Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

התלבטות בין שני דגמי פריוס

YossiG1
שימו לב! השרשור הזה בן 1716 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

שלום,

ננעלתי על טויוטה פריוס גם בשל אמינותה וגם בשל החסכון (שכולל החלפת סוללה היברידית עדין משתלם).

הגדרתי תקציב של עד 30k ש"ח. לאחר שבועיים וחצי של חיפושים ביד 2 עלו שתי האפשרויות הבאות (שעוד לא נסעתי לבדוק, מפאת הזמן והמרחק):

1. 2009, יד 1, טסט עד 1/20, 181 km ,מנוע 1.5 מחיר 25,000 ש"ח. טוען שטופל במוסכים מורשים, הוחלפו כל הצמיגים ויש פגיעות פח קלות (ללא שלדה).

2. 2010, יד 2, טסט עד 2/20, 98 km, מנוע 1.5 מחיר 38,500 ש"ח. טוען שטופל רק במוסכים מורשים.

אז האופציה השניה חורגת מהתקציב די משמעותית (ביחס לתקציב) אבל נשמע כמו משהו שווה להוסיף עליו..מה אומרים?

נ.ב: כמובן שאקח לבדיקה.

ד"א מלחיץ העניין, של הקילומטר הנמוך, איך אפשר לבדוק שלא שונה?

תודה!

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

רכב שקרוב ל 10 שנים על הכביש, יכול להתקלקל ולהיות יקר לתחזוקה. גם טויוטה. גם מאזדה. גם יונדאי. כמה ק"מ אתה נוסע בשנה?.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

רכב שקרוב ל 10 שנים על הכביש, יכול להתקלקל ולהיות יקר לתחזוקה. גם טויוטה. גם מאזדה. גם יונדאי. כמה ק"מ אתה נוסע בשנה?.

נוסע בערך 16-17 ק"מ בשנה.

בדקתי אצל הרבה שיש להם פריוס ואפילו מהדור הקודם (2007-2008) ואמרו שלא רואה מוסך והחלקים במחירים נוחים.

לפי חישוב שלי, נוסע כרגע על רכב של 1:11, זה יוצא שמחזירים את מחיר הסוללה תוך 2.5-3 שנים אחרי קיזוז החיסכון.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אימות ק"מ, ניתן לעקוב/לאמת גם לפי הסטוריית טיפולים של הרכב (צריך להיות רשום באיזה ק"מ הרכב נכנס למוסך).

אם המוכר שומר על רשיונות הרכב כמוני ויכול להראות מעקב מדוייק של רישום בטסט גם זה עוזר.

בגדול,מפתיע הפרש של 13K בין השנתונים,על פניו ברור שהשנייה עם חצי מהק"מ עדיפה.

אין איש בעולם שיוכל אותי למחוק אצלך אני קיים.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לאחר בדיקה מסתבר,שיש הבדלים במחיר כנראה לא רק בגלל השנתון.

ב 2009 וב 2010 היו שני מנועים אחד 1.5 עם 76 כ"ס והשני מנוע 1.8 עם 99 כ"ס.

שים לב,שהרבה ממודעות יד 2 לא חושפות את נפח מנוע (אפשר לגלות בקלות דרך רישיון הרכב).

אין איש בעולם שיוכל אותי למחוק אצלך אני קיים.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

נוסע בערך 16-17 ק"מ בשנה.

בדקתי אצל הרבה שיש להם פריוס ואפילו מהדור הקודם (2007-2008) ואמרו שלא רואה מוסך והחלקים במחירים נוחים.

לפי חישוב שלי, נוסע כרגע על רכב של 1:11, זה יוצא שמחזירים את מחיר הסוללה תוך 2.5-3 שנים אחרי קיזוז החיסכון.

אני נוסע פי 2 ממך ואפילו יותר ולא קניתי היברידי. ויש סיבה טובה לכך. דלק זו לא ההוצאה היחידה!.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני נוסע פי 2 ממך ואפילו יותר ולא קניתי היברידי. ויש סיבה טובה לכך. דלק זו לא ההוצאה היחידה!.

די חקרתי את הנושא ובפרט את הדגמים של טויוטה.

מבחינת עלויות חלקים, ביטוח וטיפולים תקופתיים זה די זהה לרכב רגיל (ואף לעיתים יותר זול) - לפי כתבות של יועצי רכב נטרלים כמו האתר הזה או מגזין 'אוטו'.

אחת הסיבות לכך היא עידוד המדינה לרכב פחות מזהם.

אם כן, אשמח לדעת..?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

רוב הסיכוי שהדגם מ 2009 זה דור 2 ומ 2010 זה דור 3 (דגם חדש לחלוטין מנוע 1.8 ליטר) וזו הסיבה שהוא עולה משמעותית יותר.

