Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

קיה סטוניק - התרשמות .

CX25GTI
שימו לב! השרשור הזה בן 1737 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

נסיעת עבודה שגרתית לאנגליה , מגיע לדוכן הרץ ומקבל את הרכב כי זה מה שנשאר ב 11 בלילה בשדה התעופה הקטן של ניוקאסל....

גיר ידני, מנוע ליטר בגירסאת איבזור ביינים, המזגן מכני , הכל עטוף בפלסטיק שחור , נראה בנוי טוב, לא שמעתי רישרושים, אבל הרכב כמעט חדש עם 2000 מייל בלבד על השעון.

בעיה ראשונה, לא מצליח למצוא תנוחת נהיגה סבירה..., מסעד המושב קצר לי לרגלים, המושב עצמו קטן ולא נוח, בקיצור מגיע לפשרה אשר עלתה לי במעט כאבי גב, מתרגלים.

הרכב אינו מרווח , במיוחד כאשר אני משווה אותו לארונה של בת הזוג שלי, נראה צפוף וקטן הרבה יותר, הגג קרוב לראש ופשוט אין תחושה של מרווח ונוחות.

הנדסת אנוש טובה , הכל בדיוק איפה שאתה מצפה שיהיה , האיכות טובה יחסית, הפלסטיק השחור סביב בסיסי לא משהו מרגש.

בעיה שניה...רעש .., הרכב מייצר רעש כמעט מכל איזור, המנוע, בתי הגלגלים , בהאצות אתה מרגיש שיש איזה מיקסר קדימה ולא מנוע, שוב בהשוואה לארונה השקטה מדובר ברכב רועש באופן מוחשי.

מנוע \ וגיר עובדים יפה יחד, בורר ההילוכים פשוט ונע ללא בעיה להיכן שאתה מכווין אותו, המנוע ליטר משנע את הרכב בקלות ולאורך 1300 הק"מ שעשיתי הוא בהחלט לא התקשה בתנועה גם בכבישים המהירים.

לרוב הרכב ננהג במתינות ובמהירות חוקית בלבד, צריכת דלק ממוצעת עמדה על כמעט 18 ק"מ לליטר.

נוחות, הרכב נוח יחסית, מרכב מאוזן ללא בעיה של ריסון גם בכבישים מעט טובענים, אין פה חדוות נהיגה אלא פשוט רכב יעיל אשר נועד לקחת אותך מנקודה אחת לבאה אחריה , אין מעורבות יתר בנהיגה, הכל יעיל, שום שאר רוח ברכב .

תא מטען זעיר אשר יכול לאכלס בקושי שני תיקי עליה למטוס...וזהו.

לסיכום - הרכב זוכה לציון של לא יותר מבסדר, לא משהו שיגרום לי להגיע לסוכנות ואו לשקול רכישה , יש אלטרנטיבות טובות הרבה יותר בשוק .

הארונה עדיפה על הסטוניק בכל פרמטר , היא פשוט כמכלול רכב טוב באופן משמעותי מהסטוניק , שקט יותר, מגומרת באופן טוב יותר, נוחה ושקטה יותר , ומציעה מכלול שלם הרבה יותר מהקיה.

IMG_5758.jpg

Hyundai Tucson Prime 2.0– הבחירה של האישה..

Kia Niro Plug In - כי שומרים על הסביבה

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אל תסיר רכב מהרשימה בלי שביצעת נסיעת מבחן בעצמך, התרשמות מרכב היא אישית וסובייקטיבית.

גם אני מחזיק בארונה אבל העדפתי את התנהגות הכביש של הסטוניק, בעיקר בתחום זוויות הגלגול.

יש לו יתרון נוסף בדמות מערכת לתיקון סטייה מנתיב הנסיעה לעומת מובילאיי בארונה.

מה שכן הוא באמת מרגיש פחות ג'יפון ויותר מזכיר סופר מיני, אבל הוא מציע חבילה טובה ותחרותית, ביצועים טובים ורמת איכות טובה בתא הנוסעים.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לדעתך בארונה התא מטען הוא הרבה יותר נוח מאשר בסטוניק?

מסכים שהסטוניק לא נוח לנסיעה, המושבים מאד נוקשים ומאד קשה למצוא תנוחת ישיבה.

אני התלבטתי הרבה בין הסטוניק לארונה, לבסוף בחרתי בסטוניק כי קיבלתי חבילת אבזור מלאה יחד עם הנחה משמעותית במחיר

לעומת הארונה איפה שאבזור מלא עולה 10K מעל למחירון שהופך את הרכב ללא אטרקטיבי כי אפשר לרכוש קיה ספורטאז במחיר הזה וזה כבר גיפון משפחתי.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תא המטען בארונה גבוה יותר וסף הטעינה נמוך ורחב יותר, כשהרצפה במצב הגבוה הוא הרבה יותר נוח לשימוש.

אני לא סבלתי מהמושבים אבל הפריע לי שמושב הנוסע לא מתכוונן לגובה, זה קיים בארונה FR.

