Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

אבקש המלצה למיקרופון חיצוני למצלמת קנון עבור צילומי וידאו.

ברווז
שימו לב! השרשור הזה בן 1705 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

במציאות אין מיקרופון מובנה כזה עם סינון רעשים אלקטרוני שאתה יכול להשתמש בו להקלטות וידאו,

מודה ועוזב ירוחם. מצאת?

לא מדברים על טכנולוגיה. תן מכשיר שיתחבר אצלו למצלמת הווידאו. מצאת? תביא.

את הקישורים ששלפת מגוגל גם אני מצאתי, תסתכל פנימה ותמצא שאין שם שום מיקרופון עם סינון רעשים שמתחבר למצלמת וידאו.

סתם מיקרופונים זולים (בלי סינון רעשים, קפוץ לקישורים) + אוזנייה לא קשורה שעלו לך בגוגל כי מישהו דחף אותם לך ולי בפרסומות.

לגבי הוליווד - לא חושב. יודע.

שנמשיך?

עריכה אחרונה על ידי hans

אוכל את הכובע שהגיש לי avergel ומודה קבל עם ועדה שלפעמים מחשבים של אסוס מחזיקים מעמד אפילו מעל לשנה שלמה - אם נזכרים לעדכן את ה-bios.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 37
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

תמונות שפורסמו בשרשור

חתול מת. מיקרופון דש כמו שהאנס ציין, שעליו מלבישים מין כרית שעירה כזאת שנראית כמו חיה דרוסה (לכן השם).

מחד, אני חש סלידה עצומה לכינוי הנ"ל.

מאידך, זה הגיוני. חתול מת לא מוציא רעשים.

ברווזי כמה כסף, זה חיבור 3.5ממ רגיל?

כן.

נראה לי שמצאתי משהו, בזכות הלינקים שנתתם פה. האולימפוס ME משהו. נשמע סביר, יחס מחיר-תמורה סביר, שווה לנסות ומקסימום במקרה הכי גרוע זה יעזור :lol:

מעבר למאוורר, שמתי לב גם לעוד רעש לא מובן ברקע, כך שאני מקווה שהמיקרופון יטפל גם בזה.

השלב הבא שלי יהיה ללמוד איך משתמשים בתוכנת העריכה לסינון צלילים :lol:

תודה לכולם.

ערוץ היוטיוב שלי: BuildiT - DIY Israel.

מעוניינים לעזור לחתולי הרחוב? מחפשים מתנה מיוחדת?

סבונים 100% טבעי ובעבודת יד- כל ההכנסות קודש לטיפול בחתולים. דברו איתי.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מחד, אני חש סלידה עצומה לכינוי הנ"ל.

בתור חובב חתולים, גם אני. אבל זה הכינוי שדבק בעקבות מוצר שהוציאה חברת Rode וזה היה השם המקצועי שלו.

מכניסים לצנצנת, סוגרים, לופתים את המכסה כאילו חייך תלויים בזה, ומנערים את הצנצנת עד שהיא מודה ברצח ארלוזורוב.
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מודה ועוזב ירוחם. מצאת?

לא מדברים על טכנולוגיה. תן מכשיר שיתחבר אצלו למצלמת הווידאו. מצאת? תביא.

את הקישורים ששלפת מגוגל גם אני מצאתי, תסתכל פנימה ותמצא שאין שם שום מיקרופון עם סינון רעשים שמתחבר למצלמת וידאו.

סתם מיקרופונים זולים (בלי סינון רעשים, קפוץ לקישורים) + אוזנייה לא קשורה שעלו לך בגוגל כי מישהו דחף אותם לך ולי בפרסומות.

לגבי הוליווד - לא חושב. יודע.

שנמשיך?

א. כמובן שדיברתי על טכנולוגיה, על מה חשבת ההסבר בהודעה #8?

ב. זה תלוי במצלמה של ברווז, הוא לא שיתף איזה דגם יש לו, אולי יש אולי אין

ג. כמובן שלצורך ההמחשה שיש מיקרופונים NC מספיק שהבאתי 4-5 דגמים שקיימים, ואוזנייה עם מיקרופון NC.

ד. לגבי הוליווד - כמו שזה מובנה בסמארטפונים, זה מובנה במצלמות Top-End שבהן משתמשים. אתה היית מודע לזה שיש באייפון 3 מיקרופונים בשביל NC? אתה יודע למה אני יודע? כי כתבתי תוכנת דיאגנוסטיקה לאייפונים, ואחת הבדיקות זה תקינות של כל המיקרופונים.

ליאור

מאזדה 3 2.0 "ספיריט" 2020

בתאריך 12.5.2021 בשעה 13:54, יבגניפ כתב:

באמת. אני אוהב אותך כמו שאתה.

יבגני כבר לא אוהב אותי 😭

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אתה היית מודע לזה שיש באייפון 3 מיקרופונים בשביל NC? אתה יודע למה אני יודע? כי כתבתי תוכנת דיאגנוסטיקה לאייפונים, ואחת הבדיקות זה תקינות של כל המיקרופונים.

