Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

התרשמות מקורולה 1.3 ידנית (דור קודם) וטיול אחורה בזמן

Buki
שימו לב! השרשור הזה בן 1707 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

האמת את הטיול הזה עשינו לפני כמה שנים.

בעקבות הפוסט שעלה פה על נהיגה באוקראינה נזכרתי בזה...

ישבנו וחשבנו על טיול לאו קוסט ל 3 ימים, היינו כבר בכל היעדים הרגילים כמו קפריסין, רודוס, צ'כיה, רומניה, בולגריה וכו'.

טוב נו, נוסעים לכפר נידח באוקראינה. מקום שנראה כאילו לא התקדם ב 50 השנים האחרונות וציביליזציה לא הגיעה אליו. אבל משהו אחד כן התקדם בו, יש אירוח כפרי. רק בית אחד בכל הכפר.

דיברנו עם בעלת הבית, הזמנו, נסענו.

שדה תעופה בינלאומי בקייב. כמה ימים לפני הזמנתי דרך אתר יורופקאר רכב משפחתי ל 3 ימים. ניגש לדלפק... מה אני הולך לקבל? לאדה? איזה רכב ישן עם מיליון ק"מ? הנציג בדלפק ביקש לראות רישיון נהיגה בינלאומי. זו הפעם הראשונה והיחידה בנתיים בה נתבקשתי להציג רישיון בינלאומי בעת השכרת רכב. חוץ מזה הכל רגיל, משריינים פיקדון בכרטיס האשראי, חותמים על הטפסים וזהו. הנציג יוצא איתי לחניה ליד הטרמינל. מראה לי את האוטו. פה קצת נרגעתי, קורולה שחורה שנראית חדשה לגמרי, נקייה עם טנק דלק מלא, הכל כמו שצריך להיות.

נראית בדיוק כמו קורולת ליסינג רגילה. הרכבה בתורכיה כמו הקורולות ה"ישראליות". אין שום איזכור חיצוני לכך שזה מנוע 1.3. וגיר ידני 6 הילוכים. גרסה שמעולם לא יבואה לארץ, אפילו לא בצחוק. בשום שלב ובשום דור.

המנוע, מנוע 1.3 של יאריס. 99 כ"ס עם VVTi, מומנט 13 קג"מ ב 3800 סל"ד (נמוכים יחסית, ב 1.6 שיא המומנט ב 5200 סל"ד) ומהירות מקסימלית מפתיעה, 180 קמ"ש.

כמובן שאין באוטו שום דבר בהתקנה מקומית, איבזור בסיסי אבל סביר. אין מולטימדיה. שתי המזוודות נכנסות לתא מטען אבל "על הגבול", אין יותר מקום ושוב אני חושב לעצמי, עד כמה תצורת סדאן היא לא שימושית.

בשביל להניע צריך ללחוץ על הקלאץ'. אותי זה מעצבן מאוד. מכניס ב GPS את שם הכפר ויוצא לדרך. מדובר בכמה שעות נסיעה.

בתוך קייב הכבישים הראשים סלולים לא רע, הם רק ללא שוליים ולעיתים ללא סימון נתיבים ברור. הקורולה מתגלגלת בלי שום בעיה בקצב התנועה.

בזינוק מהמקום נדרש סל"ד די גבוה, באיזור 2000. אחרת אין מומנוט. כצפוי, אין למנוע בכלל מומנט בסל"ד נמוך. מעל 2500 בערך הוא מושך בסדר גמור. גיר 6 הילוכים עובד מצויין. אני רגיל למכוניות צרפתיות, בהן גיר ידני דורש יחס מיוחד. את הידית צריך להעביר בתנועה מסויימת מאוד, בכוח מדוד ועם הקפדה מירבית. אחרת זה לא זה.

בקורולה, ידית עם מהלכים קצרים, מדוייקת ונעימה. פשוט מאוד, לא צריך שום יחס מיוחד. הדבר היחיד שממש בא לי לקחת מהקורולה הזו זה את הגיר הידני ולהרכיב באוטו שלי :-).

