Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

שאלת הבהרה (מיקום תמרור)

שימו לב! השרשור הזה בן 1690 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

• תגובות 90
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

תמונות שפורסמו בשרשור

בהחלט על שני הנתיבים

רואים גם את קו העצירה בנתיב ישר

ישראל סבא בסבבא של 🥰🥰🥰🥰🥰🥰🥰🥰

😍😍😍

יששששש נבחרת כדורגל

סלע כתב " מתים רק פעם אחת , חיים כל יום מחדש

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ישה, התשובה האינטואיאיבית שלי זהה לשלך, אבל במבט שני נראה שמי שהציב את ה"עצור" הזה, וגם את ה"תן זכות קדימה" בכביש הניצב, עשה עבודה רשלנית ומבלבלת, שכן התמרורים מוצבים מימין לאי תנועה, ולפיכך מדובר בדרך נפרדת.

לכן התשובה שלי פחות נחרצת

לפני 5 שעות, David32 כתב:

מה שאתה לא מבין זה שאתה מבזבז את הזמן שלך, את תעבורת האינטרנט שלך ואת אורך החיים של סוויצים במקלדת שלך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אי התנועה מסומן לא יוצר שתי דרכים נפרדות. אי תנועה בנוי כן ואז ניתן גם לשים עליו תמרור

מה משמעות הקו אם כן?

במקרים בהם יש נתיב שמאלה ייעודי ניתן לשים תמרור עצור בצד שמאל שחל רק על הפניה שמאלה.

😍😍😍

יששששש נבחרת כדורגל

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בתקנות לקביעת תמרורים (עמ' 440) ההתיחסות לתמרור 815 היא כאל אי תנועה, במקום שלא ניתן לבנות כזה מסיבות שונות. כלומר המשמעות זהה. האם אתה מכיר פסיקה שקובעת משהו אחר?
לפני 5 שעות, David32 כתב:

מה שאתה לא מבין זה שאתה מבזבז את הזמן שלך, את תעבורת האינטרנט שלך ואת אורך החיים של סוויצים במקלדת שלך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

המשמעות ההנדסית לא זהה כי על אי תנועה בנוי ניתן להציב תמרור על אי תנועה מסומן לא.

אבל

לך לעמוד 204 ו 206 שם ותחכים :-D.

😍😍😍

יששששש נבחרת כדורגל

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מ הזווית שצולם התמונה, זה כביש שיוצא לכביש ראשי? סתם מעניין, אם הייתי עובד שם והיה שוטר, הייתי מקבל דו"ח כי לדעתי זה רק למי שפונה ימינה...

:-)

Enviado desde mi ONEPLUS A6013 mediante Tapatalk

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

זה כביש שיוצא לכביש ראשי? Enviado desde mi ONEPLUS A6013 mediante Tapatalk

אין כזו הגדרה בתקנות היחס למתן ז״ק.

מה משמעות הקו אם כן?

אתה ודאי יודע שקו עצירה לכשעצמו אינו מחייב עצירה, ויתכן שהוא שם כדי לסמן היכן לעצור במידה ויש לעצור ולתת ז״ק לא בגלל התמרור אלא בגלל התקנה המחייבת לתת ז״ק לרכב מימין.

אני איתך בדיעה שהתכוונו שהתמרור יחייב גם את הממשיכים ישר (כי הוצב כמה מטרים לפני קו העצירה לפונים ימינה) אבל זה לא מספיק ברור ולטעמי אופן הצבת התמרור רשלני, אם מבחינים בו ויש ספק עוצרים אבל נהג שממשיך ישר עלול לא להבחין בו כלל.

עריכה אחרונה על ידי Be roo
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לא התכוונו

המשמעות של תמרור עצור שהוא חל על כל הנתיבים בכביש.

ולכן הוא חל גם על הנתיב לנוסעים ישר ושמאלה

ראי עמוד 204 בעמודה השמאלית ראי עמוד 206

😍😍😍

יששששש נבחרת כדורגל

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

זה ידוע, אבל קו העצירה אינו הטיעו והרלוונטי.

בנוסף התייחסת לאי תנועה בנוי, כאילו הוא משנה את המצב לעומת אי תנועה מצוייר, למיטב ידעתי שניהם עושים אותו דבר.

הנה כאן, שניהם מהווים שטח הפרדה על פי ההגדרה:

"שטח הפרדה" - כל מבנה, אי תנועה, סימון שטח על פני הדרך, גינה, שטח לא סלול וכיוצא באלה, המחלקים את הדרך לארכה;

״36. (א) בדרך המחולקת לארכה על ידי שטח הפרדה, יראו כל אחד מהכבישים משני צדי שטח ההפרדה ככביש חד-סטרי.״

אז או שפספסתי משהו או שאי התנועה המצוייר מחלק את הדרך והתמרור אינו תקף לנוסעים ישר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לא טענתי שקו העצירה הוא הקובע

הקובע הוא התמרור והוא חל על כל הנתיבים בכביש.

גם אם החלוקה בין הנתיבים היא לא קו מקווקו אלא אי תנועה וכיו"ב שהבאת עדיין מדובר בנתיבים בכביש ולכן חל התמרור המוצב בימין הדרך.

הפער בין אי בנוי ללא בנוי הוא הנדסי כך שעל אי בנוי ניתן לשים תמרור על אי מסומן לא.

😍😍😍

יששששש נבחרת כדורגל

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

זה אולי עניין של זווית הצילום, אבל לפי התמונה נראה שמישהו טרח כדי לתקוע את העמוד כמה סנטימטרים לפני האי המצויר.

לענ"ד אם התמרור נמצא אחרי קו תחילת אי התנועה - הוא תקף רק לפונים ימינה, אם התמרור נמצא לפני קו תחילת אי התנועה - תקף לכולם.

ליאור

מאזדה 3 2.0 "ספיריט" 2020

בתאריך 12.5.2021 בשעה 13:54, יבגניפ כתב:

באמת. אני אוהב אותך כמו שאתה.

יבגני כבר לא אוהב אותי 😭

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 1690 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...