Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

שאלה בנוגע לנוזלי קירור בפרט SUBARU SUPER COOLANT

lanosforce
שימו לב! השרשור הזה בן 1690 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

אז אני קם לי בבוקר לבדוק שמן\מים\רצועות\דופק\לבשתי שוב תחתונים הפוך על המכנסיים ואני סופר הירו :?

ואני שם לב משום מה על הדוד העליון של הרדיאטור ועל חיבור הצינור העליון לרדיאטור - לסימני קורוזיה קלים

אין דליפות, אין נזילות.

אבל כן - אני די בטוח שמה שרשום על הפקק של הרדיאטור שהוא החלפת נוזל לא לפני 220 אלף קילומטרים או 11 שנים -> אם אקשיב לזה, ב11 שנים אני פשוט אחליף רדיאטור ביחד עם חצי ממערכת החשמל של הרכב.

השאלה היא כזו - גלון של מי קירור מקוריים של סובארו עולה כאילו והם שמו שם זהב - איזה 200 או 240 שקלים למיכל - בחיי.

האם יש מניעה כלשהיא להשתמש בנוזל קירור סופר איכותי כמו PRESTONE במקום? זה שמיגע בצבת נזלת של חייזר רדיו-אקטיבי? בייחד עם הקונדישינר כמובן.

או שאני חייב להשתמש אך ורק בנוזל קירור של סובארו? האם יש לו יכולות טרמיות טובות יותר מאלו של פרסטון או PEAK?

וכמובן במידה ואכן אחליט להחליף מי קירור ללא מקוריים - כל שנתיים החלפת נוזל מעכשיו הלאה.

הנוזל של סובארו בהחלפה שניה מציינים שניתן להחליף פעם ב5-6 שנים וזה היתרון היחיד שאני רואה לעלות האסטרונומית.

בהתחשב בעובדה שלא מדובר במשימה קשה לביצוע - אני שוקל את האופציה של פרסטון.

מה אומרים?

נע להמנע מתשובה - מה פתאום - שים נוזל מקורי של סובארו - למה? ככה, כי זה מה שממליצים - לא מחפש תשובת "תגית" - מחפש הסבר מדעי למה כן או למה לא.

B4 2010 - ANY-PHONE + MOSCONI AMAS2 + Audsion BitOne + Voce5.1K FullDA + MASSIVEBX4 +HatL1 + Morel CDM880 + Morel Hybrid602 + Micca COVO-S + Audison TH10 + Pioneer TS-X150

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לך תדע אולי זה מה שסובארו שמים עליו את המדבקה ומעלים את המחיר.

נראה כמו אפשרות טובה באמת - מה לגבי עבודה אם נוזלי קירור כמו הפרטסון או PEAK האם ישנה בעיה?

יש סיבה לכך שהצבע של הנוזל קירור של סובארו או מוטול לפי הדוגמא מעלה - כחול?

מנסה להבין את המשמעות של קידוד הצבעים הזה.

יוטיוב הנה אני מגיע...

B4 2010 - ANY-PHONE + MOSCONI AMAS2 + Audsion BitOne + Voce5.1K FullDA + MASSIVEBX4 +HatL1 + Morel CDM880 + Morel Hybrid602 + Micca COVO-S + Audison TH10 + Pioneer TS-X150

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מה שמצחיק זה שעל האריזה של סובארו אני לא רואה בשום מקום שכתוב מה התקן שלהם.

מה שכן כתוב זה שההגנה העיקרית שלהם היא לבלוק אלומיניום.

כתובים סוג הגליקול וטמפ' ההגנה שלהם שמתאימות פחות או יותר לכל נוזל קירור טוב שמכבד את עצמו.

מצפיה ביוטיוב וקריאה באתרים מה שאני מצליח להבין לגבי הצבעים של נוזלי הקירור שמדובר באמת בתוסף צבע וההבדלים הם במקדמי ההגנה נגד קורוזיה וסוגי המתכות שזה בעצם כמעט תמיד ברזל ואלומיניום.

השימוש בצבעים גם יכולים להיות קשורים לסימון של אורך החיים הצפוי למקדמי ההגנה האלו.

ממה שאני מבין - כל עוד אני אשתמש בנוזל קירור שעומד בטווח טמפרטוטות שמגינות מתחת לטמפ' קפיאה (פחות רלוונטי לישראל) ולפחות עד טמפ' של 130 מעלות צלזיוס (שזה 265 פרנהייט שמצויינים באריזה של סובארו) ואקפיד לרענן את הנוזל פעם ב2-3 - לא אמורה להיות שום בעיה.

המוטול נראה טוב ומחיר הזה אין באמת שום סיבה למה לא להתשמש בו - במקביל אבדוק גם את המאפיינים של פרסטון שנחשבים מעולים גם כן.

תודה!

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• 4 שבועות מאוחר יותר ...

