Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

ניתוח של מדד חינוך במדלן עבור בית ספר מסוים

arco1
שימו לב! השרשור הזה בן 1743 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

אי מכיר את מערכת החינוך מקרוב.

ברור שלא כולם צריכים ללמוד מדעים מדוייקים אבל יש מגמות שמראש מוגדרות כתחנה אחרונה. יש ילדים שמגבירים תנך, היסטוריה, ספרות ואפילו אזרחות כדי לקבל תעודה טובה ובסיס להמשך. תקשורת היא לא מגמה כזו.

חפש את דוחות המיצב וקרא על האקלים הבית ספרי. לטעמי הוא הרבה יותר חשוב מהלימוד עצמו.

תודה הגברת שרה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מצאתי, אעבור על זה בהזדמנות, בכל זאת מסמך בן יותר מ-100 דפים. אבל האחרון מ-2016, בטח יהיה חדש בשנה הקרובה?

בזמן החיפוש גם נתקלתי במידע שמ-2013 בית הספר חלק מרפורמת "אופק חדש". האם הרפורמה הזו באמת תורמת משהו? אולי 3 שנים זה מעט מדי ובדו"ח של 2020 אפשר יהיה להבין יותר. ראיתי שאחד הדגשים של אופק חדש זה האקלים בבית הספר.

אגב מה אתה אומר על ביולוגיה? מגמה איכותית בתיכון?

עריכה אחרונה על ידי arco1
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ביולוגיה בהחלט איכותית.

אופק חדש על הנייר נועדה לשפר את תנאי המורה ובפועל אפילו את זה היא לא עשתה.

עריכה: המקצועות שכלםתי הם אלקטרוניקה ומחשבים, פיזיקה וביולוגיה.

מערכות חשמל זה שם יפה לחשמלאים רק בלי התעודה וההסמכה.

עריכה אחרונה על ידי Night Driver

תודה הגברת שרה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

נהג לילה, עוד היית לארג' כי הנחת שאלו תלמידים שונים שניגשו למקצועות האלו. לרוב מי שלומד אלקטרוניקה לומד גם פיסיקה למשל. או שאולי יש כאלו שעשו ביולוגיה+פיזיקה.

ארקו, מהחלק של "חוות דעת גולשים" בעמוד שאליו קישרת אתה מתעלם?

לי אישית זה נראה רע. דירוגים של 1-2 מתוך חמש בכל השאלות, פרט לשאלה "הייתי מעדיף/ה בית ספר אחר", ששם זה 5/5 :shock: .

גם התגובה המפורטת והטריה הזו לא מעודדת:

יתרונות: כמעט ואין יתרונות חוץ מזה שבאמת יש עזרה והתחשבות לילדים עם בעיות כלכליות בשכר הלימוד, אבל חוץ מזה באמת שאין אפילו יתרון אחד לטובת בית ספר .חסרונות: כל כך הרבה שאין מאיפה להתחיל, היחס המזעזע של המורים לתלמידים, רובם כמעט פנסיןנרים ככה שהם מאוד ממורמרים ונמאס להם כבר מהמערכת והמרמור יוצא על התלמידים, 99 אחוז מהילדים בבית הספר ערסים ומכות אלימות וקללות יש כמעט בכל יום ואין סיכוי שיכנס לשם ילד מבלי שהוא יצא מעשן או שןתה, מספר מגמות מצומצם מאוד שלא מתחשב ברצונות התלמידים כלל,אומנם הבית ספר בתהליך שיפור אבל הוא עדיין היה וישאר זבל לעומת זאת בתי הספר האזורים שמקיפים את קרית מלאכי רמה אחרת לגמרי עברתי לשם לפני שנה ואני לא מתחרטת על שום רגע שהחלטתי לעבור מכאן

מכיר את בית הספר: למדתי בעבר בביה"ס

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

^^^

ברור, ההבדל הוא שבמודיעין זו תהיה דירה שכורה. אם היינו יכולים לקנות במודיעין, מי היה מדבר על קרית מלאכי? אם נראה שהמצב עם החינוך באמת על הפנים, אז לא תהיה ברירה ונעבור לשכירות במודיעין. הילדה לפני הרצון לגור בבית משלנו..

אז הבנתי לא נכון, סליחה. ובהצלחה :)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אם הילדה בעדיפות, הייתי בולע את הצפרדע, משלם שכירות ונותן לה את הסביבה המפותחת של מודיעין בלי לחשוב פעמיים.

