Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

התייעצות עם חכמי הפורום- האם יש לי סיבה להתלונן מול חברת הנסיעות ואללה טורס ?

michaelbe6
שימו לב! השרשור הזה בן 1718 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

ערב טוב לכולם.

הייתי שמח לשמוע דעות ואם יש כאן בעלי מקצוע בתחום התיירות, אדרבא.

לפני 4 חודשים סגרתי נופש לי ולמשפחתי לקפריסין(פאפוס) במסגרת חבילת נופש(טיסות-צ'ארטר, מלון והעברות) דרך ואללה טורס ליום רביעי הקרוב.

אחד השיקולים העיקריים היה ששעת הטיסה בהלוך היא ב7:50 בבוקר, מה שאומר שיש לנו יום כמעט מלא של נופש במחיר המוצע.

לפני שבוע וחצי יצרו איתי קשר מואללה טורס והודיעו לי שהטיסה הישירה לפאפוס בוטלה ובמקומה נוחתים בלרנקה (מה שמאריך את הנסיעה למלון בכשעה וחצי) אולם שעת הטיסה המקורי לא שונה.

אתמול קיבלתי את הכרטיסים במייל ולהפתעתי הרבה, הטיסה בהלוך שונתה לשעה 15:10 בצהריים , והנחיתה עדיין בלרנקה מה שבעצם אומר שהיום הראשון היה מתוכנן להיות מנוצל כמעט במלואו, פשוט הלך, בשיחה היום עם נציגה של ואללה טורס, היא הודתה שהם לא הודיעו לי ושבגדול אין מה לעשות(למרות שהיא בודקת אולי בכל זאת ניתן לשנות את שעת הטיסה).

במידה והטיסה תישאר AS IS, אני יודע שזאת טיסת צ'ארטר ואני יודע שיכולים להיות שינויים , אבל לשנות משעת בוקר מוקדמת לשעת צהריים מאוחרת זה משנה לחלוטין את מהות העסקה ולכן מעניין אותי, האם יש לי סיבה מספיק טובה לדרוש פיצוי כספי ישיר או אפילו לתבוע בתביעות קטנות במידת הצורך.

דעתכם?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תבדוק מול רשות שדות התעופה האם היו בכלל טיסות ישירות לפאפוס שלפתע הופסקו

או שסתם סיבנו אתכם ואז יש מקום לתביעה לאחר שתחזור שזוף מפאפוס

ישראל סבא בסבבא של 🥰🥰🥰🥰🥰🥰🥰🥰

😍😍😍

יששששש נבחרת כדורגל

סלע כתב " מתים רק פעם אחת , חיים כל יום מחדש

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בס"ד

קרה לי מקרה דומה עם אלעל בחזור מגרמניה, במקום טיסת ערב (משהו כמו 2230), העבירו את כל הטיסה לטיסה של הבוקר (1030) וכך בעצם הפסדתי יום שלם, בבירור מולם הסתבר ש עד שבועיים לפני הטיסה מותר להם לבצע את הפרוצדורה בתיאום עם הלקוח.

לפיכך אני מאמין שיש לך קייס.

תוכל לברר מול המועצה לצרכנות.

Sent from my SM-G950F using Tapatalk

אני קם כל בוקר בשביל הילדים, בלעדיהם הייתי קם בצהריים...:lol:

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תבדוק מול רשות שדות התעופה האם היו בכלל טיסות ישירות לפאפוס שלפתע הופסקו

או שסתם סיבנו אתכם ואז יש מקום לתביעה לאחר שתחזור שזוף מפאפוס

שינוי מקום הנחיתה הוא פחות אקוטי מבחינתי, אני לא אדם קטנוני, שינוי הגעה מ9 בבוקר לארבע אחר צהריים , זה כבר משמעותי.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תרים טלפון לרשות להגנת הצרכן. אני יודע שהם יכולים לשנות שעת טיסה אבל לא בטוח לגבי מקום נחיתה. למיטב ידיעתי זה מאפשר לך לבטל את העסקה.

