Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

ניתוח של מדד חינוך במדלן עבור בית ספר מסוים

arco1
שימו לב! השרשור הזה בן 1737 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

אז בתחילת השנה זכיתי במחיר למשתכן בחור ששמו קרית מלאכי. כעת מסתובבות בראשי מחשבות האם לעבור לגור לשם בבוא העת (עדיין אין אפילו היתר, רבל הרגע הזה מתקרב) או להשכיר את הדירה שארכוש.

אחד הפרמטרים החשובים זה בית הספר עבור הילדה. יש רק אחד כזה ממלכתי בעיר עבור כיתות ז-י"ב וזהו "גימנסיה דרכא". יש לו מדד נדלן די מזעזע (https://www.madlan.co.il/education/school/670422), מה שגרם לי לחשוב מיד על לוותר על המעבר. מצד שני בית הספר מפעיל מגמות רציניות למרות כמות התלמידים הנמוכה בתיכון ודווקא בקטע הזה המספרים נראים טוב יחסית:

מקצועות מוגברים (5 יחידות) ביחס לכלל בתי הספר בארץ

ציון ממוצע ביה"ס / ארצי מקצוע

76 / 74 תקשורת )בנתיב העיוני (מספר תלמידים שנגשו 33)

74 / 71 מערכות חשמל (מספר תלמידים שנגשו 25)

80 / 81 ניהול ותפעול (מספר תלמידים שנגשו 16)

86 / 78 מערכות אלקטרוניות (מספר תלמידים שנגשו 13)

92 / 80 אלקטרוניקה ומחשבים (מספר תלמידים שנגשו 13)

80 / 75 פיסיקה (מספר תלמידים שנגשו 12)

67 / 78 ביולוגיה (מספר תלמידים שנגשו 12)

האם זה אומר שמי שלומד במגמות האלה (אולי להוציא את ביולוגיה) הוא בין המצליחים בבית הספר? ואם הילדה תתעניין באחת המגמות הנ"ל זה יהיה בית ספר טוב עבורה? או שזה לא אומר כלום (למשל כי אין כאלה שלא בוחרים מגמה ובעצם כל תלמידי התיכון נמצאים ברשימה שהבאתי) וכדאי להתרחק.. לא הצלחתי למצוא מדדים אחרים חוץ מזה במדלן. ולא הבנתי למה הדירוג שלו במדלן כזה נמוך.

אשמח לעזרה! :)

עריכה אחרונה על ידי arco1
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

איפה אתה גר היום?

עזוב שניה דירוגים, קח יום חופש קצת אחרי ששנת הלימודים תתחיל וסע לבקר בבשכונה ובביה"ס. ניחוש שלי - זו תהיה הפעם האחרונה שתשקול לעבור לשם (אלא אם אתה מגיע מרמלה או משהו דומה).

אישית - אם אתה לא רוצה לגור שם - הייתי מוותר על כל התענוג. לך תתחיל למצוא שוכרים, להתמודד עם נזקים, להראות את הדירה וכו' וכו'. חתיכת כאב ראש בשביל, בסוף, דירה בקריית מלאכי. בטח כשאולי אתה מקבל הנחה סבירה באחוזים, אבל לא בשקלים (כי מראש מחיר הדירה לא גבוה).

בהצלחה בכל אופן!

For I am a bear of very little brain, and long words bother me

לפני 25 דקות, m3x7r3m3 כתב:

אני מסכים איתך

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני בגילה בירושלים, הרמה פה לא משהו, אז לא שאני עוזב איזה מקום מדהים מבחינת החינוך. האופציה השניה זה לעבור לשכירות במודיעין , שם אין שום בעיה במדדים של בתי הספר ולהשכיר (למרות כאב הראש) את הדירה בקרית מלאכי. אבל הייתי רוצה למצות את האופציה של המעבר לדירה שזכיתי בה, כי נמאס לי משכירויות.