אם אתה רוצה לקנות ולהשכיר ואז להיות במודיעין - סבבה, אבל אני באמת חושב שאין לך מה לחפש שם בעצמך. שכונה אחת חדשה עם עתיד בסימן שאלה לא משתווה לעיר שלמה מטופחת עם בתי ספר טובים, פארקים ומיקום מעולה.

זה ממש לא כמו ירושלים, אגב.

"Metal is like flesh. Both carry potential in their veins. When tempered with heat and pressure, the potential surfaces"

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

^^^

כן, זו כאמור בהחלט אופציה.

אם משהו זול מידי ביחס לסביבה בדרך כלל יש לזה סיבה.

זהו שזה היה זול רק במחיר למשתכן, יחסית לחור העיר לא זולה בכלל.

ארקו, מהחלק של "חוות דעת גולשים" בעמוד שאליו קישרת אתה מתעלם?

לי אישית זה נראה רע. דירוגים של 1-2 מתוך חמש בכל השאלות, פרט לשאלה "הייתי מעדיף/ה בית ספר אחר", ששם זה 5/5 :shock: .

גם התגובה המפורטת והטריה הזו לא מעודדת:

תודה, משום מה לא הגעתי עד לשם. :oops: חבל רק שהיא לא מספיק מפורטת, מעניין על איזה בתי ספר בסביבה מדובר, חוץ מבאר טוביה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אם הילדה בעדיפות, הייתי בולע את הצפרדע, משלם שכירות ונותן לה את הסביבה המפותחת של מודיעין בלי לחשוב פעמיים.

אם אתה רוצה לקנות ולהשכיר ואז להיות במודיעין - סבבה, אבל אני באמת חושב שאין לך מה לחפש שם בעצמך. שכונה אחת חדשה עם עתיד בסימן שאלה לא משתווה לעיר שלמה מטופחת עם בתי ספר טובים, פארקים ומיקום מעולה.

זה ממש לא כמו ירושלים, אגב.

זה.

מודיעין היא אוטופיה.

אבל, מאוד מאוד יקרה. השכירות שם ברמת הזיה. אם אתה יכול לעמוד בזה, מושלם.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בדיוק באתי לפרסם את הכתבה. כל רעיון הבדלנות שמושרש עוד יותר על ידי "ערי חרדים" כאילו זה מובן מאליו שהם אינם "ישראלים" אלא קבוצה אחרת במקום לחיות ביחד במרחב הציבורי וכל אחד עם אמונותיו בפרטי פסול בעיני אבל זה נושא לשרשור אחר.

במקרה זה, *אם* התכנית תתממש אז קניית דירה והשכרתה יכולה להיות השקעה סבירה לקראת מכירה בהרבה יותר עוד כמה שנים טובות כשהשכונה תתחרד, אבל עם מצב הממשלה שלנו זו, כרגע, ספקולציה.

"Metal is like flesh. Both carry potential in their veins. When tempered with heat and pressure, the potential surfaces"

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בהתחלה לא הבנתי איפה הם ידחפו אלפי יחידות דיור בקרית מלאכי ואז קראתי שזה יהיה במקום מושב. לא מבין איך זה עובד, ככה סתם מחליטים לפנות מושב ולבנות במקומו שכונת ענק? ובינתיים רשם שהוחלט לגבי קרית גת בלבד. יש סיכוי סביר שהממשלה הבאה תהיה אחדות ללא חרדים ואז התוכניות יתבטלו.

ובקיצור - נחיה ונראה. תודה על הכתבה, אעקוב.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

במקרה זה, *אם* התכנית תתממש אז קניית דירה והשכרתה יכולה להיות השקעה סבירה לקראת מכירה בהרבה יותר עוד כמה שנים טובות כשהשכונה תתחרד, אבל עם מצב הממשלה שלנו זו, כרגע, ספקולציה.

זה לא הפוך? אחרי שהשכונה תתחרד המחירים אמורים לרדת, לא לעלות.

For I am a bear of very little brain, and long words bother me

לפני 25 דקות, m3x7r3m3 כתב:

אני מסכים איתך

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תלוי, האיזור יכול להפוך למבוקש וינסו לשכנע אותו למכור עם הצעות טובות, כמו במקרים שאני מכיר מירושלים...

אבל כמו שאמרתי, זה נטו ספקולציה. יכול ללכת לכל כיוון ולא הייתי מהמר על משהו די רחוק כרגע.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תוכן חדש...