לגבי המחיר, לא ממש הבנתי, ארונה FR עולה 121,900 ש"ח, היא דיי מקבילה לסטוניק פרימיום שעולה בדיוק אותו הדבר. איזה אבזור היה חסר איפה ואיך הגעת למחיר של ספורטאז'?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בסטוניק אין פתחי מיזוג מאחור או USB .

למעלה ממיליון קילומטר של נהיגה מאז ימי הכרמל 12 מודל 67 (מנוע פורד) ושום דבר לא השתנה סביבי , עדיין רואה נהיגה מבוהלת, הססנית ומנותקת בכל נסיעה . עכשיו גם הכל מתועד מלפנים ומאחור ואפשר לשחזר ולהתעצבן שוב ושוב :twisted:

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לגבי המחיר, לא ממש הבנתי, ארונה FR עולה 121,900 ש"ח, היא דיי מקבילה לסטוניק פרימיום שעולה בדיוק אותו הדבר. איזה אבזור היה חסר איפה ואיך הגעת למחיר של ספורטאז'?

אני עושה השוואה סובייקטיבית ולכן זה לא מדוייק.

הסטוניק פרמיום עולה 124אלף שח ומגיע עם סטייה מנתיב, בלימה אוטונומית ואיבזור מלא. ועל זה קיבלתי הנחה משמעותית שנתנה לי מחיר פחות מ120אלף.

הארונה FR עולה 121אלף בלי סטייה מנתיב, וללא אבזור מלא. אם אני רוצה אבזור מלא אז זה יעלה תוספת של כמעט 7אלף שמקפיץ את המחיר ל128אלף. ולא רצו לתת לי הנחה אפילו של שקל.

יצא שסטוניק חדשה ועם אבזור מלא עלתה לי פחות מ120אלף וארונה FR עם אבזור מלא עלתה לי 127אלף.

עכשיו במחיר 130אלף אפשר למצוא קיה ניירו או ספורטאז מאפס קילומטר. (אפשר גם לקבל הנחה מיבואן שתתן מחיר דומה).

גם יונדאי קונה חדשה עלתה 130אלף מיבואן. היה מבצע של כמעט 15אלף על הרכב.

שוב אלו מחירים שקיבלתי אז מסוכנויות רכב והשיקולים אז, גם אם אינם נכונים כיום או לכולם.

מאחר וגם אהבתי יותר את העיצוב של הסטוניק אז קניתי אותה.

אני נוסע לבד רוב הזמן במרכז אז חיפשתי רכב קטן ומגניב. (לבת זוג יש טויוטה קורולה אז יש מקום לקניות).

כיום אני מרוצה מהסטוניק אבל היא לא נוחה מאד. וכניראה שהארונה יותר נוחה לנסיעה.

בסטוניק אין פתחי מיזוג מאחור או USB .

יש USB מאחור. אבל פתחי מיזוג אין. זה לא אוטו לנסיעה עם נוסעים.

האוטו קטן ולנוסעים מאחורה צפוף רצח.

עריכה אחרונה על ידי David17
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כשאתה אומר ארונה FR עם אבזור מלא אתה מתכוון לפרו? אם כן אי אפשר להשוות לסטוניק משום שהיא מאובזרת יותר.

לא תמיד נכון להשוות את רמת הגימור הבכירה של שני דגמים, יש כאלה שמציעים חבילות עשירות יותר וכאלה שפחות.

כמו שאמרתי ארונה FR מקבילה באבזור ובמחיר לסטוניק פרימיום, כל אחת עם הפלוסים והמינוסים שלה במפרט.

ולגבי ההנחות בסיאט, לא יודע אם צריך להרחיב אבל אני לא מכיר מישהו שיצא משם בלי הנחה מכובדת בשנים האחרונות.

אתה לא צריך לספק צידוקים לרכישה שלך, רכשת מה שהתאים לך ואהבת יותר. כל רכב הוא אסופת פשרות ביחס למתחרים וכל אחד מתפשר על הדברים שפחות חשובים לו.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לא משווה את הסיאט ארונה FR פרו לסטוניק פרמיום. לדעתי הארונה RF פרו לא מציעה כלום ששווה לקנות אותה.

יש דברים קטנים באבזור שבסטוניק מגיעים בגרסת הפרמיום ובארונה FR מגיעים רק בגרסת הפרו.

אז אני משלם אקסטרא על הפרו רק בשביל תוספות קטנות באבזור.

בכל אופן לא מצדיק את עצמי, פשוט משתף את הבחירה שלי.

לגבי סיאט, לי אישית לא נתנו הנחה משמעותית. ולא ראיתי כלכך טעם לעמוד על זה.

אז אולי הייתי מקבל יותר אם הייתי קונה את הרכב.

עריכה אחרונה על ידי David17
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כאשר בת זוגתי רכשה את הארונה לא הייתה שום נכונות למתן הנחות , בקושי רב הצלחנו להוציא 1500 שקל הנחה ותו לא.

