובך ויותר יקר לייצור.

מבחינת יעילות שני הסוגים הם אותו דבר. הארכאולוגים לא בטוחים מדוע השתמשו בסוג המסובך יותר אבל ההשערה היא שזה היה סמל סטטוס "בדיוק כמו מכוניות יוקרה".

לכל מוצר יוקרה כמעט יש חלופה זולה ועממית יותר שמציעה פרקטיות דומה (אך לא תמיד זהה).

המכוניות העממיות התקדמו מבחינת פרקטיות ותמורה, אך יוקרה נמדדת גם במותג ובפרקטיות בדרגות גבוהות יותר על סולם הצרכים - שקט, נוחות, פיצ'רים, נוי, גימור ועוד.

אכן, קסיו בן לאדן ידייק יותר מכל שעון יוקרה מכני (זה לא נכון שרולקס לא משקיעים בדיוק המנגנונים שלהם), אבל אני לא קונה נאוטילוס כי אני צריך שעון, הלא כן?

מכוניות היוקרה הן תמיד שדה הניסויים לטכנולוגיות ופיצ'רים חדשים לרכבים. לאחר שהן מוכיחות את עצמן, עלויות היצור יורדות והטכנולוגיות זולגות לאט למכוניות העממיות יותר. בינתיים מכוניות היוקרה ממשיכות לבדל את עצמן בדברים חדשים.

התהליך הזה תמיד היה נכון בעולם הרכב. יוצאי הדופן קרו איפה שהרגולטור התערב (היברידיות ומערכות בטיחות אקטיביות).

לגבי שעונים: זה כמעט התכשיט היחידי שנחשב לגיטימי לגבר בהרבה תרבויות. מבחינת דיוק שעונים עממיים הגיעו לרמת דיוק מספקת כבר באמצע המאה העשרים, כך שכל מה שקורה שם לא שייך ממש לעולם הטכנולוגי אלא יותר לעולם האופנה.

יש צורך רק בחמש אצבעות כדי לנהל את הגלקסיה, ורק בשלוש־עשרה אצבעות על מנת לשלוט ביקום. -- דוד אבידן

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מסכים, רק מסייג שבעולם השעונים המונח "שעון אופנה" שונה מהמונח "שעון יוקרה" (עם יוצאי דופן).

“.You will never reach your destination if you stop and throw stones at every dog that barks"

Winston S. Churchill -

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

חיפשתי פעם שעון, מצאתי שעון יפה לטעמי בחנות. היה כתוב עליו קסיו. לא קניתי. בסוף קניתי ברייטלינג. ברור כי מה שאני מחפש הוא "התכשיט" ולא השעון.

ולדתיים שבינינו: לכן מותר לגבר לטלטל בשבת שעון יוקרה (בהנחה שילך אתו גם אם יפסיק לפעול) גם במקום שאין עירוב, משום שהוא נחשב לתכשיט המותר בטלטול.

אם אתה מאמין שיכולים לקלקל, תאמין שיכולים לתקן.

- רבי נחמן מברסלב

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ההנחה האוטומטית או האקסיומה היא שמכוניות פרימיום הן בהכרח שקטות ונוחות, וזה לא בדיוק נכון, ראיתי מאות אם לא יותר סקירות וידאו ובחלק לא קטן מהם ציינו שהרכב לא מספיק שקט או נוח או איכותי , גם כשמדובר ברכבים סופר יקרים,

אז כן אם רכבי פרימיום היו בוודאות של 100% נוחים ושקטים מין הסתם הם היו שווים את המחיר.

זה לא כמו באודיו למשל כשרמקול של 100$ לעולם לא ישמע טוב כמו רמקול של 1000$, כאן הדברים הרבה פחות ברורים ומוחלטים...

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ההנחה האוטומטית או האקסיומה היא שמכוניות פרימיום הן בהכרח שקטות ונוחות, וזה לא בדיוק נכון, ראיתי מאות אם לא יותר סקירות וידאו ובחלק לא קטן מהם ציינו שהרכב לא מספיק שקט או נוח או איכותי , גם כשמדובר ברכבים סופר יקרים,

אז כן אם רכבי פרימיום היו בוודאות של 100% נוחים ושקטים מין הסתם הם היו שווים את המחיר.

זה לא כמו באודיו למשל כשרמקול של 100$ לעולם לא ישמע טוב כמו רמקול של 1000$, כאן הדברים הרבה פחות ברורים ומוחלטים...

יש הבדל בין פרימיום ליוקרה, הC class והסדרה 3 לדוגמא וכל מה שממתחת לא נחשב ליוקרה, וגם לא מרגיש יוקרתי וגם בE וב5 הבסיסיות התחושה היא..... בסיסית.