ההנחה דווקא לא רעה ולפי השומה שלוותה את המכרז מדובר בהנחה של 200 אש"ח ובהשוואה למה שראיתי במדלן זה כבר 400 אש"ח. שזו הנחה שקלית יפה יחסית לפריפריה. גם עיר די קרובה לערים גדולות יחסית לפריפריה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כאחד שגר באיזור (אבל לא שם) יותר מ-30 שנה, אם אין לך סיבה ספציפית טובה מאוד לגור שם - זה בזבוז של הזמן שלך. המקום עצמו לא בדיוק קשור לשום דבר (בקריית גת, נגיד, יש לך לא מעט תעשייה, רכבת והרבה בניה חדשה) ובסך הכל בינוני-מינוס. אם אתה לא אנוס לגור שם, מדוע לא לבחור מקום יותר טוב לילדים?

אגב, אם אני לא טועה הרישום פתוח ואתה לא מוגבל לבית ספר מסויים בעיר.

"Metal is like flesh. Both carry potential in their veins. When tempered with heat and pressure, the potential surfaces"

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הסיבה אחת ויחידה - לגור בדירה משלי. אין אפשרות לרכוש דירה במקום טוב יותר מבחינתי.

כאמור יכול לעבור לעיר שאני באמת רוצה (מודיעין) ולהשכיר את הדירה 5 שנים ואז למכור. לפי בדיקה ראשונית ביד2 לא צריכה להיות בעיה להשיג שוכרים במחיר שיכסה לי את המשכנתא ואפילו מעל זה. הבעיה שגם ברווח נאה של 400 אש"ח, עדיין לא יהיה לי הון עצמי לדירה במקום כמו מודיעין.

וכאמור, באמת נמאס מלחיות בשכירות.

שאר בתי הספר דתיים.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לגמרי מבין את הרצון לדירה משלך. אני נמצא בדיוק באותו מקום (טוב, לא ממש בדיוק, בערך). ועדיין, אני רק רוצה להגיד שני דברים:

א. בשיא הרצינות, סע לקרית מלאכי ליום. תסתובב ברחובות, תשב בבית קפה, תגיע לבית הספר, תרגיש את המקום בעצמך. שאלות בפורום זה טוב ויפה, אבל זה לא יעזור לך להבין את המקום והאווירה.

ב. תבין את הסיכון שרכישה כזו מייצרת. אל תסתכל על זה כ -400,000₪ שיושבים אצלך בכיס. מה יקרה אם לא תמצא שוכרים? מה יקרה אם הריבית (ואיתה המשכנתא) תעלה? מה יקרה אם השוכרים יפסיקו לשלם, ישאירו חוב לעירייה, חברת חשמל ומים ולא יתפנו? מה יקרה אם מחיר הדירה ירד?

אם אתה בסדר עם שני הסעיפים האלו - בהצלחה.

For I am a bear of very little brain, and long words bother me

לפני 25 דקות, m3x7r3m3 כתב:

אני מסכים איתך

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

א. בהחלט, אקח יום חופש לפי עצתך לאחר תחילת שנת הלימודים ואסתובב ליד בית הספר וכו'. כבר הייתי באיזור שליד המקום בו יבנה הבית בערב, לא ראיתי משהו מזעזע.. כן הרגשתי ריח מהרפת של באר טוביה, אבל אני מניח שלא לזה התכוונת.

ב. לדעתי אין דבר כזה לא למצוא שוכרים, הכל זה פונקציה של מחיר. את התרחיש הרע עם השוכרים בטח ניתן למנוע ע"י סינון של אותם שוכרים. אין לי מושג איך מבצעים את הסינון, אתייעץ אם וכאשר זה יהיה רלוונטי. מה שכן, הריבית לא בשליטתי. אבל אם זה יגרום להורדה במחירי הדיור, אז שקלית מחירים במודיעין אמורים לרדת יותר. עם המשכנתא אתמודד כבר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אל תוותר על הזכייה, אין סיבה שלא תמצא שוכרים לדירה נוצצת מקבלן, הכל עניין של תמחור.

