Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

האוטו הכי גיקי

Idan233
שימו לב! השרשור הזה בן 1742 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

פשוט חבל.

איך רכב נהיה מנשא לגאדג'טים.

זה מתבטא גם בסקירות רכב מקצועיות שמתפרסמים בימינו. כותבים מה גודל המסך וכמה שקעי usb יש.

הלו? זה רכב, לא מערכת בידור ביתית.

תשאל באיזה רכב יש שילדה טובה, אחיזת כביש, תנוחת נהיגה טובה, הגה מתקשר, מנוע שעולה יפה בסולם הסל"ד, בלמים נשכניים, מושבים נוחים, מקום מרווח ונוחיות להעמסת מטען, מזגן וחימום יעילים, לוח שעונים קריא, תאורת דרך טובה, ונוחיות גישה לטיפול במנוע.

את הגאדג'טים תשאיר בבית.

Sent from my Pixel 3a XL using Tapatalk

זה שלב ביניים. בסוף הרכב יהפוך בעצמו לגאדג'ט שייעודו להביא אותך מ-A ל-B. היתרון - אפשר יהיה לישון ברכב בנסיעה בינעירונית, הנסיעה לאילת תהפוך לקלה במיוחד, למשל. מי שירצה חווית ישיבה מאחורי הגה, יצטרך להחזיק רכב אספנות. :lol:

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 58
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

תמונות שפורסמו בשרשור

יפגע ממה? אם הטכנולוגיה מתקדמת ומאפשרת אינטגרציה כמו וויז בתוך לוח השעונים (כמה שפחות להוריד את העניים מהכביש\וכו') או אפילו נוחות (KEYLESS) אז זה שינוי מבורך. איזה "גימיקים" כבר יש שהורסים את החוויה? מסך ענק לא הורס שום דבר, ומאפשר שליטה על פונקציות הרכב עם חוויה יותר טובה לנהג. אם מישהו בוחר להסיח את דעתו ע"י הסתכלות על המסך זה כבר משהו אחר. אם כך אז מובילאיי זה גימיק אחד רציני, לא?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני רואה את מסך השליטה האופנה מסוכנת, ותקוותי היא שתחלוף מן העולם.

מסך גדול לניווט - מצויין. אבל בקרות צריכות כפתורים פיזיים שניתן לתפעל במישוש בלי להסיר מבט מהכביש.

אישית כל נושא מערכות המדיה לא מעניין אותי, אני מעדיף שקט הפרעה. אבל, מה שחשוב הוא שהשליטה תהיה אינטואיטיבית ןישירה. אם אני נזכר בעומס העבודה שגורמת פונקציה בסיסית כמו קביעת הטמפרטורה או מהירות המניפה ב-308 או הקקטוס בהם נהגתי בימים האחרונים אני מתחלחל, בצורה הנוכחית הפונקציות האלה מסכנות חיים.

לפני 5 שעות, David32 כתב:

מה שאתה לא מבין זה שאתה מבזבז את הזמן שלך, את תעבורת האינטרנט שלך ואת אורך החיים של סוויצים במקלדת שלך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

זאת לא לגמרי הנקודה, זאת ההתרחבות שלה.

בכל מקרה אגיש לך קצת, כפתור האנדברקס במקום ידית, כיבוי מנוע בעצירה (START STOP), מסך ענק בהחלט הורס את החוויה, מסיח את הדעת בידיוק כמו פאלפון (שליטה על המזגן דרכו היא דוגמא מצוינת) ובלילה האור שלו מסנוור כמו פרוזטקטור.

מצלמות במקום מראות (אודי ETRON) מיותר.

HYUNDAI ELANTRA '17 
TOYOTA Corolla '08

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

איפה הבעיה שבלם היד הפך לכפתור או שיש מערכת עצור וסע?

ולגבי המצלמות באאודי, מדובר בהורדה של מקדם גרר וברכב חשמלי זה אספקט חשוב.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני רואה את מסך השליטה האופנה מסוכנת, ותקוותי היא שתחלוף מן העולם.

מסך גדול לניווט - מצויין. אבל בקרות צריכות כפתורים פיזיים שניתן לתפעל במישוש בלי להסיר מבט מהכביש.

אישית כל נושא מערכות המדיה לא מעניין אותי, אני מעדיף שקט הפרעה. אבל, מה שחשוב הוא שהשליטה תהיה אינטואיטיבית ןישירה. אם אני נזכר בעומס העבודה שגורמת פונקציה בסיסית כמו קביעת הטמפרטורה או מהירות המניפה ב-308 או הקקטוס בהם נהגתי בימים האחרונים אני מתחלחל, בצורה הנוכחית הפונקציות האלה מסכנות חיים.

קביעת הטמפרטורה או עוצמת המניפה בקקטוס פשוטה ואינטואיטיבית ביותר.