כאמור מסביב לקייב הכבישים ברמת סלילה סבירה, הקורולה מרגישה נוחה ופשוט נוסעת בלי להטריד ולעצבן, כל עוד מדובר בכבישים עם יותר מנתיב אחד לכל כיוון מנוע 1.3 לא מהווה שום בעיה. בהילוך שישי ב 100 קמ"ש הסל"ד הוא כ 2800, המנוע לא נשמע וגם לא מאיץ, בכל האצה צריך לרדת לחמישי או לרביעי. גם בעליות המנוע די דרדלה, חוסר המומנט מורגש. ההרגל (המגונה?) שיש לי מהטורבו - דיזלים - להישאר באותו הילוך בעליה ורק להוסיף טיפה גז, ממש אבל ממש לא עובד פה. תתכבד להוריד הילוכים ולתת גז, זאת אומרת לא להזיז את כף הרגל 0.5 ס"מ אלא ממש לתת גז לכיוון החצי השני של מהלך הדוושה. מרגיש לי מוזר כי אצלי באוטו כל האיזור הזה אחרי 50% מהלך הדוושה חלוד עקב חוסר שימוש.

ככל שמתרחקים הכבישם הופכים להיות צרים יותר, בכביש עם נתוב אחד לכל כיוון אין מספיק כוח לעקיפות מהירות.

6 הילוכים עוזרים מאוד, אבל עדיין. זה לא אוטו זריז או מהיר בכלל, גם לא בהשוואה למשפחתיות אוטומטיות 1.6.

עוצרים לתדלק, תחנת דלק מודרנית לגמרי עם חנות נוחות. מחיר בנזין 95 - כ 4.3 ש"ח לליטר. מאפס את מחשב הדרך, בהמשך הוא הציג את היתרון הכי גדול של האוטו הזה - צריכת דלק. עם מזגן, בנהיגה משולבת בכבישם משניים וגם חלק בנהיגה עירונית וללא שום ניסיון או כוונה לחסוך דלק - 15.6 ק"מ לליטר. במשפחתית רגילה, בלי טורבו, בלי הייבריד, בלי שום טכנולוגיה מודרנית. לדעתי זה יפה מאוד.

20151016_090739.jpg

לקורולה הזו על השעון יותר מ 80 אלף ק"מ, אותם היא צברה תוך שנתיים כרכב השכרה במדינה עם כבישים שבורים. אין שום סימן לבלאי, שום חופשים או רעשים, הכל מרגיש מהודק ולמעשה כמו חדש. רק הצמיגים היו מעט בלויים.

מתרחקים עוד, הכבישים הופכים להיות עוד יותר צרים ועם סלילה פחות טובה, בשלב מסויים עפה עלי אבן קטנה והשאירה סימן על השמשה. כיוון שלא עשיתי ביטוח שמשות זה קצת הרס לי את הטיול...אבל הסימן היה ממש קטן ובהחזרת הרכב לא שמו לב.

הנהגים המקומיים בסדר גמור. הם לא תמיד מקפידים על חוקי תנועה אבל לא צופרים, לא נדחפים, אם אתה מתעקב פשוט עוקפים אותך וממשיכים.

הגענו לכפר. בכניסה לכפר כביש האספלט מסתיים. ההמשך הוא שביל עפר שנראה לי עביר רק לרכבי 4 על 4.

מתקשר לבעלת הבית ושואל האם יש כביש אחר, היא לא מבינה על מה אני מדבר. אומרת שזה כביש בסדר גמור - כולם נוסעים עליו בלי שום בעיה עם מכוניות רגילות. כן...מכיר את המכוניות הרגילות האלו. לאדות עם ספייסירם ומרווח גחון 20 ס"מ. אין מה לעשות, בשיא הזהירות והאיטיות נוסע על ה"כביש" כקילומטר עד הבית. עברתי. מתברר שקורולה זה אחלה ג'יפ :-)

DSCF9289.JPG

מפה היו 3 ימים די מגניבים (אם כי תייר נורמאלי שפוי לא יגיע למקומות האלו) בכפר שנשארו בו כמה משפחות ואורח חיים לא השתנה לפחות ב 50 השנים האחרונות. אוכל מעולה שהכינה בעלת הבית, טבע ושקט. שקט מוחלט. הבית הוא בית בבניה עצמית שנבנה לפני יותר 100 שנה, הדבר ה"לא מקורי" היחד הוא מקלחת ושרותים מודרניים.