אם אתה לא רואה אותך מגיע לדירה כעת זה מקפצה להון העצמי לעוד מספר שנים, אל תוותר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפני בית הספר בוא נדבר על המקום.

קרית מלאכי זה מחנה פליטים ללא שום אפשרות צמיחה. בניגוד לקרי גת ושאר היישובים הקטנים בפריפריה שגדלו להיות ערים קרית מלאכי זה חור בלי שטחים לתעשייה (כל השטחים המניבים מסביב שייכים למועצה איזורית באר טוביה ולא לקרית מלאכי), אוכלוסייה נחשלת שחלק לא קטן ממנה לא משלם ארנונה ורשות מושחתת. בתנאים האלה אים לרשות שום אפשרות להשקיע ביישוב ולמשוך אוכלוסייה טובה. תוסיף לזה שכונות דתיות וחרדיות שמתוכננות בה.

ועכשיו לבית הספר שהבאת. יפה שיש ציון ממוצע מעל לממוצע הארצי אבל השאלה היא כמה ילדים יש בשכבה כשרק 12 ניגשים לפיזיקה. מעבר לזה בית ספר זה הרבה דברים חוץ מציונים. לך לראות את האוירה בחצר, את המורים ואיך הוא נראה. יש לא מעט בתי ספר עם 7-8 כיתות בשכבה כשאחת מהן כיתת מופ"ת, אחת עיונית והשאר גן חיות. אני בטוח שלא תרצה שהבת שלך תגדל באקלים כזה.

דירה לא קונים איפה שיש העיקר לקנות. בודקים איפה אפשר לגור בתקציב נתון ומשם בוחרים. לא יודע מה המחירים בקרית מלאכי אבל הייתי מעדיף דירה ישנה בשכונה פחות טובה בעיר שנותנת אפשרויות יותר טובות מאשר דירה חדשה במקום בלי עתיד, בלי תקווה בלי חלום (כדברי המלך).

עריכה: לגבי שוכרים, אל תשכח שמקום חלש גורר שוכרים חלשים. פוטנציאל הבעיות עם שוכרים בקריית מלאכי גדול בכמה סדרי גודל משוכרים בצפון תל אביב למשל.

תודה הגברת שרה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני בגילה בירושלים, הרמה פה לא משהו, אז לא שאני עוזב איזה מקום מדהים מבחינת החינוך. האופציה השניה זה לעבור לשכירות במודיעין , שם אין שום בעיה במדדים של בתי הספר ולהשכיר (למרות כאב הראש) את הדירה בקרית מלאכי. אבל הייתי רוצה למצות את האופציה של המעבר לדירה שזכיתי בה, כי נמאס לי משכירויות.

ההנחה דווקא לא רעה ולפי השומה שלוותה את המכרז מדובר בהנחה של 200 אש"ח ובהשוואה למה שראיתי במדלן זה כבר 400 אש"ח. שזו הנחה שקלית יפה יחסית לפריפריה. גם עיר די קרובה לערים גדולות יחסית לפריפריה.

אני ירושלמי בעברי.

יש בתי ספר מעולים בירושלים עם חתך תלמידים מאוכלוסיה חזקה ביותר כמו בויאר, גימנסיה רחביה, ליד"ה, תיכון למדעים וכו'.

כמו שנכתב לפני, קרית מלאכי לא מומלצת וזה בלשון המעטה, ולא הייתי מחליף את מקיף גילה בבית ספר בקריית מלאכי.

עריכה אחרונה על ידי NirLevi
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אז בתחילת השנה זכיתי במחיר למשתכן בחור ששמו קרית מלאכי. כעת מסתובבות בראשי מחשבות האם לעבור לגור לשם בבוא העת (עדיין אין אפילו היתר, רבל הרגע הזה מתקרב) או להשכיר את הדירה שארכוש.