ציטוט

יבגניפ כתב:

אוף. למה אני מגיב פה? 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כבודו כבודי וכל מי שנהנה מנהיגה יפגע מזה בסוף, שרוב העולם יתאמץ קצת להפעיל את המוח, להזיז את הגה וללחוץ על הגז והברקס פעולות פשוטות ביותר לא?

כן. חבל שכבר לא צריכים למשוך צ'וק בהנעת בוקר, להעביר לחצי אחרי כמה דק', ולסגור אחרי שהנורה כבתה.

גם היה מאוד משמח שלא תהיה נעילה מרכזית, נפעיל קצת שרירים ביד בפתיחת וסגירת החלונות, ונבצע "שירות סיכה" כל 5,000 ק''מ.

בקיצור, ב''ה כבר אין על מה להתלונן במדינה הזאת אז מתלוננים על הנוחות והחדשנות במכוניות.

אני נהנה מנהיגה, מחזיק ברכב ידני מזה כ15 שנים, ולא חובב גאדג'טים באופן כללי.

אבל אני גם מבין שיש אנשים אחרים בעולם, כנראה רבים צאנשים מהסוג שלי ושלך, שנהיגה עבורם זה עול, וכמה שיותר נוחות ואוטומציה זה ברכה עבורם.

ציטוט

יבגניפ כתב:

אוף. למה אני מגיב פה? 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שחר 187 בעיה גדולה. מעיקה הייתי אומר אפילו, ברכבים של שברולט מערכת START STOP לא ניתנת לביטול, נסעת פעם עם מערכת כזו? לא מעצבן שכל עצירה הרכב נכבה לך עם הקירור של המזגן? תתנסה בזה.

כפתור יותר מסובך, מעבר לזה שהוא חוסר קצת מקום הוא מעצבן ולא תמיד מגיב מהר, גימיק עם אופציה לתקלות.

avargel

הלכת אחורה יותר מידי, זה לא הנושא.

מעדיף שהדברים ישארו כמו שהם היום ולא יתרחבו לרמה שלא צריך להזיז אצבע, איזה עוול? שחלילה לא נאבד את ההגה והדוושות.

עריכה אחרונה על ידי CRuzer669

HYUNDAI ELANTRA '17 
TOYOTA Corolla '08

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אף אחד לא מתגעגע לקרבורטור וצ'וק.

אני מאוד חובב טכנולוגיה של כלי רכב. ניהול מנוע ממוחשב, מתלי עצמות עצה כפולות, מעצורי דיסק, דיפרנציאל מוגבל החלקה מכאני ובולמי זעזועים monotube, הם המצאות אדירות בעיני. כנ"ל גם ABS וESP.

אבל אם נלך לדוגמה של הבלם יד החשמלי.

בלם יד מכאני הוא כלי עזר בידי נהג מיומן. לתמרוני חניה מסובכים בעליה למשל. כגיבוי לכשל במרכת הבלמים.

וניתן לשלוט בו גם כשהרכב מכובה.

בלם יד חשמלי שולל את כל הדברים האלה מהנהג. ובנוסף מסבך את החיים כשרוצים לעשות עבודות תחזוקה פשוטות. בשביל להחליף רפידות או צלחות צריך לחבר מחשב מקורי של היצרן לרכב.

זאת ממש לא קדמה.

כמו כן ההפעלה של פונקציות בסיסיות דרך מסכים ופנלי שליטה.

בדגם ה"פשוט" של רכב. קר לך - תסובב את החוגה לכיוון האדום. חם לך - תסובב לכיוון הכחול. אפס הסחה מהכביש.

בדגם ה"מפואר" - תלחץ 12 פעם עם על מקש ה+ כדי לעבור את כל החצאי טמפ. או תיכנס לתת תפריט השלישי במסך מגע שלא אהב את האצבע שלך.

ועם כבר דיברנו כאן על מכונת כביסה: רכב אוטונומי יכול לעזור להרבה אנשים לנצל את זמן הנהיגה לדברים אחרים. אבל הוא גאדג'ט מלהיב בערך ברמה של מכונת כביסה.

עמוס

וַיִּשְׁמַע אַבְרָם, כִּי נִשְׁבָּה אָחִיו; וַיָּרֶק אֶת-חֲנִיכָיו יְלִידֵי בֵיתוֹ, שְׁמֹנָה עָשָׂר וּשְׁלֹשׁ מֵאוֹת, וַיִּרְדֹּף, עַד-דָּן.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כבודו כבודי וכל מי שנהנה מנהיגה יפגע מזה בסוף, שרוב העולם יתאמץ קצת להפעיל את המוח, להזיז את הגה וללחוץ על הגז והברקס פעולות פשוטות ביותר לא?

טוב, עצרו רגע הכל.

אנחנו פורום רכב, ברור שכאן יש חובבי נהיגה לסוגיה באחוז משמעותית יותר גבוה מהאוכלוסיה.

את רוב האוכלוסיה, לא מעניין לבצע את פעולת הנהיגה, רודם גם מבצעים אותה גרוע. זה רק יתרון שההגה לא יהיה בידיים שלהם

למה אתה אונס את התחביב שלך על כ״כ הרבה אנשים?

