Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

למה אנשים ממהרים למכור 308 gti?

mcshmupi
שימו לב! השרשור הזה בן 1228 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

לא, כי זה לא המדד היחיד. הן הרבה יותר ספורטיביות וממוקדות. אגב, תבדוק שיעור החלפת ידיים בדגמי ה-M, בג'וליה תלתן וכהנה. תופתע.
גובה או נמוך?

Sent from my MI 5 using Tapatalk

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 181
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

תמונות שפורסמו בשרשור

תענוג לקרוא את השרשור. מזכיר לכול מי ששכח שלפני כעשור לא היו בארץ כל כך הרבה דגמי הוט האץ' או משפחתיות ספורטיביות לבחור מהן (או לדבר עליהן).

כמה הערות שלי, ללא סדר מסוים:

1. כמשתמש ואולי גם כמנהל - כדי להביע דיעה בקארספורום לא נדרשת תזה מוכחת בסטנדרט אקדמי. יחד עם זאת, עדיף כן לתת משהו כדי לבסס את דעתך - שהרי דיעות נתונות לפרשנות, דיעות משתנות, דיעות יכולות לעורר מחלוקת או קונסנזוס. having said that, לרוב אין צורך להטיל על הדובר את חובת ההוכחה המספרית מעבר לחובה הסבירה - לוחות, על כל מגבלותיהם, סיפורי מקרה מבוססים (יחסית :) ) וכהנה.

2. כחבר בכמה קבוצות בעלים של רכבי משפחה ספורטיביים, ומעבר לכך, אני יכול בהחלט להעיד שיש כמות נכבדה של רכבים טובים שיוצאים למכירה מהירה (על גבול הפליפ) ממגוון סיבות שפורטו לעיל על ידי כותבים אחרים, לצד כאלה שנשארים עם אותו רכב בדיוק למשך 4-5 שנים ויותר. מי מהם יותר, לא יודע, זה תלוי בחלופות זמינות בעיקר, והתקדמות הדגמים המגיעים לארץ אני חושב.

3. כן או לא מופיע בלוח - יש רכבים שיש להם מותג חזק\פאנבויז\ביקוש ער ורחב שגורם לרוב האקזמפלרים להמכר מחוץ ללוח בין חברים. מיאטה, גולף, אימפרזה טורבו ועוד. חלקם אני מבין מדוע מבוקשות, חלקן לא, אבל דעתי לא רלוונטית למעט לשיקוליי הרכישה שלי אישית.

4. מחירון יצחק לוי - קשה לי לקבל את הערכים המספריים המופיעים בו בעבור דגמים איזוטריים. לדוגמא אחת - מהרכב שלי יש 15 על הכביש, בין 0-1 למכירה בכל רגע נתון, ומחירון לוי יצחק מגדיל לעשות בתמחור גרסה שעל פי הידוע לי אינה קיימת בשנתון. כיצד אני כמוכר, ואפילו כקונה, יכול להתייחס ברצינות לתמחור זה, מעבר לפוזיציה או לחישוב ערך כיסוי ביטוחי? לא יודע.

עריכה אחרונה על ידי נהג מתחיל
עילג

“.You will never reach your destination if you stop and throw stones at every dog that barks"

Winston S. Churchill -

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כמי שהיה בשוק המוווווון זמן והסתכל ספציפית על ה-308 (כמו גם על מכוניות אחרות), אני יכול להגיד לכם כך:

1. אכן נקודתית כרגע המצב חריג ביחס לשנה האחרונה, לרוב יש בין רכב אחד לשלושה.

2. לפחות לגבי שניים מהמוכרים, אני יכול להגיד לכם את סיבת המכירה. הלבנה עם ה-6000 ק"מ למכירה למעלה מ-8 חודשים, הרכב מושלם ממש והמוכר מתעקש על מחירון משוקלל, לא מוכן לרדת, בונקר. הוא לא יקנה כלום במקום,הוא מתנייד בטוסטוס ויש לי ג'יפ לטיולי סופש... למי שרוצה כזה ממש ומוכן לשלם, לא ימצא אקזמפל במצב כזה. אחד האחרים (לא אגיד מי) רכב אותו כרכב ביניים (ונהנה ממנו מאוד) בין פורשה קאיימן לרכב אחר, שונה ממנו מאוד (אני נמנע מלחשוף פרטים אישיים).

3. הצעת מחיר רישמית ממוסך לפני כמה חודשים - החלפת רפידות + צלחות משאירה מעט עודף מ-7000 ש"ח. הצלחות הן של אלקון.