אחד הפרמטרים החשובים זה בית הספר עבור הילדה. יש רק אחד כזה ממלכתי בעיר עבור כיתות ז-י"ב וזהו "גימנסיה דרכא". יש לו מדד נדלן די מזעזע (https://www.madlan.co.il/education/school/670422), מה שגרם לי לחשוב מיד על לוותר על המעבר. מצד שני בית הספר מפעיל מגמות רציניות למרות כמות התלמידים הנמוכה בתיכון ודווקא בקטע הזה המספרים נראים טוב יחסית:

מקצועות מוגברים (5 יחידות) ביחס לכלל בתי הספר בארץ

ציון ממוצע ביה"ס / ארצי מקצוע

76 / 74 תקשורת )בנתיב העיוני (מספר תלמידים שנגשו 33)

74 / 71 מערכות חשמל (מספר תלמידים שנגשו 25)

80 / 81 ניהול ותפעול (מספר תלמידים שנגשו 16)

86 / 78 מערכות אלקטרוניות (מספר תלמידים שנגשו 13)

92 / 80 אלקטרוניקה ומחשבים (מספר תלמידים שנגשו 13)

80 / 75 פיסיקה (מספר תלמידים שנגשו 12)

67 / 78 ביולוגיה (מספר תלמידים שנגשו 12)

האם זה אומר שמי שלומד במגמות האלה (אולי להוציא את ביולוגיה) הוא בין המצליחים בבית הספר? ואם הילדה תתעניין באחת המגמות הנ"ל זה יהיה בית ספר טוב עבורה? או שזה לא אומר כלום (למשל כי אין כאלה שלא בוחרים מגמה ובעצם כל תלמידי התיכון נמצאים ברשימה שהבאתי) וכדאי להתרחק.. לא הצלחתי למצוא מדדים אחרים חוץ מזה במדלן. ולא הבנתי למה הדירוג שלו במדלן כזה נמוך.

אשמח לעזרה! :)

אני גר באיזור הזה ומכיר את השכונה החדשה שם

מדובר על איזור חדש לחלוטין , נעים מאוד להסתובב שם , הרבה זוגות צעירים בגילאי ה 25-40 ,

אני ממש ממש לא הייתי פוסל על הסף , סהכ איזור מתפתח ש-די לא קשור לקרית מלאכי , יהיה לך בשכונה הכל בסופו של דבר.

לגבי בתי הספר , יש לך גם בסביבה ולא רק בקרית מלאכי ,נוטה ורוצה להאמין שאפשרי להרשם על אף הגבלת הרישום .

Sent from my ONEPLUS A6003 using Tapatalk

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

^^^

באיזה שכונה מדובר? נאות הכפר עוד לא קמה..

בדקתי בבית ספר באר טוביה ולא ניתן לרשום שם אם אתה לא מהמועצה. אבל זה היה יסודי, יש מצב שהילדה תהיה עוד בכיתה ו כשהדירה תהיה מוכנה. מהתיכון בבאר טוביה לא ענו לי.

לפני בית הספר בוא נדבר על המקום.

קרית מלאכי זה מחנה פליטים ללא שום אפשרות צמיחה. בניגוד לקרי גת ושאר היישובים הקטנים בפריפריה שגדלו להיות ערים קרית מלאכי זה חור בלי שטחים לתעשייה (כל השטחים המניבים מסביב שייכים למועצה איזורית באר טוביה ולא לקרית מלאכי), אוכלוסייה נחשלת שחלק לא קטן ממנה לא משלם ארנונה ורשות מושחתת. בתנאים האלה אים לרשות שום אפשרות להשקיע ביישוב ולמשוך אוכלוסייה טובה. תוסיף לזה שכונות דתיות וחרדיות שמתוכננות בה.

ועכשיו לבית הספר שהבאת. יפה שיש ציון ממוצע מעל לממוצע הארצי אבל השאלה היא כמה ילדים יש בשכבה כשרק 12 ניגשים לפיזיקה. מעבר לזה בית ספר זה הרבה דברים חוץ מציונים. לך לראות את האוירה בחצר, את המורים ואיך הוא נראה. יש לא מעט בתי ספר עם 7-8 כיתות בשכבה כשאחת מהן כיתת מופ"ת, אחת עיונית והשאר גן חיות. אני בטוח שלא תרצה שהבת שלך תגדל באקלים כזה.

