Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

התייעצות לאחר בדיקה- יונדאי I30

drvm
שימו לב! השרשור הזה בן 1734 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

שלום ותודה מראש לעוזרים,

לקחתי רכב לבדיקה ולאחר הממצאים אשמח לעצה ולחוות דעתכם.

פרטים כלליים על הרכב:

יונדאי I30 שנת 2009 יד 2, 121,000 ק"מ.

מעבר לצמיגים, ברקסים ונקישות במערכת היגוי מה שאני מתלבט לגביו זה דו"ח ממצאי מנוע.

בממצאים נכתב:

כ"ס יצרן 126 וכ"ס בבדיקה 98.2 (כמובן מהגלגלים)

א. בלוק מנוע- סימני שריפת שמן, תצרוכת שמן מהצלינדרים

ב. ראש מנוע- רעש שסתומים

ג. מערכת שמן- בדוק תצרוכת שמן בנסיעה.

ד. מערכת דלק והצתה- לתיאום (החלפת פלגים לפי הבוחן)

ה. מערת קרור מנוע- לבדוק מערכת הקירור בלחץ (לעשות זאת במסגרת הטיפול).

כשחזרתי לבוחן לאחר שהתחבטתי עם עצמי בבית ולא הבנתי מה השורה התחתונה הוא אמר לי כדלקמן:

סעיפים א' וב' זה באמת שטויות זה לא משהו מעבר לנורמה.

אם אתה רוצה להעלות את הכ"ס אמרתי לך אני עושה ניקוי מרססים (כנראה אינג'קטורים) + סעפת יניקה יחד עם החלפת פלגים (סעיף ד') יכול לשפר לך בעוד 10 כ"ס.

חייב לציין שהוא אמר "אני עושה ככה וככה" אני שותף בכמה מוסכים אם תרצה אם תרצה.. באיזה שלב נשמע לי שהוא מגזים ומנסה למכור לי כל מיני דברים כמו פלאגים וגומיה לנקישות בהיגוי (על הפלאגים אמר אני שם פלאגים מיוחדים וכו' וכו' וסיפורי מעשיות ועל ההגה אמר כולם לוקחים 800 אני לוקח קצת יותר אבל אצלי הגומיה לא עושה 70 אלף ק"מ אלא 150 אלף ק"מ). בקיצר איבדתי את כל האמינות בו ובבדיקה.

יצאתי קצת מבולבל האם הרכב בהתאם לממצאי המנוע, בין היתר, שווה קניה והרוב זה כסת"ח של המכונים ועוד של הבוחן הספציפי בכלל..

או שיש מה להיזהר ולשקול בכובד ראש.

תודה למגיבים.

cshev.jpg

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לדעתי אחלה בדיקה לרכב בן 10 והק"מ לא גבוה.

לדעתי תבדוק היסטורית טיפולים מתי בוצע טיפול אחרון ומתי איפול הבא,תקזז את הליקויים של הנקישות והבלאי ותתחדש.

לעניות דעתי המנוע תקין וזה כסתח רגיל שיופיע גם ברכב דנדש מהחברה שיגיע לבדיקה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הורדתי סכום של טיפול גדול, צמיגים+פרונט, ברקסים קומפלט, נקישות וניקוי אינג'קטורים והסעפת. מקווה שאכן זה סתם כסת"ח..

כפי שנאמר בכל מיני מקומות בפורום- אז למדתי להבא שעדיף לקחת למוסך ולא למכונים האלה (לא היו אנשים בתור אז הבדיקה לקחה 20 דק' נטו על השעון בלחץ!)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הורדתי סכום של טיפול גדול, צמיגים+פרונט, ברקסים קומפלט, נקישות וניקוי אינג'קטורים והסעפת. מקווה שאכן זה סתם כסת"ח..

)

בקיצור, הבדיקה במכון הצדיקה את ההשקעה. ...

תתחדש!

toyota verso 2016 - יש מקום לכולם!

בעבר : ניסאן NV200 2012, סיטרואן ג'מפי 2007, רנו קנגו DCI  2007,  פולו סטיישן SDI 2000, לנסר 93, אופל קדט 84.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לדעתי אחלה בדיקה לרכב בן 10 והק"מ לא גבוה.

לדעתי תבדוק היסטורית טיפולים מתי בוצע טיפול אחרון ומתי איפול הבא,תקזז את הליקויים של הנקישות והבלאי ותתחדש.