Sent from my SM-G965U using Tapatalk

haters will hate

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

גם לי יש תחושה כזאת לפחות בכול מה שנוגע ל"יוקרה להמונים" (גרסאות כניסה של אאודי במוו ומרצדס)

הC-CLASS רכב קלאסטרופובי ישיבה לא נוחה בעליל ובעל מושבים ומתלים קשים מאוד ופלסטיקה רגילה לגמרי הגבר היחיד שהרגיש לי יוקרה ברכב הזה זה הדאש' וגם כאן בהרבה משפחתיות בימינו יש דאש' עם עור או דמוי עור. (תכלס הייתי מעדיף סופרב או מאזדה 6 או S60 בכול יום)

528 2015 הרגישה לי מבפנים כמו רכב סטנדרטי לגמרי ואפילו דיי מיושן במיוחד הסקאלה ההיציאות מיזוג וההגה שנראים גאילו לא עודכנו מאז סוף שנות ה90 קשה להבין איך הרכב הזה עולה 300+ כאשר רכבים "עממים" מציעים הרבה יותר "פרימיום" (לדוגמא מאזדה 3)

A3 לא בטוח של איזו שנה אבל מהשנים באחרונות (2013+) גם בעלת דש מיושן והגה פלסטי דקיק ורגיל לגמרי לא יודע איך היא אמורה להציב את עצמה בתור גרסה "יוקרתית" לגולף שמרגישה הרבה יותר "פרימיום".

מצד שני מלקסוס CT וסקודה סופרב (2013 ו2017) דווקא הופתעתי לטובה.

אני יכול להגיד שדווקא יצרנים עממים מפתיעים לטובה 3008 וCX5 מציעות מרחב פנים שמרגיש יוקרתי הרבה יותר מכול אלו שהזכרתי מעלה ואם לא הסמל לדעתי הן היו יכולות להימכר בקלות בליגה של הגדולים.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

סדרה 3 במוו ו-C מרצדס אלו לדעתי דגמי כניסה עוד לפני השלב שהיצרניות הגדילו את השוק ופיתחו דגמים פשוטים יותר שלקוחות ייקנו יותר את הסמל מאשר את הרכב.

אולי זה לא יוקרה אבל זה בטח שלב אחד מתחת (רחוק מהדגמים עממים שהם כמה שלבים), סדרה 1 לדעתי כבר יותר קרובה לעממים אבל בטח שיש הבדלים מעבר לסמל, כמו הנדסת אנוש עדיפה, טכנולוגיה מובחרת, עיצוב וכו'...

חוץ מזה יש הבדל בין פרימיום ליוקרה. יוקרה זה רכבים שמתחלים ב700K בערך לא? לפחות בהגדרה של luxury car.

האמת על באמת מאת דן אריאלי.

ספר שרשום בו את כל האמת בפרצוף שלנו :twisted:

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

קסיו ורולקס מדויקים באותה המידה ועדיין המכירות של רולקס עולות משנה לשנה. אנשים מחפשים את הסמל בלי קשר לאיכות המוצר ומוכנים לשלם עליו.

Sent from my iPhone using Tapatalk

לא, נראה שאתה לא מבין הרבה בשעונים

Rolex זאת איכות קודם כל.

הרבה מוצרי יוקרה אחרים כמו Louis Vuitton קודם כל מוצרי איכות.

ויש כאלה שמשלמים על זה פי-10, 20,

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מיכאל, שעון איכותי הוא לא שעון שאצץמור לעשות את העבודה לשמה הוא נוצר בצורה הטובה ביותר ולפרק הזמן הארוך ביותר?

אם זו המטרה אז הקסיו הרבה יותר איכותי.

יוקרה זה סיפור אחר ושונה מאיכות. יוקרה זה שם, מעמד וערך מוסף.

תודה הגברת שרה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לא כך, רולקס ללא ספק הוא שעון שמושקעים בו גם חומרים, גם הקפדה יתרה בייצור וכתוצאה זמן ייצור ארוך ויקר משמעותית מאשר בכל קסיו או כל שעון סטנדרטי וזול אחר. עם זה מבחינה פונקציונלית הסיכוי שקסיו יראה לך את השעה המדויקת גבוה יותר והסיבה פשוטה וכבר העליתי אותה קודם, מעגל מודפס טועה הרבה פחות מאשר מערכת מורכבת ומסורבלת של גלגלי שיניים. אלא שבכל הנוגע לאורך חיים ובזה מגיעה לביטוי העליונות של שעוני היוקרה, אין בכלל מקום להשוואה. שעוני איכות מחזיקים עשרות שנים בלי שום בעיה ובלי ירידה בביצועים או באיכות, קסיו ודומיו אפילו לא יתקרבו לשם. ושלא יובן אחרת, אין חלוקה חדה בין מנגנונים מכניים לכאלו מבוססי כרטיס ובטריה, הגם שזו באופן כללי נכונה, יש גם איכות במנגננונים מבוססי סוללה ויש גם רולקסים כאלו, בדיוק כפי שיש מנגנונים מכניים זולים וקצרי חיים ( כל מי שהחזיק רולקס מכני מזויף יידע למה אני מכוון ).

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 1711 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...