DSCF9214.JPGDSCF9260.JPGDSCF9259.jpg20151016_172444.jpg

כולם אוהבים קורולה.

20151016_172116.jpg

כביש מצויין, לא?

DSCF9294.jpg

DSCF9288.JPG20151016_104208.jpg

קלאסיקה. רוב האנשים שנשארו בכפר הם סביב הגיל הזה. הצעירים יותר עזבו.

20151016_111607.jpg

זה "טנדר" של ממש, מובילים בו שקי תפוח אדמה לשוק, הוא שותף מלא בחיי היום יום, במשק ובעבודה.

DSCF9389.jpg

זה כבר משאית.

20151016_123635-1.jpg

הדבש, מאוד טעים.

20151016_160945.jpg

חלק מהבתים בכפר נטושים, אחרים מאוכלסים ונראים לא רע. מקום סוריאליסטי לגמרי...

והקורולה?

מכונית שאין בה שום דבר מיוחד. היא מספיק נוחה, מספיק מרווחת, גם מרווח במושב האחורי טוב. בנויה הייטב, הגה כוח חשמלי במשקל סביר. מצאתי תנוחת נהיגה נוחה בלי בעיה.

בתור רכב בסיסי ויעיל, הייתי לוקח בלי לחשוב פעמיים. אף אחד לא יודע שזה מנוע 1.3. והגיר הידני זה כייף. עדיין. עוד לא נשברתי. אבל בבקשה בסטיישן או 5 דלתות. סדאן זה לא לעניין.

אוקראינה היא מדינה זולה מאוד. יש דברים שעולים 1/4 או 1/5 ממה שהם עולים בארץ.

אבל דווקא השכרת רכב מחברה בינלאומית, לא זולה. אותו מחיר כמו בארץ או באירופה, אולי כמה אחוזים פחות. שזה במונחים המקומיים יקר מאוד.

יש חברות מקומיות יותר זולות אבל לא בדקתי אותן.

בהחזרת הרכב הנציג ראה שהרכב עבר את הש"ג בכניסה לחניה ויצא החוצה לקראתינו. לא היו שום התפעות או ניסיונות לחפש דברים. בדיקה רגילה, החזרת מפתחות ושחרור הפקדון בכרטיס אשראי. הכל רגיל.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 44
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

תמונות שפורסמו בשרשור

לארץ הקורולה הידנית מגיעה עם מנוע 1.6 ליטר.

אלעד רוזנקר, טלפון 0524626633.

ניתן להתקשר להתייעץ בכל הקשור ברכבי אספנות ואופל בפרט (בעיקר ישנים).

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כתיבה נהדרת. ואגב, הקורולה יוצרה לדעתי לא הרחק, בקלוגה, רוסיה. כיום כבר מדינת אויב לאוקראינה...

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk

הכלכלה הישראלית אלצה אותי לעלות לארבעה גלגלים.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כתיבה נהדרת, מקום שהייתי רוצה לבקר.

Peugeot 208GTI 2017 and Hyundai Tucson 1.6T 2019. 😀

Hyundai Tucson 2.0L Open sky 2016-2019- Sold Hyundai Elantra 2006 2.0L 2006-2016-Sold, Peugeot 206XS 2015-2021 Sold

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

איך בכלל מגיעים לרעיון לטיול לכזה מקום?

יש מה לראות שם?

עלות הטיול באמת זולה משמעותית?

טנקס

מנסיון בכפר דומה בבולגריה(לצערי זה היה הכרח, ולא רצון, אבל זה אני), שמאמין שההבדלים לא גדולים לעומת אוקראינה, המחיה זולה בטירוף.