דירה לא קונים איפה שיש העיקר לקנות. בודקים איפה אפשר לגור בתקציב נתון ומשם בוחרים. לא יודע מה המחירים בקרית מלאכי אבל הייתי מעדיף דירה ישנה בשכונה פחות טובה בעיר שנותנת אפשרויות יותר טובות מאשר דירה חדשה במקום בלי עתיד, בלי תקווה בלי חלום (כדברי המלך).

עריכה: לגבי שוכרים, אל תשכח שמקום חלש גורר שוכרים חלשים. פוטנציאל הבעיות עם שוכרים בקריית מלאכי גדול בכמה סדרי גודל משוכרים בצפון תל אביב למשל.

החלק הראשון של ההודעה שלך מזכיר לי את ירושלים בהרבה מובנים, אז לא הפחדת אותי פה יותר מדי. לגבי אוכלוסיה - השכונה תהיה חדשה ולכן גם האוכלוסיה. החלטה סופית תתקבל לאחר הכנס שאני אראה את כל הזוכים. כרגע אני עם עוד 5 רק בקבוצה. אם 50% ומעלה יהיו חרדים למשל, אולי נשקול לא לעבור לגור בפרוייקט.

לגבי בית הספר, יש 4 כיתות בשכבה. מה זה אומר, זה טוב? לקחתי מכאן:

https://darca.org.il/%D7%92%D7%99%D7%9E%D7%A0%D7%A1%D7%99%D7%94-%D7%93%D7%A8%D7%9B%D7%90-%D7%AA%D7%99%D7%9B%D7%95%D7%9F-%D7%91%D7%A7%D7%A8%D7%99%D7%AA-%D7%9E%D7%9C%D7%90%D7%9B%D7%99/

אגב היום מצאתי דף פייסבוק של הבה"ס, משום מה לא חשבתי על זה קודם וחיפשתי אתר ללא הצלחה (איתרתי אחד עקום שלא עודכן מ-2015). לא הספקתי לראות הרבה בינתיים, אבל מה שראיתי מצא חן בעיניי. למשל במגמת תקשורת התלמידים מצלמים סרטים ואפילו יש טקס אוסקר כיתתי, נראה חביב.

לגבי קניית דירה. אני רואה לנכון לממש את הזכיה ולא נרשמתי לכל המקומות הנידחים בארץ. חיפשתי פרוייקטים זולים בטווח של שעת נסיעה מהעבודה. בשוק החופשי אין שום אפשרות לרכוש ולא תהיה מסיבות כאלה ואחרות, מעדיף לא לפרט. הילדה תוכל לעבור לגור לאן שהיא רוצה לאחר שתתבגר. אצטרך לחקור על בית הספר הזה יותר ולבקר שם, יש לי עוד זמן.

אני ירושלמי בעברי.

יש בתי ספר מעולים בירושלים עם חתך תלמידים מאוכלוסיה חזקה ביותר כמו בויאר, גימנסיה רחביה, ליד"ה, תיכון למדעים וכו'.

כמו שנכתב לפני, קרית מלאכי לא מומלצת וזה בלשון המעטה, ולא הייתי מחליף את מקיף גילה בבית ספר בקריית מלאכי.

היא כרגע ביסודי, אנחנו בכל מקרה לא נהיה בירושלים כשתגיע לגיל של חתיבת ביניים ותיכון. אם לא קרית מלאכי, אז 99% במודיעין.

זה שקרית מלאכי חור ידוע לי, אבל אם בית הספר הוא טוב והאוכלוסיה בשכונה החדשה שתקום תהיה איכותית יותר מהקיים כרגע בעיר, אז לדעתי אין מניעה לעבור.