4. נהגתי ברכב בכביש מעט וגם במסלול. כל מה שכתבו נכון, רכב מאוד מערב ומרגש לנהיגה, הרבה יותר מוצלח מקופרה על המסלול למשל.

5. המחיר של דגם הבסיס ירד לעיתים ל-190, הגרסאות עם הגג הפנורמי (המדהים, לטעמי) עלו למעלה מ-200 (סביב ה-208 אאלט) על הכביש.

6. ב-2017 הייתה מתיחת פנים (ניתן לזהות על פי הפס האדום השונה מלפנים) יש שינויים קטנים במולטימדיה לדעתי ומצלמת רוורס מגניבה עם "מבט ציפור" וויז בהתקנה מקומית. לטעמי שווה את הפער במחיר.

7. הגולף GTI דור 7 עדיפה ביומיום ונחותה במסלול.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני מת על זה.

מוצא תנוחה שאכן רואים הכל מלמעלה, ומאוד אוהב את העיצוב הפנימי הנקי והמיוחד.

פעם ראשונה שישבתי באוטו היה אחרי שיצאתי מ-A45 והתגובה שלי הייתה "או! רכב שעשוי כמו שצריך ומעוצב בטוב טעם" :) המרצדס הייתה מצועצעת, צעקנית והמסך שם היה ממש מגוחך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מה עדיף לדעתכם בהתחשב שהקנייה לטווח ארוך.

1. 308 2017 עם ק"מ נמוך בהנחה שהרכב כמו חדש, באיזורי ה 150,000₪

2. 308חדשה מהחברה שעלותה 200,000 ₪

שני הרכבים יקנו עם 50,000 מקדמה.

בעלות מימון של 3% לשנה. ( ללא שעבוד )

לתקופה של עד 80 חודשים.

אני נוטה ליד 2

אבל עניין האחראיות מדאיג קצת.

וההבדל לא כזה גדול לחדש.

תודה

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

במסלול יש לציין הרכב מתנהג בצורה מהנה יחסית לרכב הנעה קדמית. אפשר לבלום בנק׳ מאוחרות יחסית, תת היגוי קיים אבל אפשר להתגבר עם התרגלות לרכב והעברת משקל טובה. כעיקרון מבחינת ההגה הוא ממוקמים יחסית בסדר. צריך להתרגל ואז לא שמים לה שמשהו מוזר. המושבים אוחזים טוב. צליל קיים. לא יודע אם לטובה או לרעה, אבל קיים. הרכב בסך הכול זה אחלה שילוב למי שמחפש דיילי שאפשר לתת גיחה למסלול. העניין שהוא ידני והרבה אנשים לא אוהבים את זה. זו הסיבה אגב, שה140 של אוטומטית. אחרת הייתי גם קונה ידני. במכירה זו בעיה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תרשו לי כבעלים של אחת, שבעיקר אורב פה בפורום ופחות מגיב, להגניב שני משפטים בנוגע לרכב, לבלמים בפרט ולתחזוקה בכלל -

זה רכב מאוד פשוט, בכוונה, וככל שרכב פחות מורכב כך הוא יותר אמין. פחות degrees of freedom, פחות points of failure, ככה זה.

הרכב ידני,ומכיל את מינימום האלקטרוניקה האפשרית יחסית לדגם מודרני. אין כאן DSG, הדיפרנציאל מכאני - לא אלק' והוא טנק, המרכב והמתלים אינם מתכוננים אלק' - מכאניים לחלוטין. הדבר היחיד שאפשר לדאוג ממנו אם ממש ממש מחפשים זה צלחות קדמיות ובשנתונים מוקדמים (2016) משאבת דלק בחלק קטן מהמקרים.

הצלחות הן ALCON 380 מאסיביות שצריכות לבלום בסה"כ 1250 ק"ג (יבש), מעט אפילו לקטגוריה הזו ויתרון משמעותי של מנוע קטן יותר. בהיעדר מקרים קשים של בלימות על הקצה back to back או נסיעה עם רפידות גמורות יהיה מאוד קשה להגיע לסוף של הצלחות האלו יותר מפעם בשלוש-ארבע שנים לדעתי - אבל זו רק דעתי.

אז פעם בשלוש שנים תחליפו ב-6K במקום ב-3.8K (כמה עולות של קופרה בימינו לצורך ההשואה?), זה הסיפור?

רק הביטוח על 1.6 במקום 2.0 יחסוך לכם את זה, ותקבלו יחס משקל - כח יותר טוב ורכב יותר מהנה.