אתייחס רק לזה - לא רק באייפון, אלא בכל טלפון מודרני. לפעמים יש עוד מיקרופון אחד (לרוב זה "סתם חור" בחלק העליון של המכשיר) ולפעמים עוד שניים. אבל שם זה עובד אחרת, המיקרופונים הנוספים נמצאים רחוק מהמיקרופון הראשי ומשם התוכנה עושה את מה שהיא עושה (שולחת היפוך של הפאזה שלהם ומערבלת אותו יחד עם מה שמתקבל מהמיקרופון הראשי). במיקרופון רגיל אני לא חושב שיש מספיק מקום ו/או יכולת למקם את המיקרופונים הנוספים בזווית ומרחק כזה שהם יוכלו לנטרל את הרעשים הסביבתיים בצורה מספיק טובה. אני בטוח שזה קיים, אבל אני לא יודע עד כמה טוב זה יכול לעבוד אם זה לא מורכב ממערכת של כמה מיקרופונים נפרדים - נניח lav אחד ועוד שניים שיושבים על המצלמה. ופתרון כזה אני לא מכיר (יכול להיות שיש, אני אישית לא מכיר).

מכניסים לצנצנת, סוגרים, לופתים את המכסה כאילו חייך תלויים בזה, ומנערים את הצנצנת עד שהיא מודה ברצח ארלוזורוב.
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כמובן, אבל באחרים אני לא יודע כמה מיקרופונים יש בדיוק לצורך ה-NC, הרבה פעמים משתמשים במיקרופונים כיווניים שמכוונים לזווית אחרת כדי לעשות את זה.

ליאור

יבגני כבר לא אוהב אותי 😭

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

סתם כאנקדוטה, הדרך הכי טובה לדעת את זה, היא לפי החורים שיש בכיסויים OEM או כאלה מורשים (ספיגן/אוטרבוקס וכו').

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

זה בהנחה ויש חורים, אם שמו "גריל" צריך כנראה לפתוח כדי לדעת כמה מיקרופונים מסתררים תחתיו

ליאור

יבגני כבר לא אוהב אותי 😭

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

זה מובנה במצלמות Top-End שבהן משתמשים.

לא, זה לא. המיקרופון נפרד ומוחזק על ידי אדם נפרד.

ברווז לא מקליט עם אייפון. אתה בא להתדיין על טכנולוגיות או לעזור לברווז?

מצאת?

אוכל את הכובע שהגיש לי avergel ומודה קבל עם ועדה שלפעמים מחשבים של אסוס מחזיקים מעמד אפילו מעל לשנה שלמה - אם נזכרים לעדכן את ה-bios.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ב. זה תלוי במצלמה של ברווז, הוא לא שיתף איזה דגם יש לו, אולי יש אולי אין

אני לא יכול לנחש באיזה מצלמה הברווז משתמש.

וגם אם משתמשים במיקרופון נפרד, במצלמות Top-End יש מיקרופון מובנה והוא בד"כ גם NC.

לא אומר אם זה עדיף או לא, אבל הוא קיים.

ליאור

יבגני כבר לא אוהב אותי 😭

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ב. זה תלוי במצלמה של ברווז, הוא לא שיתף איזה דגם יש לו, אולי יש אולי אין.

אני לא יכול לנחש באיזה מצלמה הברווז משתמש.

ברווז לא זוכר... אז ברווז בדק.

canon EOS 700D.

יש לי שם 2 כניסות משום מה, אחת 3.5 סטנדרט והשנייה אני לא מזהה, מעט קטנה יותר, מעל הכניסה של המיקרופון.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מוודא לפני קנייה, האם זה יהיה טוב עבורי? תודה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אין פה שום סינון רעשים חוץ מהכותרת.

כלום מיט גורנישט, שקר נפוץ של מחלקת השיווק.

ל-700D יש כניסה סטריאופונית, אז מה שהבאת עלול לא להתאים.

יש מיליון ואחת מיקרופונים מסוג דש (לא דאעש) או בלועזית Lavalierשיתאימו. דוגמה מקרית מגוגל (גם אמזון וגם זול יותר): https://www.amazon.com/Clip-Microphone-Canon-Rebel-Quality/dp/B00RMVTC0O

בדוק ליתר ביטחון בחוברת ההוראות של המצלמה, לך תדע אילו שינויים יש במפרט בהתאם לשוק.

עריכה אחרונה על ידי hans

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

סליחה שאני נדחף

אופציה א

https://www.amazon.com/Audio-Technica-ATR-3350IS-Omnidirectional-Condenser-Smartphone/dp/B00HZA6EJO

אופציה ב

https://www.amazon.com/Tascam-DR-10SG-Camera-Mountable-Recorder-Microphone/dp/B01EO65QCM/

מחיר שחיטה נכון לכתיבת ההודעה 285 שח עד היד , בארץ משום מה עולה 1000 שח .

אופציה ג

https://www.amazon.com/TAKSTAR-SGC-598-Interview-Microphone-Camcorder/dp/B00E58AA0I/

קרא את המאמר הבא יעשה לך לא מעט סדר

https://www.bhphotovideo.com/explora/pro-audio/buying-guide/shotgun-microphones

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כשחושבים על זה, מיקרופון "שוטגאן" לא יהיה יעיל עבורי עקב הצורה שבה המצלמה מורכבת על החצובה (עדשה כלפי מטה, הרחק ממני). כל הפואנטה של השוטגנים זה לקלוט את מה שמלפני המיקרופון.

אז נותרתי עם האופצייה של או להרכיב את השוטגאן על החצובה איכשהו, או מיקרופון לחולצה. כרגע אני נוטה להעדיף את המיקרופון לחולצה, יותר יתרונות מחסרונות עבורי.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תוכן חדש...