לעניות דעתי המנוע תקין וזה כסתח רגיל שיופיע גם ברכב דנדש מהחברה שיגיע לבדיקה.

הבוקר בדקתי שמן והיה מתחת לקו התחתון, זה דורש חשיבה מחדש בעניין צריכת שריפת שמן של המנוע צלינדרים וכו, מה דעתכם?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני כמה זמן בדקת את מפלס השמן, אם בכלל? רק עכשיו קנית את הרכב, אולי המפלס במצב הנוכחי כבר חודשים...

ידוע לך איזה שמן יש עכשים במנוע? מתי הרכב עבר טיפול בפעם האחרונה?

צריך להוסיף שמן ( באותה הצמיגות שיש ברכב) ולעקוב אחרי הצריכה.

אם הטיפול כבר קרוב, תחליף את כל השמן ותעקוב.

בעבר : ניסאן NV200 2012, סיטרואן ג'מפי 2007, רנו קנגו DCI  2007,  פולו סטיישן SDI 2000, לנסר 93, אופל קדט 84.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני כמה זמן בדקת את מפלס השמן, אם בכלל? רק עכשיו קנית את הרכב, אולי המפלס במצב הנוכחי כבר חודשים...

ידוע לך איזה שמן יש עכשים במנוע? מתי הרכב עבר טיפול בפעם האחרונה?

צריך להוסיף שמן ( באותה הצמיגות שיש ברכב) ולעקוב אחרי הצריכה.

אם הטיפול כבר קרוב, תחליף את כל השמן ותעקוב.

נכון רק עכשיו קניתי ולא עכבתי ובדקתי לאורך זמן.

לא יודע מתי היה הטיפול האחרון- במצב הטוב הוא טופל בינואר 2019 ומאז הוא עשה כ 10 אלף ק"מ

או במצב הפחות טוב טופל בינואר 2018 (ומאז עשה 255 אלף ק"מ) או באוגוסט 2017 ומאז עשה (45 אלף ק"מ).

אני מנסה להבין האם זה מנוע ששורף שמן ואולי התוצאה בבדיקה לא הייתה כסת"ח.

כמובן שאכניס לטיפול ליישר קו בהקדם.

כרגע אני ממלא שמן התואם לדגן 5/30 סינטטי מלא ללא ידיעה מה יש כיום במנוע, יש עם זה בעיה ועדיף אולי לא למלא וישר להכניס למוסך שלא תהיה תערובת של סוגי שמנים ?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אם לא ידוע מתי הרכב עבר טיפול, תכניס אותו לטיפול ובדיקת מצבו במוסך כמה שיותר מהר. בלי מעקב על צריכת שמן, חבל על האנרגיות ותהיות לגבי הסיבות. לרוב הרכבים יש צריכת שמן קטנה שעומדת בתקן היצרן ולא צריך לתקן שום דבר ברכב.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

היונדאי רגיש לאיכות שמן ולמרווחי טיפולים.

אם לא אז המנוע מפתח בוצה שיכולה לגמור אותו.

צריך שמן סינטטי מלא לא חייבים מותג יקר ולטפל בקביעות.

ממליץ לנסוע מהר למוסך קרוב או למלא קצת שמן. לבצע טיפול שמן ופילטר שמן מקורי ופילטר אוויר מקורי או חלופי לא סיני. ואז להתחיל לעקוב.

נקישות בהגה זה קופלונג במקרה הטוב ואז הנזק הוא 500-1000 תלוי מוסך, החלפת מסרק במקרה הרע. ראה שירשור שלי על הקופלונג.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לא רציתי לקלקל את החגיגה כיוון שכבר רכשת את הרכב אבל,אצנן ואוסיף על ההודעה של קיפוד ים,שעניין הבוצה מוכר ידוע וחוזר על עצמו ברכבי הקונצרן (במיוחד ב I30 דור 1 (עד אמצע 2012 )ברכבים שהיו בעבר בציי הרכב/ברכבים שלא החליפו שמן ומסנן שמן איכותיים במינימום בזמן שהיה צריך-כל 15K ועדיף פחות אם הרכב נוסע בעיר בעיקר או שנה לפי המוקדם מביניהם.

בדיקת שמן מתבצעת בעדיפות בכאשר הרכב קר ועל משטח ישר-אם בתנאים הללו חסר שמן כדאי להוסיף אבל למ לא בהדרגה ולא מעבר למקסימום.