למען הסר ספק, אני בטוח שנהיגה תהפוך לתחביב בלבד בשלב מסוים והאמת, אני רואה בזה המון יתרונות

Renault Clio RS EDC 200

רכב ספורטיבי זה כמו קונדום. עדיף שיהיה לך ולא תרצה להשתמש בו, מאשר שתרצה להשתמש בו ולא יהיה לך.
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אנחנו חיים בעולם שבו האדם נוהג. המכונה, לכל היותר, מסייעת. אז תנו לסיוע להיות הגיוני.

נזכרתי את ה-308 ואת הקקטוס. בשתיהן המזגן נשלט ממסך מגע. אז נכון שבקקטוס זה יותר פשוט מאשר ב-308, ועדיין החובה בסוזוקי הפרטי שלי עושה את העבודה עם צורך בפחות קשב וזמן הסחה. מה שכן, פקטור המגניבות לא קיים בסוזוקי.

לגבי בלם החניה החשמלי - מסכים לגמרי, אני מעדיף ידית לזינוק בעליה. אבל אני old fashioned, נוהג מהימים של 45 כ"ס ואיזה 8 ק''ג"מ אם לא פחות, ובלי hill hold כאשר הטסטר לוקח אותי לרחוב התורן. אתמול הייתי צריך לזנק בעליה קשה בפוקוס ידנית (גם עם כפתור בלם יד) כאשר מישהו נצמד לי לישבן, ואני חייב לציין לטובה את ה- hiil hold. אז לדור הצעיר, שלומד לנהוג על דילים עתירי מומנט, ידית בלם החניה פחות חשובה.

עריכה אחרונה על ידי sperial

מה שאתה לא מבין זה שאתה מבזבז את הזמן שלך, את תעבורת האינטרנט שלך ואת אורך החיים של סוויצים במקלדת שלך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כמו כן ההפעלה של פונקציות בסיסיות דרך מסכים ופנלי שליטה.

בדגם ה"פשוט" של רכב. קר לך - תסובב את החוגה לכיוון האדום. חם לך - תסובב לכיוון הכחול. אפס הסחה מהכביש.

בדגם ה"מפואר" - תלחץ 12 פעם עם על מקש ה+ כדי לעבור את כל החצאי טמפ. או תיכנס לתת תפריט השלישי במסך מגע שלא אהב את האצבע שלך.

הטמפרטורה שנקבעת במערכת בקרת אקלים היא טמפרטורת המטרה שאתה מעוניין שתהיה ברכב. היא לא משפיעה באופן ישיר על עצמת הקירור או החימום (בקגע שהפער גדול ממספר מעלות, המערכת תעבוד בעצמה מלאה בכל מקרה).

נדיר מאוד שצריך לשנות את טמפרטורת המטרה ביותר מחצי מעלה או מעלה.

אנשים חושבים שהם שולטים בטמפרטורה שיוצאת מהמזגן כמו במזגן מכני של פעם ועולים ויורדים מקצה לקצה וזה מה שמשגע את המערכת ועושה אותה מאוד לא נוחה לתפעול.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אתה צריך לשלוט גם בטמפרטורה וגם בעוצמת המניפה. שוב סיבוב קל של יוגה הרבה יותר פשוט מסדרת לחצות על מסך שמצריך תשומת לב רבה יותר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אנחנו חיים בעולם שבו האדם נוהג. המכונה, לכל היותר, מסייעת. אז תנו לסיוע להיות הגיוני.

נזכרתי את ה-308 ואת הקקטוס. בשתיהן המזגן נשלט ממסך מגע. אז נכון שבקקטוס זה יותר פשוט מאשר ב-308, ועדיין החובה בסוזוקי הפרטי שלי עושה את העבודה עם צורך בפחות קשב וזמן הסחה. מה שכן, פקטור המגניבות לא קיים בסוזוקי.

לגבי בלם החניה החשמלי - מסכים לגמרי, אני מעדיף ידית לזינוק בעליה. אבל אני old fashioned, נוהג מהימים של 45 כ"ס ואיזה 8 ק''ג"מ אם לא פחות, ובלי hill hold כאשר הטסטר לוקח אותי לרחוב התורן. אתמול הייתי צריך לזנק בעליה קשה בפוקוס ידנית (גם עם כפתור בלם יד) כאשר מישהו נצמד לי לישבן, ואני חייב לציין לטובה את ה- hiil hold. אז לדור הצעיר, שלומד לנהוג על דילים עתירי מומנט, ידית בלם החניה פחות חשובה.

במה שונה תפעול בקרת האקלים בקקטוס מזה שב 308 ?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ברכבים שבהם נהגתי בקקטוס ערוץ שליטה אחד, ב-308 שליטה נפרדת במיזוג לנהג ולנוסע, מאותו מסך. אולי עניין של רמת גימור.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 1742 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...