דור 2 יוצר עד שנת 2009 אבל יכול להיות שהרכב יוצר ב 2009 ועלה לכביש ב 2010. בכל מקרה אתה יכול לראות בקלות לפי התמונות כי הצורה שונה לחלוטין.

אם שווה להוסיף עוד 50% למחיר בהנחה שמדובר באותו דגם בשביל 90K ק"מ זה כבר עניין אישי, האמינות של הפריוס היא לא פחות ממדהימה וגם אם יהיו לך פה ושם תיקונים במהלך שנתיים שלוש כנראה שמחיר כל התיקונים לא יתקרב ל 14K שקל.

בהפרש מחיר כזה אם לדגם מ 2009 יש ביטוח סוללה הייתי הולך עליו.

הק"מ הנמוך לא צריך להלחיץ אם יש הסטורית טיפולים מלאה. כבר ראיתי לא מעט רכבים בשנתונים כאלו גם עם רבע מהק"מ הזה.

לגבי מה itamarg אמר אני יכול להעיד שיש לי פריוסים כבר כמעט עשור כולל דור 2 מ 2009 עם מעל ל 210K ק"מ ובנתיים טפו טפו עלות כל התיקונים (לא כולל בלאי טבעי) מאז שהרכב עלה לכביש ועד היום לא עובר את ה 5000 שקל.

אני יכול להעיד שהפריוס חוסכת לי המון כסף . הוצאות הדלק נחתכות בחצי ושאר ההוצאות לא שונות מקורולה בנזין רגילה. יש לי ביטוח לסוללה שעולה לשנה פחות ממה שאני חוסך על דלק בחודש ככה שאני בראש שקט גם בעניין הזה.

אני אישית לא מבין אנשים שקונים היום רכב משפחתי בנזין רגיל.

עריכה אחרונה על ידי orenweb
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בק"מ נמוך כמו שלו הוא לא ירגיש את החסכון ועדיף רכב חדש יותר ובטיחותי יותר ולא אחד שקרעו לו את הצורה. רכב מתיישן זה רכב מתיישן.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בק"מ נמוך כמו שלו הוא לא ירגיש את החסכון ועדיף רכב חדש יותר ובטיחותי יותר ולא אחד שקרעו לו את הצורה. רכב מתיישן זה רכב מתיישן.

רכב מתיישן זה רכב מתיישן עם זה אני מסכים בהחלט. אבל התקציב שלו הוא 25K כך בכל מקרה הוא נשאר עם רכב ישן .

מה שאני אומר שאמינות של פריוס ישנה עם ביטוח סוללה לא נופלת מאמינות של למשל קורולה או סיוויק ישנה.

בק"מ כמו שלו עדיין הוא יכול להגיע ל חיסכון של בסביבות 400 שקל בחודש ואפילו יותר ביחס למשפתומטית מהשנותונים האלו שעושים 10 ק"מ/ליטר.

תוריד את עלות ביטוח סוללה ועדיין הוא נשאר עם חיסכון של מעל ל 4000 שקל בשנה.

אם תחשוב על זה הוא כל שנה חוסך כ- 20% משויי הרכב.

עריכה אחרונה על ידי orenweb
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כל אחד ושיקוליו.

אני חושב וממה שראיתי אצל חבר שלי, שפיריוס שהיגיעה לק"מ כזה גבוה כבר לא זולה לתחזוקה וגם צריכת הדלק שלה לא בדיוק 1:20 כמו שהיא יצאה מהחברה (לצורך העניין ברכב של החבר הוא היה מגיע ל 1:16-1:17 שהרוב מחוץ לעיר, לא רחוק מהונדה ג'אז לצורך ההשוואה.

אגב הוא כתב תקציב 30K, שלדעתי אפשר להביא בתקציב הזה איזו סובארו אימפרזה 2013-14 עם נתונים לא רעים.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כל אחד ושיקוליו.

אני חושב וממה שראיתי אצל חבר שלי, שפיריוס שהיגיעה לק"מ כזה גבוה כבר לא זולה לתחזוקה וגם צריכת הדלק שלה לא בדיוק 1:20 כמו שהיא יצאה מהחברה (לצורך העניין ברכב של החבר הוא היה מגיע ל 1:16-1:17 שהרוב מחוץ לעיר, לא רחוק מהונדה ג'אז לצורך ההשוואה.

אגב הוא כתב תקציב 30K, שלדעתי אפשר להביא בתקציב הזה איזו סובארו אימפרזה 2013-14 עם נתונים לא רעים.

אצלי הפריוס 2009 עושה 1:19 אבל כמובן שזה תלוי הרבה גם בסגנון נהיגה. אגב הפריוס דווקא יותר חסכונית בנסיעה עירונית מאשר בבין עורונית.

הונדה ג'אז גם אופציה מצויינת אם הוא יכול להסתפק ברכב קטן יותר אני מאוד אוהב את הרכב הזה, את האימפרזה אני הרבה פחות אוהב ובנוסף היא שתיינית דלק רצינית.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 1716 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...