אפשר לדעת אם יש בוצה במנוע בקלות- פתח פקק שמן (עגול שחור שיושב על המנוע,לא המדיד) ותראה אם אתה רואה שכבת שמן שרוף/בוץ-מכאן תדע איך להמשיך (אם יש בוצה,יש לפרק אגן שמן ומכסה שסתומים,לנקות את הבוצה ולבצע פלאשינג עדין ואם אין אז מצויין).

לגבי הקופלונג- יש פה מדריך החלפה עצמית של אסף (חפש החלפת קופלונג)-הגומיה עולה כמה שקלים בודדים ורוב ההוצאה היא העבודה.

אם אתה לא יכול להסתדר לבד במוסך זו עלות של 800-1000)

אין איש בעולם שיוכל אותי למחוק אצלך אני קיים.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לא רציתי לקלקל את החגיגה כיוון שכבר רכשת את הרכב אבל,אצנן ואוסיף על ההודעה של קיפוד ים,שעניין הבוצה מוכר ידוע וחוזר על עצמו ברכבי הקונצרן (במיוחד ב I30 דור 1 (עד אמצע 2012 )ברכבים שהיו בעבר בציי הרכב/ברכבים שלא החליפו שמן ומסנן שמן איכותיים במינימום בזמן שהיה צריך-כל 15K ועדיף פחות אם הרכב נוסע בעיר בעיקר או שנה לפי המוקדם מביניהם.

בדיקת שמן מתבצעת בעדיפות בכאשר הרכב קר ועל משטח ישר-אם בתנאים הללו חסר שמן כדאי להוסיף אבל למ לא בהדרגה ולא מעבר למקסימום.

אפשר לדעת אם יש בוצה במנוע בקלות- פתח פקק שמן (עגול שחור שיושב על המנוע,לא המדיד) ותראה אם אתה רואה שכבת שמן שרוף/בוץ-מכאן תדע איך להמשיך (אם יש בוצה,יש לפרק אגן שמן ומכסה שסתומים,לנקות את הבוצה ולבצע פלאשינג עדין ואם אין אז מצויין).

לגבי הקופלונג- יש פה מדריך החלפה עצמית של אסף (חפש החלפת קופלונג)-הגומיה עולה כמה שקלים בודדים ורוב ההוצאה היא העבודה.

אם אתה לא יכול להסתדר לבד במוסך זו עלות של 800-1000)

קודם כל תודה רבה לכל המגיבים, מדהים היחס והפירוט שנותנים פה!

שמתי את הרכב במוסך, לטיפול גדול + בדיקה של הנקישות הגה. בהקשר של השמן הוא אמר לי עוד לפני שראה היות ואינו מכיר את העבר של הרכב ולא יודע איזה שמן שמו אז הוא עושה פלאשינג (הראה לי איזה חומר כזה דור 5. שאלה בענין: האם אין החומר הזה עושה נזקים כלשהם במערכת ? גומיות למינהם וכו') כדי לישר קו ולהתחיל נקי.

בענין הנקישות הוא יבדוק ויעדכן ואני אעדכן פה אולי למבינים מבניכם זה יעזור.

אציין שהמוסך לא אצליח אפילו למצוא מה הקומפרסיה במנוע וגם לא מה ה- CO (בענין הכ"ס אז כמובן ציין שאם הצמיגים גמורים זה משפיע אז איך הוא יכול באמת לבדוק את המומנט). לי זה קצת מחזק שהבדיקות במכונים פחות יעילות אולי ממוסכים.

למדתי פה הרבה דברים לעת עתה, גם על הדגמים של הקונצרן כפי שציינת..

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

עדכון לייב מהמוסך (ללא שביקשתי שלח לי סרטון שהוא מראה ומסביר לי עם הבוצה במכסה שמן כפי שאמרתם).

ציין כי הוא עושה את הפלאשינג ומקווה שהבוצה לא תתעורר במנוע.

שאלה נוספת על הדרך- האם שווה לשים ברכב צלחות ורפידות מקוריים או תחליפיים ? אשמח לשמוע את דעתכם.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בהתקנת רפידות וצלחות לא מקוריות עלולות להופיע שריקות בעת בלימה. אם כבר תחליפי, אז ממותג מוכר. בהנחה והפער במחיר בין תחליפי למקורי זניח יחסית, עדיף כמובן לשלם עוד קצת וללכת על מקורי.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 1734 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...