Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

אפשרי לצאת לטיול של כמה חודשים רק עם תיק יד אישי במקום מוצילה?

much
שימו לב! השרשור הזה בן 1737 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

הכוונה היא לקחת כמה שפחות דברים/בגדים ובשעת הצורך לרכוש שם, וככה למעשה גם לחסוך כסף בטיסות פנים/לאווקוסט שגובות כסף על כל תיק/מיזוודה ששולחים לבטן המטוס וגם לחסוך זמן ועיכוב באיסוף המיזוודה מבטן המטוס. כביסות אפשר לעשות שם עצמאית או בשירותיי המלון במחיר זול(אני נוסע לבד),מה דעתכם אפשר להסתדר עם מינימום דברים ולשרוד כמה חודשים הרחק מהבית?

אגב, אופי הטיול הוא לא טרקים ושינה בשטח אלא יותר ניקוי ראש והגעה ממלון למלון וטיול באיזור.

עריכה אחרונה על ידי much

אין כמו קמארו עצבנית

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בגדול, אפשר. אך איפה תאחסן בגדים של שבוע? ואולי גם מעיל? בתיק יד/גב? אנחנו אמנם גברים ורובנו לא זקוקים להרבה בגדים או אביזרים שונים, ובכל זאת...כל אלה תופסים מקום.

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk

הכלכלה הישראלית אלצה אותי לעלות לארבעה גלגלים.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לאיפה אתה נוסע דרום אמריקה או טיול באירופה?

לי באופן אישי אני חושב שזה אפשרי.

תיקח כמה דברים שאתה צריך ומקסימום תקנה שם כפי שאמרת.

חולצות וכאלה אני מכבס בעצמי לרוב.

אני נוסע ככה לא לכמה חודשים אלא ל10 ימים גג אז בקטע הזה אין לי ניסיון.

*pontiac tempest 1992 V6 3.1 liter

Pontiac - we are driving excitement

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מה הכוונה בתיק יד אישי?

כשטיילתי בדרום אמריקה טסתי עם מוצ'ילה 60 ליטר ותיק גב רגיל אבל מאובזר היטב.

בחורף לא היה מקום בכלל, הייתי צריך לשפצר מעילים ודברים נוספים על הרשתות מחוץ לתיק.

בקיץ אפשר להסתדר רק עם תיק אחד אבל לדעתי מאוד לא נוח אבל זה תלוי באופי הטיול.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לגמרי אפשרי.

בגדול מה שחובה זה תיק רחצה, בגדים ליומיים (סט לובשים, סט בכביסה), מעיל אפשר יוניקלו שמתקפל לגודל זעיר, איזה זוג כפכפים, מטען לסלולרי ובגדול זהו.

כל זה נכנס בתיק סטנדרטי ועוד יש מקום בכיף.

עז יפנית בסלעים

yahav.biz | mineralz.co.il

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לגמרי אפשרי.

בגדול מה שחובה זה תיק רחצה, בגדים ליומיים (סט לובשים, סט בכביסה), מעיל אפשר יוניקלו שמתקפל לגודל זעיר, איזה זוג כפכפים, מטען לסלולרי ובגדול זהו.

כל זה נכנס בתיק סטנדרטי ועוד יש מקום בכיף.

בערך תיק של כמה ליטר אמור להספיק לי?

אין כמו קמארו עצבנית

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

דבר ראשון שאתה צריך לשאול את עצמך זה כמה העלויות (והעיכובים) האלה משמעותיים. יצא לי לעשות נסיעות שכללו 6-8 טיסות, עם מזוודה גדולה + קטנה + תיק גב והיה בסדר, זה אף פעם לא היווה בעיה. ברוב המקומות שאני ביקרתי בהם בעולם הכבודה יוצאת הרבה יותר מהר מבנתב"ג, נדיר שהייתי צריך לחכות אחרי בידוק דרכונים של תיירים ובטיסות פנים (בארה"ב בעיקר) הכל כל כך מהיר שלא פעם עובדי השדה כבר הורידו את המזוודות שלי מהמסוע כי עצרתי להשתין בדרך והם מתקתקים..