טוב אז נעדכן קצת -

בזמן האחרון שמתי לב שיש סימני קורוזיה של מי קירור בחיבור של הצינור העליון אל הדוד העליון של הרדיאטור - מביט, עוקב אחרי התופעה כמה שבועות כבר ורואה שאין ממש אבדן מורגש של מי קירור אבל עדיין לא במאה אחוז בטוח אם יש בעיה ברדיאטור או שזה רק הצינור העליון שאו שחבק האטימה שלו כבר נחלש או שזה מים שהצליחו לפרוץ קצת את האטימה.

יום שבת קניתי צינור עליון רדיאטור לסובארו B4 בחנות החלפים א.ד נאצר פארטס בכפר קסם

עלות הצינור 50 שקלים

שני חבקים 10 שקלים נוספים

עבודה - חינם - DIY

ניגש לרכב כשהוא קר לגמרי בערב יום ראשון (שבת לא התאפשר) עם משפך בעל צוואר ארוך וחמגשית.

פלאייר אף ארוך ומנתק את החבק בצד הרדיאטור - דווקא החבק המקורי הרגיש שכוחו עדיין לגמרי במותניו אבל אני לא מוכן להשתמש באותו החבק שוב.

המים נלכדים ויורדים אל החמגשית - המים נקיים לגמרי למראה.

לפני שנתיים הרכב עבר טיפול טיימינג אני מתאר לעצמי שבוצעה החלפת נוזל קירור חלקית לפחות.

פותח את החבק בצד המנוע והמים הפעם עפו לי לכל עבר אבל לא מדובר בכמות גדולה סה"כ - אני חושב שבגדול מדובר בכל התהליך בכליטר מי קירור.

מביט בצינור הישן - חבל מאוד שלא צילמתי דווקא את זה - בחיי - השפה שישבה בצד של הדוד העליון היתה עם דה-פורמציה (עיוות) קלה אבל ברורה לעין.

פירקתי את קרן האוויר בכדי להגיע לחבק בצד המנוע - לא חובה אבל הרבה יותר נוח - מברג שטוח, חולץ מהדקי ניילון.

אפס סימני חלודה - מים נקיים - הרדיאטור נראה טוב.

מרכיב את הצינור החדש - מהדק את החבקים החדשים עם ראצ'ט 8 מ"מ וממלא בחזרה את מי הקירור שהצלחתי ללכוד ומשלים ממיכל הסובארו סופר קולנט שנשארו לי בו בערך ליטר וחצי קצת פחות מליטר.

מתקין מיכל בעבוע (המיכל הכתום שאתם רואים) שגם מונע מכך שמים עודפים וחמים ישפכו על הרדיאטור ולרצפה - מפעיל את המנוע ומפעיל את החימום והאוורור על מקסימום

המנוע עובד מספר דקות - יש חימום פול (פתחתי את החלונות של הרכב) - נותן לרכב לפעול 15 דקות בערך רואה שלא יוצאות בועות אוויר - מנסה גם לפמפם קצת את הצינור עם היד (הצינור העליון) שום בועות אוויר.

נסיעת מבחן

יוצא לנסיעת מבחן - הרכב עובד חלק - מחבר סורק OBD ובודק טמפרטורת מים - הכל תקין והמאווררים נכנסים כמו שעון שוויצרי לפעולה. המזגן כבר מזמן על קירור.

בוקר למחרת - ממיכל ההחזרים המפלס ירד מFULL בערך לחצי - הרדיאטור - מלא.

ממלא שוב - אחה"צ היה חסר עוד קצת - ממלא שוב.

מדאיג קצת.

אתמול בערב בדקתי עם פנס לד חזק שאין שום אידוי מים נראה לעין, שום נזילה לא אותרה בדוד העליון של הרדיאטור או רצפת הרכב.

מחבר OBD בודק סייקל של טמפרטורה וכניסת מאווררים - כמו שעון שוויצרי. (יפני)

היום בבוקר - מנוע קר - מפלס מים תקין.

לסיום - משהו קטן לגבי הרדיאטור - בסובארו B4 הרדיאטור הוא גם קולר גיר - יש למטה כניסה ויציאת צינור שמן - הדבר האחרון שאני רוצה זה להתחיל לפרק את זה ואז להשלים נוזל CVT.

מקווה שבזה סיימתי עם הנושא הזה.

הוזמנו מי קירור של מוטול אינוג'ל בצבע המתאים תודה לכל העוזרים! עד סוף החודש אבצע החלפת מי קירור נוספת ליתר בטחון ובזה סיימתי עם הנושא הזה אני מקווה עד לטיימינג הבא בו גם תוחלף משאבת המים והטרמוסטט והצינור התחתון.

תמונות.

אה כן כמעט שכחתי - אם יום אחד אני קונה רכב חדש אני מחליף בו את מי הקירור לדבר הבא או בזמן הרכישה או מיד לאחר תום האחריות.

תהנו!

4.jpg

3.jpg

2.jpg

1.jpg

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 1690 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...