אבל לפני שאתה פועל (אחרי הבירורים כמובן) שב עם עצמך ועם המשפחה ותחשוב מה אתה רוצה להשיג שלא תשיג ביטול ואולי אפילו פיצוי אבל תישאר בלי חופשה.

תודה הגברת שרה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מקריאה באתר המועצה להגנת הצרכן נראה שהיחס בחוק לטיסות שכר מעט גמיש יותר בגלל עלותן הנמוכה, אבל גם שם הם לא יכולים לשנות הכל מתי שבא להם.

והנה פה יש כתבה על פסיקה לפיצוי עקב הקדמת טיסה.

כך שעקרונית יש קייס, אבל כדאי לחפור יותר לעומק לגבי פסיקות קודמות במקרים דומים (טיסר שכר, מידה ההקדמה, כמה זמו מראש בוצע השינוי, עלות הכרטיס, זמן כל החופשה, ועוד)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

את החופש לא אבטל בכל מקרה.

לאחר שיחה איתם הבוקר, הנושא עדיין בבדיקה מול ארקיע ויעדכנו אותי במהלך היום.

לאחר החופשה, במידה והשעות לא ישונו, רציתי לדעת אם יש קייס להתעסק בזה מול ואללה טורס לקבלת פיצוי כלשהוא שלדעתי מגיע.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ציטוט מתוך תקנון ואללה טורס , תקנון המופיע באתר ואללה טורס-

מידע נוסף

טיסות

"כללי - הטיסות מבוצעות על ידי חברות תעופה סדירות ו/או שכר וביצוע כפוף לתנאים המפורסמים ע"י חברות התעופה ו/או מנהלי התעופה האזרחיים. המסלול וזמני הטיסות, נמצאים באחריותן הבלעדית של חברות התעופה וייתכנו מקרים בהם יהיו שינויים בזמני הטיסות אף ללא הודעה מוקדמת על כך.עליך חלה החובה לאשרר את טיסת החזור 72 שעות לפני מועד הטיסה, ולהתעדכן אודות השינויים בפרטי הטיסה. אשרור הטיסה מתבצע מול משרדי הקשר ביעד הרלוואנטי או בהתאם להוראות המופיעות ע"ג כרטיס הטיסה. חלקן של הטיסות מופעלות בשיטת ה - Code Sharing (טיסות משולבות) ואין וואלה! טורס אחראית לשילובים אלו כמו גם לשינויים במועדי הטיסות ו/או במסלוליהן, ועל כן לא תיענה כל דרישה להחזר או פיצוי בגין הוצאות או עגמת נפש שנגרמו לנוסע עקב השינויים במועדי הטיסות ו/או בחברות התעופה. לא תמיד הטיסות הינן ישירות ולעיתים טיסה נוחתת נחיתת ביניים בדרכה כמו גם בחזרתה. במקרים חריגים של הרשמת יתר לטיסה ע"י חברות התעופה (דבר המותר לחברות התעופה ואשר אינו בשליטת המארגנים) יאלצו נוסע בודד או חלק מקבוצת נוסעים לטוס בטיסה שונה. במקרה שכזה עושות חברות התעופה את מירב המאמצים על מנת לצמצם את אי הנוחות שנגרמת לנוסע. "

חבילות הנופש מוגדרות כטיסה+ 3 לילות ולא כטיסה+4 ימים בדיוק מהסיבות האלו.

וואללה טורס לא שינו את הטיסה על דעת עצמם.השינוי הגיע כתוצאה מעדכון של לוח הטיסות היוצאות ע"י רשות שדות התעופה.

עם כל האמפטיה אליך, גם אם תחליט לתבוע את ואללה טורס, הם יכולים לגלגל את התביעה אל חברת התעופה/רשות שדות התעופה.

בדוק רק אם מגיע לך פיצוי כלשהו במסגרת "חוק טיבי".

בהצלחה.

סלע

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הנושא עדיין בבדיקה מול ארקיע ויעדכנו אותי במהלך היום.

אההה...

עכשיו הכל ברור.

בזמנך הפנוי, צפה בזה:

https://www.kan.org.il/Item/?itemId=51029

בד"כ סוכן הנסיעות ("וואלהטורס" במקרה שלך) מכוסת"ח היטב ("אני רק משווק" "דברים שאינם בשליטתי" וכו').