מי שמחפש "מה לא בסדר", תמיד ימצא.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

נמצא קשר ישיר בין "מדד הסבתות" של רכב ספורטיבי לסיכוי שהוא יחליף ידיים בשנתיים הראשונות. קשר זה חושב להסתברות להחלפת יד על פי הנוסחה המצורפת. ה-308 סובלת ממדד סבתות זוועתי ואולי זו הסיבה לכך שאנשים מנסים למכור אותה ולעבור לרכב עם מדד סבתות טוב יותר.

ear49f.jpg

HU-Panasonic CQC5401W, Comp- Hertz enenrgy, Sub- IDQ, AMP- Kicker ZX700.5

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מה שמטריד אותי ברכב כזה הוא בכמה ימי מסלול הרכב היה ומה ההשפעה לטווח ארוך

וגם, מה האמינות של מנוע קטן שמוציא הספק כל כך גדול לאורך זמן

גם אני גר במדינה עם 100% מס על מכוניות, איזה כיף לי :mm_sad:

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תרשו לי כבעלים של אחת, שבעיקר אורב פה בפורום ופחות מגיב, להגניב שני משפטים בנוגע לרכב, לבלמים בפרט ולתחזוקה בכלל -

זה רכב מאוד פשוט, בכוונה, וככל שרכב פחות מורכב כך הוא יותר אמין. פחות degrees of freedom, פחות points of failure, ככה זה.

הרכב ידני,ומכיל את מינימום האלקטרוניקה האפשרית יחסית לדגם מודרני. אין כאן DSG, הדיפרנציאל מכאני - לא אלק' והוא טנק, המרכב והמתלים אינם מתכוננים אלק' - מכאניים לחלוטין. הדבר היחיד שאפשר לדאוג ממנו אם ממש ממש מחפשים זה צלחות קדמיות ובשנתונים מוקדמים (2016) משאבת דלק בחלק קטן מהמקרים.

הצלחות הן ALCON 380 מאסיביות שצריכות לבלום בסה"כ 1250 ק"ג (יבש), מעט אפילו לקטגוריה הזו ויתרון משמעותי של מנוע קטן יותר. בהיעדר מקרים קשים של בלימות על הקצה back to back או נסיעה עם רפידות גמורות יהיה מאוד קשה להגיע לסוף של הצלחות האלו יותר מפעם בשלוש-ארבע שנים לדעתי - אבל זו רק דעתי.

אז פעם בשלוש שנים תחליפו ב-6K במקום ב-3.8K (כמה עולות של קופרה בימינו לצורך ההשואה?), זה הסיפור?

רק הביטוח על 1.6 במקום 2.0 יחסוך לכם את זה, ותקבלו יחס משקל - כח יותר טוב ורכב יותר מהנה.

מי שמחפש "מה לא בסדר", תמיד ימצא.

אני בהחלט מבין את השמחה שלך שאין בצרפתייה שלך יותר מידי אלקטרוניקה (למרות שאני בטוח שיש מלא) או גיר אוטומטי, בהתחשב בהסטוריה המפוארת. גם מנועי 1.6 לא היו שיא האמינות בשנים עברו.

מוזר שזה מה שאתה מתייחס אליו ברכב.

מחפש קבריו לא יקרה שתנייד 2+2.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

"הסטוריה מפוארת" וגיחוכים על צרפתיות. בבקשה אל תפתח את זה. אתה לא נוהג בדיוק ברכב מיצרן בעל הסטוריה מפוארת של אמינות...

לגבי מנוע ה-1.6, היו בעיות. השאלה אם הבעיות הללו לא תוקנו? השאלה אם המנוע הזה הוא אותו מנוע בעייתי? השאלה מה קרה בשטח מאז התיקון? יש לא מעט 3008 מהדור החדש על הכביש מניח שאפשר לבדוק ולראות, לא שאני אומר שהמנוע ב3008 זהה לGTI, רק אומר שאולי לא כל 1.6 טורבו של פג'ו הוא פצצה מתקתקת.

לא מבין למה אתה עוקץ את הבנאדם שבסך הכל ציין פרטים נכונים. ביחס להוט האצ' מודרנית ה308 יחסית "אנלוגית" ופחות אלקטרונית. זה יכול להשפיע על האמינות, וגם יכול להשפיע על ההתנהגות.

HU-Panasonic CQC5401W, Comp- Hertz enenrgy, Sub- IDQ, AMP- Kicker ZX700.5

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 1228 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...