Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

אבחון מקור לרצועת אביזרים חורקת - קורולה 04

Coro
שימו לב! השרשור הזה בן 1735 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

במוסך אמרו לי שזה מותחן אבל קבעו עוד לפני שפתחו מכסה מנוע...

הרצועה נראית לי מתוחה. הפעלתי מתח בחלק שבין הפולים הכי רחוקים והיא נראית לי הדוקה. גם ניסיתי לסובבה על צירה והיא בקושי מסתובבת 90.

מחיר מותחן 550 ש"ח אז לא רוצה סתם להחליף.

לפני 8 שעות, זבובון כתב:

המוסכניק שלי באמת נראה שעובד בניסוי והטעיה

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

קורולה 2004

אני שם לב עכשיו שיש סימני שמן על המותחן. האם יש שמן במותחן? יש לציין שלפני שנה בערך החלפתי אטם מכסה שסתומים אז אולי זה מזה.

tensioner.jpg

לפני 8 שעות, זבובון כתב:

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אם היית מציין כבר בפוסט הראשוני דגם רכב, יכולת כבר לסגור את הסיפור.

מדובר במותחן הידראולי והוא אכן נוזל אצלך.

האבחון של המוסך נכון בהחלט.

Stay Dirty

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

למרות שהרצועה נראית מתוחה? אמנם אני הדיוט בנושא, אבל אם היא מתוחה מאיפה הרעש? הדרך בה בדקתי את המתח היא כמו שצריך?

עריכה אחרונה על ידי Coro

לפני 8 שעות, זבובון כתב:

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תחליף מותחן הוא נוזל וברגע שהמנוע עובד הוא לא מתפקד כמו שצריך וגורם לרצועה לא להיות מתוחה באופן אחיד ומשם כל מה שאתה שומע. 550 למותחן הזה זה יקר אם אני זוכר נכון הוא עולה סביב ה 350. תקנה אותו לבד ותיגש למישהו שיחליף לך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בכל מקרה כולם פה באותה דעה, אז נראה לי שאנסה להחליף לבד.

בינתיים המצב השתפר לאחר שניקיתי את הצילינדר של המותחן וקצת מהפולים עם ספריי דגריזר עדין (לא פוגע בגומי, פלסטיק או צבע).

אחרי שעה של נסיעות לסידורים, כשחזרתי, שמעתי שני צרצורים קטנים בתמרון חנייה וזהו.

שאלה לגבי ההתקנה: במדריכים מציינים שיש להוציא את הברגים של תושבת המנוע הקרובה כדי להרים את המנוע מלמטה כס"מ שניים כדי שיהיה מקום להוציא אחד הברגים של המותחן. השאלה היא, מה קורה כשאני מוריד את המנוע בחזרה והחורים של התושבת לא מתיישרים מול החורים ברכב? איך נוהגים לסדר את זה?

עריכה אחרונה על ידי Coro

לפני 8 שעות, זבובון כתב:

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בפירוק התושבת ראשית הכל אתה מנתק את הברגים שמהדקים את התושבת לגוף הרכב בלי לתת קונטרה מתחת למנוע..התושבת עדיין תהיה צמודה לגוף הרכב. לאחר שהברגים בחוץ רק אז תרים מעט את המנוע ותנתק את הברגים שמחברים את התושבת למנוע. בהרכבה חזרה תעשה את ההרכבה בסדר הפוך. לפני שתוריד את כח המנוע על גוף הרכב אז כיה מילימטרים מעל אתה תוכל לשחק עם התושבת בדיוק על החורים של הברגים ואז תבריג אותם קודם עם היד ולבסוף שיהיו בתבריגים תוריד את המנוע עד הסוף וחזק עם הבוקסה. אם סדר הפעולות לא ייעשה כך אתה תגמור הברגות וחבל. לא מעט פעמים התעסקתי עם תושבות שכבר הוחלפו בעבר במוסך ופשוט ברגים היו חופשיים או בזוית בגלל שלא הוברגו נכון או שוחררו שהיו נתונים בלחץ או חוזקו שהחור לא היה מדוייק עם התושבת. שים לב לדגשים הנל.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הרצועה שלך בת 5?

מזל טוב, אתה בהריון.

גומי שעובד בתנאי חום גבוהה לא אמור לשרוד 5 שנים, ממליץ שתבדוק בספר הרכב (או שתמצא ספר רכב ברשת) כל כמה זמן מחליפים רצועה, לדעתי מדובר ב3-4 שנים.

בקיצור, תחליף מותחן ורצועה ועל הדרך תנקה את השמן מהמנוע.

בתאריך 13.7.2020 בשעה 17:22, pl7410 כתב:

זו בכל זאת מדינה שמסתמכת על טמטום כמשאב לאומי

לפני 5 שעות, HybridBoy כתב:

תיבה טובה סטייל DSG

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אצלי גם היה רעש (קורולה 2001)

הגלגלת היתה מתנדנדת מצד לצד והבנתי שצריך החלפה של הגלגלת ושל הרצועה

חבר שעובד במוסך הביא לי מותחן משומש

הרכבתי יחד עם רצועה חדשה ועדיין היה רעש

לאחר מכן הזמנתי מותחן סיני מאיביי בעלות של 150 הרכבתי והכל עובד שקט וטוב

נראה כמה זמן המותחן יחזיק :)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 1735 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...