Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

התלבטות לגבי רכב לחייל משחורר, ככל הנראה לתקופה לא ארוכה ב13K

darbirr
שימו לב! השרשור הזה בן 1743 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

אהלן חברים,

אני משתחרר בקרוב וצריך רכב לתקופה של לפחות השנה הקרובה.

כעקרון התכנון היה לקנות ג'ימני (גר במושב, אוהב שטח), אבל לאחר בדיקה נוספת של הצרכים והשיקולים הגעתי למסקנה שעדיף לקנות רכב עד השחרור ואחריו, לחסוך, ולקנות רכב שאני באמת רוצה משתנון נורמאלי ולא אחד שחוק בזול.

התקציב הוא כעקרון עד 15 אלף, עדיפות להוציא בסביבות ה12-13 במקסימום אבל במידה ואמצא רכבים שבאמת מצדיק את ההוצאה הנוספת אלך לכיוון ה15.

אני מחפש רכב שיעמוד בכמה קריטריונים. כמובן שמכיוון שיהיה מדובר ברכב שעבר לפחות עשור על הכביש ברור לי שחדש הוא לא יהיה, אבל חשבתי על כמה קווים מנחים:

- שוב, שייכנס בתקציב של עד 12-13 אלף, במידה ובאמת מצדיק 15.

- שיהיה שפוי מבחינת צריכת דלק, רכבים שיורדים מעשרה ק"מ לליטר פחות יהיו רלוונטים כי הוא ככל הנראה יסע יחסית הרבה ונותרו לי ארבעה חודשים של תפרנות עד השחרור.

- שיהיה אמין, כמובן שבלאי טבעי שיגיע עם הגיל יגיע אבל עדיף שהרכב יהיה כמה שיותר אמין במקור כדי להימנע ממחלות כרוניות יקרות וכו'.

- שיהיה לו שוק למכירה בעוד שנה+ מהיום, גם אם לא באותו המחיר.

- שיהיה מרווח, אני גולש והמון מעביר ציוד יחסית גדול (גלשנים, ציוד לזולות וטיולים) ברכב. אני כמובן לא מחפש טנדר או רכב גדול אבל סופר מיני (I10, גטס, מיקרה וכו') פחות מתאימים.

בתקופה האחרונה עשיתי סקרי שוק על רכבים שאני מכיר אותם ממקור ראשון, או שחברים שמעו עליהם. אני אציין את הרכבים שעברתי עליהם ואת המסקנות כדי לנסות ולתת תמונת מצב למה שאני מחפש.

- מזדה 3: מחיר קנייה יחסית יקר לתקציב בשנתון נורמאלי, מחיר דלק לא שפוי להבנתי.

- שברולט אופטרה האצ'בק: אין שוק למכירה, דלק יחסית יקר, רוב הרכבים בשוק שחוקים.

- פורד פיאסטה: אמינות מופחתת ביחס למקבילות שלה.

- פולקסוואגן גולף: מחיר קנייה יקר, דלק יחסית יקר למנוע 1.6 FSI.

הרכב שכרגע ננעלתי עליו הוא פולקסוואגן פולו מהשנתונים 2007-2009, מנוע 1.4 80 כ"ס ידני או 1.6 105 כ"ס אוטומט.

מבחינת דלק נראה שהוא חסכוני, אמור להיות עדין, מרווח. הבעיה העיקרית שהבנתי שיש לו זה שהמנוע שלו והוא עגלה במנוע 80 כ"ס ושהגיר שלו מועד לבעיות במנוע 105 כ"ס. כמובן שהכל משמועות ופוסטים שקראתי בפורום הזה ואחרים אבל זו התמונה הכללית שקיבלתי ממנו.

ראיתי שיש גם דגם 3 דלתות משנתון 2007 אבל להבנתי המנוע 75 כ"ס פחות מומלץ, אני אפתח פוסט נפרד בפורום מתאים לגבי ההבדלים בין הדגמים השונים, כי לא כל כך הצלחתי להבין איזה דגמים קיימים ואיזה מומלצים, מה צריך לבדוק בבדיקה וכו'.

אני אשמח לשמוע דעות על רכבים שונים שהעלתי, או המלצות לרכבים נוספים שמנסיונכם יתאימו לי.

מצטער אם הפוסט ארוך מדי, אני חדש בפורום ולא רציתי לחסוך בפרטים כדי לנסות להעביר את הסיטואציה שלי והצרכים שלי בצורה הכי ברורה שיש בכדי למצוא את העזרה הכי מדוייקת.

תודה רבה מראש!

דר

עריכה אחרונה על ידי darbirr
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כעקרון התכנון היה לקנות ג'ימני (גר במושב, אוהב שטח)

- שיהיה מרווח, אני גולש והמון מעביר ציוד יחסית גדול (גלשנים, ציוד לזולות וטיולים) ברכב. אני כמובן לא מחפש טנדר או רכב גדול אבל סופר מיני (I10, גטס, מיקרה וכו') פחות מתאימים.