אם בכל זאת החלטת ללכת על זה, במקום להסתכל על תיק גב בתור תיק יומי שאיתו גם תסתובב ביעד, במיוחד שבהרבה חברות אפשר לקחת טרולי+פריט אישי למטוס, את הטרולי אתה יכול להחליף בתיק גב בנפח דומה (לא תיק גב ליום-יום) ובתור פריט אישי תיק צד קטן או פאוץ' או משהו בסגנון שזה ה EDC שלך. ככה נוח לך להסתובב עם כל הציוד על הגב כשצריך (היתרון של מוצ'ילה מול טרולי על גלגלים) ויש לך אפשרות לקחת תיק עם יותר פריטים ליום ארוך או טרק, יש לך קיבולת שבהחלט מספיקה לשבוע פלוס (כל טיסה שלי באורך עד שבוע, לא משנה העונה, אני מסתפק בטרולי ותיק מחשב, ונשאר לי מקום למתנות) והכל יכול לעלות איתך למטוס ברוב הטיסות.

בנוסף, הציוד שאתה משתמש בו יכול להשפיע מאוד על כמה התכנית הזו אפשרית. אם תשתמש בציוד שמיועד לשטח - ביגוד קל, דק, מנדף, אנטי-בקטריאלי ודוחה כתמים, תוכל לכבס פחות ובאופן כללי לקבל יותר ערך מהנפח המוגבל שלך. אני לא עושה טרקים ארוכים (מקסימום יום) ורוב הנסיעות שלי בכלל לעבודה אבל מצאתי את עצמי עם הזמן עובר באופן מלא לסוג הזה של ביגוד קל ומנדף לכל הנסיעות שלי, אולי זה לא הכי אופנתי אבל זה תמיד נראה סולידי ומתפקד מדהים. תחתוני בוקסר מנדפים זו המצאת המאה, סמוך עליי. נעליים זה גם משהו שתופס המון מקום ויש נעליים שמתיימרות בדיוק לענות לצורך הזה, כמו Tropicfeel - כנס לאתר שלהם ותראה שאתה בדיוק קהל היעד שלהם, נעל אחת ש(כביכול) עושה הכל.

גם ציוד שהוא לא בגדים משפיע - דברים קומפקטיים מהרגיל, קלים מהרגיל, ורב שימושיים. תיכנס קצת לעולם האולטרא-לייט הייקינג\קמפינג ותגלה מה העקרונות שלהם ואיזה ציוד הם בוחרים. כמה דוגמאות לסבר את האוזן: אם אתה צריך להטעין מכשירים שונים עם חיבורים שונים, עדיף כבל בודד וסט מתאמים מכמה כבלים (מבחינת נפח ומשקל נטו, בכל פרמטר אחר מתאמים זה זוועה). יש בקבוקוני סיליקון קטנים ולחיצים לדברים כמו שמפו, אם תקנה של חברה טובה הם לא נוזלים, צמדים לקרמיקה במקלחת כמו דיספנסר ואפשר למלא אותם ולא לסחוב בקבוק שמפו שלם. כל מיני גאדג'טים ופטנטים כאלה - אני תמיד סוחב איתי פנס LED מאוד חזק שמיועד להאיר אוהל, עובד 8 שעות ונטען ישירות משקע USB בלי כבל, הציל אותי לא פעם. גם זוג חבלים מאוד דקים אבל חזקים עם שאקלי קשירה מהירה שמשמשים אותי לדברים כמו ייבוש בגדים, תליית ציוד, תליית הפנס, שפצורים וכו'.

גם המדינה שאליה אתה טס משפיעה, אני לא מתיימר להכיר את העולם אבל יכול לומר שבארה"ב קל מאוד להסתדר אם השארת את המזוודה בבית. בכל "סופרפארם" (CVS, Walgreens, Duane Reade וכו') תמצא מחלקה שלמה של Travel items - פריטים יומיומיים בגודל מוקטן לנסיעות. זה מדהים. מצד שני בארה"ב גם קל מאוד להסתדר עם 7 מזוודות. מנסיון.

בסוף אחרי שהחלטת על איזה תיקים ואיזה ציוד וכו' יש לך פריוולגיה גדולה אם הטיול המדובר לא מתחיל מחר - אתה יכול לבדוק את התאוריה ב0 סיכון. תארוז לך תיק ככה, בבית, ותראה כמה זמן אתה יכול לחיות רק ממנו, בלי להשתמש באף פריט נוסף בארונות הבית. תראה כמה זמן זה מחזיק, והאם זה משהו שמפריע לך או לא. ועכשיו תפאדל לנקות את הראש.

Chevrolet Sonic RS 2014, 1.4T

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

"יושב לי כאן ומחכה לך, כמו עורב על עץ. ולא חבל לך על תפוח, שנפל והתפוצץ. הרחוב ריק, הלילה קר הגשם כבר שטף את כולי. אני יבש כמו מדבר, הרסת אותי שברת לי את הכלי." (תמוז)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תוכן חדש...