חדר במלונית(סבירה לגמרי, לא אורווה) - סביב ה-30 שקל ללילה לזוג. אוכל אצל המקומיים יכול לעלות גם 5-10 שקל לארוחה מלאה. מחירים הזויים, ואני בטוח שאפשר למצוא גם זול יותר.

ובקשר לרכב, מסכים מאוד עם מה שכתבת :

מכונית שאין בה שום דבר מיוחד. היא מספיק נוחה, מספיק מרווחת, גם מרווח במושב האחורי טוב. בנויה הייטב, הגה כוח חשמלי במשקל סביר. מצאתי תנוחת נהיגה נוחה בלי בעיה.

רכב אידיאלי, למי שרוצה מכונה יעילה, אמינה, נעימה ובלי מוזרויות.

דווקא הנסיון שלי עם התיבה הידנית מתוצרת טויוטה, הייתה לא חלקה במיוחד. אכן, אין שם מוזרויות של הכנסת הילוכים, אבל נהנתי הרבה יותר מהתיבה של פיאט למשל מאשר טויוטה.

עריכה אחרונה על ידי davemustaine87
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני מתחבר לגמרי למה שכתבת על הגיר בקורולה ביחס לגיר הצרפתי המעורפל.

בסטארלט שלי עם 340 אלף ק"מ, שנרכשה עם 230 אלף, הגיר העייף והזקן מדויק וטוב יותר מהגיר בקקטוס שרכשתי עם 25 אלף ק"מ על השעון.

מעבר לזה נראה טיול כפרי כייפי ומהנה, קצת שקט מההמולה.

קורולות חדשות עם מנועי 1.3 דור קודם משמשות כמוניות בתאילנד. בגלל צמצום באביזרי בטיחות הרכב משמעותית קל והמנוע הקטן סוחב כמו גדול כשיחסי ההעברה מתאימים.

עריכה אחרונה על ידי פריג'י
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

איך בכלל מגיעים לרעיון לטיול לכזה מקום?

יש מה לראות שם?

עלות הטיול באמת זולה משמעותית?

טנקס

הרעיון היה לשנות את תמונת הרקע שבחלון ולהתאוורר. ונמאס כבר מאתרי תיירות רגילים.

אין שם משהו מיוחד לראות - יער, אגם, חיות בית - מה שרואים בתמונות. ליומיים- שלושה זה אחלה, ליותר מזה אין מה לעשות שם.

זול מאוד, לא זוכר בדיוק את המחירים אבל גרושים בכסף שלנו וזה כלל אחורות מעולות פעמיים או שלוש ביום.

מחיר כרטיסי טיסה משתנה כל הזמן, בין 150-200 דולר. בחגים כשטסים לאומן מחיר כרטיסי הטיסה עולה פי כמה, יכול להגיע גם ל 500 דולר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הרעיון היה לשנות את תמונת הרקע שבחלון ולהתאוורר. ונמאס כבר מאתרי תיירות רגילים.

אין שם משהו מיוחד לראות - יער, אגם, חיות בית - מה שרואים בתמונות. ליומיים- שלושה זה אחלה, ליותר מזה אין מה לעשות שם.

זול מאוד, לא זוכר בדיוק את המחירים אבל גרושים בכסף שלנו וזה כלל אחורות מעולות פעמיים או שלוש ביום.

מחיר כרטיסי טיסה משתנה כל הזמן, בין 150-200 דולר. בחגים כשטסים לאומן מחיר כרטיסי הטיסה עולה פי כמה, יכול להגיע גם ל 500 דולר.

כן, אבל אסור לשכוח שלא הגעת למקומות תיירותיים או מרכזיים - כאן, על מנת למצוא את הדברים שרוצים וכמובן במחיר זול, מאד עוזר שיודעים שפה, המקומיים בוודאי לא שולטים באנגלית או בשפה אירופאית אחרת. אם אינני טועה אתה מדבר מהבית רוסית או אוקראינית, נכון? כלומר, זה לא יתאים לכל אחד.

הכלכלה הישראלית אלצה אותי לעלות לארבעה גלגלים.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 1707 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...