דר

אתה קצת סותר את עצמך.. רוצה ג'ימני ושיהיה מקום לציוד?

בכל מקרה, עזוב את משפחת VW. אתה רוצה לחסוך.

חפש לך קרוז/יונדאי אקסנט ויהיה לך מקום + לא יקרות מדי לאחזקה

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אתה קצת סותר את עצמך.. רוצה ג'ימני ושיהיה מקום לציוד?

בכל מקרה, עזוב את משפחת VW. אתה רוצה לחסוך.

חפש לך קרוז/יונדאי אקסנט ויהיה לך מקום + לא יקרות מדי לאחזקה

למה לעזוב אותה?

מאיזה שנתונים הרכבים שהצעת? שניהם לדעתי לא בדיוק חסכנים בדלק, אני טועה?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

קרוז- 2009-11 ? הדבר היחיד שהוא יחסוך זה דלק כי הרכב הזה יבלה הרבה על הליפט במוסך- בעיות גירים וראשי מנועים לא היו חסרות שם אז ממש לא.

לדעתי,לא כדאי לקנות רכב ל 4 חודשים ואז למכור-זה לא אפקטיבי ויש שתי אפשרויות שכדאי לחשוב מי עדיפה:

א.להתאפק עוד 4 חודשים עד השחרור ללא רכב (איך הסתדרת עד עכשיו) ואז לקנות את הרכב שאתה מעוניין בו.

ב. למתוח כבר עכשיו את התקציב ולקנות רכב שאתה באמת רוצה ולא פשרה או ברירת מחדל.

אם תחליט שאתה מתעקש על רכב כאן ועכשיו,בתקציב הזה מחפשים רכב כמה שיותר מטופל (הסטוריה במוסך/קבלות על טיפולים),טסט כמה שיותר רחוק,עדיף ידני ולא אוטומטי,אלא אם אין ברירה (הגבלה ברישיון).

ב 15K אפשר לקנות ספארק ידנית 1.2 (עד שנתון 2015 מקסימום) ואולי אפילו להישאר עם עודף נאה.

אפשרויות אחרות אך חלשות יותר הן טויוטה אייגו/C1/107 כולן עם מנוע 1000 ומומלצות בגרסה הידנית.

אפשר למצוא רכבים נוספים אבל בשנתון נמוך בהרבה ממה שתקבל באופציות שהועלו.

אין איש בעולם שיוכל אותי למחוק אצלך אני קיים.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

חבר'ה חשוב לי להבהיר, נראה שלא היה מובן בפוסט המקורי. הרכב מתכונן להישאר לפחות שנה אצלי, אולי יותר.

קרוז- 2009-11 ? הדבר היחיד שהוא יחסוך זה דלק כי הרכב הזה יבלה הרבה על הליפט במוסך- בעיות גירים וראשי מנועים לא היו חסרות שם אז ממש לא.

לדעתי,לא כדאי לקנות רכב ל 4 חודשים ואז למכור-זה לא אפקטיבי ויש שתי אפשרויות שכדאי לחשוב מי עדיפה:

א.להתאפק עוד 4 חודשים עד השחרור ללא רכב (איך הסתדרת עד עכשיו) ואז לקנות את הרכב שאתה מעוניין בו.

ב. למתוח כבר עכשיו את התקציב ולקנות רכב שאתה באמת רוצה ולא פשרה או ברירת מחדל.

אם תחליט שאתה מתעקש על רכב כאן ועכשיו,בתקציב הזה מחפשים רכב כמה שיותר מטופל (הסטוריה במוסך/קבלות על טיפולים),טסט כמה שיותר רחוק,עדיף ידני ולא אוטומטי,אלא אם אין ברירה (הגבלה ברישיון).

ב 15K אפשר לקנות ספארק ידנית 1.2 (עד שנתון 2015 מקסימום) ואולי אפילו להישאר עם עודף נאה.

אפשרויות אחרות אך חלשות יותר הן טויוטה אייגו/C1/107 כולן עם מנוע 1000 ומומלצות בגרסה הידנית.

אפשר למצוא רכבים נוספים אבל בשנתון נמוך בהרבה ממה שתקבל באופציות שהועלו.

כל הרכבים האלו לא מתאימים מבחינת גודל, יש לך המלצות על רכבים קצת יותר גדולים? סדר גודל של הפולו אמור להיות המינימום כקריטריון.

תודה רבה על התגובה אגב

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

פולו ידנית לא אמורה להיות בעייתית ולא הייתי פוסל אותה-שוב כל רכב לגופו ולהיסטורייתו.

רכבים גדולים יותר מהקטגוריה של הפולו שהיא סופר מיני) הם כבר רכבים משפחתיים מה שאומר שבתקציב הזה,הרכב יהיה כבר ישן: לא אמורה להיות בעיה למצוא קורולות 2006/7/סיביקים בשנתון הזה/מיצובישי לנסר 2008-9/סובארו אימפרזה.

אין איש בעולם שיוכל אותי למחוק אצלך אני קיים.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 1743 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...