Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

רכב עד 30K (עדיף פחות)

el-ray
שימו לב! השרשור הזה בן 1737 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

הי, אז אשתי ואני מחפשים רכב (ראשון) עבורינו.

חשוב לנו נוחות נסיעה, אמינות, צריכת דלק לא מידי גבוהה ושיגיב טוב לנהג. בעבר נהגתי על מאזדה 2 והרגשתי כל אבן קטנה שעל הכביש והוא פשוט לא סחב בעליות. הנסיעה היא בעיקר בירושלים (לא מידי הרבה) ופעם בכמה שבועות גם למרכז.

ראיתי שיש ביד 2 מאזדה 6 שנת 2009/2010 באיזור 25K עם 120KM וכן חשבנו על וולוו S40 מנוע 2000 (לא טורבו) שיש אפילו שנת 2011 עם 120KM.

מה אומרים? לגבי הוולוו, לאבי יש S80 כבר המון שנים והוא ממש מרוצה, הוא מטפל במוסך מתמחה וולוו ליד רשלצ שפותר בעיות במהירות ובמחירים לא יקרים.

אני מבין שאת הוולוו יהיה לי הרבה יותר קשה למכור, אבל מצד שני אם זה רכב נוח ואמין לא כפת לי להשאר איתו בשנים הקרובות (אם הוא ידידותי כלפי).

(המליצו לי על S60, אבל אני לא מתחבר למראה המיושן שלה לפני מתיחת הפנים והבנתי שאחרי 2011 היא ממש לא אמינה)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אולי אמקד את השאלה, האם יש מחלות ידועות באחד מהרכבים?

האמת היא שלא נסעתי באף אחד משני הרכבים הללו, האם הם באמת עונים על הדרישות?

תודה רבה ולילה טוב,

יחיאל

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אם אתה מחפש תחזוקה לא יקרה, אל תקנה וולוו משומשת ( הרפתקה שעלולה להפוך לבור ללא תחתית ).

מרכב קטן ( סטייל מאזדה 2 ) קפצת לרכבים משפחתיים גדולים ( מנהלים בשפת העם ) - החסרון בהם צריכת דלק יותר גבוהה.

מהקבוצה הזאת אפשר לשקול שניים : מאזדה 6 רכב אמין, טויוטה אוונסיס רכב מעולה.

אפשר למצוא משפחתית סטנדרטית כמו קיה פורטה או מיצובישי לנסר 1.8.

toyota verso 2016 - יש מקום לכולם!

בעבר : ניסאן NV200 2012, סיטרואן ג'מפי 2007, רנו קנגו DCI  2007,  פולו סטיישן SDI 2000, לנסר 93, אופל קדט 84.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תודה רבה, אבל האוונסיס נראית לי קצת משעממת. לטעמי הוולוו/מאזדה נראות הרבה יותר יפות.

מה בערך צריכת הדלק של המשפחתיות הגדולות יותר? כמה משמעותי ההבדל בין מאזדה 6 ל3?

לי אישית פחות חשוב הגודל של הרכב (יש לנו רק ילדה אחת) אבל ממש חשוב לי התחושה הנעימה והנוחות.

האם יש למישהו הצעה אחרת התקציב? אין רכב מיני שמבודד טוב את הרעשים ונותן תחושה נעימה?

מה עם הונדה סיוויק הצבר שנת 2010?

לגבי הקפיצה, בשוק הרכבים בישראל משפחתיות סטנדארטיות עולות כמו משפחתיות גדולות (ביד 2 איזור שנת 2010). אז אם העלות דומה ואנחנו מוכנים לספוג עלות דלק מעט יותר יקרה מדוע לא להנות מהנסיעה?

תודה רבה לעונים!

עריכה אחרונה על ידי el-ray
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

למאזדה 6 מנוע 2000 סמ"ק צריכת דלק שתקבל תהיה 1:10 כאשר 60-70% נסיעות מחוץ לעיר.

באוונסיס זה יהיה 1:11.5 כאשר טויוטה יותר נוחה אבל פחות מהנה לנהיגה.

מה שרשמת לגבי ההפרשים במחירים בין משפחתיות ל"מנהלים" נכון, במיוחד במקרה של מאזדה וטויוטה ( אולי אפילו אוונסיס ו 6 עולות פחות מאשר קורולה / מאזדה 3 ספיריט משנתון המקביל בגלל הביקוש היותר גבוהה לקורולה /3).

שוב, מאזדה 6 בתקציב שלך קניה הגיונית ( ראיתי בלוח יד 2 כמה אופציות מעניינות, עם נתונים טובים ). סיוויק רכב מצויין, אבל לא הייתי מגדיר אותו נוח. הוא גם נמוך עד כדי כך שצריך להזהר לעבור איתו במהירות פסי האטה.