כדי להבין יותר טוב לגבי בית הספר, בין היתר פתחתי את השירשור הזה, לגבי האוכלוסיה אדע יותר לאחר הכנס שכרגע עדיין אין לו צפי, אבל יש סיכוי טוב שיקרה עוד לפני 2020.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

רק לידע כללי, מגמו כמו מגמות תקשורת, סוציולוגיה, מדעי המדינה וכו' אלה מגמות שנועדו להחזיק ילדים שאין להם מה לחפש בחינוך עיוני. מתוך 4 כיתות (כ 140 ילדים) רק 37 ניגשים למקצוע "אמיתי" מורחב זה ממש מעט.

הבעיה עם קרית מלאכי והחוסר בשטחי תעשייה ומסחר בשטח העיר זה הכנסות של הרשות. משפחה זה לא מקור הכנסה לעירייה בגלל השירותים שהיא צורכת ביחס למה שהיא משלמת. תעשייה (ומסחר עוד יותר) משלמים הרבה יותר ולא צורכים חינוך, מתנסים, תרבות פנאי, חניות וכו'. אם יש אפשרות שהילדה תלמד בבאר טוביה (ותבדוק את זה עם תיכון באר טוביה) אז זו פחות בעיה.

עריכה: שלא יובן מדבריי שאני חושב שמי שלא מתאים לחינוך עיוני הוא פחות טוב. יש ביניהם אנשים זהב ויש זבל (בדיוק כמו אצל ילדים עם בגרות מעולה). בגלל זה צריך לראות את האקלים הבית ספרי.

עריכה אחרונה על ידי Night Driver

תודה הגברת שרה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אנחנו בכל מקרה לא נהיה בירושלים כשתגיע לגיל של חתיבת ביניים ותיכון. אם לא קרית מלאכי, אז 99% במודיעין.

הפסקה הזו מעט צורמת לי וגורמת לך להשמע מעט לא מחובר לקרקע. קרית מלאכי ומודיעין באותה הפסקה זה כמו להשוות בין הודו לקנדה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

^^^

ברור, ההבדל הוא שבמודיעין זו תהיה דירה שכורה. אם היינו יכולים לקנות במודיעין, מי היה מדבר על קרית מלאכי? אם נראה שהמצב עם החינוך באמת על הפנים, אז לא תהיה ברירה ונעבור לשכירות במודיעין. הילדה לפני הרצון לגור בבית משלנו..

רק לידע כללי, מגמו כמו מגמות תקשורת, סוציולוגיה, מדעי המדינה וכו' אלה מגמות שנועדו להחזיק ילדים שאין להם מה לחפש בחינוך עיוני. מתוך 4 כיתות (כ 140 ילדים) רק 37 ניגשים למקצוע "אמיתי" מורחב זה ממש מעט.

הבעיה עם קרית מלאכי והחוסר בשטחי תעשייה ומסחר בשטח העיר זה הכנסות של הרשות. משפחה זה לא מקור הכנסה לעירייה בגלל השירותים שהיא צורכת ביחס למה שהיא משלמת. תעשייה (ומסחר עוד יותר) משלמים הרבה יותר ולא צורכים חינוך, מתנסים, תרבות פנאי, חניות וכו'. אם יש אפשרות שהילדה תלמד בבאר טוביה (ותבדוק את זה עם תיכון באר טוביה) אז זו פחות בעיה.

עריכה: שלא יובן מדבריי שאני חושב שמי שלא מתאים לחינוך עיוני הוא פחות טוב. יש ביניהם אנשים זהב ויש זבל (בדיוק כמו אצל ילדים עם בגרות מעולה). בגלל זה צריך לראות את האקלים הבית ספרי.

חשבתי שמפתחים במגמה הספציפית של תקשורת יצירתיות. אתה לא חושב? לא כל הילדים ירצו ללמוד פיזיקה/חשמל/מחשבים. לכן חשבתי שיש עוד אופציות זה חיובי. אולי היא תרצה להיות במאית, אז מגמת תקשורת תתאים לה. או שזה בהכרח בזבוז זמן? אשמח אם תרחיב עוד בנושא זה.

אגב איזה מקצועות כללת במקצועות אמיתיים וספרת 37 תלמידים?

אכן אנסה ליצור שוב קשר גם עם התיכון בבאר טוביה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תוכן חדש...