Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

למה אנשים ממהרים למכור 308 gti?

mcshmupi
שימו לב! השרשור הזה בן 1206 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

• תגובות 181
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

תמונות שפורסמו בשרשור

מאפיין את קטגוריית הספורטיביות (באותו טווח שנים יש כרגע 4 אודי S3, כ-5 גולף GTI, כ-4 אלפא ג'ולייטה תלתן, כ-6! הונדה TypeR) . למה? מגוון סיבות:

- עלות ההחזקה/הלוואה יקרה מדי

- לא אוהב גיר ידני כי נוסע בפקקים

- לא מספיק נוח

- ועוד אי אלו סיבות

ככל שהמכונית קיצונית יותר, הבעלים הראשון מוכר מהר יותר - לצורך העניין, מספיק שהמכונית ידנית וקשיחה יחסית היא נחשבת קיצונית.

Subaru BRZ 2.4 | Toyota Avensis 2.0 | Citroen C4 SX Automatic 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

זו שאלה נצחית, שחוזרת על עצמה תמיד בהקשרים של רכב ספורטיבי עממי כזה או אחר, או בעצם ספורטיבי בכלל. אז למה ממהרים למכור? כי מי שקונה מכונית כזו, הוא בדרך כלל צעיר מתלהב. אחרי שהריגוש נעלם - וזה קורה לאחר כמה חודשים או שנה, ואחרי כמה אלפים של השקעה באביזרים מכוערים ובשמע מפוצץ, הוא מרגיש מיצוי ועובר לדבר הבא. לעיתים זה קורה מהר גם בגלל עלויות תחזוקה גבוהות או חוסר אמינות, אבל לדעתי לא תמיד זו הסיבה.

הכלכלה הישראלית אלצה אותי לעלות לארבעה גלגלים.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מאפיין את קטגוריית הספורטיביות (באותו טווח שנים יש כרגע 4 אודי S3, כ-5 גולף GTI, כ-4 אלפא ג'ולייטה תלתן, כ-6! הונדה TypeR) . למה? מגוון סיבות:

- עלות ההחזקה/הלוואה יקרה מדי

וזה תמיד כרוך באובדן ערך של 30%? הן נמכרות בסביבות ה140K ועלו 200 חדשות , כלומר איבדו כ60K בשנתיים

גם אני גר במדינה עם 100% מס על מכוניות, איזה כיף לי :mm_sad:

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אולי אחרי שהם ראו / שילמו את מחיר הברקסים לראשונה...

הבנתי שהאחזקה לא הכי זולה בלשון המעטה.

מצד שני זה נראה רכב חלום, ללא ספק יד שניה שהייתי רוצה לקנות כרכב משפחתי

Opel Adam S 2017

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

זה גם משהו שאני תוהה לפעמים לגבי רכבים ספורטיביים בתור מישהו שמכוון על אחד, למשל במקרה של ה 208GTI עלויות האחזקה לא גבוהות והרכב נחשב למצויין ועדיין לא נדיר למצוא רכבים מ 2018 בלוחות. קשה שלא לתהות מה הסיבה לכך אם הרכב טוב כמו שאמור להיות אבל צריך לזכור שלאנשים שונים יש צרכים שונים ומה שמתאים לך לא בהכרח מתאים לו וזה לא משנה עד כמה הרכב עצמו טוב.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שמעתי לא פעם תלונות על תמחור החלפת הבלמים ב-308 , האם מדובר על עלות יקרה כאשר ההחלפה נעשית במוסכי לובינסקי,או שמדובר על חלפים יקרים מלכתחילה ?

הרי ידוע שהחלפת בלמים במוסכי היבואן יהיה אשר יהיה,יקרה באופן משמעותי,לעומת אותה עבודה במוסך כללי.

עריכה אחרונה על ידי bv12
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

וזה תמיד כרוך באובדן ערך של 30%? הן נמכרות בסביבות ה140K ועלו 200 חדשות , כלומר איבדו כ60K בשנתיים
הם נמכרו ב-190 לפני הנחות, אז בפועל איבדו פחות, אבל הכלל שיגאל ציין נכון בגדול

Sent from my SM-G973F using Tapatalk

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ל-308 דיסקים בגודל חריג יחסית ועלותם יקרה מאד (כמדומני יש רק יצרן אחד שמייצר אותן). למיטב ידיעתי, עלות החלפת דיסקים קדמיים היא כ-6k ₪

Sent from my SM-G973F using Tapatalk

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אולי אחרי שהם ראו / שילמו את מחיר הברקסים לראשונה...

הבנתי שהאחזקה לא הכי זולה בלשון המעטה.

מצד שני זה נראה רכב חלום, ללא ספק יד שניה שהייתי רוצה לקנות כרכב משפחתי

ברשותי 308 GTI 2017 וסיפורי עלות הבלמים היה בערפל בזמן הרכישה.

לאחר הרכישה, כולם הלחיצו שצריך הלוואות ענק במעמק החלפת הרפידות (וכנראה למשכן את הבית במעמד החלפת הדיסקים)

אני שמח לעדכן שלאחרונה החלפתי זוג רפידות קדמי והשג לא נורא כ"כ (מסתבר שגם קצב השחיקה הוא לא נורא כי הרכב בולם את עצמו לא רע בידני ואני גם לא מאט לפני פניות - זה הרי חלק מהעניין ברכב שכזה).

LONG STORY SHORT רפידות באיכות גבוהה דרך יבואן מקביל פלוס התקנה ויצאתי בנזק של 400 ש"ח.

בנוסף, מדובר ברכב חסכוני יותר מרוב המשפחתיות הלא היברידיות/דיזל...

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מי שיכול להרשות לעצמו תקופה ארוכה עם רכב ספורט מהנה, לא ימכור את ה308 כ"כ מהר.

ה308 היתה די זולה ביחס לתמורה וזה הביא הרבה חובבי רכב לקפוץ מעל הפופיק ולהגשים חלום.

אני מכיר שניים לפחות שפירסמו את הרכב למכירה ובלב כבד ולא על מנת להשתדרג אלא על מנת לחסוך בהוצאות, לבלום ירידת ערך ושינוי סדר עדיפויות בחיים.

לאלו פינה חמה בלב עבור הדגם הכ"כ מוצלח הנ"ל.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ברשותי 308 GTI 2017 וסיפורי עלות הבלמים היה בערפל בזמן הרכישה.

לאחר הרכישה, כולם הלחיצו שצריך הלוואות ענק במעמק החלפת הרפידות (וכנראה למשכן את הבית במעמד החלפת הדיסקים)

אני שמח לעדכן שלאחרונה החלפתי זוג רפידות קדמי והשג לא נורא כ"כ (מסתבר שגם קצב השחיקה הוא לא נורא כי הרכב בולם את עצמו לא רע בידני ואני גם לא מאט לפני פניות - זה הרי חלק מהעניין ברכב שכזה).

LONG STORY SHORT רפידות באיכות גבוהה דרך יבואן מקביל פלוס התקנה ויצאתי בנזק של 400 ש"ח.

בנוסף, מדובר ברכב חסכוני יותר מרוב המשפחתיות הלא היברידיות/דיזל...

דיסקים החלפת? רפידות זה הכסף הקטן

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני מכיר את הבעלים של אחת מה-308 שלמכירה. הוא פשוט הבין שלא מנצל את הרכב כראוי וחבל לו שהרכב מתייבש סתם

Renault Clio RS EDC 200

רכב ספורטיבי זה כמו קונדום. עדיף שיהיה לך ולא תרצה להשתמש בו, מאשר שתרצה להשתמש בו ולא יהיה לך.
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 1206 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...