אגב, רכב שמפתיע לטובה בנוחות לבידוד רעשים זה סובארו b3, אבל מנוע בוקסר 2000 סמ"ק שלו לא חסכוני ומנוע 1.5 חלש ביותר.

כמובן, גם b4 יכול לבוא בחשבון.

בעבר : ניסאן NV200 2012, סיטרואן ג'מפי 2007, רנו קנגו DCI  2007,  פולו סטיישן SDI 2000, לנסר 93, אופל קדט 84.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ממליץ בחום על מיצובישי ספייס סטאר , בתור בעלים של אחת (בגירסה המאובזרת יותר ) אני ממש מרוצה מהרכב מאוד אמין, וחסכוני (מלבד בלמים קידמיים שהרכב אוכל כל 30 אלף ק"מ).

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

איך ספייס סטאר עונה למה שפותח השרשור מחפש?

נוחות, בידוד רעשים, כוח בעליות לירושלים?

הרי מאזדה 2 נפסלה על סעיף חוסר נוחות וכוח.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תודה רבה, הקושי הכי גדול שלי הוא שאני לא נוהג הרבה ולא מכיר רכבים. אז כל דגם שמישהו מציע ללי מכניס אותי לבלבול ועוד סבב קריאה אינסופי...

האם מישהו מכיר את הוולוו S40? באמת העלויות ככ יקרות? כי קראתי צת ואם אני לא מטפל במוסך היבואן אומרים שהמחירים לא מידי גבוהים.

מצד שני, האם יש בכלל יתרון לוולוו על פני מאזדה 6?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תודה רבה לכולם, הגעתי למצב המוזר הבא:

או לקנות אוונסיס 2009 עם 110KM בערך ב30 אלף שח או לקנות וולוו S40 שנת 2011 עם 130KM ב24 אלף שח.

הטויוטה ברמת גימור בסיסית והוולוו P shift Premium.

כמובן שהוולוו הרבה יותר קורצת לי, מנסיונכם, מה ההבדל בתחושה בין הרכבים? לפי איך שהאוונסיס נראית היא סוג של רכב פשוט (קורולה) רק יותר נעימה. האם הוולוו נותנת משהו מעבר? (אני מבים שזה רק S40 ולא וולוו "אמיתית").

האם מישהו יכול לתת לי מידע בנוגע לאמינות? הבנתי שיש מוסכים שמטפלים בוולוו שלא שוחטים במחירים, אני מבין שזה לא יהיה זול כמו הטויוטה אבל כמה גדול ההפרש יכול להיות??

לצערי אין לי בכלל נסיון ברכבים כך שהידע שלי הוא רק ממכם (מדובר ברכב ראשון בחיים- מיועד לאישתי, לי ולילדה קטנה).

תודה רבה!

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

power shift זה גיר רובוטי כפול מצמדים כמו בפורד פוקוס 2012-2015.

זאת צרה גדולה מאוד, אל תיגע ברכב הזה.

תקנה אוונסיס עם 110 אלף קילומטרים, גם אם היא נראית לך אפורה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תודה רבה, אבל בשרשור הנל:

https://www.carsforum.co.il/vb/showthread.php?492133-%D7%92%D7%99%D7%A8-%D7%A8%D7%95%D7%91%D7%95%D7%98%D7%99-power-shift

כתבו שאין בוולוו את הבעיות שיש בפורד, משהו בקשר לגיר יבש/רטוב.

האם מישהו נכיר ויודע לתת עוד פרטים על אמינות הוולוו והסיכונים הכרוכים בה?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שמע, קיבלת פה חוות דעת סופר נכונה לגבי זה שהוולוו לא בשבילך ע''פ הפרמטרים שציינת. אתה עדיין חזור לוולבו והוא עדיין עונה לך (בסבלנות) שהיא לא מתאימה למה שאתה מחפש. אז מה אתה רוצה? ח''ח לגבי הוולוו? בשביל זה פתחת את השירשור?! או שתכבד את מי שרוצה לעזור לך, או שתקנה מה שאתה רוצה ואל תתן לבזבז את הזמן שלהם על עצות לאוזניים (עניים) ערלות.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ראיתי אוונסיס באיזור חדרה/זכרון יעקב (ואני ממקום בירושלים)

האם יש לכם מוסך מומלץ באיזור המוכר שאני יכול ללכת כדי שיעשה בדיקה לרכב?

מכיוון ויש מרחק גדול בינינו, האם זה הגיוני שאבחר מוסך ואבקש מהמוכר ללכת לעשות את הבדיקה ואני אשלם לו? או שיש סיכון שמכיוון והמוכר ילך לבדיקה הוא ישכנע את הבודקים לתת ביקורת יותר חיובית?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 1737 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...