אם אתה הולך למלחמה, ממליץ להכניס את סיטונאי התיירות וחברת התעופה לקלחת.

ולא שנראה לי שיש לזה הרבה סיכוי. כל השיניים של חוק טיבי נעקרו ע"י לוביסטים, והוא מגוחך לעומת מקבילו האיחודאירופאי.

וממילא, כמו שאמרת בעצמך, צ'רטרים יכולים לעשות כמעט מה שהם רוצים.

זו אחת הסיבות שאיני טס בחברות ישראליות/משתמש בסוכנים ישראלים.

1. MAZDA 3 ACTIVE 08 1.6

2.  MITSUBISHI  SPACE STAR 1.2 instyle 2018

נפרדנו בצער מהטריוס הקשישה...

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

נתקו

לא מתכוון להתווכח איתך, אבל בוא ניקח מצב אחר-

הבחור היה מזמין את הנופש שלו באינטרנט/ישירות מול הספק(קשרי תעופה,השטיח המעופף וכו) והיה קורה מה שקרה.

לדעתך, מצבו היה טוב יותר?

כאן, לפחות, יש איזושהי כתובת לפנות אליה.

איך יטופל, זו כבר שאלה אחרת לגמרי.

סלע

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

סלע, אתה האדם שחיכיתי שיענה :wink:

קודם כל אני מברר את האפשרויות לכאן ולכאן זה לא אומר שבאמת אעשה משהו.

בכל מקרה, תקנונים וכתבי שירות כאלו או אחרים של החברות, הן לאו דווקא מה שיקבע במקרה של תביעה, זה תלוי בעוד גורמים שלא קשורים אליהם.

בכל מקרה אני עדיין מחכה לשמוע מהם עד סוף היום ולראות אם אהיה מופתע בסופו של דבר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

נתקו

לא מתכוון להתווכח איתך, אבל בוא ניקח מצב אחר-

הבחור היה מזמין את הנופש שלו באינטרנט/ישירות מול הספק(קשרי תעופה,השטיח המעופף וכו) והיה קורה מה שקרה.

לדעתך, מצבו היה טוב יותר?

כאן, לפחות, יש איזושהי כתובת לפנות אליה.

איך יטופל, זו כבר שאלה אחרת לגמרי.

אממ... לא יודע.

אבל הנסיון האישי שלי הוא זה.

היה לי חבל להקפיץ שוב סתם את השרשור ההוא, אבל הכסף כבר בחשבון ממזמן.

(מינוס 190 שקל עמלות שקר כלשהוא, על הטרחה הרבה של בנק דיסקונט, בלקבל את הביטים הממוחשבים מאירופה, אבל זה כבר לסיפור אחר :evil:)

ו... איך זה יטופל, זו לא שאלה אחרת. זו ה שאלה.

הרי אתה טוען שבכך בדיוק טמון הערך המוסף של סוכן נסיעות. אז אם הוא לא פותר את הבעיה, על מה אני משלם לו עמלה?

1. MAZDA 3 ACTIVE 08 1.6

2.  MITSUBISHI  SPACE STAR 1.2 instyle 2018

נפרדנו בצער מהטריוס הקשישה...

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לא טענתי כלום.

אמרתי שאם עושים הזמנה אינטרנטית או אצל סיטונאי התיירות, במקרה של תקלה, לא תמיד תהיה לך כתובת ברורה וייתכן שתיפול כל פעם שתפנה על נציג שרות אחר.בהזמנה מול נציג מכירות , ואני מציע לדרוש לקבל במייל סיכום הזמנה כולל שעות טיסות ושם המלון, יש סיכוי לקבל שרות אישי ואוליי גם טוב יותר.אגב, מחובתו של איש המכירות לשלוח מייל כזה במסגרת חוק הגילוי הנאות.אני מבקש מהנוסע להחזיר את המייל ולכתוב "הבנתי ומאשר" כדי למנוע אי הבנות בהמשך.

סלע

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תוכן חדש...