השירות היה אדיה והרכב הגיע תוך שבוע ימים מתשלום.

לגבי הסטוניק מול ארונה, מבחינתי הארונה רכב טוב יותר לטעמי הסוביקטיבי, המנוע \גיר שילוב מוצלח וכוחני הרבה יותר מבסטוניק , כל נושא הקבינה עדיף ואיכותי מזה של הסטוניק שלא לדבר על רמת הרעש שבסטוניק פשוט מציק שלא לדבר על הכיסא הבעיתי מאוד ותא המטען הזעיר.

בעיר הסטוניק נוחה יותר מהארונה , אבל כמכלול ובכבישים שונים הארונה עדיפה.

בכל מקרה חובה לנהוג על הרכב , כל רכב שאתה שוקל לרכוש לפני שמתחייבים בהזמנה אצל היבואן , נראה אלמנטרי , משום מה בארץ זה חריג...

Hyundai Tucson Prime 2.0– הבחירה של האישה..

Kia Niro Plug In - כי שומרים על הסביבה

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני חודשיים ביצעתי בדיוק את אותה השוואה FR מול קיה סטוניק פרימיום. נבחרה הארונה FR , הנחה (ללא טרייד אין) 5500 (אילו היתה הנחת חבר אפשר היה לקבל 7500 הנחה) כולל כל התוספות המוזרות יותר ופחות (מובילאיי) על הכביש 119K, לפני כן חבר רכש ב 117K בימי המכירות שהיו בתחילת השנה.

זה הכל עניין של כח מיקוח.

למעלה ממיליון קילומטר של נהיגה מאז ימי הכרמל 12 מודל 67 (מנוע פורד) ושום דבר לא השתנה סביבי , עדיין רואה נהיגה מבוהלת, הססנית ומנותקת בכל נסיעה . עכשיו גם הכל מתועד מלפנים ומאחור ואפשר לשחזר ולהתעצבן שוב ושוב :twisted:

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תלוי ביכולת המיקוח וגם בסוכנות שבה רוכשים.

אני קיבלתי הנחה גדולה יותר וגם הטבות אבזור וגם מכרים שרכשו באותה סוכנות קיבלו עסקאות טובות עם הנחה משמעותית.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני חודשיים ביצעתי בדיוק את אותה השוואה FR מול קיה סטוניק פרימיום. נבחרה הארונה FR , הנחה (ללא טרייד אין) 5500 (אילו היתה הנחת חבר אפשר היה לקבל 7500 הנחה) כולל כל התוספות המוזרות יותר ופחות (מובילאיי) על הכביש 119K, לפני כן חבר רכש ב 117K בימי המכירות שהיו בתחילת השנה.

זה הכל עניין של כח מיקוח.

וגם תזמון -

דגמים מסויימים יקבלו הנחות כי היבואן מעוניין להחליף אותם (כמו סוף הדגם).

בנוסף, הסיכוי לקבל הנחה עולה ככל שמתקרבים ל"סוף ה..."

תבוא למשל בסוף החודש/סוף רבעון או סוף שנה - תשים לב שיש אנשי מכירות שלחוצים יותר מאחרים. בד"כ אלה ייתנו הנחות טובות יותר.

הסיבה - הם צריכים לעמוד ביעדי מכירות (גם בסה"כ וגם במינימום דגמים), ויכולים גם למכור לך אפילו בהפסד (כלומר, הפסד שלהם -

במקום לקבל עמלה על המכירה הם יכולים לא לקבל עמלה בכלל, או אפילו שיורידו להם מהמשכורת - העיקר שיעמדו ביעדים).

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

וגם תזמון -

דגמים מסויימים יקבלו הנחות כי היבואן מעוניין להחליף אותם (כמו סוף הדגם).

בנוסף, הסיכוי לקבל הנחה עולה ככל שמתקרבים ל"סוף ה..."

תבוא למשל בסוף החודש/סוף רבעון או סוף שנה - תשים לב שיש אנשי מכירות שלחוצים יותר מאחרים. בד"כ אלה ייתנו הנחות טובות יותר.

הסיבה - הם צריכים לעמוד ביעדי מכירות (גם בסה"כ וגם במינימום דגמים), ויכולים גם למכור לך אפילו בהפסד (כלומר, הפסד שלהם -

במקום לקבל עמלה על המכירה הם יכולים לא לקבל עמלה בכלל, או אפילו שיורידו להם מהמשכורת - העיקר שיעמדו ביעדים).

חידשת לי, ברצינות. רכשתי לא מעט מכוניות חדשות גם בימי מכירות וגם בתקופות "מבצע" הנחות חבר תמיד היו הגבוהות ביותר. האם אתה רומז שניתן לקבל יותר?

לפחות במקרה אחד אני יודע שהיה לחץ למכור מלאי לפני הגעת דגם חדש לכן רכשתי בנובמבר 2015.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 1737 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...