Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

מנוע חשמלי Brushless- עדיף על הרגיל?

ירחמיאל
שימו לב! השרשור הזה בן 1738 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

השאלה בכותרת.

בזמן האחרון אני רואה מברגות עם מנועים כאלה ואני תוהה - האם זה מייקר את המכונה?

מה העדיפות - אם יש בכלל - של מנוע שכזה מול הרגיל?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

טוב ברור.

אבל להחליף פחמים זה לא בדיוק הנדסת טילים מתקדמת. מדובר בפעולה יחסית פשוטה.

השאלה היא אילו עוד יתרונות יש לו?

עריכה: אולי שמירת הניקיון במכלול הפנימי, עקב חוסר הפחמים?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

על פניו חזקים ואמינים יותר במשקל נמוך יותר, אבל כמובן שצריך לבדוק את הנתונים הספציפיים של כל כלי לעומת מקבילו עם הפחמים.

לפני 22 שעות, hans כתב:

שטיפה, אגב, מעולם לא עזרה לי מי יודע מה. גם לא מים רותחים. אין תחליף לחיטוט עד שמשתחרר

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מנגנון הפחמים במשך הזמן נשחק, גם הפחמים נגמרים (וצריך להחליף) והקפיצים שמהדקים את הפחמים על הרוטור נחלשים עם

השנים והמגע של הפחמים עם הרוטור נחלש כמו הזרם שעובר דרכו.

מנוע brushless , הוא ללא הפחמים והנצילות שלו גבוה יותר ולכן גם ההספק שלו יהיה גבוה יותר, יש לו פחות חיכוך, כי אין פחמים,

והכוח מגיע גם מוקדם יותר, מהר יותר, חזק יותר, נקי יותר, פחות תחזוקה, אמין יותר ומבזבז פחות אנרגיה ממנוע פחמים רגיל. בקיצור,

מנוע ללא פחמים מנצל יותר את אותה כמות אמפר לשעה וכמובן מנצל יותר את כמות הזרם שמגיע אליו.

נתון נוסף שהגיע בעקבות מנועים נטולי פחמים, שאפשרי להוציא את אותה כמות אנרגיה ממנוע קטן יותר ואנרגטי יותר, ולכן

מנועי הbrushless , קטנים יותר במשקל ובגודל.

עריכה אחרונה על ידי bigmik
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

החסרון היחיד של מנועי Brushless זה שיש יותר אלקטרוניקה בעניין. יש מעגל אלקטרוני ששולט בסיבוב של המנוע. אתה יכול לקרוא עוד בדיוק על ההבדל בין 2 סוגי המנועים בערך הרלוונטי בויקיפדיה (זה קישור) - מלבד זה, רק יתרונות לBrushless במיוחד בהקשר של מכשירים בסדר גודל הזה ומכשירים נטענים.

עוד קצת על ההבדל הזה ואחרים בין כלים חדשים וישנים, ובכלל הזדמנות ללמוד על מה עושה כלי עבודה לאיכותי מעבר לכל הבולשיט בפרסומת, תוכל למצוא עטוף בהומור משובח

Chevrolet Sonic RS 2014, 1.4T

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

האמת שאני כל פעם מופתע מחדש מזה שעדיין רוב כלי העבודה שנמכרים הם בעלי מנוע עם פחמים.

הפרשי העלויות היום בין בראשלס לבראשד הם מצחיקים, ולעומת זאת היתרון של בראשלס ניכר (במיוחד שכל הכלים כבר עם סוללות ליתיום).

citroen c3 picasso 1.6 hdi mt

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

יש לי 2 מברגות 10.8 של בוש כחולות ליטיום.

הישנה יותר עם מנוע פחמים.

הייתי בטוח שהיא המברגה הכי טובה בעולם.

רציתי אחת נוספת עם הזנה משושה במקום פוטר ושתהיה קומפקטית יותר. קניתי את הדגם ללא פחמים.

ומה שנקרא, המצויין הוא האויב של הטוב.

המברגה ללא פחמים קלה יותר, חזקה יותר ונשלטת יותר.

הראשונה נראית לי מעט פרימיטיבית עכשיו..

אבל עדיין משתמש בה כשצריך 2 מברגות במקביל.

לפני כן היתה לי גם מברגה 3.6 לעבודה במקומות צפופים. וה10.8 ללא פחמים כמעט בגודל זהה כך שה3.6 נותרה כמעט ללא שימוש.

פשוט מדהים.

היום לא הייתי קונה שום מברגה עם מנוע פחמים.

שים לב שרוב המברגות שנמכרות היום במבצע הם עם פחמים.

בתמונה, הארסנל שלי. הפייבוריטית היא הEC34eca31371f092ea5f5c5b1b7a71dfe5.jpg

Sent from my Pixel 3a XL using Tapatalk

עמוס

וַיִּשְׁמַע אַבְרָם, כִּי נִשְׁבָּה אָחִיו; וַיָּרֶק אֶת-חֲנִיכָיו יְלִידֵי בֵיתוֹ, שְׁמֹנָה עָשָׂר וּשְׁלֹשׁ מֵאוֹת, וַיִּרְדֹּף, עַד-דָּן.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תוכן חדש...